Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +pořádná dávka melancholické nálady, vzpomínek, sentimentu, jinak stále stejná atmosféra, konečne nehorázně hláškující Tony Burton -nemůžu si pomoct, prostřední část byla trošku slabší (ale to byvá vždycky) a dle mého mohl být děj i dravější, více hudby, více klipových sekvencí, delší tréning, chyběla zde agresivita v zápase(až na pár momentů)/// Rocky Balboa je docela silný filmový zážitek. O to větší pokud jste v nedávné době zhlédli jeho předešlé životní osudy. I když bych si přál, aby tohle byla nejlepší Rockyho jízda, jednička zůstává i nadále tím nejlepším ze série. Přesto je ale vznik tohoto díla zásadní výhra. Nejen pro Stalloneho, který díky tomu může popadnout druhý dech(a jakože mu to od srdce přeju). Ale i pro mě jako zasvědceného diváka, který u jeho posledního běhu do schodů viditelně nedýchá. I za předpokladu, že jste předešlé filmy neviděli, bude pro vás nový Rocky stravitelný film. Jen se ochudíte o pořádnou dávku nostalgie a sentimentu, která tomuto filmu dodává punc něčeho co ani nedokážu popsat. Snad jen, příběh Rockyho se pro mě stává srdeční záležitostí a poslední díl pro mě znamená návrat do míst, které tak důvěrně znám. A propo, tohle je zřejmě jedna z nejvyrovaněníších sérií. Tady se sluší říct jen: Díky Rocky/// Celkem 80%/// ()

GilEstel

„Pokud ho chceš porazit, musíš být rychlý. To nejsi. Tvá kolena nesnesou zátěž, takže na běhání zapomeň. Máš artrózu a nedostatek vápníku. Sparingpartneři odpadají. Zůstal nám jen starý dobrý trénink. Hrubý dávky koňský síly!“ Stallone je naprostý šílenec. Tohle provést se svým tělem v 60ti letech. Ale úplně úžasný šílenec! Parádní zakončení Rockyho boxerské kariéry. Osobní zpověď plná nostalgie a jemného osobního sentimentu, která nabízí tolik lidského. Sly nepotřebuje hrát. On tou rolí skutečně žije a je to cítit v každém jeho nadechnutí. Nečekaně příjemné překvapení. Pro lidi, co stárli společně s Rockym, to je víc než jen film. ()

S.Quentin QUALE

Rocky geriatrik už sice není tím italským hřebcem, ale důležité je, že oprášení jeho postavy není nijak senilní, natož směšné, jak by se dalo očekávat. Čtyři hvězdy pro tohoto se nedají srovnat s mými čtyřma starší díly, ale za příjemnou vzpomínku, která vůbec nenudí, je bez problémů z kapsy vytáhnu. 70% ()

Ruut

Na tento film mám velmi osobní vzpomínku - koukal jsem na něj jen pár dní po obrovské osobní tragédii, to proto těch 100% ze života a ne objektivních 60% recenzentských ... "Nezáleží na tom kolik život rozdává ran. Ale důležité je kolik jich dokážeš přijmout a unést. A jestli dokážeš jít dal." Tak tohle je momentalně hodně aktualní v mém osobním životě a proto jsem se do Rockyho okamžitě plně vžil. ----- Není to ani zdaleka dokonalý film, ale je to to nejlepší co mohlo za daných okolností vzniknout. A hlavně je to to nejlepší co se mohlo člověku Rockymu Balboovi stát. ()

Allien.9

Dojemný a upřímný návrat filmové legendy, který potěší a možná místy i rozpláče jak fanoušky (nestárnoucího) Sylvestera Stallona, tak všechny, kteří byli - byť jen nepatrně - zasaženi původní sérií. ()

