MoiJe

Nedotiahnute. Este aj finale finale nak useknute. A clovek by cakal, ze tam podstrcia este nejaku nadpostavu alebo nieco... Ale pozerat sa na to da. ()

Johny_fork

Běžící muž pro jednadvacáté století končí někde na půl cesty, videoklipový přestřelky jsou v pohodě, všechno hezky bouchá a kusy masa lítají vzduchem, bohužel závěr je slabě řečeno neoriginální klišé slátanina, jako by autoři chtěli zamíchat do filmu co nejvíc problémů a nebo dokonce nedej bože upozornit na problém. ()

Terva

Myšlenka sama o sobě dost nereálná a pokud by tohle někdo schválil, bylo by to důkazem, jak hluboko lidská civilizace klesne. Jinak dobrá hudba ( Robert Williamson a Geoff Zamelli ) a povedená kamera ( Ekkehart Pollack ) . Dějově trochu slabé a v některých pasážích toho není ani moc vidět. Docela rušivé jsou i přechody z hry do reality. Ve filmu si zahrál i John Leguizamo jako Freek. První song, který je slyšet je Sweet dreams od Marilyna Mansona : http://www.youtube.com/watch?v=0hU6heeOrOI ()

Ouwen

Butlerovi závidím role, jako Gamer, Olympuse nebo jeho pokračování. Jedná se o akční výplachy, kde se může naplno vyřádit a ventilovat svojí drsnost skrz badass bejky. Gamer je fakt šílenej matroš, aby né když to patří Neveldinovi a Taylorovi, kteří maj na starosti oba díly Crank. Jejich specifická režie, ignorace zaběhnutých postupů, otevřeného diváka odzbrojí a ke konci filmu se bude cítit vyčerpaně. Protože ten neustálej proud adrenalinu nehodlá polevit a tak se jde z akce do akce - přestřelky s nekompromisním Rkem, souboje s uvěřitelnou choreografii a kontaktem, a šílenou/kaskadérskou kamerou, se postaraj o plnohodnotnou zábavu. Butler je navíc drsňák, v uniformě a se zbraní vypadá jak profík, na ten jeho taktický postup a buldočí přístup je radost pohledět. Je z něj znát maximální nasazení, že si roli užívá a baví se při tom královsky. Trošku to kazí kulometové střihy, třeba střílečka na rave párty je celkem nepřehledná, ale v tom množství té akce, která přehledná je, se necítím ochuzeně. C. Hall moc prostoru nemá, ale je správně "cáklej" a taky si vychutnává úchylného záporaka. Terry Crews potěší jako hlavní rival Butlera a každá jejich konfrontace, je jako střet dvou terminátorů. Soundtrack lahůdkovej, plnej hitů. Hodně mě pobavila scéna, jak s chcankama natankovat auto a slastný výraz Butlera při úlevě :-) konec v autě je pěkný a je to jediný moment, kdy se Butler usměje na kameru. Gamer není pro každýho, pro mě však představuje kvalitní akci s hustým námětem a viděl jsem ho už několikrát. ()

JohnCZ

Film, co se snaží bejt vizuálně tak strašně naspeedovaný a cool, že je kvůli kameře a střihu prakticky nesledovatelný. Tvůrci absolutně ztratili soudnost, od začátku na diváka chrlí jednu chaotickou akci za druhou, do toho hromadu kinky chujovin jen proto, aby ukázali, že hráč vlastně vyžaduje jen násilí a úchylárny. Na příběh se tu skoro zapomíná a když se v druhé polovině trochu rozjede, vyleze z toho naivní blbost s arcizáporákem v podání amatérsky přehrávajícího Michaela C. Halla. Snad akorát Butler odvádí poctivé akční řemeslo, ale to díky neschopné režii a nablblému scénáři nemá šanci vyniknout. ()

PauloZ

Je to prostě Neveldine a Taylor a ti se s ničím fakt neserou. Já dostal přesně co jsem čekal! Bavalil jsem se ne málo, Butler je masér a účast Terryho Crewsa mě příjemně překvapila. Ano, je tu spoustu blbostí, ale nevidím důvod, proč tomu dávat větší váhu, když se člověk baví :) Je to krapet úchylný snímek, samé kozy, prciny a jeden velký špekoun :-D, ale proč ne. Jednou za čas neškodí! ()

