LION-MR.T

Lepší než čtyřka na úrovní trojky o něco převyšující dvojku ale horší než jednička. Smálo se celé kino,takže jsem v tom nebyl sám. Čtyři hvězdičky jsou u mě dány spravedlivě. ()

Carol Pifková

Rozhodne najslabšie Scary movie. To už fakt Pár nenormálnych aktivít (porovnávam to práve preto, že som to nedávno videla) bol vtipnejší a to bol zameraný len na jeden film. Scary movie sa snažilo parodovať niekoľko filmov a ono to fakt zostalo iba pri tej snahe. Veľmi slabé paródie, pár krát som sa zasmiala, ale netrhalo mi brucho od smiechu tak ako u predošlých dieloch. Proste zbytočne som sa tešila na túto 5-ku. ()

Anderton

Dá sa to pozrieť bez akéhokoľvek negatívneho dopadu na psychické či fyzické zdravie. Problém je skôr v tom, že schéma je už natoľko otrepaná, že SM už nemá čím prekvapiť. No a ešte väčší problém je v tom, že to nie je tak absurdne dadaistické ako trojka a štvorka, ktoré nedávali žiaden zmysel, ale práve v tom tkvelo ich kúzlo, aspoň ja som to tak vnímal. Toto už len nedáva zmysel a basta. No a stále niekto niekoho bije alebo sa po niekom strieľa. Samozrejme zopár vydarených fórikov sa našlo, takže dávam 50%. Vzhľadom na tri hviezdy pri predchádzajúcich dvoch mojich obľúbených častiach hore zaokrúhliť nemôžem. ()

Frajer42

Docela by mě zajímalo, jestli se do rozpočtu započítávají i drogy a alkohol, který se spotřeboval v průběhu filmu. Samozřejmě nehodlám hrát zklamaného. Já se bavil velmi. Nejvíce v počátcích filmu a humoru postupně ubývalo a ubývalo, ale neskončilo to tak, že bych se v závěru snad nudil. To vůbec ne. Stopáž nebyla přemrštěna a máme na světě jednu z nejvtipnějších komedií, jakou jsem za poslední dobu viděl. Na tento snímeček jsem opravdu dlouho čekal a mnoho od něj očekával. Moje očekávání se mírně snížila, když jsem si přečetl pár řádků zdejších zvratků. Vůbec se nebojím tento díl zařadit vedle prvního a druhého, co se vtipnosti týče. Viděl jsem snad úplně všechny parodované filmy a bavil jsem se. Nejednoho zdejšího hodnotile hrozně nasralo, že film nemá pořádný děj. Zřejmě je to z toho důvodu, že neviděl právě většinu parodovaných filmů. Tvůrci zde skáčou od jednoho filmu k druhému velmi rychle - tedy většinou. Je tu i pár nosných filmů, které mají prostor mnohem větší. Velmi milou roli si střihl i feťák Charlie Sheen, neboť peníze na kokain se neshánějí úplně snadno. Moje hodnocení bude poznamenáno tím, že už jsem dlouho neviděl pořádnou komedii, takže tady hodlám trošku přidat. Nicméně vážně jenom trošku. Přesně to, co jsem od filmu chtěl jsem dostal. 4* ()

MikeCool

V porovnání s předešlými kousky Scary Movie je páté pokračování této série úplně mimo mísu. Neříkám, že jsem se občasným parodickým scénám (hlavně MAMA) nezasmál, to ne, ale bylo to hodně trapné, typicky americké! ()

Campbell

Upřímě od série Scary movie už nic neočekávám, a taky jsem nic nedostal. Jedné se o nejhorší díl série, který je ale narozdíl od ostatních dnešních parodií snesitelný. Co mě ale vyloženě točilo bylo to neustálé padání, to bylo příšerně nevtipné, nechat 10x za minutu upadnout nějakýho člověka. Ono vlastně jsem se zasmál celkově tak 2*, Takže jako komedie to moc neuspělo, největší výhodou byla asi krátkost, a poměrně se tu objevily známé jména takže mě to sem tam v tomhle ohledu překvapilo. Celkově je ale série Scary movie vyčpělá kravina a jestli vznikne další díl tak se mu raději vyhnu. ()

SeBig

No podle traileru jsem čekal absolutní propadák.. a když mě vzali přátelé do kina řekl jsem si: proč ne?.. a nakonec jsem byl docela překvapen. párkrát jsem se zasmál ale ten konec byl až moc přehnanej.. možná až někdy na to mrknu znova možná přehodnotim.. ()

korbitch22 odpad!

