Obyvatelé New Orleans se ještě nevzpamatovali ze strašlivé přírodní katastrofy a už jsou svědky dalšího neštěstí, při kterém zemřely stovky nevinných obětí. Vyšetřováním výbuchu nálože na trajektu je pověřen agent Doug Carlin. Při zajišťování důkazů ho neustále pronásleduje tajemný pocit, který se dá popsat jen dvěma slovy. Déja Vu. Poté se stane členem zvláštního týmu FBI a je zasvěcen do nejpřísněji střeženého vládního projektu. Vědcům se podařilo sestrojit prototyp zařízení, které je schopno sledovat události, k nimž došlo před čtyřmi dny a šesti hodinami. Agent Carlin se vydává zpět v čase, aby zabránil teroristickému útoku. Během cesty se seznamuje s tajemnou ženou, která má být o čtyři dny později cestující na osudném trajektu. (TV Nova)

DavidWebb

Tony to jednoducho vie. Denzel je môj obľúbený herec a tento film má zaujímavý námet a spracovanie. Výborná zábava na večer. Trochu mi na tomto filme vadil strašne rozťahaný úvod a občas zase videoklipové zábery. Odhliadnuc od toho je to skvelý blockbuster. Nepreháňa sa to tu zbytočne s filtrami a Val Kilmer je tu pre mňa asi tak tretí krát v jeho kariére uveriteľný. Prekvapila ma Paula Patton. Je čudné, že na to aká je pekná ju vôbec z iných filmov nepoznám. Zakončiť sa to dá jednoducho takto:Tony Scott je značka. A takmer nemá chybu. ()

DaweForeman

Zprvu jsem si řikal, že je to příliš chaotické, ale postupně jsem se dozvěděl, že to je účel, který pak vyplývá z postupně vyvíjejících se událostí. Svým způsobem docela zajímavý thriller, kdy si postupně říkáte aha, proto bylo tohlenc a támhleto takhlenc. I když místy je to poněkud složité pochopit. Naštěstí některé složitější momenty jsou tu pojaty vtipem a obzvláště ona humoristická stránka toho detektiva je poněkud zvláštní a originální. Obecně se dá považovat tenhle film za originální díky onomu jednomu speciálnímu prvku, který nechci spoilovat. Pokud jste to neviděli, tak dál nečtěte, protože se připravíte o překvapení a přečtete si spoiler. Hodně mi to připomínalo novější Zdrojový kód, i když pořád je tu ten čas pojat trochu jinak. A právě ona sci-fi stránka - cestování časem - mi tu přijde trochu divná, protože přece jenom těch teorií o čase je více a tahle mi přijde trošku těžcejc stravitelná, kdy vlastně se jedná o minimálně tři časové linky, ze kterých nakonec udělají jednu. Nemůžu si pomoct, ale ten konec mi přijde trochu pohádkově vyřešen a napětí je tu nahuštěno do poslední části, kdy se vrátí do minulosti. Sice je tu pěkný onen "aha" efekt, ale to napětí mohli hodit i do té předchozí části (např. něco na smysl předejití dalšímu útoku nebo podezříváním onoho detektiva, když tam byly všude ty jeho otisky atd.). Dalším samozřejmým nesmyslem je i onen fakt, že jen kvůli tomu blbýmu ukazovátku nebo odesláním malýho papírku, jim to tam div nevybouchlo, ale když cestoval on, tak to mělo skoro stejný účinek + zase mi to přišlo příliš jednoduché, kdy nebylo žádný viditelnější zabránění tomu atp. Rozhodně to stojí za shlédnutí, ale má to spoustu logických chyb a mohlo by se to natočit pořád o něco lépe. ()

Shitonit

To bylo tak.Něco se stane, a amíci samozřejmě maj eso v rukávu, který nám ne a ne ukázat. Vlastně je to asi takhle. šmíruju úplně všechno, všude a všechny. A šmíruju včera dnes i zítra. No a pak stačí ohnout vesmír, spojit tohle s tímhle, shodit elektrickou síť půlce Ameriky, no a pachatel je nejen na světě, ale bez sebemenšího problému víme, slyšíme i věci, které jsou už dávno fuč. Fikce ? no... nevím. Každopádně hodně dobrej film.. ()

dkas

Já nějak nevím. Nebylo to úplně špatné, ale výjimečné taky ne. Bylo to prostě trochu moc absurdní, že mi tam spousty věcí nesedlo. Hlavně v té časové rovině. Ale jako bez přemýšlení se na to kouká celkem hezky. ()

Tico

Od filmu jsem si slibovala docela hodně ( po výborném Dominu Tonyho Scotta ). Během filmu jsem však stále čekala na to, kdy už "to" přijde. Před závěrem jsem už dostávala jisté nadějě, ale úplný konec mě zklamal. Celkově dobrý, ale až moc "americký" film. ()

