Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Driscoll

40 %... The Begining je v podstatě to samé co remake v bleděmodrém; snad až na bližší pohled do každodeního života rodiny Hewittů. Od začátku do konce vás naprosto ničím nepřekvapí, nebudete se nejspíš ani bát, ale i tak se na to kouknout dá. Přes všechny nedostatky jsem se u toho docela bavil. ()

Mania odpad!

Po delší době jsem se na tenhle film opět koukala a v polovině mi došlo, že mi na tom něco nesedí, až pak mě napadlo, že filmy o Texaském masakru jsou dva. Bohužel tenhle je ještě horší než předchozí, tudíž svého promarněného času ještě více lituji. Myslím, že u většiny filmů pomalu mohu přestávat věřit statusu horor. ()

Petrus1

Jak se vezme známý název a hodí se k tomu: Začátek, Počátek, Zrození a nevím ještě jaký jiný hovadiny, smrdí to propadákem na sto honů. Já ovšem v tomto případě nesouhlasím. Mně se to líbilo. Byla to docela masakrální podívaná s povedenýma záběrama a tohle bych si jako remake dokázala představit víc, než to co bylo vytvořeno v roce 2003. Akorát je k tomu nabídnut jakýsi předvoj událostí. Než doběhnou úvodní titulky, tak se dozvíme, jakým způsobem se Tommy narodil, jak byl odlifrován do popelnice a jak ho našla paní Hawitteová a vzala si ho pod ochranná křídla. A ještě stihneme rychlovývoj do roku 1969, kdy se musí zavřít jatka, Tommy přijde o práci a to se mu fakt nelíbí a vypořádá se s tím po svém. A díky této okolnosti se v malém městečku zrodí i nový sheriff. A ten fakt stojí za to. Musí se mu ovšem nechat, že se umí o rodinu docela dobře postarat. No a do toho se taky zjevují dva páry mladej lidí a jednomu z bratrů se zrovna moc do Vietnamu nechce. Ale to dělá hroznou chybu, protože sheriff mu dá takovej výcvik, o jakém se mu ani v těch nejděsivějších můrách nesnilo. Jen by mě zajímalo, jestli si R. Lee Ermey tohle natáčení užíval víc než ve FMJ. Je to zase jeho hereckej koncert, ve filmu určitě vynikl víc než samotnej Leatherface a já právě za něj hvězdu přidávám. A taky s ním byla sranda! „Proč si to udělal?“ „Kvůli rovnováze.“ :-) A kdyby jedna z holčin nedržela v životě jen ptáka a lak na nehty, nemuselo to dopadnout tak krásně brutálně (nějak se jí nedařilo vysvobodit svýho vietnamskýho hrdinu, ve sklepě plným různorudej nástrojů). Takže jí za to vlastně můžu spíš poděkovat, že. :-) ()

Pidzey

Ne, ne , ne já tyhle rádoby horory nemám rád. Žádná atmosféra, žádné pořádné postavy a scénář na nich postavený (jako tomu je v Orphan). Jen nám v začátečních titulkách řeknou jak zabiják vzniknul (jak že se jmenuje??) a hudá na vraždění, které ještě k tomu stojí za kulový (při sledování titulků jsem taky nechápavě zíral proč tohle sakra produkuje Bay). A ten nehappy-end mě docela zklamal, protože sympatické Jordane Brewster jsem přál přežít. Tedy částečně. Vlastně jsem čekal že se jí podaří vzít šerifovi pistoli, zdrhnout, potkat se s „mrtvolami“ ze zpracování z roku 2003, vytáhnout pistoli a roztomile tak propojit oba masakry. ()

Blackhawks

Tak jestli se u tohohle někdo mohl vylekat nebo nedejbože bát, tak asi nikdy před tím neviděl žádný "horor". V tomhle filmu byly všechny scény tak snadno předvídatelné, že se nedá o nějakém napětí ani hovořit. Ta jedná hvězdička je za to, že zde bylo alespoň trošku né moc chutných scén,ale u filmu s názvem Texaský masakr.... bych čekal teda rozhodně víc.. no co dodat ? Trapas !! ()

Matli

Konec to relativně zachránil. Je to spíše maso než horor. Jinak ale samé klišé, nic originálního, spíše jen vaření z vody. 43% ()

