Reklama

Reklama

Expozitura

(seriál)
všechny plakáty
Trailer
Akční / Krimi / Drama
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hrají:

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová (více)
(další profese)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (435)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hotová explozitúra ne/štěstí... Nebo že by jedna veká (ex)póza? 8-o Ještě navíc nepojištěná! Áááá... %-] . . . A proč v popisu žánru chybí "komedie"? Tak už se teda těším na ty "neuvěřitelné rozměry"... - - - P.S. Škoda, že si nemohl zahrát Janák, nebo aspoň Jandák, že pane Klíma... °-/ - - - P.P.S.ina je prosvištět si tu ta kvanta těsně po konci prvního dílu náhle čtyř a pětihvězdových hodnocení, respektive nicky některých jejich strůjců. Podivuhodně podobná forma jejich komentářů už ani nepřekvapí. Nova maká, nova to má... %-[.. - - - P.P.P.S. (Během epizdody 2 - dívám se se sebezapřením a tlemím, jojo Vaňku, tytyty, ty budeš pykati... ;o) Jen bych ještě poprosil, nemohli by experti z novácké čudlovize zaplatit >herečce< Vagnerové (případně i dalším telenovelovým čudlám ze svého stáda - ale to vlastně platí pro všechny k/anály napříč televizáckým spektrem...) kurzy u logopeda, aby se naučily normálně(!) mluvit a všelijak furt nešišlaly a neníkaly a nekuňkaly a nesekaly slova a ze souvětí nedělaly výtok z úst, aby prostě vůbec mluvily přirozenou dikcí jak dospělé ženy, když už si na ně tak rády v těch sračkách hrají. Případně totéž poté experimentálně aplikovat i u některých pánů, zejména též té mladé generace. Na těch jejich >jámudámu< je to zjevně nenaučili. Dívat se na to je tristní, poslouchat to je hnus! - - - - - (S úšklebkem 7.9.2011 po prvním >pičotním< dílu, hodnocení 52., kixmentář zde jako sedmnáctý - 7.9.2011) - - - - - - - - - - Mimo mísu: Asi je pro ČSFD signifikantní, že za den po premiéře - po ohodnocení množstvím skutečných myslících diváků a uživatel databáze - spadl rating serriálu o dobrých dvacet procent dolů... Ano, těsně po uvedení bylo hodnocení zde náhle 85%! Lze předpokládat, že postupem času půjde dále reálně dolů. A víc už nemá cenu nad tím ztrácet čas. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

