Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

• Hellblazer

Tak na 3krát sa mi to konečne podarilo dopozerať, a pýtate sa prečo toľko problémov s dopozeraním? To, že sú tu mladí pekní ľudia, avšak nie herci, s tým nemám problém, pretože keď sa Jordana Brewster plazí, tak veľmi dobre vrtí riťkou a potom sa mi na to aj dobre pozerá alebo v tom, že postavy sa chovajú úplne blbo a celý dej je o ničom, to mi tiež nevadí, horšie je to s tým, že je to neskutočná nuda a navyše niekto nepochopil v čom spočívalo kúzlo pôvodného TCSM. Znechutenie, ktoré dokázal vyvolať za pomoci čistého, su rového a naturalistického násilia bez kvapky krvi, sa nedá len tak napodobniť a to, že to Jonathan Liebesman nahradil odpílenými nohami, skalpovaním a vnútornosťami, vždy v detailnom zábere a litrami krvi, je pochopiteľné, lenže Liebesman je tak neschopný, že aj tak žiadne znechutenie nevyvolá. Z Leatherface sa stal obyčajný vraždiaci stroj, ktorý pocit strachu nenavodí ani u malého decka. V konečnom dôsledku je dobré, že tento film vznikol, pretože pri ňom vynikne skutočné umenie akým je pôvodný TCSM. Bodycount: 10(9.1.2007)

Nečekal jsem příliš povedený horor, zvlášť když to je tak špatně hodnocený, ale mně to přišlo jako celkem dobré pokračování. Napětí bylo slušné, občas sice nějaká ta blbost, ale ještě se to dalo snést. Krve a násilí, které k TMMP patří nebylo vůbec málo, což je dobře. Závěr se mi teda vůbec nelíbil, protože už byl až moc vykonstruovaný a dost přepálený. Ale jinak to byl fajnový svižný hororůrek. A taky ještě musím ocenit herce z jedničky a určitou provázanost, na kterou se nezapomnělo. Za to palec nahoru! 55%(22.5.2011)

Že sa do toho pustil Bay ako producent znova, asi to muselo mať aspoň nejaký potenciál a ja som rád, že ho spolu s jednoduchou, ale skvelou Jablonskeho hudbou využili. Konečne sa od začiatku do konca všetci nenaháňajú a nemáva sa a pílou, čo mi pri predchádzajúcom snímku liezlo dosť na nervy. Na scénu sa dostane viac postáv, hlavne masochisticky hláškujúci sheriff R. Lee Ermeyho a o zábavu je postarané. 65%.(1.5.2008)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Atmosféra 9/10 Efekty 8/10/// +hodně silná atmosféra, hudba, zvuky, Jordana Brewster, zajímavé postavy (lepší než v předešlém dílu), příběh pěkně od začátku, a je to celkem nechutnej masakr -mohlo být delší, nebo snad dal bych si pokračování, jenže je to vlastně všechno stejné, nebo alespoň hodně podobné/// Kupodivu překvapení. Od pokračování, které vlastně začíná úplně od začátku jsem mnoho nečekal. O to bylo větší překvapení, že tento film má především velice slušnou atmosféru, napětí a vůbec jako horor obstojí dobře. Jeho děj (jež sice později skoro kopíruje předchozí film) je velice srozumitelný a zajímavý v tom jak to všechno začalo. Zřejmě vám bude jasné jak to dopadne, ale pokud neznáte sérii nebo příběh, tak budete překvapeni. Byly mi sympatické i postavy a samozřejmě jsem jim fandil. Škoda, že to není delší, nebo, že to zatím nemá pokračování, protože zavedený (re)start by zasloužil pokračování./// Celkem 84%///(15.3.2010)

Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Leather Face ,2. He's A Bad Man ,3. Erin And Kemper ,4. Hewitt House ,5. Driving With A Corpse ,6. Kemper Gets Whacked/Jedidiah ,7. Crawford Mill ,8. Interrogation ,9. Andy Loses A Leg ,10. You're So Dead ,11. Hook Me Up ,12. My Boy ,13. Morgan's Wild Ride/Van Attack ,14. Mercy Killings ,15. Prairie House ,16. Final Confrontation ,17. Can't Go Back ,18. Last Goodbye ,(13.5.2011)

• - Spoiler: K filmu bylo vytvořeno i několik alternativních závěrů. V jednom z nich Leatherface (Andrew Bryniarski) nezabíjí Chrissy (Jordana Brewster) motorovou pilou, nýbrž nožem. (Dlee)

• - Během natáčení honičky Jordana Brewster klopýtla a podvrtla si kotník. (Petr23)

• - První film na Islandu, který promítali pouze lidem starším 18ti let. (Chatterer)