Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

jay.lee

Cvoci...hodně cvoků...Tommy má halušky...kozičky...spousta cvoků...není Jason jako Jason...Tommymu šibe...všude samí cvoci. ()

Pekisan

Velke plus 5 dielu serie o vrazdiacom Jasonovi je, ze tu ukazala kozy prakticky kazda zenska, co sa v nom len mihla. To plus snaha o pribeh by malo stacit na kvalitny hororovy pocin. Bohuzial ostalo len pri snahe a samotny horor (vyvrazdovanie) nic noveho nepriniesol. Na druhu stranu, je mi uz upne jasne co tvori zaklad dnes uz kultovym vtipom o nekonecne dlho beziacich blondskach neschopnych uniknut suchtajucemu sa vrahovi. Nejak takto: blondska pred vrahom uteka z domu, 20 minut bezi lesom, aby sa znova do toho istoho domu vratila, aby z neho mohla opat vybehnut, efektne padnut na zem a 10 minut sa plazit neschopna vstat na svoje ladne nozicky. A kde je vrah? Ten si spara macetou v nose a suchta sa co najpomalsie za nou:)) Ale na druhu stranu 30 minutovy pohlad na skakajuce kozicky v mokrej bluzke tomu pridalo na kulturnej hodnote. Go Jason, Go ()

Kingjiri

Ocenit musim na poměry série nápaditej závěr (kdo vraždil a proč), pár vražd s nápadem (kadibudka nebo strom vs. řemen) a tři odhalený ženský hrudníky. Zbytek už tak pozitivní rozhodně neni. Nějaký postavy jsou vyloženě debilní (vidlák na motorce a jeho matka) nebo otravný (malej černoch). Herecky občas dost špatný a schéma vyprávění je v porovnání s předchůdcema jak přes kopírák, tzn. nuda. ()

Vabr odpad!

Už mě opravdu nebaví(!!!) se k této franšíze vyjadřovat, protože to je to samé furt dokola! Jedním slovem NUDA!, film házím bezpodmínečně do odpadu! Vyhodnocení (ano, už teď píšu vyhodnocení!): Dokonce i Pach krve je na tom lépe po stránce významové hodnoty, a to je už co sakra říct! 🤬 ()

Alexandre

Pátý díl je už hodně slabá záležitost, nejen že zmiňovaná atmosféra tomu opravdu chyběla, ale bylo to neuvěřitelně zdlouhavé a tentokrát mi už vadil i natahovaný konec. Napětí se spolu se strachem vytratilo, tak co z toho pak divák má?... Škoda, protože začátek vypadal slibně. Někoho by snad jen potěšil vysoký počet obětí - vrah se vyřádil na kdekom. No co, další díly předem nezahazuji a jsem zvědavý jak se série bude dál vyvíjet... První čtyři díly se u mě držely nad vodou, pětka je už jen slabším průměrem. ()

Mouchal

Zatím nejslabší Pátek. Celkem zajímavé přenesení děje do psychiatrické léčebny dávají brzký dojem, že by to tentokrát mohlo být konečně ono! Bohužel spousta logických děr v chování postav, absence nějaké hutnější atmosféry a hlavně absence samotného velkého Jasona zpřelámala tomuto pokusu o dobrý film nohy. Je to škoda, ale i tak je zde pár dobrých killů a pro fanoušky Pátečního "lore" je to i tak povinnost. 50% PS: Prsa 5*. ()