Fanak

Pokud nebude divák příliš přemýšlet o logických nesrovnalostech (i když ty se dají najít v každém filmu o časových paradoxech), bude se jistě výborně bavit. Po zcela sterilním a téměř epileptickém Domino se T. Scott vrátil k napínavé podívané ve stylu nepřítele státu a jeho fandové to jistě ocení. Protože k ním patřím, musím dát (možná mírně nadhodnocené) 4*. ()

Gekon

Vcelku dobrý film se zajímavým námětem, i když mi trochu připomínal Minority report, který kazí jeho závěr. Při krapet jiném, vlastně úplně jiném, závěru bych dal i plný počet, takhle je to lepší průměr. ()

epoh

Zajímavý nápad, skvělá atmosféra, výborní herci, Tony Scott ve své vrcholné formě. Na takové filmy je radost se dívat. ()

kaapaa

Ooo Denzeli, muzi v ohni, kam jsi zmizel po Training day???... Proc si hrajes na "citem zaskoceneho" slusnaka poldu, co pro zenskou i do minulosti skoci?? (A to pres vsechna varovani, ze by neprosel ani ten maly nebohy krecek). Pritom na smrt partaka posles, ani okem nemrknes. A poslouchas obtloustleho "Jima" Kilmera. Ooo, ty jsi dopadl. Ale aspon nam davas spolu s Tonym nadeji, ze jde minulost zmenit! Mozna se tedy vratis v case a odmitnes nabidku na tenhle radobycoolpaskvilofunnymoznaiscifithriller. diky ()

unrocker

Nemůžu sdílet všeobecné nadšení .... To prostě nejde, Tony Scott jako režisée nikdy nezklame co produkuje Bruckheimer t je většinou bomba, kde hraje Denzel to je super.... Ale teto příběh to není ani reál ani sci-fi, naprostý blaf nějakého scénáristy, který už opravdu neví co by napsal.... ()

čolek

První půlka excelentní, jasnejch pět hvězdiček. Ale ve druhý se do toho tvůrci tak zamotali, že příběh přestal dávat smysl. Když už si Scott vybral takový téma, tak by si to měl pohlídat. ()

LuNaj

Neskutečný mix žánrů. Akční, sci-fi, thriler. No, ta romantika v popisku mi moc nesedí, s takovou by se to dalo aplikovat na každý druhý film. Velmi napínavé, strhující až do konce. Film jsem začal sledovat těsně před odchodem na noční brigádu a celých 12 hodin jsem se těšil na zbytek filmu. Po návratu domů jsem se okamžitě vrhnul k PC a dokoukal jsem to, místo toho, abych šel hned spát. A to jsem byl unavený jako kotě. To už o něčem svědčí, ne? ()

Cortyx

Celkově mě tento film nadchl. Při zmínce Einstein-Rosenových vln (doufám že to mám správně napsané) jsem již tušil že bude cestování časem a že je to zde dobře vysvětlený a podaný (i když polemizovat nad možností cestování časem je na delší lokte .-) ) . Ve filmu nakonec dokázali,že lze změnit budoucnost v minulosti z přítomnosti. Denzel svou roli zahrál bravurně . ()

Mykhaluu

Byl jsem překvapen... Mile překvapen. Denzelem, Caviezelem a scénářem, který to ustál! :) Prostě překvapení za překvapením... jako bych měl déjá vu! :) Taky jsem to málem nestihle včas vrátit do půjčovny, takže jsem měl ty nervy napjaté dvojnásob! ;-) ()

J.McClane

Takový zlom kvality jsem snad ještě neviděl.....Do posední chvíle sjem nevěřil, že je možné ve filmu o časových anomálicí absolutně kašlat na logiku a selský rozum....A pěkný vizuál to prostě nezachrání.... ()

Elegnor

Chápu, že je zbytečný vysvětlovat scénáristům, že takhle vesmír nefunguje.. Ale vzhledem k tomu, že je to zaběhnutý klišé, přivřu nad tím oko a zbyde mi tu dost napínavej thriller, kterej jsem si pěkně užil.. Velký zvláštní plus za první 3/5 filmu a taky za lásku křížící se s časovou osou, na tyhle věci jsem vážně měkota. :) ()

Aildrin

Smutně bezatmosférická, přemrštěná a nedomyšlená spatlanina ála Minority report/Terminátor, ze které vzešel film pro nudné nedělní odpoledne. Takhle nějak si představuju průměrný (obyčejný) akční thriller. Neurazí ani nenadchne. ()

migele

Kvalitní kousek s Denzlem, který ze začátku vypadá jako obyčejný akční film. Po chvíli však zjistíme, že tak obyčejný zase není. Perfektně akční a napjatá atmosféra. Docela vás pohltí do atmosféry děje. Nádherná Paula Patton. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (více)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (více)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (více)