spaceboyCZ

Film, ktery je z hlediska filmariny naprosto rozporuplny svym podanim. Dej je jedno velke klise, nastesti pro tvurce, zasazene do sveta, kde se realita prolina se svetem her. Vizualni stranka veci je dotazena dokonale, punc pocitacove hry prolnute do reality dava na kazdem kroku citit, jak je spojeni realita - hra nebezpecne. Tezko si predstavit sebedesivejsi zpusob, jak ukazat, ze hry jsou brutalni a jejich prevedeni do realneho sveta je z pohledu dnesni spolecnosti naprosto nemyslitelne. Navic tvurci se neparali s brutalnosti ci prasarnickami, serviruji nam to v naprosto syrove podobe, zadne chozeni okolo horke kase. Vezni s cejchem dozivoti maji sanci si prostrilet cestu na svobodu jedinym zpusobem: nechaji si zmutovat neurony, aby mohli byt ovladani jinymi, hraci pocitacovych her. Predstavte si, ze sedite u monitoru, hrajete Counter Strike, ale misto virtualniho MPika ovladate realneho cloveka. Jste spatny hrac? Pak vasi rukou tento clovek zemre. Desiva predstava? Tvurci dvojice Neveldine-Taylor jdou jeste dal (Zastav a neprezijes 1 a 2), vzpomente na virtualni svet Second Life a predstavte si, ze tou postavickou s vasim nickem je realny herec, ktery prijde do prace a vy ho kompletne ovladate. Az skoncite, sbali si par svestek a jde domu a dalsi den znova a znova. Dovoleno je vse (krome nasilnosti). Prace jako kazda jina, no ne? Neveldine s Taylorem nam predkladaji nedalekou budoucnost, ktera na prvni pohled vypada celkem prirozene, ale az si clovek uvedomi, ze v obycejne hre umiraji pouze virtualni vojaci, ale tady ma hrac v rukou zivot cloveka, zacne behat mraz po zadech. Film ma naboj, napad naprosto skvely, audiovizualni stranka veci je takrka dokonala, tak proc z toho neni udalost roku? Protoze selhava samotny reziser. Film jako celek pusobi strasne roztristene, pravidlo vyvazene vlny jako by tu vubec nefungovalo. Zacatek je naprosty narez, adrenalin proudi krvi a pak bum, wo co sakra jde? Najednou strih, par sekund napeti a zase bum, pet minut nudy, a co ze vubec se tu resi??? Ztracite se. Filmu chybi celkova vyvazenost, divak se obcas v zaplave strihu ztraci a premysli, kde ma predchozi scena navazat. Coz je velka, opravdu velka skoda. Butler exceluje, sakra clovek je opravdu prekvapen, co se v tomhle chlapovi skryvaji za moznosti. Drama? Komedie? Romantika? Historicky film? Akcnak? Zvlada vsechno, nadprumerne. Gamer neni vyjimkou, Butler je tahounem filmu hned vedle vizualni stranky veci. Doporucuju sledovat v co nejvetsi mozne kvalite, doda to filmu mnohem lepsi "vzhled". 7/10 ()

Kryton

Líbí se mi Crank a jeho audiovizuál a tudíž mě Gamer opět bavil. Akční scény vystřižené jak z akční hry (no počkat dyť to byla akční online hra!!!). Rychlé tempo nedovolující si vydechnout (ze začátku krapet pomalejší tempo). K tomu přidala dvojka Neveldine - Taylor sociální kritiku či snad parodii na všelijaké sociální sítě a (online) hry. Bavil jsem se a pokud bych měl rovnat podobným Náhradníkům pak Gamer vyhrává. Jediné co vytýkám oproti Cranku : Gamer se v některých pasážích bere vážně, jindy nakousnuté věci totalně ponechá bez dojezení a nakonec až moc snadné řešení. Dextera jsem si jako seriál neoblíbil, ale tady Michael C. Hall se mi opravdu zamlouval. Palec nahoru - tohle se líbí uživateli .Akční jízda v živém The Sims je opravdu funny a ten nechutný sádelník taky. Takže nepřipojíte se do reálného světa společnosti? ()

draggo

Takřka dokonalé dílo a další z velkých nespravedlností čsfd. Kdejaká meganudná sračka tu okupuje TOPku a tenhel skvělej film má jen 56%? Prakticky na tom nenacházím chybu. Za prvé musím pochválit úžasnou vizuální stránku, která sice není dotažená do extrému jako třeba Domino, ale je stejně podmanivá. Potom akce, akce a ještě jednou akce. Bohužel jí ale asi nedokáže ocenit někdo, kdo nikdy pořádně nehrál střílečky. Pro nás "zasvěcené" je to ovšem pastva pro oči. K tomu se přidává skvělej příběh, kterej vůbec není tak tupej, jak by si někdo mohl pomyslet podle mnohých zdejších komentářů. Naopak mi přijde celkem chytře vymyšlenej a především aktuální a v mnohých věcech nejspíš již brzy reálný. A ještě ke všemu to má skvěle padnoucí soundtrack a spoustu drobnůstek, který může plně docenit jen člověk, který má již něco odehráno. Pro mě zkrátka po všech stránkách mimořádně povedený film. PS: Microsofte, nechtěl bys mi už na Kinect taky vydat Slayers? Ježdění na raftu, tancování na Lady Gagu a bowling mě nebudou bavit věčně :) /viděno na PC(BRrip 720p): 90% a 5*/ ()