JMENUJU SE TEREZA HODAČOVÁ A KDYŽ VÁM ŘEKNU, ŽE JSEM POLICAJTKA, NEBUDETE MI TO VĚŘIT....... /// (..milá Terezo, na tomhle se shodneme...) Mohl by to bejt solidní seriál, kdyby jim nelámal vaz (často trapnej) ,,Nováckej“ casting. Herci z ,,růžovky“,...,,pojišťovny“ a jinejch pičovin hrůzu z úkladný vraždy nebudí (a pominu fakt, že se občas chovaj jako idioti...). Atraktivní prostředí bordelu.... (vraždy, vydírání a propojení policie a zločinu, troška snuffu...), ale co tady dělá ta Vágnerová? (v bordelu? číšnici.....) A to, že si nelakuje nehty, s tím nemá fakt nic společnýho! Krimi po česku. Stejně jako zločin. Tohle totiž není trapně český, ale zkurveně NOVÁCKÝ! Bílej kůň (samo že i bílej jezdec...), Agrobanka, Discoland Sylvie, Chemapol, (pan)Mrázek..... cesta k demokracii je složitá...... (to byl pokus o ftip!!!) TAK CO, CHCETE JE DOSTAT? Koho? Mafiány? Policajty? Semínko pochybností (..fakt i ve mě...) díl od dílu klíčí víc a víc. Pominu–li občasný trapnosti - příběhům (jenž psal sám život) by se dalo v pohodě věřit. Díl od dílu dostává příběh jasný obrysy i směr, proto mě mrzí to obsazení! Rád bych fláknul 4*. Ale fakt mi to nejde z držky! Berdychův gang nabízí solidní téma, ale na takovýhle sousto má Nova malou hubu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět Jirku Korna v sauně. 2.) Byl jsem součástí světa, kterýmu vévodil Mráz(ek). 3.) I Love You NOVA! 4.) Nebojím se, že si zkurvím ,,auru“ na CSFD. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Pokud Kroupa s Klímou neměli Na vlastních, bulvárních očích frajerské tmavé brýle a Berdychův gang opravdu pronásledovala šestnáctiletá kravka, padesátikilový "zabiják", šeredná žena v domácnosti, éstébák v důchodu a Čmaňa, divím se, že chlapci neusrkávají vedle Vikiho banánové daiquiri s nohama v příboji na nějakém klimaticky přívětivém karibském ostrůvku a dali přednost chládku Mírovského resortu. Asi chtěli, aby o nich vznikl i první český celovečerní komiksový Avengers, ve kterém budou hrdinně bojovat za práva romských spoluvězňů spolu s Jirkou Kájínkem, kterého bude hrát Roman Skamene. Nicméně ruku na koule! Na české, Růžové ordinační poměry je tento jednooký král docela dívatelnou tragikomedií. Haničce by sice o přirozeném herectví mohl konečně někdo Vyprávět, avšak ostatní kašpárci cinkají rolničkama dle svých uspokojivých standardů. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Čím míň víš, tím líp spíš." Čestný policajty mám rád. Na ulicích jich v uniformách běhá spousta, ale jakmile se převlíknou do civilu a začnou šlapat mafiánům po koulích, tak skončí. Buď je gauneři podplatí, nebo je o něco úplatnější kolegové potopí, na zakázku pracující inspekce obžaluje a spřátelenej soudce odsoudí. Tak to u nás chodí a já jsem rád, když to někdo ukáže. Mě prostě docela bavilo sledovat naivní kapitánku, která nastupuje na Expozituru v přesvědčení, že hodní policajti chytají zlý padouchy. Jenže u nás jsou politika, policie, soudy a organizovanej zločin propojený tak pevně, že se to snad ani nedá rozmotat. Tak jsem rád, že se to aspoň docela napínavě natočilo. A taky mě bavilo připojovat k seriálovým jménům ta skutečná - Hodačová - Kahnová, Chládek - Gregor, Drobek - Berdych, Mráz - Mrázek, Jandák - Jonák, Hemský - Zádamský, Orava - Opava, Kofčín - Koňařík, Brousil - Brázdil, Malý - Gross. Ale třeba se pletu a než se zasebevraždím osmi ranami ze tří různých zbraní, tak to sám, rád, dobrovolně a písemně odvolám. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

50%. Už dlouho jsem nezažil, aby jeden díl takhle položil celý seriál, do té doby to vypadalo na dost slušný průměr, vtipného Klímu (Kroupu?) a snesitelnou produkci novy, záverečné omílání všech (divákům? policajtům?) neznámých faktů, obrácení hajzlíka po jedné větě a dějové zvraty, které se nás snaží zmást v tom, jestli nepřežije nikdo, či jen Terezka, svou urputností doslova ubilo normální dílko, které se dá sledovat třeba i při umývání nádobí. Jasným pozitivem je Robert Jašków, kterýmu bych toho vyšetřovatele uvěřil i v reálu...pobavil mě Pavel Zedníček tím slovem "detektíve", docela by mě zajímalo, jestli to byla záměrná narážka na Pitaval... :o) ()

Galerie (71)

Zajímavosti (34)

  • V průběhu natáčení byl používán i vrtulník. (navabaca)
  • Hana Vagnerová, která ztvárnila hlavní postavu Terezu Hodačovou, absolvovala 218 natáčecích dnů během 269 dní kalendářních. (navabaca)
  • Seriál byl natočen během 260 natáčecích dnů. (navabaca)

Reklama

Reklama