Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

dainio

Co na to říct no, snad jen, že ta "telekineze" nebyla moc dobrá myšlenka k sepsání 7.dílů. Jinak se da říct, že se to relativně pohupuje na stejné kvalitě jako díly předešlé...takže to napětí je obsaženo ve velké míře...nahotinek neubylo a vraždy jsou opět nápadité. 3 hvězdy jsou zasloužené. ()

Utero

Nebylo to vůbec špatné. Jason tu má nejlepší podobu v historii série, maskéři se fakt předvedli. Furt jsem se dobře bavil. ()

helraiser

jedná se opět o nadprůměrný slasher se vším co k tomu patří, fanoušci série a hororu nebudou jistě zklamáni. Slabší místa v ději nám vynahradí Jason, takže si tento díl i přesto, že se již jedná o sedmé pokračování drží vysokou úroveň a stále patří do škatulky nadprůměrných slasherů. ()

Pekisan

A take zaujmave to mohlo byt. Suboj Jason s psychokinetickou dievcicou. Cele to vsak vyzera zbuchane dost na rychlo a z vrazd nie je ziadne velky pozitok, lebo su strihnute sposobom, ze nie je nic vidiet. Videl som neskor vystrihnute sceny a to uz bolo lepsie maso. Mozno ak vydaju nejaku uncut verziu, bude hodnotenie lepsie, ale pochybujem, ze sa este niekedy vratim k piatkovej serii. A aby som nezabudol. Kozy su spat. Nepomohlo. ()

HappyDeath

Nevim nevim nevim...nápady typu telekineze a jinak nic nového? I tak se divím, že se Jason vlastně vůbec nebojí vody když se vlastně utopil, ale to je jedno. Tento díl mi přišel nanejvýš fakt nezajímavý = Borka co vidí do budoucna a pak se ho tak snaží i zabít? Ubohé a zbytečně moc jednoduché. Už to ztrácelo i tu atmosféru...velká škoda a krok vedle. ()

TheSompeque

Ženština si asi odskočila ze SW, její Jediské schopnosti vypadaly ve filmu tupě. A ano, říkám to o postavě, která vystupuje už v tak tupém filmu. Ne, tohle snad ani nezkoušejte zhlédnout, nemá to cenu. NUDA. ()

Kingjiri

Po přiblblý, ale sympaticky odlehčený šestce příchází ještě přiblbější sedmička, která se však bere vážně, což je v případě, kdy je Jason oživivenej pomocí telekineze, která hraje v příběhu prim, docela problém. Vraždy moc originality nepobraly a finále s nesmrtelnym Jasonem (tentokrát "na oko" umře hned několikrát) to taky moc nevytrhlo. Ocenit lze snad jenom dostatek akce a Jasona bez masky. ()

Alexandre

Nová krev je vydařený díl, není to už taková zábava, ale atmosféra přituhuje a tady je to už do jisté míry ten pravý horor. Jason je zpět v plné síle a zabíjí každého, kdo mu přijde do cesty. Párkrát jsem sebou škubnul, z Jasona už moc nezbylo, už je to jen oživlá mrtvola, ale jde z něj strach (i když odhalení tváře bych vynechal) a zabíjení je mnohem efektivnější než v předešlých dílech. Fantasmagorie, ale slušná a místy i napínavá podívaná. Na nějaký ten pátek 13. ideální :-). ()

Sign

Přišel pan Kane Hodder!!! Jenom je škoda že v době natáčení sedmého dílu byla ná vrcholu dementní cenzura která opravdu zkazila možná se šestým dílem nejlepší... ()

Mouchal

Na sedmém dílu legendární série je snad jediné velké pozitivum. A tím je jednoznačně Jason, který do této doby nebyl nikdy takhle skvěle ztvárněn. Polorozpadlá forma s několika výběžky jeho kostry vypadá naprosto fantasticky. Oproti tomu je zde naprosto nevýrazný a ničím nezajímavý příběh o holce s psychokinetickými schopnostmi, které se k Jasonovi prostě nehodí. Hrozně mě štve, jak moc tento film zcenzurovali, protože na tom "gore" tato série stojí a bez pořádných krvavých/nahatých scén tu není moc na co koukat. Podle mého názoru je sedmé pokračování druhý nejhorší Pátek dosud. Ale s nejlepším Jasonem. 45% ()