FFilipCZ

Poté, co jsem si přečetl krátký obsah a shlédl úvodní trailer jsem byl (jakožto vyznávač CS a podbných stříleček) nadšený. Film sám o sobě není špatný, ale pro mě bude vždy ztělesněním NEVYUŽITÉHO POTENCIÁLU PŘÍBĚHU. Pardon pánové, ale z tohoto nápadu jste mohli vykřesat opravdu, ale opravdu více. Přesto 3* zasloužené, možná i 3.5* ()

ledzepfan

Chválím vcelku neokoukaný námět.Chválím kopu drobných nápadů a detailů. Chválím rozumnou minutáž a slušné obsazení. Jen toho kameramana bych pověsil za koule do průvanu hned vedle kolegy střihače, protože z toho co ustálo režijní nerozhodnost udělali tihle dva naprosto zmatečný a těžce koukatelný slepenec ze kterého adrenalín odněkud uniká a myšlenka se ztrácí v mlze chaosu........Je to možná spíše na 3 ale poslední dobou mám pocit, že je lepší lehce nadhodnotit slabší film s potenciálem než silně nadhodnotit slaboduchý, veklohubý a patetický kalkul. ()

baribal

Tohle neni slabý film, tohle je slabé béčko. Snaha vypadat cool skoncilo pouze v trailerech, mnohem lepší je v žánru Death race. ()

market.

Nejprve film vypadá celkem zajímavě a nápaditě. Avšak poté začne film klesat dolů, hlavnímu hrdinovi vše vychází a to pomalu ani nehne prstem. Všechno jde moc hopem a nikde není žádná překážka, kterou by musel někdo z hlavních rolí překonat. Konec? Hrůza! Ten kdo to už viděl ví o čem mluvím. Hlavní hrdina se ani nemusí snažit a přesto mu úplně všechno vyjde. Jediný dobrý herecký výkon zde podal Michael C. Hall s jeho tanečním vystoupením. Jinak film za moc nestojí. Proto hodnotím 2 hvězdičkami. ()

Wysch

Film trpí velkým neduhem. Totiž velkou signaturou pánů režisérů. Zatímco Crank, potažmo Crank 2 byly vesměs akčními komediemi s řízlou kamerou a videoherním nádechem (Crank 2 už se videohrou stal), Gamer je v první polovině Crankem 2 (= videohrou), v polovině druhé už hodně klišovitým béčkem. Ale to, že je to klišoidní, vůbec nevadí, protože pánové režiséři mají neskutečný cit, takže akční scény (ačkoliv viděné milionkrát a v poslední době točené roztřesenou kamerou) mají ty správné grády a jsou... stylizovány do přímého přenosu samotné videohry. Jako když jste u kámoše doma a koukáte mu přes rameno, jak hraje akční onlineovku. Celkově si myslím, že valný problém většiny zdejších hodnotících je v tom, že se nedokážou přenést přes stylizaci, která prostě duu Neveldine/Taylor sedí tak, jak málokomu. Jejich očividný sen přenést skutečnou videohru ve skutečný film je sice utopen v jednoduchosti scénáře a spoustě logických děr, ale zaplaťpánbů se o to někdo snaží. Potom ti, kteří si rádi zahrají nějakou nesmyslnou střílečku, můžou aspoň zaplesat jejich snaze. Přesto je Gamer nejslabším dílem v jejich videoherní trilogii, a nezachrání to charisma Butlera a Halla, kteří se přesně v polovině filmu vymění na pozici "nejvíc charismatem stříkající herec"; nezachrání to ani skrytá agitka na militaristicky laděnou mašinerii a potenciální ovládnutí opravdových lidí; ani varování, jak dopadnete, když budete jen sedět u počítače, žrát hambáče a hrát hry. Slušivých 75% si přesto snímek zaslouží, byť bude nepochopen drtivou většinou lidí - vlastně každý může říct, že ani já jsem film nepochopil a že o tomhle to vůbec není; ale oproti Cranku to opravdu o něčem je. Takže tak. ()

SaNcHeZ_cz

V rámci béčkového odpalu naprostá pecka. I přes poměrně lobotomizovanou zápletku a scénář je divákovi podávána adrenalinová pecka do žil téměř s nevynechávající kadencí. Gamer težce nesedne většině publika, nicméně tomu komu sedne roztěkaná digitální kamera režisérské dvojice a je odkojen na akčních hrách, ten se bude setsakramentsky dobře bavit. ()

MartinezZ odpad!

Odpad, slabota, hloupé, nezajímavé, neakční, příběh zde byl v podstatě pouze jako výplň cool klipového vizuálna, příliš blikavého, než aby z něj šlo něco vykoukat. Tady někdo na koleni sepsal scénář a druhý den se to v "Kolbence" natočilo. Ubohé, smutné, zbytečné. Gerard by si tohle měl z filmografie vyškrtnout, já se to pokusím vyškrtnout z paměti. ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize