Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

JackBurda

Ale jo, tohle byla zábava. Atmosféra už je sice úplně v pytli, ale po Bondovským úvodu jsem chápal, že to nemám brát vážně. Opravdu se mi líbila postava Tommyho, finále v táboře, kterej je tentokrát plnej a ty vraždy byli celkem příjemně vtipný. Rozhodně jeden z lepších dílů. ()

horor2

První pád! Už to není horor ale komedie. Už to nemá nepříjemnou mrazivou dusivou atmosféru a napětí rezignovalo taktéž. Vraždy už nejsou vychutnány po jednom ale hromadně ve dvojici. A oživení bleskem z čisté noci to podtrhuje :-) ()

Blazkowicz

Docela solidní díl, ale má to pár much. Začíná to zapomínat na to, že to má být vyvražďovací horor. Místo toho tu máme krimi thriller. Ano, zabíjí se tady, ale kde je nějaké gore? Zabíjení je tady jako vedlejšák myslím. Tímto mě tato série přestává bavit a je jedno, jestli se další díl více či méně zlepšuje, protože nuda z předcházejících dílů se pořád táhne dál a dál. Přitom je toto asi poslední slušný díl podle hodnocení. Nemůžu dát ale víc, škoda. 2+* ()

johnsnow

Nesmrtelný Jason opäť kiluje o dušu spasenú. Síce chýbala nejaká ta nahota oproti ostatným partom, a aj mordy boli často mimo záber, ale inak spokojnosť. vyradenie fajn ale tak samozrejme Jasonko to ustal jak pánko. ()

Cechyno4

Pátek třináctého 6 aneb jak Jason podruhé vstal z mrtvých. Z Jasona se stal v tomhle díle nadčlověk s nadlidskou sílou. Hodně zabíjí svýma rukama. Policista do něj vystřílí zásobník a on jde směle dál. I to jak vydržel dlouho pod vodou mi tu nesedělo. Nemůžu napsat, že by tu nebyly dobré scény. Třeba to jak Jason na začátku filmu vrazil ruku do břicha své první oběti. Líbil se mi i pohled na místnost, která byla celá potřísněna krví. Šestka nenabízí moc napětí je více akčnější než ostatní díly této série. Mě sice bavila ale působila hodně nereálně. S logikou si vážně nikdo moc nelámal hlavu. ()

djbarrel

OMG ! Takže popořadě, ačkoliv se v minulém díle zdálo, že vražedné řemeslo zdědí Tommy, opak se ukázal pravdou. V tom je ale potíž, jak jsme se dozvěděli minule, Jason byl zpopelněn a vraždy páchal šílený saniťák. Tak kdo to tedy byl v hrobě ? No přece Jason ! WTF ? To je moc snad i na Chucka Norrise. Pobavilo mě i to, že v hrobě ležela vysušená mrtvola, ale hned jak obživl a vzal si montérky, tak vypadal jako kulturista, všechno na něm skoro praskalo. Děj byl blbej jen přimněřeně, i když za zmínku stojí šerif se svou třírannou puškou a tříranným revolverem. Náš nahnilý Jason to tentokrát bere opravdu zostra, s nikým se nemazlí a mrtvoly se zjevujou jak na běžícím pásu. Smutné je, že v okamžiku kdy se ozve ústřední melodie a zjeví se Jason, tak se mi chce zívat, žádná atmosféra a vůbec nic. Jen zběsilé, jakoby bezúčelné vraždění. A to zprvu účel mělo. Kdyby se film bral víc vážně, hodnotil bych jako Odpad! naštěstí jsem už od prvních minut měl pocit, že se dívám buď na komedii a nebo parodii na Pátek třináctého a proto, to taky beru trochu s nadsázkou a hodnocení ponechám trochu vyšší. Ostatně na to, že se jedná už po šesté o tentýž pytlík, tak je to přece jen stále celkem silný čaj. 40 % ()

george16

Jasona jsem snad nikde jinde ani nekomentoval, ale tohle je prostě the best z pátku třináctého - jde to hezky od podlahy, a světě div se, jsou tady i prvky humoru. A Jason se tady s tím rozhodně moc nemaže - hezky rovnou na věc :) V dnešní době by si to pět hvězd asi nezasloužilo - ale je to holt nostalgie.... Mé hodnocení celé série: F6 - F3 - F4 - F2 - F1 - F7 - F8 - F5 - F10 - F9 ()

elanista1

Pomaly tomuto prichadzam na chut. Sestka ma jeden z najdesivejsich prologov a to nehovorim len o serii. Zo zaciatku som pocital umrtia, lebo ich bolo nejako vela, ale potom som na to nejak zabudol, ked prisla hluchejsia pasaz a tam sa to mozno aj lamalo, ked som mal myslienky na premierovu stvrtu hviezdu /zatial Piatok trinasteho mozem nazvat ako vecne trojhviezdickovy/. Kto prezije je uz lahko uhadnutelne, vdaka pomocke, ktoru som uz spominal v predoslom komentari a to stale rovnaka farba vlasov a rovnake pohlavie./blond, zena/ A zvycajne ostava len jeden kandidat. Ale to neni podstatne. Podstatne je, ze z Jasona mame ovela viac, a ovela castejsie sa nam ukazuje ci uz so zbranou, alebo len tak pohladom do kamery. Ale aspon ma nejake srdce, ked nezabija nevinne deti. Zaujimavy zaver v jazere len podciarkuje moj pocit, ze sa jedna o najlepsi Piatok. Teda skoro, po patke. ()