HAL

Dopředu se přiznám že jsem žádný film s Rockym ještě neviděl, jak moc je to relevantní nechám na vás. Po obsahové stránce filmu nemůžu vytknout nic, film se správně dávkovanou porcí patosu, o stárnoucí hvězdě která se na stará kolena rozhodne naposledy zazářit v první lize jsem čekal a doslova se na něj těšil, bohužel výsledek je značně rozporupný. Sylvestr Stallone sice je celkem obstojný herec a do této role boxera se velice hodí, ale s jeho režijními schopnostmi už to tak slavné není a bez podpory dobrého scénáře občas docela tápe a nedokáže z potencionálně velice silných scén vytáhnout maximum. Navíc na základní, velice dobře fungující dějovou linku váže ještě několik vedlejších, jako třeba ta s jeho synem, nebo dávnou kamarádkou z dětství, ale přitom jim nedokáže dodat potřebnou hloubku a tak jsou plné děr a klišé. To by ale ještě nebylo nejhorší, i přes tyto chybky by se jednalo o skvělý film, ale to by se k natáčení nesměl dostat dementní kameraman a šílený střihač - zatímco ten první film likviduje postupně se stupňující intenzitou v průběhu celého filmu (záběry které vypadají hůř než amatérské video točené na digitál), ten druhý se projeví naplno až ke konci kdy po prvních dvou kolech finálového zápasu, které jsou skvěle přehledné a nezdráhám se je označit za naprosto perfektní, přijde zběsile sestříhaný zbytek ve kterém se stříhá dvakrát za vteřinu, kamera nevyzpytatelně zoomuje a lítá po všech čertech a občas se dokonce objeví hrátky s barevnou paletou ala Sin City. Ještě nikdy se mi při filmu nestalo že by mě kamera a střih tak neuvěřitelně rušily. Sly tedy sice ukázal že úplná srágora ještě není, ale jinak v zápase o kvalitní film spíše prohrál. 6/10_____ Takhle jsem film hodnotil před rokem a půl, bez znalostí všeho co kult Rocky opravdu znamená. Dnes, potom co jsem si zamiloval vynikající jedničku i trojku a pořádně zanadával u mizerné pětky... je to skvělý film. Ne dokonalý, ale v rámci ságy je to nejlepší konec jaký si kdo mohl přát. Je to melodramatické? Velmi. Patetické? Ještě víc. Ale to není to nejdůležitější. Záleží jen na tom čím Rocky je a vždycky byl - skvělou postavou. Od začátku, až do konce. 8/10 ()

mzss1

Skvělé oživení série po šestnácti letech. Sylvester Stallone vypadá zde ve filmu v šedesáti letech naprosto svěží a ve výborné kondici. Jeho žena zde dost chyběla, ale dalo se to ve filmu vysvětlit, že zemřela. Film je dost nostalgický, krásně propojen příběhem, skvělými herci. Stallone opravdu umí hrát. Film vůbec nenudil, šlo o drama, ne akční film, kdo rozumím podobným nostalgickým filmům, tak ho film bude bavit. Tréning naprosto skvělý jako předcházející, klasická hudba a perfektní závěrečný box v ringu, kde Stallone dokáže, že na to ještě má. 95% = ***** ()

kingik

Proč si jednou nedopřát návrat boxerské legendy....i když....návraty bývají složité, a tak je to i s šestým a definitivně posledním dílem boxerské ságy o nezničitelném bijci v ringu, na kterém Stallone vystavěl svou bohatou kariéru. Stárnoucí hrdina se rozhodne všem i sobě dokázat, že ještě pořád nepatří do starého železa, a postaví se mladému šampionovi. Na šestém díle je pro mě překvapivé, že ze všech dílů se mně tento líbil nejvíc a Stallone se v něm dokonce pokouší hrát. Snímek prokazuje sympatickou snahu dostat si diváka na svou stranu, u mě se mu to podařilo, i přes všechna vznesená pozitiva, tak napůl. Jednak nechovám příliš vřelý vztah k boxu, druhak Stallone se mně vždy více líbil v akčních opusech. ()

