Pátek třináctého 7

Piatok trinásteho 7: Nová krv

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 1988, 88 min

• iamek

Dlouho jsem se nezasmál jako u Friday the 13th Part VII. Styl jakým byl Jason vrácen na scénu je legendární! A nápad s telekinezí byl hodně špatný.(27.11.2009)

• jarkolar

Mírný zlepšení oproti předchozímu dílu ... Vzhled Jasona dostává lepší a lepší nádech, konkrétně tato varianta s řetězy kolem krku, vzadu viditelnou pátěří a roztrhaným oblečením se mi líbí ze všech dílů nejvíc. Co mě ale zaráží (a bylo to tak ve všech předchozích dílech) je to, jak Jason vždycky pohodovým krokem dožene všechny oběti, který utíkají docela rychle ... Bohužel svými pohyby Jason pořád vypadá jako nemotora a to mu trochu na image zabijáka ubírá na důvěryhodnosti. Trochu slabší je i to, že na přehršel vražd, nepřipadne opět ani jedna originální, nebo taková, kteoru byste si fakt zapamatovali. Telekineze mi v tom vůbec neseděla a tak trochu jsem si říkal, jestli to bylo nutný vůbec do této série zatahovat. SPOILER v 7. pokračování Jasona zasáhl el. proud, byl do něj vystřílen zásobník z pistole, utrpěl několik nehezkých pádů, hořel, schytal asi 20 hřebíků do celýho těla, vybouchl, zřítila se na něj terasa ... vážně nevím, co na něj kdy zabere :D(29.11.2012)

Net/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Atmosféra 9/10 Efekty 5/10/// +Jason (Kane Hodder), hodně dobrá atmosféra, telekineze je fain, Jason našel zdatného protivníka -vraždy vůbec nejsou vynalézavé ani nápadité, moc nám toho tvůrci neukážou, působí to hodně staře/// Vždycky jsem si chtěl doplnit filmografii o všechny Pátky 13tého a to nejen proto, že po Freddym je to moje druhá nejoblíbenější série. Zatím jsem viděl jen 1,2,10 (Jason X), 11 (Freddy vs. Jason) a 12 (Pátek třináctého). A už se těším na třináctý film v pořadí (Friday the 13: Part II). Tento sedmý díl nakonec není tak špatný jak jsem se obával a ani tak dobrý jak jsem doufal. Sice zatím nemůžu srovnávat, takže hodnotím čistě z pohledu diváka, který předešlé díly neviděl. Je to 21 let staré a je to poznat. Hlavně na prostředí, postavách, oblečení atd. Není prostě moc o co stát a nějakou chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl. Ve výsledku hodně filmu pomohla atmosféra, která i po letech je hodně hustá a vytváří alespoň trošku dobrý pocit z filmu. Který však pro změnu zase kazí fakt, že si tvůrci nedokázali poradit se scénami kdy Jason likviduje všechny okolo. Škoda, žádná vražda mě nijak nerozhodila ani nenadchla, nikde neteče krev, vše jen v náznacích./// Celkem 64%///(24.11.2009)

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $19,170,001Tržby Celosvetovo $-(8.5.2009)

Nová krev měla být původně corssoverem mezi Jasonem a Freddym, bohužel kvůli neschopnosti Paramountu a New Line k němu nedošlo. Místo kotelníka tak narychlo nastoupila dívka se schopnostmi ne nepodobnými Carrie, aby se okamžitě stala největší slabinou filmu. Samotný Jason funguje na výbornou, ale létající nábytek mi k němu příliš nesedí.(18.1.2004)

• - Celkové tržby filmu: 19,170,001milionů dolarů. (LION-MR.T)

• - Pracovní název filmu byl Birthday Bash. (gogos)

• - Spoiler: MPAA tento díl značně cenzurovala, kvůli čemuž musela být výsledná verze zkrácena téměř o 16 minut. Scéna se spacím pytlem byla tak několikrát předělána na jediný úder do stromu. Jiná velmi cenzurovaná scéna je ta, kdy Jason (Kane Hodder) napadne Bena (Craig Thomas) u dodávky. Scéna původně po chycení za hlavu pokračovala a zachycovala i rozmáčknutí Benovy (Craig Thomas) lebky. A scéna s křovinořezem je také delší. V necenzurované verzi křovinořez tělo téměř rozpůlí. Zabití Tininy matky je také delší. Když jí Jason (Kane Hodder) probodává, nevidíme téměř nic. V necenzurované verzi jí ostří projde celým hrudníkem a krev začne stříkat na všechny strany. (LION-MR.T)