Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

kacir

A čo..natočíme ďalšiu sračku, však aj tak na seba zarobí..a hororový fanúšik sa môže aj posrať od zlosti čo to za Dielo zazrelo svetlo sveta.. ()

Aywes

Zas tak hrozný to nebylo. Leatherface není a nikdy ani nebude intelektuální zábavou nebo chytrým hororem. Jde jen o neefektivní brutalitu a děsivě psychicky labilní záporáky. To první film zvládl docela v poho. Plno krve (sice zbytečné, ale to k takovému filmu patří), nechutností a ujetých záběrů na tlusté lidi. Problém nastává, když se pokoušíte porovnávat film s originálem. Leatherface je tady jen panák bez charakteru. Tedy ne že by v originálu nějaký měl. Byl to šílený psychopat, který se nezastavil před ničím. I kdyby jste dali pod masku Standu Hložka, tak to ničemu nevadí. Trochu smutné, uznávám. Přesto film plní to, co má. Je krvavý, hloupý, děravý, ale zábavný. Rychle to utíká, takže si ani nestačíte pořádně všimnout několik blbostí, které se i na stupidním scénáři dali udělat. Za mě ale v pohodě. Hledáte nenáročný "horor", který si zakládá na krvi? Proč ne tohle? ()

Nikolas__

Texas Chainsaw Masacre je jedna z nejlepších hororových sérií, a tenhle díl patří k těm nejlepším. Beginning je nejnechutnější díl série, který umí pořádně napnout (i když je to prequel!) a je stylově natočený. Bavily mě postavy, líbil se mi konec, i scénář. Psycho rodina skvělá, hlavně šerif Hoyt a Leatherface - ty byly perfektní. Dobrá atmosféra, slušné zpracování, a ten film strašně rychle utekl. Připadalo mi že má maximálně tak hodinu! Každopádně předchozí Remake z roku 2003 mi sedl o trošičku více, a i v roce 2006 nám vznikl lepší hixploitation než je toto (Hills Have Eyes to naprosto převálcovalo). ()

Metzger

Velice solidní jatka - ostrej R. Lee Ermey a minihora Andrew Bryniarski jsou dobrá dvojka šílenců ... navíc to tady Jordaně Brewster fakt neskutečně sluší :P - chytlo mě to víc než první díl - 75 procent ()

brasek

Nečakal som také dobré pokračovanie, či vlastne príbeh o tom, čo bolo predtým... Texaský masaker je určite najlepšia vyvražďovačka. Neviem, či je to drsnejšie a brutálnejšie ako predchádzajúci film, ale asi niektoré scény isto sú zaujímavejšie. ()

MAST3R

Achjoooo!? Proč zas musí mít všichni hrdinové filmu logické uvažování králíka? No to sem asi přehnal! Chudák králík by mi dal :) Stupidita stupidita a zase stupidita tak se dá popsat logiku filmu což mě opravdu ser*! Dám dvě * za scény kdy tam "mutant" morduje svoje oběti a za hezké hl. hrdinky, jinak by to šlo do odpadu! ()

Nerajohn

Podle mě lepší než film z roku 04. Dal bych tři hvězdy, ale jednu za přidám za neexistující happy-end, který ale stejně logicky nastat nemohl. ()

veverysiak

Tvorcom išlo zjavne o snahu čo najviac šokovať diváka brutalitou a mäsiarčinou, nepokladám to však za úplne jednoúčelové, scenár nestavia len na stupňovaní úchylnosti a zvrátenosti podarenej minikomunity vydedencov, možno to nemá charizmu iných slávnych masových hrdlorezov, ale neskĺzlo to ani na bohapustú týračku a vykosťovačku natočenú trasľavou amatérskou kamerou, pre mňa tento kúsok ponúkol presne to, čo od takéhoto žánru očakávam, takže 80%. ()

halberdier

Jakožto fanoušek horrorů a zvláště horrorů "vidláckých" se mi remake z roku 2003 moc líbil. Proto nápad natočit prequel k tomuto remake se mi zdál zajímavý. Dozvíme se tak, jak začla retarďácka rodina včele s míláčkem publika Leatherfacem "fungovat". Celkově se jedná o slabší pokračování remaku, které přidalo na brutalitě a krvi, rozhodně to není nic pro slabé nervy. Celkem mě překvapilo, že postava Leatherface je potlačenu do pozadí a dost místa dostal "šerif" R. Lee Ermey. ()

Tomasson93

"V letech 1969 až 1973 zavraždila rodina Hewittových 33 lidí z celého Texasu. Jejich masové vraždění je dodnes považováno za jeden z nejzvrácenějších a nejsadističtějších zločinů amerických dějin." Jasně, mohl bych tu psát jaká je to blbost, jak moc je ten film brutální a jaká je to úchylárna, ale mně se prostě líbil! Leatherface a sadistický "šerif Hoyt", který místy svým černým humorem opravdu bavil, tu opět rozjíždí slušná jatka. Ve skvělém závěru to šerifovi Dean pěkně sečetl ( " myslím,že ty už nikam nepujdeš " :-) ) . Díky temné hudbě byla po celou dobu filmu napjatá atmoféra. A navíc je tu duo krásných hlavních hrdinek filmu. Pište si co chcete, hodnoťte si jak chcete, ale já už si oblíbil celou sérii TCM a i na tento díl se vždycky rád podívám, je to prostě Masakr! ()

Cisarpan

Klasickej horor alá krev a jatka, o bání to neni...ale pro ty, kdo mají rádi tenhle styl hororů je to dobrá práce! scény pěkně peprné a uchylnej "šerif" je pak fakt správnej záporák..a občas i vtipně hlásí ()

Ace.A.T.L.

Stejná kravina, jako jednička. Tady alespoň nikdo záhadně nepřežije. Ale i tak je to zbytečnost. Za mě 1* a NEDOPORUČUJU ()

Lilith03

Hodně mezer v ději a dost nechutné, jedna z těch nejzvrhlejších verzí. Po stránce herců neurazí nenadchne, to samé mohu nejspíš říci i k režii. Mohlo to být určitě lepší, ale rozhodně jsem se nenudila. Rozhodně to není pro slabé povahy. ()

zaack

Tohle není prequel, ale nepřiznaný remake! Je to totiž v podstatě to samé co verze z roku 2003 (když nepočítám pár úvodních scén). Jenom je jasné kdo musí přežít (celá rodinka kanibalů), takže jde v podstatě jen o to, jak pozabíjí všechny ostatní. Napětí se tím pádem nekoná a dobrý horor taky ne. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)