Legas

Jsem poměrně překvapen. Prvního Rockyho jsem kdysi viděl a líbil se mi, viděl jsem i kousek slavné čtyřky - fanouškem série tedy nejsem. Na filmu Rocky Balboa je ale nádherně vidět, o jaký kult jde. Šestý film není ani tak pokračováním, jako spíš rozloučením. A to nejen s postavou samotného Rockyho, ale i loučení s funkčním obdobím Sylvestera Stalloneho. Nemyslím to nikterak hanlivě, ale v jeho unavené buldočí tváři i příběhu filmu je vidět, že už netouží udělat co možná největší score, jen by rád alespoň nějaké to uznání. Rockymu se jej ve filmu dostane, otázkou tedy zůstává, zda jej přiznáte i samotnému Stallonemu - a to jak "herci", tak režisérovi. Já docela uznale pokyvuji hlavou, i když film není žádný zázrak a Stallone v podstatě není herec. A musím se přiznat, že po skončení filmu jsem měl pocit, že se loučím se starým kámošem a málem i ta slza ukápla. ()

InJo

Sice jsem stále toho názoru, že rockyovská série měla skončit fenomenálním čtvrtým dílem, ale jelikož si to Sly podělal nedůstojným a zbytečným dílem pátým, tak jsem za tuhle krásně nostalgickou "šestku" opravdu ze srdce rád... "Italský hřebec" si prostě zasloužil odejít z ringu (a filmového světa) za mohutného "standing ovation" přesně tak, jako je tomu zde. P. S. Tréninková sekvence je jako obvykle vynikající! 70 - 80 % ()

Sobis87

Šestý Rocky? Není to už vaření z vody? Vždyť už druhý díl byl omíláním toho samého tématu. Až pátý díl se rozhodl jít trochu jiným směrem, zato byl ze všech dílů asi tím nejméně povedeným. Nebudeme si nic nalhávat, hodně kvalitní byl pouze první a čtvrtý díl. A teď se k nim přidal i díl šestý. Nový Rocky se chytře zbavil číselného označení a nahradil ho Rockyho příjmením. Rocky Balboa zní lépe, než kdyby měl v názvu nezdravě vysoké číslo 6. Mládež, která původní sérii nezná, se tím spíše půjde na film podívat. Film si samozřejmě užijete o to více, pokud znáte předešlé díly, a to hlavně kvůli vývoji hlavního hrdiny, který od prvního dílu ušel dlouhou cestu. Rocky už neboxuje. Stará se o svojí restauraci, kde hostům vypráví zápasnické historky. Snaží se působit jako vyrovnaný a spokojený člověk. Pravda je ale jiná. Rockyho manželka zemřela na rakovinu a on se s tím nemůže vyrovnat. Navíc si přestává rozumět se synem, který se snaží vymanit ze stínu svého otce. Rocky se jednoho dne rozhodne, že by si mohl na stará kolena ještě zaboxovat, ne z touhy po vítězství, ne pro peníze, ale proto, aby si dokázal, že na to není až tak starý. Možnost znovu vstoupit do ringu mu nakonec poskytne nynější šampión v těžké váze Mason Dixon. Ze zápasu, který byl původně zamýšlen spíše jako show, kdy se má střetnout legenda s nynějším šampiónem, se nakonec vyklube nervy drásající duel, ve kterém jde o víc než jen o vítězství. Nebudeme si nic nalhávat, příběh není nijak originální, ale je vyprávěn velmi poutavě. Kamera je příjemně staromódní a dává vzpomenout na 80. léta. Režisér Stallone se ale občas utrhne a zakomponuje do filmu trochu jiný styl. Například samotný boxerský zápas je natočený jako televizní záznam a nachází se zde i část, kdy je obraz černobílý, ale krev, oči postav, či pár jiných objektů zůstává barevných. Hodně to připomíná Sin City. Tím nejzajímavějším na celém filmu je ale samotná postava Rockyho, hlavně její konečná podoba v porovnání s předešlými díly. Šedesátiletý Sylvester Stallone zde předvedl svůj životní výkon. Tato bývalá akční hvězda byla po oznámení prací na novém Rockym postavena do stejné pozice jako samotný hrdina – spousta lidí si myslela, že je špatný nápad, aby se k Rockymu vracel, všicni říkali, že je na to už moc starý a akorát se zesměšní. Ale Stallone všem vytřel zrak, předved dosud nejvyspělejší i nejemotivnější výkon v celé své kariéře. Dokonce se ve filmu i rozpláče. Kdo by to od bývalé akční hvězdy čekal, že? Sice občas míra patosu sklouzává až na hranici únosnosti, ale Sly ví, kdy přestat. Rocky Balboa dopadl nečekaně dobře, a to hlavně díky režisérovi, scénáristovi a herci v jedné osobě – Sylvestru Stallonemu. Je to mile staromódní film, který v záplavě trikových velkofilmů paradoxně působí velmi svěže. ()

