Reklama

Reklama

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

  • USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)
Trailer

Obsahy(1)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (406)

Niles 

všechny recenze uživatele

Horory veľmi nesledujem, takže tento nemôžem porovnávať s inými. Nevidel som dokonca ani žiaden zo série Texaský masaker a ktovie či budem mať chuť ešte nejaký pozrieť. Tento "Počiatok" je poriadne hnusný, niečo tak otrasné som ešte nevidel. Keby sa viac ako na detailné zábery porcovania ľudí sústredili na rozvíjanie príbehu a postavy by sa správali aspoň trochu logickejšie, mohlo to byť lepšie. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nejčastěji je tomuto filmu vytýkáno, že se více nesoustředil na skutečný zrod Leatherface – je pravda, že to tvůrci odbyli asi tříminutovou pasáží s porodem a pak několika rychlými střihy z dospívání a více než prequel to připomínalo jen další klasické pokračování, potažmo že se to dost podobalo právě nedávnému remaku. Já s tímto tvrzením ovšem moc nesouhlasím. Scénář a vlastně celý film se točí především okolo kompletní rodinky Hewittů a ukáže nám jejich přechod z ujetých buranů na psychopatické kanibaly / zabijáky. Zvláště pak co se Leatherface a Charlieho týče. Zatímco ta hora svalů s hnusným ksichtem byl retard už od samého narození, jeho strýček si zvýšil své ego vraždou místního šerifa a s radostí následně převzal jeho identitu. Zbytek rodinky se následně už jen vezl a hlavně po zavření jatek neměli ani co do huby… Naše čtveřice teenagerů už tu byla jen klasicky do počtu, protože každému bylo hned jasné, jak jejich osudy dopadnou. Navíc bylo potřeba uspokojit choutky nadržených diváků, kteří očekávali další krvavý masakr. Ten skutečně proběhl, ale je pravdou že ač byl tento díl do jisté míry docela „brutální“, krvavý a špinavý, tak postrádal onu syrovost a psychologické peklo, kterou zdobil původní film. I zde se tvůrci snažili hrát na city a psychiku, ale mnohdy šlo jen o kratičké záblesky – které ani mě zrovna moc neuspokojili. Bylo ale zajímavé, jak Leatherface ke své „tváři“ přišel. Bohužel úplný závěr to celé pohnojil. To vážně někdo přehlédne dvoumetrové hovado s motorovkou na zadním sedadle, kde i můj pes by měl málo místa…Podobných blbostí a nelogičností tu bylo po více…50% ()

Reklama

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Je fakt, že pokud by se film jmenoval třeba „Strach čeká ve tmě“, nebo „Městečko prokletých duší“, naprostá většina zde vznesených záporných reakcí na bezduchou přehlídku nechutných brutalit by se dala považovat za oprávněnou. Ale ten film se jmenuje „Texaský masakr motorovou pilou: Počátek“, takže tím, že se odehrává v Texasu, je to masakr, ten masakr je motorovou pilou a je to o tom, jak to všechno začalo, splňuje naprosto do puntíku to, co názvem slíbil. Osobně nejsem ani trochu zklamán. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Velice slabý a hlavně předvídatelný horor odehrávající se takřka celý na jednom místě (starý dům) se špatnými herci okořeněný pár krvavými scénkami. Film vůbec ničím nepřekvapí a herci jsou tak strohý, že vám bude později úplně jedno, že je někdo pitvá a řeže motorovou pilou. Očekával sem, že to bude o dost lepší než předešlý Texaský masakr motorovou pilou ale bylo to takřka na stejné úrovni. Oba filmy mají slušnou atmosféru ale jinak nic. V tomto je jen více krve. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Ak sa dá tento film opísať jedným slovom, tak je to zbytočnosť. Úplne zbytočne sa to volá The Beginning, lebo z toho je jasné ako to skončí. Takisto sa film zbytočne snaží o navodenie atmosféry, pretože masakrovanie obetí nedosahuje ani "kvalitu" slabého mučenia v HOSTELi. Nie je to taká katastrofa ako The Next Generation, ale všetka tá zbytočnosť ťahá tento film ku dnu... ()

Galerie (109)

Zajímavosti (19)

  • První film, který na Islandu promítali pouze divákům starším 18ti let. (Chatterer)
  • Natáčení probíhalo v Pflugerville v Texasu. (J*A*M*A*L)

Související novinky

Titáni soupeří dál

Titáni soupeří dál

13.06.2010

Nezáleží na tom, co si o novém Souboji titánů myslíte. Je jedno, jestli se vám líbilo jeho konvertované 3D. Film už v kinech vydělal bezmála půl miliardy dolarů a pokračování přijde brzy. Natáčení… (více)

Smrtonosný Odysseus?

Smrtonosný Odysseus?

28.04.2009

Starořecká mánie v Hollywoodu nabírá na obrátkách. Studiu Warner Bros. nestačí právě natáčená nová verze Souboje titánů, teď ještě dalo zelenou projektu nazvanému prostě Odysseus. Pokud čekáte epos o… (více)

Děkujeme, že válčíte

Děkujeme, že válčíte

19.11.2008

To není pokračování nekorektní komedie Jasona Reitmana, jen pokus neohrabaně vám naznačit, že dnes si povíme o novém filmu s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Po Temném rytíři určitě přehazuje nabídky… (více)

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)

Reklama

Reklama