poster

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

 • USA

  The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

 • Slovensko

  Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  *

  Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Tak to dopadá, když se místo podle scénáře točí podle hromady zakrvácených vnitřností a zlatý filtr to nespasí. Znechuceni sice budete, ale bohužel znechuceni zoufalým nedostatkem nápadů filmových tvůrců, kteří už po x-té prefabrikují totéž, aniž by to bylo jen trošičku zábavné. A tak se nabodává na hák a řeže motorovou pilou a divák zívá a zívá, projíždí film rychloposuvem a ještě si průběžně čte na netu recenze na něj. Cesta na Počátek je jako celý film odfláknutá a fádní a jediným dobrým tahem bylo vystavění filmu kolem postavy šerifa v podání skvělého R. Lee Ermeyho.(30.11.2006)

 • MIMIC
  **

  Tie remaky, sequely, prequely, počiatky, začiatky či vzkriesenia tu máme za to, že sme v detstve trhali muchám krídelká, takže nám to prozreteľnosť nejako zákerne musela vrátiť aj s úrokami. Liebesmanov film - rovnako ako predchádzajúci Nispelov - v skutočnosti nie je taký blbý ako sa môže zdať na prvý pohľad a dokonca je i celkom slušne nakrútený. Problém je v tom, že nový divák ohúrený touto kvalitou nie je potom častokrát v stave náležite oceniť geniálny originál. Preto hoci som ten film videl hneď dvakrát po sebe (nemohol som odolať :-) , v rámci zachovania určitej "rovnováhy" (kto film videl, dobre vie, prečo používam práve toto slovo) demonštratívne siaham po takom hodnotení, ktoré pri porovnaní s Hooperovou klasikou bude pôsobiť dostatočne kontrastne. "Počiatok" si zaslúži pozornosť minimálne z dvoch dôvodov - koeficient mortality má šokujúcu hodnotu (vyhladenie je dokonalé, Hitler sa obracia v hrobe) a Lee Ermey je americký národný poklad. PS: Čo sa týka naturalistického zobrazenia fyzického násilia nie je Liebesmanov film v porovnaní s takým "Rosemary´s Killer" (1981) ničím výnimočným, vlastne mu nesiaha po členky. V tejto súvislosti by ma veľmi zaujímalo, kam až súčasný "naturalistický" horor zájde.(5.6.2007)

 • MáŠa
  ***

  No, myslel jsem, že budu hodnotit tak jednou hvězdou, a on tenhle film je snad povedenější než díl první. Teda obsahově je to shit, prostě nic výjimečného, všechno tu už bylo tisíckrát a těla se dneska řežou vejpůl v každém druhém drsném filmu, ale prostě tenhle snímek nějak extra kvalitativně nevybočuje od filmů typu Hostl, a těm jsem dával kolem tří hvězd, tak výjimku neudělám ani tady. Nic to ale nemění na tom, že kdyby tenhle film nevznikl, tak byo se to ani nepoznalo.(1.5.2008)

 • Falko
  ***

  Neviem preco, ale mal som pocit, ze po Texaskom masakre z roku 2003 sa mi tento Pociatok zdal byt zbytocne natoceny, aj ked tu sa reziser Liebesman pokusal ukazat nieco nove. Teda ako sa narodil buduci vrah, kde vyrastal a preco sa stal vrahom. Opät je tu parta mladych ludi a par psychopatov, ktori si vychutnavaju trapenie ludi. Atmosfera je desiva rovnako, ako aj v predchadzajucom filme z roku 2003, ale to mi nestacilo. Prilis rychlo to skoncilo, aby si film odomna zasluzil 4 hviezdicky. Dufam, ze producent Michael Bay to pri buducich hororoch ako Piatok trinasteho alebo Nocna mora z Elm Street nebude s tymi pokracovaniami prehanat.......16.04.2008(13.4.2008)

 • pan Hnědý
  **

  Nic nového a jako přes kopírku, ještě k tomu špatně vystřelené skrz Nispelův debut, který vytvořil velmi působivé prostředí a celkový dojem na celou realizaci jsem hodnotil velmi pozitivně, protože se velmi přiblížil k originálu ze 70. let (tam jsem měl, ale větší problémy ze spaní). Pokud by pokračování TMMP (2006) dostal před 20 lety JACKSON šlo by o splatter vybudovaný horor, který by byl přisolený humorem a šlo by o velký nářez - pokud RAIMI budil bych se v noci vícekrát než normálně a pokud CARPENTER hrůzou bych nestíhal zakrývat rukama oči (a mělo by to i myšlenku), ale "bohužel" vše nám naservíroval Liebesman, který udělal s TMMP tupý klišé horor, bez myšlenky, protože krev, střeva a rozřezané končetiny bijící do očí nijak nevyděsí, naopak to co dělalo v originálu hororovým prvkem a sofistikovaným zpracování bylo, když si vytvořil divák obraz (hrůzu) sám ve svých myšlenkách, kdy nám Hooper vše záměrně neukázal (promyšlenější tah).(21.8.2012)

 • - Původním podtitulem filmu byl název The Origin. (hippyman)

 • - Tvůrci hororu museli před uvedením do kin vystřihnout 17 brutálně krvavých scén, aby jejich film dostal vůbec přístupnost R (tedy mládeži přístupno v doprovodu dospělých). Jednim z později vystřižených záběrů bylo například přeříznutí motorkáře Holdena (Lee Tergesen) na dvě poloviny. (Pumiiix)

 • - Taylor Handley (Dean) zapôsobil na riaditeľa a produkčný tým natoľko, že ho v momente po konkurze obsadili do filmu. (NostraMovies)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace