Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

• Zeck

Počátek je mizerný béčkový horor, který nevyužívá absolutně nic, co si sám připraví a nebo by měl obsahovat. Hlavní postavy mají look dnešní mladé generace i když se děj odehrává v 60. letech. Celkově jsem pochopil, že děj se odehrává před 50 lety až při závěrečných titulkách. Klasičtí američtí puritáni (tvůrci) ukazují vnitřnosti na všechny způsoby, ale Dioru Baird s přírodníma čtyřkama uvidíte jen se zapnutou blůzou, naopak vypracovanými, mužskými těly se v tomto filmu nešetří. Film ale nejvíce zklamává svým scénářem, protože veškerý děj se dostane na identické místa jako díl první, ale ještě k tomu se tam dostává i ve stejném pořadí a se stejnými scénami. Počátek je tedy jen zkopírovaná jednička s jinými herci. Napětí nefunguje už z podstaty, protože každý věděl už na začátku, že to nikdo nepřežije. Špatný film, špatné herecké výkony, žádný sex a nahá těla, žádná nadsázka a vtip. 40%(2.7.2011)

Mňa ako milovníka nového TCM čakalo pohladenie studenou rukou, pretože The Beginning je drsný hororík so slušnou atmosférou no studený ako psí čumák. Je síce pekné, že vidíme narodenie Leatherfacea (a to doslovne), jeho začiatky na jatkách a to ako sa nepríjemný šerif stal šerifom (a prišiel o zuby), ako dedo prišiel o nohy a poteší že Leatherface nie je len tupý dement ale kalkulujúci stroj na zabíjanie, ale všetko to pôsobí ako by to hodili do stroja s nápisom Liebesman a ten vyhodil zručne natočený a niekedy až (zbytočne) drsný produkt ktorý ničím neprekvapí. Hlavnou postavou je tentokrát šerif Hoyt a tak sledujeme jeho deptajúce keci s následným mordom no a keď si nevie rady, zavolá mladého ktorý danú situácia s prehľadom vyrieši. Liebesmanovi proste chýba niečo čím by jeho nový produkt zaujal.(12.1.2007)

Neviem preco, ale mal som pocit, ze po Texaskom masakre z roku 2003 sa mi tento Pociatok zdal byt zbytocne natoceny, aj ked tu sa reziser Liebesman pokusal ukazat nieco nove. Teda ako sa narodil buduci vrah, kde vyrastal a preco sa stal vrahom. Opät je tu parta mladych ludi a par psychopatov, ktori si vychutnavaju trapenie ludi. Atmosfera je desiva rovnako, ako aj v predchadzajucom filme z roku 2003, ale to mi nestacilo. Prilis rychlo to skoncilo, aby si film odomna zasluzil 4 hviezdicky. Dufam, ze producent Michael Bay to pri buducich hororoch ako Piatok trinasteho alebo Nocna mora z Elm Street nebude s tymi pokracovaniami prehanat.......16.04.2008(13.4.2008)

Tak a přání se mi konečně splnilo. Díky tomuto filmu už vím, jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem. Brutalita na pravém místě. Velice, ale opravdu velice se mi líbila "barva" filmu, která dokreslovala výbornou atmosféru. Možná to bude znít trochu úchylně, ale když Thomas řezal nohy motorovou pilou, tak jsem se velice bavil. Thomase Hewitta (jé, příjmení jako jeden kdysi dobrý australský tenista) považuji za jednu z mých nejoblíbenějších filmových postav.(4.10.2008)

Je fakt, že pokud by se film jmenoval třeba „Strach čeká ve tmě“, nebo „Městečko prokletých duší“, naprostá většina zde vznesených záporných reakcí na bezduchou přehlídku nechutných brutalit by se dala považovat za oprávněnou. Ale ten film se jmenuje „Texaský masakr motorovou pilou: Počátek“, takže tím, že se odehrává v Texasu, je to masakr, ten masakr je motorovou pilou a je to o tom, jak to všechno začalo, splňuje naprosto do puntíku to, co názvem slíbil. Osobně nejsem ani trochu zklamán.(5.4.2009)

• - Film sa odohráva v roku 1969, no motorkár, ktorý sa objaví vo filme, má zbraň Smith a Wesson model 586, 357 magnum, ktorá bola zavedená do výroby až v roku 1980. (NostraMovies)

• - Do role Erika byl zvažován Zachary Knighton. (Chatterer)

• - Původním podtitulem filmu byl název The Origin. (hippyman)