VanBradley89

Jason žije. A v mých očích se tenhle kousek stal, prozatím, nejlepším dílem. Odlehčený tón tomu sedí. Tvůrci úplně ignorovali konec pětky. Tommy je zase hrán někým jiným a není to takoví magor. Do toho skvěla hudba Alice Coopera. Jak říkám zatím nejlepší Pátek. Jen se bojím, že teď už to pude z kvalitou dolů. No, ale uvidíme. ()

Fíma

Trochu nechápu, proč zde má právě toto pokračování nejvyšší hodnocení. Pro mě jednoznačně nejslabší, ze všech předcházejících. Jason žije se nese v parodickém duchu a kromě vražd tomu chybí atmosféra předchozích filmů. Je to sice "vyvražďovačka" s jasonem, ale úplně jiná. Pátek 13. je bezduchá vyvražďovačka, ale oceňoval jsem na ní jistou nevystihnutelnou pátkotřináctní atmosféru, která mi tady chybí, takže zbyla jen ta bezduchost. ()

DonBraso

Jason se stal terminátorem(blesk-znovuzrození) po úvodním blesku.Šestka je kvalitativně hodně dobrá,sice pro labužníky chybí pořádný cecky a banda teens.Kvalita je jinde,pár humorných scén,paintball regulérní a Jason stále v obraze,tedy přímo hlavní role.Určitě nejvyspělejší díl,který bere ze všeho kousek.70% ()

maverick080

Friday the 13th SIX je najprepracovanejší diel celej piatkovej série. Pochmúrna atmosféra, dobré herecké obsadenie, napätie - to je to, čo by mal taký horor mať. ()

Nikolas__

REWATCH: Bolestivý náraz, volání do prázdna. Je šestý Pátek tak sebeparodující, že nechtěně ničí sérii její auru, nebo je prostě tak neplánovaně nevtipný a blbý. Atmosférické prostředí a pořád skvělá hudba, je jedna z absolutního minima věcí, které bych byl na tomto filmu schopný docenit. Velmi mě tu štval samotný Jason, on je prostě hrozně nudný, sice vypadá snad nejlépe z celé série imo, ale nejde z něj vůbec strach, poprvé za celou sérii. Atmosféra taky utrpěla, je to celé hrozně odfláklé, scénář jakoby se vůbec do série nehodil. Přitom je to pořád ten primitivní a obyčejný slasher, jenomže tentokrát bez jiskry, nápadů, kreativních úmrtí a je to jen hra na kočku a myš. Jak jsem říkal, audiovizuální a vizuální stránka je pořád okay, jenomže postavy jsou už příšerně nudné, jen čekáte až zmizí z obrazovky, naproti tomu je nehrají nejhorší herci. Tenhle film mě upřímně úplně minul a je mi velkou záhadou jak ho někdo může považovat za vrchol série. Taktéž vám chci ještě jednou připomenout, že mám sérii rád, ale tenhle druh fanservicu je hroznej. Finále neskutečně mdlé, z hlavního záporáka je overpowered zombie a jeho smrt je tristně natočená. 4/10 ()

Taron

Tady už se nehraje na notu: "Je ten Jason nadpřirozenej nebo ne?", ale okamžitě nám vypálí do xichtu, že ano, tentokrát je to z mrtvých vstanutá mrtvola. Nejdřív jsem z toho byl trochu na rozpacích, že je z toho až taková fantasmagorie, ale celkově to nakonec určitě patřilo k těm nejlepším dílům. Scéna se smajlíkem, na to asi nezapomenu. ()

ScarFace_V8

Poslední díl do pomyslné Jarvisovo trilogie. I zde byly Jasonovo vraždy poměrně jednoduché – většinou nebyly přímo ukázané a byly spíš omezené na bodná zranění. Ovšem tady byl Jason už napřímo představen jako to nemrtvé a nezastavitelné monstrum co nezná bolest a zabíjí bez skrupulí. Tedy většinu když nemyslím hlavní hrdiny příběhů – nachází se tu totiž určitá hranice, kterou prostě ani Jason nesmí překročit. Jako správný slasher to má prostě jednoduchý a místy hloupý příběh. Rozhodně ale měl zatraceně skvělou úvodní scénu a ten odkaz na Jamese Bonda byl top. ()

kishi_SO

zavolejte do tabora!!! UZ SEM. a?? NEBEROU TO! vidite?? vite co to znamena??? ZE NEPLATI UCTY :-DDD paradica konecne ako tak poriadna cast. Odlahcena pozeratelna, a nie posledna :-D ()