Expozitura (TV seriál)

• slovenský

Expozitúra

Organized Crime Unit

Akční / Krimi / Drama

Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 16x75 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová, Michal Dlouhý, David Prachař, Václav Marhoul, Marko Igonda, Jan Kanyza, Čestmír Řanda ml., Jiří Štěpnička, Zuzana Kocúriková, Vladimír Dlouhý, Jakub Gottwald, Daniel Svoboda, Michal Pavlata, Maroš Kramár, Vladimír Kratina, Jiří Korn, Lucie Bártová-Zedníčková, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Kodeš, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, Roman Blumaier, Marek Němec, Jiří Kout, Barbora Obozněnková, Zdeněk Maryška, Martin Pechlát, Renata Visnerová-Prokopová, Zbyněk Fric, Radek Žák, Roman Zach, Pavel Nečas, Zuzana Onufráková, Zdeněk Barták, Daniel Rous, Alexej Pyško, Jitka Ježková, Jiří Panzner, Hynek Čermák, Marek Vašut, Karel Zima, Michal Bumbálek, Nataša Gáčová, Martin Stránský, Marek Ronec, Václav Vašák, Hana Seidlová, Ladislav Hampl, Roman Štabrňák, Luboš Veselý, Luboš Vrňata, Jindřich Hinke, Věra Janků, Zuzana Skalníková, Martin Učík, Martin Myšička, Eva Vrbková, Marcel Vašinka, Petr Klimeš, Ladislav Kolář, Karel Polišenský, Vladimír Škultéty, Zdeněk Žák, Jan Vondráček, Igor Chmela, Věra Kubánková, Lucie Žáčková, Jan Vlasák, Dana Homolová, Marek Pospíchal, Romana Sittová, Josef Klíma, Stanislav Lehký, Jiří Wohanka, Pavel Skřípal, Martin Mejzlík, Michal Dalecký, Kryštof Rímský, Eugen Libezniuk, Věra Tichánková, Jindřich Kout, Jan Pavel Filipenský, Josef Kuhn, Robert Kroupar, Petr Florián, Sandra Černodrinská, Jan Kraus, Anna Šišková, Marek Taclík, Jiří Dvořák, Andrea Opavská, Petra Navrátilová, Tereza Richtrová, Barbora Milotová, Aleš Bílík, Jiří Bartoň, Martin Pošta, Jaroslav Pížl, Filip Gavlas, Tomáš Bělohlávek, Daniel Tůma, Karel Beseda, Milan Horvát, Ivo Novák, Irena Kristeková, Vojtěch Efler, Marek Lambora
  • veronikav

Koukám asi jen ze zvědavosti :-D Drsňárna po česku ? No nevím .... To vyprávění, na začátku každého dílu, mi připadá jak ve škole při češtině :-( Začněte líčit .... drama :-D A pak přijde chvilka napětí :-D Nevím jestli se chci dívat na korupci (která je tu běžná ) v takhle nepříjemném podání :-((13.10.2011)

Mnoho povyku pro nic…a nebo, že by přece pro něco. Ale Vagnerové její odhodlanou policajtku zatím moc nežeru. Dvojka Bydžovská, Zedníček šlapou totálně naprázdno, spíš bych je tipovala na angažovanost u pomocné stráže VB. Jen Jašków a Dolanský se snaží tvářit jako skuteční ranaři… a trochu jim to i věřím. Tak vyčkám a snad se té drsné krimi ještě dočkám. ...(12.11.)Tak jsem se dočkala, jen Vagnerové to pořád nežeru. Ale ten Jašków!!(13.9.2011)

V rámci české seriálové tvorby nadprůměr, porovnávat se seriály z Ameriky nemá cenu a jen blázen by je porovnávat chtěl. To je prostě jiná liga. Po prvním dílu jsem poměrně spokojenej a palec nahoru za odvahu se vydat konečně jiným směrem, než ty kraviny, který běží pořád a všude. Nemá cenu je jmenovat, všichni víme o kterých je řeč. Ti co sem hned prdli odpad a jednu hvězdu, tak určitě byly rozhodnuti už dopředu, že tak učiní. Těším se na ty akční scény, který by měly teprve přijít. Vypravěčský části ale opravdu tahají za uši, to by chtělo zlepšit a dost. Připíchnu zatím 3 hvězdy a uvidíme, jestli si je udrží až do konce :)(8.9.2011)

Televize Nova se snažila natočit seriál, na který se jen tak nezapomene. Nutno říct, že mě celý ten děj nudil, osudy postav mi byly vcelku "šumák", rádoby akce mě nezaujala a už vůbec jsem nepocítila žádné napětí. Dodám ještě, že Hana Vagnerová opravdu není dobrá herečka, alespoň se pro tuto roli určitě nenarodila.(27.12.2011)

• Allien.9

Nečekala jsem, že by mě ještě mohl některý z novodobých seriálů upadající TV Nova nějak výrazněji zaujmout, ale stalo se. V rámci české krimi-tvorby je "Expozitura" v mnoha ohledech bezkonkurenční, ani jí se však nevyhnul syndrom amerických seriálů (tj. čím více dílů, tím více o "ničem") a poslední dvě epizody už na mě působily skutečně "fraškoidně". Škoda, rozehrané to bylo solidně... Oblíbené postavy: Dan Chládek (Robert Jašków), Mgr. Arnold Mráz (David Prachař), Dodo (Maroš Kramár), Zuzana Chládková (Sabina Králová).(8.9.2011)

• - Název seriálu je odvozen podle elitního policejního sboru, kde ke zločinům docházelo. (morgos)

• - V 11. díle s názvem „Osamělá mise“ ve scéně, kdy je Dan (Robert Jašków) nasazen do vězení, je během zpěvu jednoho z rusů záběr na Dana (Robert Jašków) sedicího u plotu věznice. V tu chvíli Dan (Robert Jašków) nemá na hlavě žádné známky přechozích zraněni ze sprch. V následující scéně, kdy je telefonovat z toalety, už je opět má. (#47)

• - V epizodě "Válka gangů" pohne mrtvola na pitevně hrdlem. (Dekovnik)