Expozitura (TV seriál)

• slovenský

Expozitúra

Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 16x75 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Jevgenij Libezňuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta, Jaroslav Pížl, Filip Gavlas, Tomáš Bělohlávek, Daniel Tůma, Karel Beseda, Milan Horvát, Ivo Novák, Irena Kristeková, Vojtěch Efler, Marek Lambora, Jevhen Šokalo, Jevgenij Vrublevskij, Andrej Besčastnyj, Lukáš Kunz, Klára Štěpánková
  • Agoran

Hodnocení po prvním díle: Velká škoda velmi zajímavého námětu. Proč proboha všechny seriály od TV Nova vypadají úplně stejně (nebo alespoň třeba tenhle a Ordinace)? Doteď jsem myslel, že je to amatérskými herci, ale teď vidím, že je to nejen tím. Režisér jim asi musel říct: přehrávejte, ale nereagujte na sebe, jakoby recitujte. Tohle s hraním nemá nic společného, takže i kdyby byl scénář geniální, přes to prostě nelze přenést, takže bohužel nepředpokládám, že by se s dalšími díly hodnocení změnilo. Chybou také je být za každou cenu akční, vyhrocený, hrající na city. Kdyby autoři ponechali trochu české obyčejnosti, bylo by to celé více uvěřitelné a diváka by třeba i mrazilo v zádech, že se podobné věci děly jemu za humny. Ale kdyby jsou chyby, tohle prostě dobrý seriál není. (PS: Kdyby nebylo tak nadějného námětu, dal bych třeba o hvězdičku víc, ale tohle je tak promarněná šance...)(8.9.2011)

• Vojťas

Klasická nezajímavá "českárna". Mdlí herci, dementní dialogy .... a kvůli tomu, že je seriál natočen podle skutečných případů, to dech opravdu nevyrazí! Nechci škatulkovat, že je to opět "povedený" seriál z novácké produkce, ale na jednu stranu vlastně musím! ... Když to stojí za starou belu, ať se na natáčení vykašlou a raději se věnujou dabování kvalitních zámořských seriálů. Český dabing byl a vždy bude mít v mých očích respekt. ..... TOHLE NE! To kdyby raději vysílali zrnění!(16.9.2011)

Na Novu celkem sympatický pokus o tuzemskou kriminální žánrovku. Seriál sice trpí mnoha neduhy, počínaje slabším scénářem (hlavně u úvodních dílů) a totálně přepálenou stopáží jednotlivých dílů. Proč musí každý díl trvat skoro hodinu a půl, když se to dalo v pohodě skrouhnout na hoďku a celý by to tak uteklo podstatně rychlejc? Po technický stránce si ovšem není na co stěžovat, pár dílů je vysloveně vynikajících (epizoda ve věznici) a po herecké stránce je skoro v každým díle na co koukat. Teda až na Hanu Vagnerovou, ta byla strašná konstantně a tu postavu a její drsný voiceovery jsem jí vůbec nevěřil. Robert Jaškówa jako drsný poldu bych si dal ale znova kdykoliv, ten chlapík má potenciál. Jen škoda, že poslední díl byl absolutně nevyužitej a celý to vyšumělo do ztracena. Ale i tak celkem obstojnej seriálovej projekt, který se musí v tom současným českym televizním bahně ocenit. Navíc je to asi jedinej českej seriál za posledních 5 let, který jsem dokoukal bez problémů od začátku do konce. A to se počítá.(25.1.2012)

Jasně, je to chvilkami trošku zdlouhavější, než na co jsme zvyklí z cizích seriálů. Jasně, hlavní představitelka se herecky příliš nepředvedla. Ale JASNĚ, je to 6x lepší, než jiné NOVAcké seriály typu Ordinace, či Ulice. Každopádně tohle je hodnocení po první epizodě, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.(8.9.2011)

• berusche

Já chápu, že se Janek Kroupa jako "investigativní" reportér rozhodl, že každou kauza je třeba hledat a dobrat se jejího jádra pudla, ale mám z něj trochu dojem, že tak nějak si Janek skutečně přál, aby to tu vypadalo. Tak prosim vás, když už takhle, tak s jinejma policajtama, s těmahle ne. Hana Vágnerová je to nejhorší herecké střevo, které zkazilo nejeden záběr. Její přehrávání, rachetickej obličej a uječenost se dají vydržet asi tak cca 2 díly. Pak už marně přemýšlíte, proč to takhle zkazili jednou příšerou (ne, opravdu jí nemůže pomoci, že má celkem hezkej ksicht). Za to překvapil Zedníček, od kterého už bych asi větší výkon než ty dosavadní nečekala, stejně jako spíše herec divadelní a z Ulice Jášków. Ti tady slečně trochu zvedají hodnocení.(21.11.2011)

• - Název seriálu je odvozen podle elitního policejního sboru, kde ke zločinům docházelo. (morgos)

• - Televizní reportéři Josef Klíma a Janek Kroupa napsali scénář k seriálu podle skutečných události okolo tzv. Berdychova gangu. O kauzách tohoto spolku oba reportéři několikrát informovali v bývalém investigativním pořadu TV Nova Na vlastní oči (od r. 1994). Už v roce 2006 vydal o zločinech Berdychova gangu Janek Kroupa knihu s názvem "Zločin jako profese". (navabaca)

• - Robert Jašków v jednom rozhovorů prozradil své zklamání, když si myslel, že mu seriál přinese větší množství pracovních nabídek. (Olík)