Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

• kOCOUR

Brutální masakr pro otrlé, zbytečný film pro všechny. Patologův deníček, jen náhodou se opírající o mytologii Leatherface a jeho famílie. Proklamovaný Počátek se však nekoná, pokud nepočítáte prvních pět minut. Zbývá tuna zohavených údů a pár smějících se dementů. Zosobnění podprůměrné žánrové jednohubky, kterých se "moderní" Hollywood naučil za pár babek plivat celou souvislou řadu.(8.11.2006)

• choze

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Tak to dopadá, když se místo podle scénáře točí podle hromady zakrvácených vnitřností a zlatý filtr to nespasí. Znechuceni sice budete, ale bohužel znechuceni zoufalým nedostatkem nápadů filmových tvůrců, kteří už po x-té prefabrikují totéž, aniž by to bylo jen trošičku zábavné. A tak se nabodává na hák a řeže motorovou pilou a divák zívá a zívá, projíždí film rychloposuvem a ještě si průběžně čte na netu recenze na něj. Cesta na Počátek je jako celý film odfláknutá a fádní a jediným dobrým tahem bylo vystavění filmu kolem postavy šerifa v podání skvělého R. Lee Ermeyho.(30.11.2006)

• korbitch22

Zatím co Nispelova verze disponovala celkem slušným napětím,náznaky atmosféry a i přes status remaku jistou originalitou,tady je všechno špatně.Začátek vás celkem naladí,hlavně úvodní titulky a pár záběrů z ještě fungujíchích jatek,jenže pak jde všechno po hlavě proti motorovce.....vizuál vypadá jak z roku 2000 a mají to být hippie šedesátky,už jsem jenom čekal kdy Jordaně vypadne ipod nebo iphone.´Postavy nesympatické a ploché,s opět debilním chováním,když se na to koukám,toho retardovanýho ´´šerifa´´ bych vyřídil asi tak 30x než by se stačil vůbec uprdnout.Místo toho aby se děj snažil nějak vtáhnout do děsivého sklepa a myšlenek retardovaného Leatherfacee,tak visej dva buzící na kladce a půl hodiny je buzeruje starej dědek.Miminum pozitiv vidim v Jablonského hudbě,díky které se občas dalo mluvit o vteřinách atmosféry,v stále hbité a veselé motorové pile a konci,který byl sice předem jasně danný,ale fakt dobře natočený.Škoda že se to bere tak vážně a chybí totálně jakýkoliv náznask humoru a nadsázky,žádny kozičky,nic....slabé gore a klika,že pro tuhle ságu mám malou slabost a na 3D se těšim.40%(18.3.2012)

Tento film se dá posuzovat pouze v rámci explotation horroru a ještě v rámci série "Texas chainsaw massacre", která se stala v podstatě již určitým žánrem. Miluji tuto horrorovou sérii a první díl od Hoopera považuji za jeden z nejlepších horrorů všech dob, ne-li nejlepší. Miluji remake z roku 2003, který se překvapivě povedl a změnil konečně nazírání na horror a kontroverzní násilné a brutální scény se po snad 20ti letech znova pustily na plátno. Zde, v počátku, vidíme to, na co Hooper neměl peníze a co si tvůrci před ním nemohli dovolit... Naprosto vše ... a film jasně dostojí svého názvu obsahující pojem "MASSACRE". Brutální jízda, která mě naprosto dostala. Liebesman se s ničím nesere a dává zatím poslední verzí této sérii i trochu jiný rozměr.(23.1.2008)

• klerik

Ak sa dá tento film opísať jedným slovom, tak je to zbytočnosť. Úplne zbytočne sa to volá The Beginning, lebo z toho je jasné ako to skončí. Takisto sa film zbytočne snaží o navodenie atmosféry, pretože masakrovanie obetí nedosahuje ani "kvalitu" slabého mučenia v HOSTELi. Nie je to taká katastrofa ako The Next Generation, ale všetka tá zbytočnosť ťahá tento film ku dnu...(2.3.2007)

• - První film na Islandu, který promítali pouze lidem starším 18ti let. (Chatterer)

• - Během natáčení filmu musel R. Lee Ermey odjet za svou umírající matkou. (Petr23)

• - Povodne chceli tvorcovia filmu Andrew Form a Bradley Fuller natočiť pokračovanie filmu z roku 2003, no nezodpovedané otázky fanúšikov k tejto časti im vnukli myšlienku urobiť k nemu prequel. (NostraMovies)