Reklama

Reklama

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

  • USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)
Trailer

Obsahy(1)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (406)

novoten 

všechny recenze uživatele

Je to ve své podstatě pořád jenom rutinní řezačka, ale oproti prvnímu dílu se cítím o třídu spokojenější. Ať už za to může moje slabost pro Jordanu nebo to, že tradičně složená partička hlavních postav tentokrát primárně neslouží jen jako materiál pro titulní nástroj. Navíc hlavním záporákem naštěstí není Leatherface, ale jeho sadistický pěstoun a rádoby šerif v jednom, jehož přehrávání a hláškám se dá podlehnout velmi snadno. 50% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Mäso je mäso. Kosti sú kosti.“ Mne sa to páčilo. Liebesmanov prequel k TCHM univerzu sa nesie v svižne brutálnom duchu jatiek. Je zábavné sledovať umne pospájané nitky (napríklad to, ako sa z Charlieho stal šerif Hoyt). Napriek tomu, že snímka používa otravné klišé (hľadanie kľúča) a logické nedostatky (ponechanie zbitého, ale živého, zajatca uprostred voľného priestranstva), je brutálna, dravá, sexi (Jordana Brewster), atmosférická a horúca. Záporom je absencia napätia, keďže vďaka remaku z roku 2003 vieme, ako niektoré postavy dopadli (kto skončil s amputovanými nohami, kto prežil atď.). ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Brutální masakr pro otrlé, zbytečný film pro všechny. Patologův deníček, jen náhodou se opírající o mytologii Leatherface a jeho famílie. Proklamovaný Počátek se však nekoná, pokud nepočítáte prvních pět minut. Zbývá tuna zohavených údů a pár smějících se dementů. Zosobnění podprůměrné žánrové jednohubky, kterých se "moderní" Hollywood naučil za pár babek plivat celou souvislou řadu. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Leather Face ,2. He's A Bad Man ,3. Erin And Kemper ,4. Hewitt House ,5. Driving With A Corpse ,6. Kemper Gets Whacked/Jedidiah ,7. Crawford Mill ,8. Interrogation ,9. Andy Loses A Leg ,10. You're So Dead ,11. Hook Me Up ,12. My Boy ,13. Morgan's Wild Ride/Van Attack ,14. Mercy Killings ,15. Prairie House ,16. Final Confrontation ,17. Can't Go Back ,18. Last Goodbye , ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ako si Leatherface ušil svoju leather face. V skutočnosti je však hlavnou postavou R. Lee Ermey, ktorý tu má väčšie sólo než v prvej hodine Full Metal Jacket ;-). Neškodná béčková volovina, ktorá si toľko nenávisti nezaslúži, v kine by som asi viac vnímal jej stupídnosť, ale na DVD je to celkom stráviteľná jednohubka, v ktorej nechýbajú hlášky a pekne rýchlo odsýpa. Po tunajších komentároch som čakal viac brutality, podľa mňa je to stále celkom čajíček - umelou krvou sa síce nešetrilo, ale keď sa na to dívate pozornejšie, vlastne tam nie je nič explicitne ukázané, kamera i strih sú k vraždeným postavám stále celkom milosrdné a ktovieako sa v ich smrtiach nevyžívajú. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (20)

  • Ve filmu je i několik scén z originálu z roku 1974, které nebyly dosud použity a to ani ve remaku z roku 2003. (Petr23)
  • V kinech v USA běžel trailer vždy s trailerem k filmu Satan přichází. (hippyman)
  • Během natáčení honičky Jordana Brewster klopýtla a podvrtla si kotník. (Petr23)

Související novinky

Titáni soupeří dál

Titáni soupeří dál

12.06.2010

Nezáleží na tom, co si o novém Souboji titánů myslíte. Je jedno, jestli se vám líbilo jeho konvertované 3D. Film už v kinech vydělal bezmála půl miliardy dolarů a pokračování přijde brzy. Natáčení…

Smrtonosný Odysseus?

Smrtonosný Odysseus?

27.04.2009

Starořecká mánie v Hollywoodu nabírá na obrátkách. Studiu Warner Bros. nestačí právě natáčená nová verze Souboje titánů, teď ještě dalo zelenou projektu nazvanému prostě Odysseus. Pokud čekáte epos o…

Děkujeme, že válčíte

Děkujeme, že válčíte

18.11.2008

To není pokračování nekorektní komedie Jasona Reitmana, jen pokus neohrabaně vám naznačit, že dnes si povíme o novém filmu s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Po Temném rytíři určitě přehazuje nabídky…

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

21.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí…

Reklama

Reklama