Naprosto příšerné, otravné, trapné a nesnesitelné.Kvalita Scary Movie díl po díle klesala, ale pamatujete si ještě 4. díl, který dokázal držet pohromadě v uceleném příběhu?Měl neskutečný vizuální efekty ( teda jako na parodii ) a i přes pár trapných scén dokázal řádně polechtat bránice? Tak u pětky na všechno zapomeňte, nehorázná ubohost bez jediného vtipu, která paroduje ty nejlepší hororový pecky posledních let, ze kterých se dalo vytěžit kvantum vtipu, jenže Malcolm D. Lee naprosto netuší co slovo vtip a satira znamená.Patetické mlácení do koulí, kecy o ničem a zrychlené záběry, to je jeho předtava vtipu.Tohle si Scary Movie nezasloužilo a bratři Wayensové by měli bez prdele tvůrce týhle sračky žalovat.Úroveň amerických parodií za posledních deset let klesla na bod mrazu a věřte, že dvojice Friedberg a Seltzer s jejich Epic Movie atd. je o proti pátému dílu Scary Movie povedenou zábavou.Poslední nadějí v tomto kdysi výtečném žánru proto zůstává Marlon Wayans, který se do obsazení nevešel a na popud si udělal konkurenčí A Haunted House, ve kterém se sice nevyhnul fekálu, pubertálnímu tlachání o sexu a pár trapnostem, pořád ale dokázal ve víc jak polovině scén diváka roztrhat smíchem a dal na chvilku vzpomenout, co jméno Wayanse v komediálním žánru kdysi znamenalo.Anna Faris moc dobře věděla, proč se tomuhle pokračování vyhnout a je opravdu smutné a k nasrání, jak dokázali ty hovada zničit jednu kvalitní značku humoru, která i přes klesající kvalitu byla jakousi zárukou, bohužel tohle už neplatí.Zucker už evidentně nebere drogy a měl by začít psát TV filmy pro červenou knihovnu.Nejubožejší film tohohle roku co jsem měl tu smůlu spatřit, 86 minut se vleklo jako tři hodiny a nebýt koz Lindsay Lohan a jediného výborného Snoop Dogga, vytrhal bych si nudou všechny chlupy v nose.Sračka.5%. ()

Chrustyn

Od třetího "Scary movie" jde série s humorem ve šlépějích parodií 80. let (určitě za to může i fakt, že se do díla vložil Zucker) a přestože se zde mísí humor neskutečně debilní, infantilní, průměrný i skutečně vtipný, mě to překvapivě vyhovuje. Film má něco málo přes hodinu a řada fórů se opakuje, nebo je jednoduše trapná, ale zároveň je zde několik scén, (párty s vysavači jsem si dal několikrát po sobě, ačkoliv neměla pro příběh žádný význam) které mě opravdu rozesmáli. A to se mi tak často nedaří. P.S. tentokrát se parodují hlavně snímky "Mama", "Paranormal activity" a "Černá labuť". ()

Stanislaus

Scary Movie, ve kterém nehraje Anna Faris a Regina Hall - kandidát na odpad!? Nakonec si to tu jednu hvězdu zaslouží, hlavně díky Simonu Rexovi a "mrzačení dětí" (což skvěle fungovalo i ve trojce). Z původního scarymovieovského nádechu zde zůstaly akorát parodie na různé filmy, které se ale vůbec nepovedly a nebyly vtipné. Obsazení Lohan a Sheena bylo dalším hřebíkem zatlučeným do rakve. Toto pokračování nemělo vůbec vzniknout, protože svým předchůdcům dělá akorát ostudu. ()

virus10

Ano, viděl jsem všechny parodované filmy, ale tomuhle se fakt nedá smát. Tohle má být Scary Movie?? Sakra, proč tohle vzniklo. ()

SOLOM.

