Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Martass21

Od začátku jsem čekal nějaký pořádný emocionální zemětřesení, ale kde nic, tu nic. Dokonce mě napadlo, že mě to malinko i nudí, ale chyba lávky. Film si mě začal pomalu chytat do svých spárů. Jsme v půlce filmu, Robbie jde do vězení a nastupuje válka. A mě začaly cinkat skleničky. Jak se film blížil ke konci, začala mi po pokoji poskakovat židle, skříň jezdila ode zdi ke zdi a bylo to tady: zemětřesení! A já koukal na obrazovku a nemoh jsem odtrhnout oči, dokud nedoznělo poslední klapnutí psacího stroje... ()

Anitta

Jsem naprosto uchvácená. Jednak příběhem, který by se mohl zdát ohraný. Vždyt existuje tolik romanticko-válečných filmů, ve kterých musí hlavní hrdina do války a jeho milá na něj věrně čeká. Pokání je ale jiné...střih, kamera, hudba, flashbacky, které vás nutí nad celým filmem přemýšlet - to všechno vás vtáhne do děje a od plátna neodtrhnete oči. A pak přijde konec. Člověk si říká, že to jaksi narušuje tu krásnou předválečnou a tíživou válečnou atmosféru. Ale po tom, co se dozvíte od Briony, to rádi filmu prominete. Třináctiletá Briony byla fantastická, McAvoy jakbysmet a Kieru mám prostě i přes její vychrtlý zjev ráda. ()

petr.trep

Jeden nejlepší filmů, jaké jsem mohl kdy vidět. Opravdu krásně natočeno. Nejsilněji na mě zapůsobil scéna vojáků na pláži a pak utrepní v nemocnici. Všichni tak nesmyslně trpěli... A překvapivý zvrat na konci, který jsem opravdu nečekal a filmu dodal jeho kouzlo. Výkony Keiry Knightely a Jamese McAvoye byly skvělé, ale pro mě je hvězdou filmu Romola Garai! ()

Bilky

Absolútne sa nenaplnili moje očakávania aj keď musím priznať že vizuálne vnemy tu môžu niekoho dohnať až k organizmu, kedže kompozične je toto dielo dokonalé! :) Kamera je úplne fantastická ale znova sa mi potvrdzuje, že len formálna stránka nestačí, keď zlyháva samotný príbeh. Ten mi neponúkol nič nové a čo je horšie, vôbec ma nevtiahol do diania, aj keď KEIRA dokázala že dokáže utiahnuť celý film. Záverečný apendix V.REDGRAVE by som podrobil operácií - vôbec tam nemal byť! ()

Miloško

Od samého začiatku vidno,že toto je európsky film,teda úplne iná kvalita ako americká,často braková tvoba.Strhujúca réžia J.Wrighta,prenádherné lokácie,jemná komorná hudba je ozdobou tohoto filmu.Až záver mi vysvetlil,že prečo názov filmu je Pokánie.Podla mňa najväčšími hereckými hviezdami nie sú iba skvelí McAvoy a Knightley ale hlavne 13-ročná,18ročná,a starnúca Briona v podaní S.Ronan,R.Garai a Vanessa Redgrav.Tieto postavy vytvárajú doležitú osu príbehu,o ktorej hovorí aj názov filmu.Neskutočne dobre sa pozeralo aj na pridlhú neprerušenú kamerovú scénu vylodenia v Dunkirku.Je to silný film.SPOILER:Pokánie je o tom,že niekto trpí za zlé veci,ktoré urobil,dá sa povedať,omylom....A tou predstavivosťou sa v knihe snažila Briona všetko akoby napraviť...(DVD,15.06.2008) ()

pasqviL

Nikdy se mi Pýcha a předsudek nelíbila ale pokání je pro mě jiná nota u které mě nejvíce zaujalo přidávání do hudby zvuky psacího stroje což přidávalo na dramatičnosti filmu. Ale přeci jenom do plného hodnoceni mi něco chybělo. ()

Jenda1

Úchvatný zážitek, pro mě především kvůli kameře. Příběh je skutečně neotřelý - to je ale u předlohy lana McEwana skoro 100%. Doporučuji kino, nebo alespoň plátno - a partnera s kterým se necháte strhnout tímto příběhem. ()

Blazis34

Fantasticky natočené silné drama na pozadí 2. světové války, na mě působilo po celou dobu napínavým i romantickým dojmem. Joe Wright ukázal své mistrovské zkušenosti. Dokázál doplnit silný příběh famózní hudbou, vyjímečně natočil a sestřihal celý film. Sice občas mi přišlo, že až moc skáče od jedné doby k druhé. Například scény z venkova, střídá prostředí z války či z nemocnice a nebo součastnost střídá minulost a poté zas o 6 měsíců později atd. Dalo by se říct, že to nejde k sobě, ale Joe Wright to skvěle natočil a celkový dojem je pro mě uchvacující. Dávám hodně lepší 4 hvězdičky. ()

