Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Mark1983

Dvojka se mi líbila ještě víc,než jednička,což kdyby bylo za nejlepší film šest hvězdiček,dám šest hvězdiček.Ve filmu vládne perfektní tajemná,ponurá a hrůzná atmosféra,která mě naprosto uchvátila. ()

AltairAhad

To byla zase jednou blbost. Myslela jsem, že tento díl se nebude podobat prvnímu. Ano, jedná se o počátek, ale už mně fakt nebaví se dívat v hororech na ksichty ječících 18ctek, které Andrew Bryniarski zabíjí.... ()

uprchlice

"Texaský masakr motorovou pilou: Počátek" aneb všechno pěkně od začátku. V texaském buranově právě došlo ke stvoření masového vraha Thomase Hewitta, který našel svého mazlíka - pěkně nabroušenou motorovou pilou- a ta už jen čeká až se její ostré zuby zakousnou do masa třeba právě kolemprojíždějících teenagerů... A krev byla! Je to nejbrutálnější a nejzvrácenější díl z celé série. Režisér Jonathan Liebesman ("Propad do temnot") zrežíroval velice krvavý prequel, ve kterým se krve rozhodně nešetřilo! Příběh nám odkrývá začátek texaské hrůzy v buranově a vše, co jí následovalo. Jen je škoda, že tvůrci nepřišli na něco jiného. I když je to vlastně "předpříběh" prvního remaku, dalo by se říct, že to je úplně to samé. Parta teenagerů, kteří se objeví v nesprávný čas na nesprávném místě a dostanou možnost okusit strach a bolest. To už je dávno ohrané. Líbilo se mi, že šerif byl stejný bastard jako v remaku a chudákům teenagerům dal, co proto. Také jsem ráda, že si Thomase Hewitta, stejně jako v remaku, zahrál Andrew Brinyarsky a zůstal věrný své pile. "Texaský masakr motorovou pilou: Počátek" sice nenabídne nic nového, ale když si vzpomenu třeba na díl "Texaský masakr motorovou pilou: Next generation", tak "TMMP: Počátek je oproti tomu horrorový klenot, takže mi to omívání pořád dokola s teenagerama ani moc nevadí, ale na remake zkrátka nemá, protože horror není vždy jen o krvi a jak jistě víme, v "TMMP: Počátek" je jí víc, než dost ;-) ()

StanleyVanH

Přesně dle mého gusta, první díl i tento perfektní, jen zabiják mohl mít lépe vidět xicht ale jinak skvělé napětí a dobrý herci. Navazovalo to na sebe moc dobře do detailu. ()

nevergiveup odpad!

Dlouho jsem se snažil najít důvod, proč tomuhle 'filmu' nedat odpad, už jen kvůli Jordaně Brewster, kterou mám docela rád, ale bohužel. Obecně mi nejvíc vadí u filmu, když se postava chová iracionálně. Tady snad žádná postava nereagovala racionálně.S horrorem to nemá nic společného, je to jen nechutné a ne nechutné jako například SAW, prostě jen zbytečně nechutné. Šerifa bych nejradši nakopal do ksichtu. ()

MegaBite

Režiser a scenarista musejí byt asi pořadní magoři do uchylneho zabijeni. Chvili jsem se na film koukal a kdyz zacali vrazdit a vsem ublizovat, prepnul jsem to radsi na USA romantiku. Upozorneni: Toto neni film pro fanousky hororu ale pro uchyly, kterým se libi vraždení a nasilné ublizovani ()

Jekyl

Nuda. Napoprvé ten film člověk zhlédne, ale těžko už se k němu pak bude vracet. Je to prostě postavené pouze na brutalitě. Originální masakr nebo i Leatherface měl atmosféru a člověk se opravdu mohl i bát. To v tomhle případě neplatí, jede se zde pouze na vlně krve a brutálního násilí. (SPOILER) Jediným kladem je tak vlastně konec filmu, který vybočuje z klasické americké roviny happyendů... ()