Panenko na nebi, celou dobu jsem se modlil (ač jsem nevěřící), aby už raději nikdy nevzniklo další pokračování mé zpočátku oblíbené série, ale bohužel si na ní Zucker vzpomněl, napsal další scénář a tak dal šanci vzniknout dalšímu paskvilu mezi parodiemi. Už ve chvíli kdy jsem zjistil, že tam nebude hrát Anna Faris (údajně nemohla kvůli těhotenství), jsem to pohřbil hned od začátku, ale pak jsem tomu přece jenom dal šanci. Bohužel ani ztroskotanec Sheen to nezachránil, protože on se tu chlapec taky moc neohřál. Natočil s Lindsay jednu scénu a pak je beztak odvezli oba do léčebny. Proto musela naklusat na scénu pitomoučká Ashley Tisdale, která se sice snažila, ale zpívání jí jde o hodně líp (no možná ještě masturbace s květináčem). Co se týká parodování filmů, tak kromě (Mama) jsem nic z toho neviděl, takže jsem nejspíš nebyl pořádně v obraze, ale o Paranormal Activity a The Cabin in the Woods jsem toho slyšel dost (mám je sice doma, ale jaksi ještě nebyla chuť). Občas se tu sice objeví nějaká ta humorná situace či hláška (kupříkladu vysvětlování dětem co je to vibrátor či jakým koncem se cucá zmrzlina), ale jinak pořádně pobavil jen Snoop Dogg a jeho přání šampónu na péra. Pokud si teda nebudeme bavit o lesbických hrátkách Jody a Kendry). Takže s hláškou „Pořád hází hovnama“ dejme od tohoto dílu ruce pryč. Opravdu pěkně slabá podívaná. ()

eraserhead666

Ještě lepší rozměr tenhle úpadek jedné série získá, dáte-li si ho ve stejný den, jako A Haunted House 2. Chtějí-li Weinsteinovi ještě někdy vyprodukovat výbornou část Scarie Movie, měli pokorně s prosíkem zase zaklepat u Wayansů. Protože pětka Scary Movie je sice lepší než předchozí čtyřka, ale jen o trošku. Je-li HH2 nabušené výbornými, zábavnými a funkčními vtípky, v SM5 na jeden takový vtípek přijde dalších cca 20 miut nudné a suché vaty. Pokouší-li se v rámci možností HH2 o pestré a originální vtípky, SM5 jede dál pořád jen v tom samém padání, bouchání a trapném ksichtění. Ono je svým způsobem zázrak, že se parodická série dočkala už tolikátého pokračování, ale ta cena za to je příliš vysoká. Značná část druhé * je za Lindsay. ()

becki_tu

Pátý díl série Scary Movie bohužel klesl na úroveň bijáků pánů Friedberga a Seltzera a servíruje nám utrápené parodie Černé labutě, Chaty v horách, Paranormal Activity, Zrození planety opic či Počátku. Za zmínku tak stojí jen stojí výstup Charlieho Sheena a Lindsay Lohan, kteří si zahráli parodii sami na sebe, scénky Snoop Dogga, narážku na Černobílý svět, závěrečné nepovedené záběry a pár dalších úsměvných momentů, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Je škoda, že Zuckerovi viditelně docházejí nápady a hloupě vykrádá sám sebe. Bohužel v pátém díle série už to prostě nefunguje. 30% ()

JASON_X

Pokud si dobře vzpomínám, první díly ze série Scary Movie mi přišly docela dobré, odpočinkové, s humorem jistě lepším, než Troškovy Kameňáky nebo americké romantické rodinné komedie. Ale tohle dílko mě ničím nenadchlo, i když jsem znal všechny filmy, které se pokouší parodovat. Občas jsem se pousmál, dvakrát třikrát krátce uchechtl, ale ke smíchu mě to nepřimělo ani jednou. Tedy z mého hlediska je to komedie neúspěšná. A bylo to místy trapné a blbé, ovšem zdaleka ne tolik jako filmy, kterým dávám odpad nebo jednu hvězdu. Takže dvě a do koše s tím. A někdy v budoucnu si musím stáhnout předešlou tetralogii a porovnat... ()

MáŠa

Předešlé díly sem měl celkem rád. Tenhle znova vidět nepotřebuju. Fórky tam nějaké byly, ale nic kule rvoucího. Všechno je to takový spíš trapný. Kupa scén, které se pojetím nehodí ke zbytku. Např. hned na začátku začnou Lohan a Sheen souložit, a celé to to zrychlí a na posteli se dějí úmyslně nesmysly. A takových scén, které nezapadají ke zbytku je to plné. Neříkám, že to v předešlých dílech nebylo, ale tam to měli celkem dobře vypoměrované a dobrých fórů bylo víc, že tam mě to bavilo. U tohohle pátého dílu ale vše odflákli. To, jaké horory spojili dohromady, to bylo celkem pěkné, ty další filmy z jiných žánrů už tolik ne, to už bylo takové navíc, takže potenciál tam celkem byl, ale využili ho prabídně. ()