Pátek třináctého 7

• slovenský

Piatok trinásteho 7: Nová krv

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 1988, 88 min

Po predošlej časti značný kvalitatívny prepad a tá vec s telekinéziou je odfláknutá.Väčšine ľudí vadí už tá myšlienka, mne presne naopak, len keby to bolo inak natočené.A koniec je strašne tupý.Inak celkom dobrá časť a spacák považujem spolu s harpúnou (či čo to bolo) zo štyrky za najlepšiu Jasonovu vraždu. PS: Snáď ma tunajší hororfans nebudú chcieť lynčovať,ale skrátka absolútne nechápem prečo sa Kane Hodder stal tak slávnym.Okrem Piatkov (a camea v Monster) nehral nikdy v ničom poriadnom a v tých Piatkoch ho predsa vôbec nie je vidieť!On neni Robert Englund; on je len 130 kilová kopa mäsa,ktorá sa dokáže pohybovať a sekať puberťákov.Má na sebe masku a pod ňou druhú masku. Nedokážem nájsť (povedzme) tri rozdiely medzi ním a C.J. Grahamom,čo ho hral v šestke.Ale budiž(3.3.2013)

Co říci k sedmičce výstižnějšího, než- páni, křovinořez! Jináč ale je to smutné, protože můj favorit krutě selhává, stačí jedna narušená slečna s telekinetickými schopnostmi a ejhle, narazila kosa na kámen. Jason ztrácí glanc a celkově jeho běsnění nemá takovou šťávu, jako když si v jiných dílech jel nerušeně podle své šablony a vrstvil jednu mrtvolku za druhou. 3 a 3/4* za závěrečné odmaskování, a buďme rádi.(15.10.2013)

• jarkolar

Mírný zlepšení oproti předchozímu dílu ... Vzhled Jasona dostává lepší a lepší nádech, konkrétně tato varianta s řetězy kolem krku, vzadu viditelnou pátěří a roztrhaným oblečením se mi líbí ze všech dílů nejvíc. Co mě ale zaráží (a bylo to tak ve všech předchozích dílech) je to, jak Jason vždycky pohodovým krokem dožene všechny oběti, který utíkají docela rychle ... Bohužel svými pohyby Jason pořád vypadá jako nemotora a to mu trochu na image zabijáka ubírá na důvěryhodnosti. Trochu slabší je i to, že na přehršel vražd, nepřipadne opět ani jedna originální, nebo taková, kteoru byste si fakt zapamatovali. Telekineze mi v tom vůbec neseděla a tak trochu jsem si říkal, jestli to bylo nutný vůbec do této série zatahovat. SPOILER v 7. pokračování Jasona zasáhl el. proud, byl do něj vystřílen zásobník z pistole, utrpěl několik nehezkých pádů, hořel, schytal asi 20 hřebíků do celýho těla, vybouchl, zřítila se na něj terasa ... vážně nevím, co na něj kdy zabere :D(29.11.2012)

Čím novější díl, tím horší... od sedmičky to začíná platit rozhodně. Zatímco šestka nabírá nový dech a je jedním z těch lepších dílů série, sedmička zase vše sráží k místy dost nudné vyvražďovačce. Ta holka s telekinetickými schopnostmi mi tam opravdu nesedla, dává to filmu nádech, který se k Jasonovi prostě nehodí. Samotné řádění maskovaného maniaka není špatné, Jason je ve svém oboru už profík:), ale na dobrý film to bohužel nestačí.(24.5.2011)

Pořád čekám, kdy se tahle série zlomí v nekoukatelný shit a ono to furt šlape... Navíc těžko uvěřit, že spojení Pátek třináctého a telekineze bude fungovat. A ono fuckt jo! Nemůžu si pomoct, ale Jason je každým dalším dílem čím dál větší bad-ass, tady v závěrečném souboji navíc odmaskován, aby se mohl pochlubit svým krásným faceliftem. Hlavní hrdinka sympoška, na kterou se dobře kouká, děj docela (světe div se) zajímavej. Asi se stávám fanouškem Friday the 13th. (A chci kurde vidět původní verzi, na kterou nehrábla ruka cenzorova, to bych se nebál jít s hodnocením do plných a označit sedmičku jako nejlepší díl. Škoda... :-/).(25.8.2013)

• - Celkové tržby filmu: 19,170,001milionů dolarů. (LION-MR.T)

• - Spoiler: MPAA tento díl značně cenzurovala, kvůli čemuž musela být výsledná verze zkrácena téměř o 16 minut. Scéna se spacím pytlem byla tak několikrát předělána na jediný úder do stromu. Jiná velmi cenzurovaná scéna je ta, kdy Jason (Kane Hodder) napadne Bena (Craig Thomas) u dodávky. Scéna původně po chycení za hlavu pokračovala a zachycovala i rozmáčknutí Benovy (Craig Thomas) lebky. A scéna s křovinořezem je také delší. V necenzurované verzi křovinořez tělo téměř rozpůlí. Zabití Tininy matky je také delší. Když jí Jason (Kane Hodder) probodává, nevidíme téměř nic. V necenzurované verzi jí ostří projde celým hrudníkem a krev začne stříkat na všechny strany. (LION-MR.T)

• - Walt Gorney hrál v prvních dvou dílech postavu Šíleného Ralpha a v sedmém díle na začátku vypráví legendu o Jasonově životě. (LION-MR.T)