GTS_PUNK

Je tu ďalší piatok a s ním ďalší podpriemerný nudný snímok, vraj hororovej, osemdesiatkovej produkcie. Mŕtvy vrah od Crystal Lake Jason Voorhees vstáva zo svojho hrobu, lebo tak dobre naštartovaná séria sa predsa nemôže zastaviť a príjmy z jej lacných trikov, nudných príbehov a mladých prsníkov musia predsa ďalej prúdiť do kapsy hollywoodskeho štúdia. Vraj kultová postava vraj tradičnej hororovej série tu ide po krku už dospelému Tommymu Jarvisovi (John Shepherd), ale aj ostatnej mládeži z psychiatrickej liečebne, kde je Jarvis umiestnený. Voorhess, nevoorhees, vrah, nevrah. Je jedno, kto sa skrýva pod hokejovou maskou, kvalita celého snímku je nad podobnej úrovni, ako jej predchodcovia. To znamená, že zaujme maximálne tak hororových fajnšmekrov a všetci ostatní budú na tento film iba nudne hľadieť a od začiatku dúfať v to, nech čo najrýchlejšie skončí. Príbeh je znovu postavený rovnako, ako je už v tejto sérii zvykom. Divák má najprv možnosť sa zoznámiť s postavami, ktoré stvárňujú herci, ktorých nikdy predtým nevidel, tvorcovia im následne nechávajú trochu času a priestoru a potom sa to všetko rozbehne. Prvé vraždy mačetou, nožíkom alebo iným nástrojom, postavy pomaly jedna za druhou miznú. Až ich je na pľace minimum, spustí sa prudký dážď, do toho začnú šľahať blesky, niekto preletí oknom a nasleduje finálny súboj. Predvídateľné od začiatku až do konca, ničím neobohatené a hlavne príšerne nudné a trikovo lacné. Herecky takisto znovu neoslnivé a celkovo veľmi rozporuplné. Friday the 13th: A New Beginning nie je sklamaním, pretože snáď každý už musí vedieť, čo od podobného filmu očakávať. Piaty diel série neprináša nič, čo by malo všeobecný názor o celej sérii zmeniť, ba dokonca tento film možno označiť ako ešte horšiu záležitosť než štyri filmy, ktoré sú jeho predchodcami. Príbeh je zvláštnou pospájanou záležitosťou reality a snov, postavy sú zle napísané, o nič lepšie zahrané, a atmosféra, ktorá by mala by nosným prvkom slasheru tohto typu, tu už v žiadnom prípade v rovnakej podobe nefunguje. Otázkou je, či vôbec niekedy fungovala. Veľmi zlý film, ktorý tentokrát nezachraňujú dokonca ani obnažené prsníky mladých slečien. ()

Likan7

Sedlo mi to víc než ty 4 díly dohromady. Neříkám, že se jedná o majstrštyk, ale konečně je tu cítit alespoň ta béčkovost, na kterou předešlé díly prostě nedosáhly. Vraždění má drive, je zábavný, je ho hodně a i když chápu, že to spoustě lidem vadí, i ten závěrečný cliffhanger a "šokující" rozuzlení je za mě lepší než stále dokola to "Jason je zabit, titulky, nový díl, Jason žije." ()

Psycho.R

Snaha tvůrců o inovace se povedla, dokonce jsem zaznamenal i snahu o charaktery postav, hlavně Tommyho. Jako pokračování to má smysl (sice je tu jasná inspirace knižním pokračováním Psycha, ale to zná asi jen málo lidí) a není to jen umělé natahování. A hlavně - tohle už je fakt komedie, stačí se podívat na karikatury jako je šílená sousedka s debilním synem. ()

Nix

Tady už se vytrácí veškeré kouzlo, tohle už nebylo nic moc opravdu. Na tento díl člověk i rád zapomene. ()

TheRay97

Změna prostředí nezměnila nic na tom, že série upadá. A k mému zklamání už mě opouští i chuť si vyhledat další díl a strávit nad tím večer. ()

Scorn_

Patý díl a začíná to být děsná nuda. To, že kvalita filmových sérií umírá po třetím čtvrtém dílu, se v tomhle případě popřít nedá. Pořád dokola zabíjení to neoriginální zabíjení mladých buchtiček a svalovců, ale tentokrát ani ne Jasonem. ()

Scraffy

Nevadí mi, že sa tu nezobrazuje pravý Jason, ale vadí mi, že je tu absencia atmosféry, ktorú si skoršie diely Piatku trinásteho aspoň ako tak držali. Akosi sa mi to pravé kúzlo tohto slasheru vytratilo. ()

Luki.V

Část znamenající "přerod" celé série, Jason tady není ale máme tady neskotečně debilního copycat killera a místy obstojnou atmosférou. Zbytečně moc vražd a ještě překombinovaný závěr kde navíc nesedí hrdinčino "vřískání" s pohybem jejich úst. Co se mu nedá upřít je celkem atraktivní spád a pokus o originálnější přístup. Jako celek sice tenhle horor pohromadě drží ale až nechutně se v jednotlivých scénách rozpadá. ()