Pach krve 2: Cesta nikam

Wrong Turn 2: Dead End

Pach krvi 2

Horor / Thriller / Akční

USA, 2007, 92 min

Ale hej, tam kde bola jednotka krvavá, je dvojka extrémne krvavá, skrátka gore dostalo vyšší upgrade, hoci si postavy už nezískali moje sympatie tak ako v predošlej časti. Dej je síce super aj keď už je to takmer rovnaké ako prvý diel, a hoci ma záverečný masaker (plus výdatná večera) navýsosť potešili, predsa len je to slabšie.(25.12.2010)

70%. O nieco slabsie, ako jednotka, ale stale sa mi to celkom pacilo. Dobry rozbeh hned na uvode, ta vrazda bola dost brutalna, potom nastane asi tak polhodinka nudy a pomaly sa to zacne opät rozbiehat, ked zacnu buduce obete prichadzat na to, ze niekto ich tam vrazdi. Nepovedal by som, ze je dej uplne predvidatelny, pretoze prave ten hrdina, o ktorom som si bol isty, ze sa mu nic nestane, prave on to schytal. Takze kto to prezije a kto nie, zostava pre divaka len zahadou... 08.06.2010 ______ Erica Leerhsen - (Nina) +++ Henry Rollins - (Dale) +++ Texas Battle - (Jake) +++ Aleksa Palladino - (Mara) +++ Daniella Alonso - (Amber) +++ Steve Braun - (Jonesy) +++ Crystal Lowe - (Elena) +++ Kimberly Caldwell - (Kimberly) +++ Hudba: Bear McCreary(8.6.2010)

Při první projekci jsem měl spíš rozporuplné pocity, podruhé jsem se ale bavil kupodivu lépe. Asi jsem přistoupil na tu nečekanou komediální rovinu, která mi hnedka nesedla. Napětí z tajemných obyvatel horských lesů se vytratilo, kanibalové se ukazují už od začátku a jejich masky jsou jednodušší, levnější. Místo toho se cpe do popředí až sebeparodická příchuť a obrovská porce brutality, takové gore mixnuté poctivým splatterem. Není divu, tvůrci spotřebovali 300 litrů umělé krve. Dočkáme se nahých koziček, Ericy Leerhsen, která v hororech strašně ráda umírá (remake TCHM, BWP2) a Rollinsovy vtipné postavy připomínající samotného Ramba.(22.8.2011)

• Andersis

Kde začít? No asi tak, Make-up byl slabý, nepůsobil strašidelně a navíc se v některých scénách leskl jak něčí pleš na slunku. Další věc je nelogické chování vojáka ( proč nezlomil vaz dedkovi se kterým se rval? Proč mu musel strkat do mikiny Dinamit? Proč stál voják na místě když na něho kapala krev ? Já osobně bych trochu uhnul.....) Tento díl neměl oproti svému předchůdci žádnou atmosféru. Až moc viditelné Béčko tento film je.(19.5.2009)

Lepší než první díl, celkově zajímavější a koukatelnější, přesto taky podstatně více chaotičtější. Nelíbili se mi tentokrát z degenerovaní vrahouni, přestože jich bylo více a byli pestřejší, tak nepůsobili tak děsivě jako ti z jedničky. Tohle byli víc takoví ňoumové a proto k nim nesedí ty pasti a lovecké taktiky, které využívali. Nehledě na tu šílenost kolik táborů, cht a sídel na tak malém prostoru měli a přitom, když tam byli filmaři tak na nic z výše zmíněného nenarazili a najednou, když se to spustilo, tak všeho bylo všude plno. To bylo dost na hlavu. Jinak pár smrtí bylo i docela zajímavých, ale když se to veme do důsledku, tak většinou to stejně nebylo ukázáno v přímém záběru. Tedy ano, sekera v hlavě, šíp v hlavě, ale ty rozsekávačky, stínání hlav, vyřezávání masa z těla, to vše bylo mimo záběry, takže na takový horor i docela zklamání. Když už tam konečně byla postava, která měla reálně nějaké šance, tak se podle scénáře musela chovat jako idiot to mě teda taky znechutilo, takže nakonec zůstanu asi na třech hvězdách.6/10(12.1.2012)

• - Podle režiséra Joea Lynche se ve filmu použilo přes 300 galonů umělé krve. (-bad-mad-wolf-)

• - Herečka Erica Leeshern si zahrála i v hororu Texaský Masakr Motorovou pilou (2003). (Dines)

• - Spoiler: Keď na začiatku mutant rozsekne Kimberly (Kimberly Caldwell) a potom ju ťahá, tak z nej netečie žiadna krv. (Methodix)