Sonnery

Rocky se svým 150 cm vzrůstem, absolutně antiboxerským stylem a životní filozofií prodavače zeleniny znovu dokazuje, že je tím nejoblíbenějším boxerským šampionem, který kdy rozdával háky na filmovém plátně. Jeden z nejlepších dílů ()

dzej dzej

Sly Stallone dokázal přesně to, co jeho hrdina - po dvacetileté odmlce překonat sám sebe, ignorovat zářezy vrásek, neslyšet všeobecný posměch a... ještě jednou, naposled a o to víc sladce zvítězit. Rocky Balboa je nejlepší a nejupřímnější film celé série a nejdojemnější filmová pohádka tohoto roku. ()

Anderton

Ten Stalloneho návrat do svojej najslávnejšej postavy je tak melancholický a nostalgický, že z neho už necítiť skoro žiaden testosterón a úprimný zápal pre návrat do ringu. Príliš veľa sa rozpráva, spomína a pozerá do blba. Box nakoniec príde, je fajn, ale ničím viac ako nostalgickou spomienkou na legendu tento film nie je. Návrat Ramba je iné kafe. Jeho prijatie (Rocky) bolo ale pozitívnejšie, čo ma výrazne prekvapuje. ()

Frajer42

Už snad poslední film o boxu, který nemá s boxem nic společného. Velmi mě zklamal hlavní záporák, protože to byla opravdu sračička. Přesto má film, a vlastně i celá série s Rockym, takové svoje kouzlo, že rozhodně nemá problém získat si své fanoušky. Většinou z řad neúspěšných sportovců či feťáků. Fanoušek jako fanoušek. Já se uchýlím k lehce zbabělému hodnocení - 3*, které symbolizují, že film se mi líbil, ale jedno zhlédnutí bylo až moc. ()

boshke

Šedesátiletá vykopávka v ringu je celkem úlet, ale staříkovi jsem to přál. Už jen pro toho pitomého černocha... 70% ()

AllShallFall

Velice milé oživení Rockyho které snad nemůže milovníky boxerského šampiona urazit. Po těch letech slávy je vidět, že nám Rocky zestárnul. Ale i tak se bude být jako lev a to jako podívaná bylo dokonalé. Ani vítěz, ani poražený. Zkrátka stále Rocky Balboa. ()

swamp

Skoro bych řekl vzpomínkový snímek plný sentimentu a ne zrovna důvěryhodně hrajícího Slye (takže jako vždy). :) Dobře ovšem, že si Stallone jako režisér na nic nehraje. Rozvážný začátek je jen k dobru a vlastně poměrně nenuceně vystihuje reálné pocity stárnoucího boxera-šampiona. Jsem rád, že jsem se od nikud nedozvěděl, jak dopadne závěrečný souboj..napadaly mě lepší i horší konce..s výsledkem jsem byl poměrně spokojen. Hvězdičky sice tři, ale nadprůměrné. "It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done!" ()

teutates

Klasický Rocky so všetkým čo k tomu patrí... mravné ponaučenie, charakter, prevedenie no a Sylvester. Niekedy si nemôžem pomôcť, ale mám pocit, že Sly to len nehrá... tie gesta a rôzna mimika tváre, proste Rocky. V celku štýlový návrat na filmové plátna. 7/10 ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)