Simo16

Konečne po dlhšom čase dráma, u ktorej sa mi tých 120 minút zdalo málo.Jedinečný prepracovaný námet, skvelá hudba, skvostné herecké výstupy.No páčilo sa mi to. ()

(fjw)

Pěkně sestříhané, natočené, výborní herci...a také vynikající hudba. A přesto mě to nijak nezasáhlo. ()

sa_kra

Během dívání se jsem se nijak okouzlená necítila, ale neustále se mi vrací scény, hudba, vjemy a situace z Pokání. A to je pro mne pětihvězdičkový zážitek. ()

Plague.

Kdo do mplayeru implementoval funkci seek+10s by měl dostat medaili. Tento film totiž nikdy neviděl střihače a tak každý záběr je 10x delší než by bylo potřeba, s překskováním hluchých míst se pak jedná o poměrně prům,ěrný příběh. V plné délce je to však nudné utrpení... ()

Mr.Shock

Přečetl jsem si několik komentářů, vzpomněl na dojmy a pocity, které se ve mně počas celého filmu přelévaly a nemůžu jinak... Podepsal bych se pod to, co napsal Djkoma, tj. že Atonement je poněkud přeceňováno... Ano, je to sice film s perfektní hudbou, kamerou, zpracováním a kvalitním hereckým obsazením, ale něco tomu chybí... Ono když se až moc tlačí na pilu, tak se někdy pila zasekne. Závěr veškerou vybudovanou atmosféru -nezlobte se na mě- zkurvil. Sice dodal finiš tomuhle snímku na síle, ale totálně zkazil dojem, který od začátku v člověku roste - život jim házel klacky pod nohy, ale na konci čeká happy ending. Atonement happy ending nepřináší. Je v tom jeho kouzlo i chyba, ale u mě si to nevyhrál. ()

yatan

pamatam sa na tento film v kine ako som nanho isiel a dufal som ze to bude ta pecka roka 2007 a ze prave Pokanie vyhra film roka a nie ten hnusny No Country for old men..zial..ziadna senzacia sa nekonala..Pokanie je nadpriemerny film ktory je velmi pekne natoceny, zostrihany. ozvuceny s velmi peknymi hereckymi vykonmi ale nehal ma chladnym..a chybalo mu srdce(mozno je to tym anglickom) nice try ale maybe too big pre takeho mladeho a neskuseneho rezisera..7/10 ()

Vots

Nikdy bych od filmu, který je označován jako romantický, nečekala tak silný intelektuální zážitek. Skvělé herecké výkony, výborná byla zváště Vanessa Redgrave. Těch několik minut válečných scén, co se ve filmu objevily, byly jedny z filmařsky nejvybranějších, které jsem kdy viděla. Velice silné drama, které bere dech, Wright dokázal natočit velice citlivý snímek. Obrazová i příbehová nádhera musí diváka prostě smést a udržet ho až do konce v napětí. ()

Seuata

Poslední dobou jsem nějak nerozhodná, opět přemýšlím a dumám, jaké dát filmu hodnocení. Těsně po zhlédnutí jsem byla taková zmatená, film se mi líbil, ale vůbec jsem nevěděla, co říct. Musela jsem ho nechat "uležet". Děj byl pomalejšího rázu, což mu přidalo na kráse. Touha, láska, válka a k tomu i troška zmatenosti v citech hrdinů zamotají celým snímkem. Ke konci, kdy slavná spisovatelka (- hlavní hrdinka) publikuje svou poslední knihu, mi přišlo, jak kdybych tuto publikaci právě dočetla, což měl režisér určitě v záměru. Tím však příběh nekončí, tato stará dáma ještě prozradí své malé tajemství. ()

IZFNP

Knihu som vzdala tak 50 strán do konca, ale film bol ranou do čierneho. Tak krásny, citlivý a civilizovaný mix drámy, romantiky a vojny aby človek pohľadal. Vnímanie udalostí z pohľadu viacerých postáv bolo úžasné a herecké obsadenie neskutočne presné. A i keď sa podobný koniec dal očakávať, strhol ma so sebou ako obrovská vlna pocitov. ()

karlos-rio

v podstatě celý film jsem čekal , kdy přijde nějaké scéna nebo spíš nějaký zvrat , který mě v táhne do děje a vyvolá ve mě nějaké emoce, a ta chvíle skutečně přišla , a já se konečně přestal nudit , ale bohužel ten moment nastal pět minut před koncem, ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky