Pátek třináctého 7

Friday the 13th Part VII: The New Blood

Piatok trinásteho 7: Nová krv

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 1988, 88 min

Ryby ho dokonale ohdlodaly až na kost a Jason s brankářskou maskou porostlou vodním kamenem, se teď po několika letech strávených na dně v jezeře vrací, aby se opět pomstil (po kolikáté už? Já zapomněl, je to v názvu). Mačety sviští, křovinořez vrčí, krev teče a teenageři umírají. Zkrátka nic nového pod Jasonovým sluncem. Byl by to jen další nudný a nezáživný den na březích Kryšťálového jezera, kdyby bábovka Tina se svými telekinetickými schopnostmi nebyla důstojně schopná Jasonovi vzdorovat. To bylo docela zajímavé oživení. Konečně někdo, kdo proti Jasonovi není tak úplně bezbranný.(8.7.2009)

• klerik

Paranormálne javy... wtf? Jason bez masky... wtf? Zaujímavý scenár (x dvojíc všelikde súloží a Jason ich postupne zabíja). Kvantum killsov. Málo gore. Smiešne finále. Jason je občas bezradný ako malé decko. Nie je to až taký zlý slasher, ale tvorcovia mali dosť málo fantázie. Nayvše som presvedčený, že Jason by sa mal viac držať osvedčenej mačety... Po skvelej šestke (JASON ŽIJE) prišlo mierne sklamanie...(28.5.2011)

• Danny F.

Už to není to pravé. Divák je při sledování ochuzen o detaily vražd, tudíž nevidí prakticky nic. Tím pádem mě mrzí střih, který vzal vše co by stálo za zhlédnutí. Výsledek je bečkoidní prázdnota ale za to s hezkým xichtem Jasona. Film nezachrání ani rádoby děsivá hudba, nebo spíše jakési pazvuky. Děj je s návazností na předchozí díl docela dobře sklouben, ale na předchůdce rozhodně nemá. Tento horor by byl perfektní nebýt (ach jó) cenzury. Takže v tomto filmu prakticky nic zajímavého neobjevíte, kromě boje Jasona proti telekinetičce. 45%(23.8.2010)

Nejsmutněji zabitý potenciál,který jsem kdy viděl.Příběh silný,napínavý,zapojení mystery geniální.I herci skvělí,bohužel po 6 úspěšných ( pro mě stále nepochopitelně ) krvavých,ale tupých béček,dostal režisér do rukou dost možná nejzajímavější scénář o Jasonovi,mohl vzniknout nejlepší díl série,ale producenti ovšem zaveleli tak!je čas na změnu,po vší tý krvi bude jason killovat ve vteřinových intervalech,s minimálním náznakem brutality,nedej bože aby nevystříkla krev....ježiš jenom to ne!a já nechápavě kroutím hlavou jak producentské rozhodnutí udělit tomuhle dílu ( jako jedinnému ) přístupnost pg-13.Můžete si potřást rukama,já bych vám je nejradší utrhl a omlátil o hlavu,protože jste zabili nejnadějnější díl série.Kreténi.(23.12.2011)

Co říci k sedmičce výstižnějšího, než- páni, křovinořez! Jináč ale je to smutné, protože můj favorit krutě selhává, stačí jedna narušená slečna s telekinetickými schopnostmi a ejhle, narazila kosa na kámen. Jason ztrácí glanc a celkově jeho běsnění nemá takovou šťávu, jako když si v jiných dílech jel nerušeně podle své šablony a vrstvil jednu mrtvolku za druhou. 3 a 3/4* za závěrečné odmaskování, a buďme rádi.(15.10.2013)

• - Režisér John Carl Buchler se ve filmu podílel i na speciálních efektech a Jasonově vzhledu. Krvavé efekty byly nakonec kvůli cenzůře vystřihnuty. (LION-MR.T)

• - Tento díl měl původně být o boji Jasona a Freddyho Kruegera. Vznikl tu však problém hned na začátku. Na sérii Pátku třináctého vlastnil práva Paramount a na Noční můru v Elm Street zase New Line Cinema. Docházelo k neshodám - zvláště o tom, kdo by měl vyhrát. Nápad se však uskutečnil o řadu let později ve filmu Freddy vs. Jason - poté, co práva na Jasona převzala New Line Cinema. (LION-MR.T)

• - Režisér filmu John Carl Buechler si na konci filmu střihl cameo. Jde o hasiče, který zvedá ze země rozpůlenou Jasonovu masku. (LION-MR.T)