Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Atmosféra 9/10 Efekty 8/10/// +hodně silná atmosféra, hudba, zvuky, Jordana Brewster, zajímavé postavy (lepší než v předešlém dílu), příběh pěkně od začátku, a je to celkem nechutnej masakr -mohlo být delší, nebo snad dal bych si pokračování, jenže je to vlastně všechno stejné, nebo alespoň hodně podobné/// Kupodivu překvapení. Od pokračování, které vlastně začíná úplně od začátku jsem mnoho nečekal. O to bylo větší překvapení, že tento film má především velice slušnou atmosféru, napětí a vůbec jako horor obstojí dobře. Jeho děj (jež sice později skoro kopíruje předchozí film) je velice srozumitelný a zajímavý v tom jak to všechno začalo. Zřejmě vám bude jasné jak to dopadne, ale pokud neznáte sérii nebo příběh, tak budete překvapeni. Byly mi sympatické i postavy a samozřejmě jsem jim fandil. Škoda, že to není delší, nebo, že to zatím nemá pokračování, protože zavedený (re)start by zasloužil pokračování./// Celkem 84%///(15.3.2010)

Je to celkom dobrý horor, ktorý je prequelom predchádzajúceho remaku. Má dobrý príbeh o mužovi s vážnou poruchou tváre, ktorého si k sebe v detstve zobrala sadistická rodina pracujúca na bitúnku, ale keď bitúnok zavrú, svoje sadistické chúťky musí realizovať inde. A keď jeho nevlastný otec, ktorý prevzal úlohu šerifa zatkne skupinu mladíkov, začne sa pre nich boj o život. Spracovanie je na tom dobre, veľkým plusom je, že sa dej skupine mladíkov pred tým, než sa začne diať to hlavné ani až tak moc nevenuje, čo je vo väčšine filmoch zvykom a tak má film slušný spád, dostatok priestoru majú tie zaujímavejšie postavy, ako napríklad nový šerif a celkovo dej po väčšinu času dokáže bez problémov zaujať. A poteší aj výborný koniec. Samotných krvavých scén je tu dosť, s čím som spokojný. Konečne je film taký, ako sa snaží nahovoriť jeho názov, čo napríklad o predchádzajúcom remaku, ale ani origináli vôbec neplatí, motorová píla sa v akcii použije dostatočne a nechýbajú ani iné nástroje, takže nechýba plno krvi a ani kvalitných drsnejších efektov. Najzaujímavejšie je asi rozpílenie muža ležiaceho na píle. Atmosféra je aspoň čiastočne prítomná prakticky len v úvode, potom hneď zmizne a napätie je iba minimálne. Herecké obsadenie je celkom dobré, najväčšiu pozornosť na seba strháva výborný R. Lee Ermey v úlohe šerifa, poteší aj Jordana Brewster, ale s nikým nemám väčší problém. Réžia určite mohla byť aj lepšia, ale na ten mierny nadpriemer stačí a technická stránka je veľmi dobrá. Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok určite nie je ten typ hororu, ktorý by som si dokázal výrazne obľúbiť, ale určite nie som sklamaný, je to slušný vyvražďovačka, ktorá nerobí hanbu svojmu názvu. A z tých troch filmov tejto série, ktoré som videl je tento najlepší. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 63%.(10.7.2007)

• Chrustyn

Velice slabý a hlavně předvídatelný horor odehrávající se takřka celý na jednom místě (starý dům) se špatnými herci okořeněný pár krvavými scénkami. Film vůbec ničím nepřekvapí a herci jsou tak strohý, že vám bude později úplně jedno, že je někdo pitvá a řeže motorovou pilou. Očekával sem, že to bude o dost lepší než předešlý Texaský masakr motorovou pilou ale bylo to takřka na stejné úrovni. Oba filmy mají slušnou atmosféru ale jinak nic. V tomto je jen více krve.(27.6.2007)

• Cervenak

Ako si Leatherface ušil svoju leather face. V skutočnosti je však hlavnou postavou R. Lee Ermey, ktorý tu má väčšie sólo než v prvej hodine Full Metal Jacket ;-). Neškodná béčková volovina, ktorá si toľko nenávisti nezaslúži, v kine by som asi viac vnímal jej stupídnosť, ale na DVD je to celkom stráviteľná jednohubka, v ktorej nechýbajú hlášky a pekne rýchlo odsýpa. Po tunajších komentároch som čakal viac brutality, podľa mňa je to stále celkom čajíček - umelou krvou sa síce nešetrilo, ale keď sa na to dívate pozornejšie, vlastne tam nie je nič explicitne ukázané, kamera i strih sú k vraždeným postavám stále celkom milosrdné a ktovieako sa v ich smrtiach nevyžívajú.(14.7.2007)

Doufal jsem že zde bude trochu víc zaznamenán počátek toho jak se z Thomase stane magor. Místo toho na začátku prolítnou jeho životní události během dvou minut a jsme zase u prvního dílu. Thomase mladého neuvidíte skoro vůbec (chvilku na začátku), uvidíte jen trochu víc do jeho rodiny. Jde o nechutný snímek, který těží právě z těch nechutností. Atmosféru to ale docela má. Celkově taková druhá jednička. Slabší průměr.(21.1.2008)

• - Povodne chceli tvorcovia filmu Andrew Form a Bradley Fuller natočiť pokračovanie filmu z roku 2003, no nezodpovedané otázky fanúšikov k tejto časti im vnukli myšlienku urobiť k nemu prequel. (NostraMovies)

• - Do role Erika byl zvažován Zachary Knighton. (Chatterer)

• - Taylor Handley (Dean) zapôsobil na riaditeľa a produkčný tým natoľko, že ho v momente po konkurze obsadili do filmu. (NostraMovies)