Expozitura (TV seriál)

• slovenský

Expozitúra

Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 16x75 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Jevgenij Libezňuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta, Jaroslav Pížl, Filip Gavlas, Tomáš Bělohlávek, Daniel Tůma, Karel Beseda, Milan Horvát, Ivo Novák, Irena Kristeková, Vojtěch Efler, Marek Lambora, Jevhen Šokalo, Jevgenij Vrublevskij, Andrej Besčastnyj, Lukáš Kunz
  • igi B.

Hotová explozitúra ne/štěstí... Nebo že by jedna veká (ex)póza? 8-o Ještě navíc nepojištěná! Áááá... %-] . . . A proč v popisu žánru chybí "komedie"? Tak už se teda těším na ty "neuvěřitelné rozměry"... - - - P.S. Škoda, že si nemohl zahrát Janák, nebo aspoň Jandák, že pane Klíma... °-/ - - - P.P.S.ina je prosvištět si tu ta kvanta těsně po konci prvního dílu náhle čtyř a pětihvězdových hodnocení, respektive nicky některých jejich strůjců. Podivuhodně podobná forma jejich komentářů už ani nepřekvapí. Nova maká, nova to má... %-[.. - - - P.P.P.S. (Během epizdody 2 - dívám se se sebezapřením a tlemím, jojo Vaňku, tytyty, ty budeš pykati... ;o) Jen bych ještě poprosil, nemohli by experti z novácké čudlovize zaplatit >herečce< Vagnerové (případně i dalším telenovelovým čudlám ze svého stáda - ale to vlastně platí pro všechny k/anály napříč televizáckým spektrem...) kurzy u logopeda, aby se naučily normálně(!) mluvit a všelijak furt nešišlaly a neníkaly a nekuňkaly a nesekaly slova a ze souvětí nedělaly výtok z úst, aby prostě vůbec mluvily přirozenou dikcí jak dospělé ženy, když už si na ně tak rády v těch sračkách hrají. Případně totéž poté experimentálně aplikovat i u některých pánů, zejména též té mladé generace. Na těch jejich >jámudámu< je to zjevně nenaučili. Dívat se na to je tristní, poslouchat to je hnus! - - - - - (S úšklebkem 7.9.2011 po prvním >pičotním< dílu, hodnocení 52., kixmentář zde jako sedmnáctý - 7.9.2011) - - - - - - - - - - Mimo mísu: Asi je pro ČSFD signifikantní, že za den po premiéře - po ohodnocení množstvím skutečných myslících diváků a uživatel databáze - spadl rating serriálu o dobrých dvacet procent dolů... Ano, těsně po uvedení bylo hodnocení zde náhle 85%! Lze předpokládat, že postupem času půjde dále reálně dolů. A víc už nemá cenu nad tím ztrácet čas.(7.9.2011)

Tak zpracovaní je na český seriál určitě nadprůměrné, bohužel je zabito roztažením na 16 dílů z nichž má každý i s reklamou skoro dvě hodiny, což je vražedné. Přesto to dokoukám. Hlavní linie s Drobečkem (Berdych) mě totiž zajímá. 55% EDIT: Po skončení celého seriálů nemám pocit, že bych mu průměrným hodnocením nějak zvlášť ublížil . Seriál, který v dnešní době neurazí, ale zároveň nenadchne.(5.11.2011)

Mám za sebou první díl a musím uznat, že mě značně natěšil na další a další díly. Oceňuji herecké výkony, protože postavy mají charaktery a neodříkávají texty jako naučenou básničku (což je největší hnus českých seriálů součastnosti), dokonce i ten jazyk, kterým se postavy mezi sebou baví je uvěřitelný a ze života, takže po tomto směru nemám výtky. Nejspíš bude každý díl končit v tom nejlepším a atmosféra bude houstnout, takže jde vidět, že si vzali konečně tvůrci českých seriálů k srdci schémata amerických seriálů, které jsou možná podle některých pro tupé masy, ale divákovu pozornost drží do poslední minuty a nutí ho nedočkavě vyhlížet další díl. Takže můj první dojem z nového seriálu je velmi slušný a uvidím, jak budu seriál vnímat jako celek po všech 16 dílech. // Tak všechny díly shlédnuty a ty 4 hvězdy si to pěkně zaslouží. Na to, že je to český seriál (a to jako pozor, když si vezmete, že naše televize plodí jen Ulice, Rodinná Pouta, Ordinace v Růžové zahradě a jiné hnusy) to má grády, napínavý děj, každý díl končí v tom nejlepším a pomalu se nám rozbaluje klubko zápletky. Mějte si předsudky k postavám, nadávejte, že je to jen další volovina na Nově, já se těšila každý týden na nový díl a prožívala to spolu s postavami. O kvalitách seriálu možná mluví dost i fakt, že americká produkce odkoupila práva a natočí si seriál podle svého, takže se za pár let můžeme těšit na americký remake českého seriálu... a to najednou všichni budou pyšní a hrdí na NÁŠ seriál ;)(14.9.2011)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +především Hana Vagnerová, vypjaté momenty, kriminální zápletky a propletení příběhů i postav celým seriálem, občas dobrá akce a závěr jednotlivých epizod -dost dlouho se zdá být děj hodně komplikovaný, jednotlivé díly nemají takový drajv aby udrželi vaši pozornost na maximu a taky pokud si člověk (divák) uvědomí, že je to postavené na základě "událostí" které se stali, tak je to pěkný hnus co se tu děje/// Hodně rozsáhlý seriál u něhož pochybuji že by někdy vznikla druhá řada. Divácky je atraktivní především proto, že je úplně jiný než veškeré dosavadní kriminálky. Otázka ovšem je, jak dlouho vám bude trvat si zvyknout na postavy, způsob vyprávění i jednotlivé případy, které nemají daleko od skutečnosti. Nejlepší byl asi závěr, kdy jsem sjel 4 poslední čísti naráz. To byla o dost napínavější podívaná, než si to dávkovat jednu číst týdně./// Celkem 71%///(13.1.2012)

• gudaulin

Expozituru hvězdičkami bodovat nebudu, protože jsem letem světem přelétl první dva díly a rychle poznal, že by pro mě tento seriál znamenal ztrátu času. Hana Vagnerová, jak to ostatně zaznamenává řada dalších komentů, ve své roli není uvěřitelná a vzhledem k dominantní pozici, jakou v seriálu má, představuje velkou zátěž. Chtělo to jiný casting a patrně i mnohem víc zapracovat na scénáři. Takhle je to jen další z řady tuctových nováckých seriálů. V porovnání s výsledkem je zajímavé, jaké naděje vkládalo vedení Novy do tohohle dílka...(4.11.2011)

• - Televizní reportéři Josef Klíma a Janek Kroupa napsali scénář k seriálu podle skutečných události okolo tzv. Berdychova gangu. O kauzách tohoto spolku oba reportéři několikrát informovali v bývalém investigativním pořadu TV Nova Na vlastní oči (od r. 1994). Už v roce 2006 vydal o zločinech Berdychova gangu Janek Kroupa knihu s názvem "Zločin jako profese". (navabaca)

• - Expozitura se ve své době stala nejdražším seriálem z tvorby TV Nova. (navabaca)

• - Herečka Hana Vagnerová se kvůli natáčení tohoto seriálu musela vzdát stálého angažmá v divadle. (navabaca)