Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

"Texas Chainsaw Massacre" - jedno z kultových diel horrorovej produkcie. Pôvodný film režiséra Tobe Hoopera z roku 1974 je klasikou tohto žánru. Mne sa hodne páčil aj remake Marcusa Nispela, ktorý natočil v roku 2003. Ten ma vtedy fakt prekvapil. No a spokojný som aj s týmto filmom s podtitulom "Počiatok". Zodpovie otázky, aký má vlastne pôvod Leatherface, ako prišiel šerif Hoyt ku svojmu oznaku a o svoje zuby, slizký strýko Monty o nohy, ako sa z buranskej rodiny Hewittovcov stali beštie. Stále sa však jedná o hodne ostrý vyvražďovací horror plný kriku, bolesti, krvy, brutálneho násilia a smrti. ***(27.5.2009)

Tak a přání se mi konečně splnilo. Díky tomuto filmu už vím, jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem. Brutalita na pravém místě. Velice, ale opravdu velice se mi líbila "barva" filmu, která dokreslovala výbornou atmosféru. Možná to bude znít trochu úchylně, ale když Thomas řezal nohy motorovou pilou, tak jsem se velice bavil. Thomase Hewitta (jé, příjmení jako jeden kdysi dobrý australský tenista) považuji za jednu z mých nejoblíbenějších filmových postav.(4.10.2008)

• arie

Veľké sklamanie. Zatiaľ, čo Nispelov remake bol pomerne obstojnou zábavou, ktorej sa podarilo opäť raz trochu rozhýbať upadajúci žáner, Liebesmanov Počiatok je len lacnou béčkovou napodobeninou tisíckrát videného s nulovou atmosférou a brutalitou, ktorá diváka nebolí. Áno, je pravda, že snímka je zmesou morbídnosti a brutality, ale aj zmesou absolútneho režisérskeho antitalentu a hereckej nevýraznosti. Liebesman proste dokázal natočiť krvavý horor, ktorý diváka nevydesí ani neznechutí, ale takmer stopercentne uspí. K hereckým výkonom sa vyjadrovať netreba, opäť je nám prezentovaná partička dorastencov, ktorých herecké umenie je na bode mrazu a nepomáha tomu ani R. Lee Ermey v príjemne zvrhlej role a taktiež ani samotný vykonávateľ mordov Leatherface, ktorý by mohol v prípade tohoto filmu kandidovať na titul najnudnejšieho záporáka. Dve hviezdičky dávam len kvôli sympatiám k žánru, v ktorom vzniklo omnoho viac horších filmov ako tento nevýrazný zástupca legendárnej série.(15.10.2007)

• Psema

Blbost kolosálních rozměrů, která nemá žádný scénář a všichni jen čekají, jak brutální bude další masakr nevinných teenagerů. Na to jak je film dlouhý (krátký) to byla děsná nuda bez atmosféry, která mi připadala nekonečná. Důkazem kvalit je, že na projekci přišlo 6 lidí a na konci jsme zůstali 4 mušketýři a všichni dosti ospalí. Další díl už prosím ne. 30% za brutalitu a pěknou Jordanu Brewsteru v těsných džínech. :)(6.11.2006)

„Mäso je mäso. Kosti sú kosti.“ Liebesmanov prequel k TCHM univerzu sa nesie v svižne brutálnom duchu jatiek. Je zábavné sledovať umne pospájané nitky (napríklad to, ako sa z Charlieho stal šerif Hoyt). Napriek tomu, že snímka používa otravné klišé (hľadanie kľúča) a logické nedostatky (ponechanie zbitého, ale živého, zajatca uprostred voľného priestranstva), je brutálna, dravá, sexi (Jordana Brewster), atmosférická a horúca. Záporom je absencia napätia, keďže vďaka "skoršiemu" remaku z roku 2003 už dobre vieme, ako niektoré postavy dopadli, kto skončil s amputovanými nohami, kto prežil a kto nie. Viac v mojej recenzii: http://recenzie.org/hixploitation/54-texasky-masaker-motorovou-pilou-poiatok-60-(22.7.2009)

• - Počet obětí: 11 (Chatterer)

• - Povodne chceli tvorcovia filmu Andrew Form a Bradley Fuller natočiť pokračovanie filmu z roku 2003, no nezodpovedané otázky fanúšikov k tejto časti im vnukli myšlienku urobiť k nemu prequel. (NostraMovies)

• - Taylor Handley (Dean) zapôsobil na riaditeľa a produkčný tým natoľko, že ho v momente po konkurze obsadili do filmu. (NostraMovies)