P@\/EL

Tento horor chválím zejména za to, že odkrývá tajemství morbidní rodinky z Texasu a ukazuje, jak to všechno vlastně začalo. Na druhou stranu děj filmu není nikterak originální a oběti si nezískaly moje sympatie, abych jim přál přežít, a taky z toho důvodu film krapet ztrácí na napínavé atmosféře. Alespoň že mordy jednotlivých obětí jsou pěkně brutální, plné krve a ukázány v plné parádě, z toho syrovost skutečně srší. ()

Pythonator

Ta třetí hvězdička je jen za geniálního R. Lee Ermeyho. A možná k ní taky trochu dopomohla zatraceně kočkoidní Jordana Brewster. Jinak ale další tupý masakrózní bubu film alá "Městští Amíci, bojte se vidláků, jsou to magoři." ()

flouny8 odpad!

Je mi u zadku, jestli to je komerční nebo ne (tohle řeší jen hovada), ale podstatný je, že je to přehnaně krvavá slátanina bez nápadu. Prostě jatka s kecama. ()

Kubiny

Koukal jsem se na to vlastně jen proto, že na to narazila při přepínání kanálů přítelkyně. Vím, že spousta lidí takové horrory přímo hltá, ale já mezi ně nepatřím. Musím říct, že naivita a přehnanost některých scén mě upřímně udivovala. Nejsem nijak zvrácený člověk s ponurou myslí, ale brutální, vražedné a naprosto "nečekané scény" mě spíše rozesmály :). Několikrát mě jako diváka napadne, jakým způsobem se mohli hlavní aktéři vyhnout všemu, co následuje. Ta naivita a hloupost příběhu i postav, to pro mě bylo naprosto očekávané. Co mě ale překvapilo, byly scény a vražděním a mučením. Dokonce i přítelkyně pouze u dvou, tří svém schovává hlavu do dlaní a naříká, jak je to odporné, panebože fuuuj atd., tak mi to přijde docela málo. Kdyby aspoň tohle pořádně ukázali, splňovalo by to účel, vystrašit diváka k pos*ání, mnohem více. Je to škoda, film je inspirován Edem Gainem a je v tom mnohem více potenciálu, než tady dokázali využít. ()

scr3am

Podle příspěvků ostatních jsem asi divnej nebo nevím jak si to mám vysvětlit, ale tenhle film předčil mé očekávání. Nejsem naivní, takže jsem ani neočekával oskarový scénář - to ani u těhle filmů nejde:-) Místo toho se mi dostala pořádná porce brutality (a to opravdu pořádná) vyvážená slušnou atmosférou v konstrastu s krásnou texaskou přírodou. A hlavně, proč tomuhle filmu dávám maximum je konec, kterej po úvaze ani nemohl jinak dopadnout:-) ()

Bobeš14

Moc nehapu proč takovejhle film vzniknul(samozřejmě pro prachy:).Pěkný sou úvodní titulky a půl hvězdy že to neskončilo happyendem a za amputaci strejdových končetin bez uspání:) ()

Bow-Z

Kvalita hororu nestoupá s počtem nechutností. Začátek byl nadějnej, ale ke konci to bylo zbytečně natahovaný. Ze začátku u sadistických scén přivíráte oči a je vám na zvracení, ale jejich počet je enormní a na konci u toho můžete klidně jíst krvavej stejk a ještě fandíte Thomasovi, aby pokosil poslední oběť. POZOR SPOILER!! - myslel jsem, že postava Jordany B. bude onou přeživší, která si v remaku z roku 2003 na začátku prožene hlavou kulku. No chyba lávky, evidentně to nebude ona :-) ()

Pattrick

Po krvelačná stránce je to příjemné, nahánění také není špatné a snažíte se hlavní hrdiny popostrčit dopředu. Jinak nic nového pod sluncem.. 50% ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)