GTS_PUNK

Áno, divák rozumie tomu, že úspešné filmy majú svoje pokračovania najmä kvôli zisku. Pochopí aj to, ak majú pokračovania aj menej úspešnejšie filmy, napríklad kvôli knižným predlohám. Ale prečo, preboha, má pokračovanie, dokonca už šieste, film zo série Friday the 13th v hlavnej úlohe s maskovaným zabijak Jasonom Voorheesom? Túto otázku si dozaista kladie nejeden divák, ale nájsť na ňu logickú odpoveď je pomerne zložité. Režisér John Carl Buechler sa síce snaží "osviežiť" príbeh siedmej časti tejto "kultovej" série tým, že hlavnej ženskej postave Tine (Lar Park-Lincoln) vkladá do moci telekinetické schopnosti, ale inak dejová línia takmer presne kopíruje svojich šesť predchodcov. Na diváka tak čaká "úžasná" vyvražďovačka mládeže v okolí kempingu Crystal Lake, pričom siedmykrát pozerať v podstate to isté, musí baviť iba skutočného blázna alebo fanúšika série. A to vychádza približne narovnako. Ťažko vôbec nájsť nejaké slová, akými by bolo možné zhodnotiť tento počin, pretože všeobecná kvalita už od prvého dielu je v tomto prípade veľmi nízka. Príbeh je opäť takmer na bode mrazu, priestor dostáva nezmyselné, navyše scenáristicky nepremyslené násilie, no hlavne nuda. Divák si na začiatku možno povie, že telekinetické schopnosti hlavnej postavy aspoň trochu osviežia zatuchnuté ovzdušie série o vrahovi s hokejovou maskou, ale nie je tomu tak ani zďaleka. Na všeobecnej nude príbehu, ak sa vôbec o nejakom dá baviť, to neuberá, postava Jasona predvídateľne stále vstáva z mŕtvych, a divák pri filme iba tŕpne a prosebne čaká na jeho koniec. Dokonca už nezaberá ani slabá nahota céčkových herečiek. Technická stránka filmu je nanajvýš priemerná, nezaujme ničím, a navyše sa tvorcom nedarí vyvarovať sa niekoľkým očividným chybám. Friday the 13th Part VII: The New Blood je zúfalý pokus držať jednu priemernú, takmer až podpriemernú slasher sériu pri živote. Pri prvej časti Friday the 13th si divák ešte povie, že je to mierne hororová jednohubka, ale pri siedmej časti už iba neveriacky krúti hlavou ako dokážu byť jednotlivé diely stereotypné, opakujúce sa, predvídateľné, ale najmä brutálne nudné. Ak sa nájde divák, ktorý dokáže tento film brať s vážnosťou, ba dokonca sa pri ňom baviť, na stranu stranu si zaslúži uznanie. Ale na stranu druhú by mal vážne prehodnotiť svoje filmové preferencie. Siedma časť je ešte horší kvalitatívny podpriemer ako jej predchodcovia. Ultimátna "vykrádačka" "vykrádačiek". Najlepšie je sa jej vyhnúť poriadne veľkým oblúkom. ()

Likan7

Nevím, jestli byl nejlepší nápad motat do série nadpřirozené schopnosti. Téměř nesmrtelnost Jasona je ok, ale telekineze hlavní postavy a neskutečně trapný final fight s Jasonem ve stylu "silou myslí po něm hodím květináčem.". KVĚTINÁČEM! Jason je sice bez masky správně děsivý a hnusný, ale když jsou pak nudný i ty postupný vraždy vedlejších postav, z filmu Vám nic nezbude. ()

Psycho.R

Nová krev je asi nejhorší v porovnání s předchozím příběhem. Zombie Jason je spíš k smíchu, než že by děsil. Celé to zachraňuje postava Tiny, nejdřív mi telekineze do série neseděla, ale díky tomu, že tahle holka má dobře napsaný charakter (druhá postava ze série), tak to klapalo. Ale po závěrečném hodnocení bych ji asi radši viděl v úplně jiném filmu. ()

Nix

No ta holka, to už bylo hodně trapný. Kolikrát si říkám, že už vlastně tvůrci neví co. Čekal jsem, že za chvíli Jasona pošlou do vesmíru.... ()

TheRay97

Zase jedna velká monotónní hovadina. Člověk se sérií může prokousat pouze pokud se na jednotlivé filmy dívá s několikadenním odstupem. Ztrácí úplně pointu, mění se jenom způsoby zabití, zbytek scénáře jako přes kopírák. ()