Aurus

Tak k tohle fakt nechápu, proč má kurva tenhle film jen 52%? Tenhle film si zaslouží 70-75%. Příběh zajímavý a velmi zábavný. Postavy jsou velmi dobré a simpatické. Hudba je sakra moc dobrá. Leatherface je sakra brutální,skvělý a chytrý. Tenhle film si užijete! (Narozdíl od Texaský masakr motorovou pilou 1974, Texaský masakr motorovou pilou 2 1986 a Masakr v Texasu 1994). Filmu dávám 85%. ()

Puol

A tak sa stále morduje dookola. A to ešte vieme, že všetci záporáci musia prežiť, niekto nie úplné v celku. ()

hitcher

Velmi lehce zapomenutelný film, který se ztrácí v záplavě dnešních hororových remaků a jejich hloupých pokračování. Ty svou kvalitou často velice pokulhávají za původními verzemi. Zbytečně vyhozené prachy za tohle a podobné blbiny!! ()

crha

Když už se za každou cenu musí děj odehrávat nějákých skoro 40 let zpátky, proč aspoň neudělají pořádné kostýmy, bobry a všechno, co k tomu patří?! Asi věděli, že hipíkům by nefandil už vůbec nikdo. Další věc, že jsem alergickej (nejen) na horory, kde jsou hrdinové parta modýlků a modelek. K mé radosti to alespoň dost schytávali, i když místy byl všechen ten kentus až zbytečný. R. Lee Ermey byl největším plusem. 50% ()

robo7773

* (15 bodov zo 100) Co uz od tohto filmu moze niekto nieco cakat???? Otras a zase len otras. Trapny film, ktory nestoji ani za fajku dymu. Nejaky orangutan tam beha z pilou, no co uz na tom je? Myslim ze uz aj lepsie filmy so uz videl, ale tento zaner moc nemusim, ocenujem len to ze to bolo natocene podla skutocnosti, ale ktovie ze ci sa taketo nieco ozaj stalo. ()

DHDV

Rozhodně lepší jako první díl, konečně nějaké herecké výkony a pár výborných scén kde už se nachází náznak lidských pocitů… A ta večeře, kam se hrabe Mel Gibson s jeho posledními „naturálními filmy“ a nebo doktor Hanibal. A konec je takový..no prostě alespoň to byl špatný konec :D (Jordana Brewster je krásná, to se musí uznat panové) ()

mala_kea

Nejnovější díl série vracející se hluboko do minulosti je také nejkrvavějším, nejdrsnějším a nejodpornějším dílem, přesto se mi líbil asi nejvíc. Rozjezd nebyl příliš dlouhý a velmi rychle nastartovala akce a napětí. Jordana Brewster v minisouboji s Jessicou Biel vítězí. ()

J. T. Kirk

Horší, než předchozí díl, ale ne o moc. Naštěstí tu byl dobrý dabing, takže nemám s filmem žádné zásadní problémy. Nevím co víc dodat, patří tu to samé co u jedničky. ()

Heroine

Jsou to sympaťáci, ta rodinka Hewittů. A co se týká "sadistického domu hrůzy", co zbývá dodat než : Všude dobře, doma nejlíp! ()

GOREGASM

Texas Chainsaw Massacre movies jsou všechny jako přes kopírák. Parta mladých lidí je osudem a v posledních dílech i svou hloupostí vržena do spárů rodiny kanibalů, kteří napříč všemi díly soutěží o nejzvrhlejší hororovou rodinku historie. Ani nejnovější příspěvek do rodiny Texaských masakrů nevybočuje z řady. Z gruntu špinavý, hnusný, bohužel nepří­liš napí­navý. Jde jen o přehlí­dku brutality bez výraznější­ snahy o atmosféru. Pobavil mně sice opět s chutí­ přehrávají­cí­ R.Lee Ermey, ale zbytek už tak zábavný není­. I tak jde o slušnou gory jednohubku. 50% ()

HDeer

Film nie je zle natočený, ale nelogicky spracovaný. Ako ma prekvapilo že po nájdení mŕtveho úradníka v mäsiarstve nikoho neposlali aby odpratal telo, rovnako ma prekvapilo, že Dean sa dokázal teleportovať (utekať nemohol kedže mal rozseknutú nohu klepcom) do mäsiarstva kde sa Leatherface chystal rozporcovať Chrissy. Herci boli veľmi sympatickí a presvedčiví, ale ako teeenagera by som zaradil iba Deana, ostatní vyzerali nad 20. Zdalo sa mi, ako by bol Leatherface iba vedľajší záporák a hlavným bol Charlie. Aj keď vraždil hlavne muž s maskou, nezdal sa byť takým sviniarom ako Charlie (možno preto že ten bol väčší šialenec). ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)