Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Kempe

Na to jak nemám rád tag Zombie, mě tento film mega zaujal, a jsem rád, že jsem ho zkoukl. Po covidu má tento snímek možná ještě větší hloubku než v době kdy byl natočen. ()

Gaaron

Je to krásné, je to v mnoha momentech silné, je to celou dobu napínavé a Piťákovi to pořád sekne. Jenže scénáristé v jednom z nejhorších závěrů všech dob tak zvysoka kašlou na jakákoli vyprávěcí pravidla, že divácká frustrace zůstává silná ještě celé dny po zhlédnutí a ruinuje výsledný zážitek. (Tedy v podstatě naprostá shoda s Douglasovými poznámkami. Záleží pak na divákově toleranci a možná podstatně i na aktuálním rozpoložení.) ()

Pedrousek

Prostě Brad Pitt je pro mě až na pár výjimek zárukou kvality a tenhle film je toho důkazem. Možná je můj názor trošku vřelejší právě díky faktu, že mě strašně baví tyhle "katastrofické" sci-fi filmy, ale co už. Pro mě super podívaná a taky super scénář, který nepůsobí jako totální kravina, a to i navzdory tomu, že si celkem často zahrává s termíny jako zombie nebo nemrtví. ()

Andre3000

Dějství člověk vs. zombie po tisíce a opět trochu jiné a přitom stejné. Chování nakažených je divné, jejich pobyb nepřirozený (něco jako Pán prstenů:návrat krále a mrtvé vojsko). Konec sice napínavý na rozdíl od většiny filmu, ale když už 20 minut před koncem víte jak to skončí, tak to je špatně. Ano shlédnutí nelituju, ale je to pouze další z mnoha podobných filmů a Já Legenda nesahá atmosférou ani po kolena. ()

Pajky3

Nedá se říct, že by mě film vysloveně zklamal, ale nadšením jsem si na zadek rozhodně nesednul. Zklamali mě zombíci, ty mám prostě zafixovaný jako pomalý a tupý individua, kdežto tady jsou supervýkonnými rychlíky, kterým nic neunikne. Na druhou stranu film docela rychle utekl i přes dlouhou stopáž a nijak výrazně nestihnul nudit. Takže Brad to uhraje na solidní průměr. ()

Wormboy

Bolo mi zrejme, ze sfilmovanie chladne dokumentaristickej knihy Maxa Brooksa, sa bude musiet od knihy vzdialit. Vysledok, ktory vsak ponukol Marc Forster je, ale niecim co som veru necakal....americkou rodinnou zombie limonadou, ktora s kniznou predlohou ma spolocne akurat pritomnost zombiekov. Technicky slusna, ale inak uplne zbytocna adaptacia, ktora by ma veru ku knihe nepriviedla, keby som ju uz neprecital. 2,5/5* ()

asinus

Převařený zombie guláš, neboli technicky solidně ošetřený thriller s nádechem áčkové blockbusterové pochutiny a podstatou stravitelné videoherní šlichty. Všestranně kompromisní produkt nejen z důvodu problematického vzniku, přepisování a vystřihávání, ale také co se týče akcentace jednotlivých momentů. Jak legitimně přivést na plátno ve velkoprodukci hromadné kosení lidských těl v ratingově přijatelném hávu? Uděláme z těch lidských těl zombíky. Jak představit moderního hrdinu, zbožňováníhodného, ale lišícího se od překonaných nepřekonatelných mlátiček let osmdesátých a devadesátých? Obklopíme ho bandami speciálních vojáků se samopaly a necháme za něj střílet jiné. A jak vyřešíme potenciál drásavých a nekorektních pasáží z předlohy Maxe Brookse? Opíšeme, vynecháme, naznačíme, přeskočíme. Pitt nasadí háro a celé si to odchodí, aniž by se posnažil... Aspoň tak to na mě celé působilo. Nesoustředěně. Odfláknutě. Utahaně. Místy překvapivě, třeba ve chvílích nějaké globální reflexe krizové situace, ale i v těchto otázkách nedotaženě. A mimochodem provedení 3D konverze bylo k tomuhle materiálu úplně stupidním rozhodnutím, aspoň kdyby měly soudit moje smysly. Soudí ale peněženky, takže dvojka se zřejmě blíží. (...Točit má Bayona? Ok, dvojka zní najednou hodně zajímavě!) ()

zette

Knizni predlohu neznam, tak jsem odprosteny od srovnavani a pripadneho zklamani z filmu. Zanrove jde Svetova valka Z mimo me a nic jsem od tohoto snimku necekal, o to vice jsem byl z vysledku poteseny. Slusna akce, hordy utocicich zombiku me bavily, s Pittem se mrknem pres pul zemekoule... Nijak jsem neresil nelogicnosti ci diry ve scenari, proste dobre a zabavne becko. Skoda zbytecne dlouhe stopaze z vyzkumneho centra, ktera zbytecne zpomalila tempo. Po precteni zajimavosti me celkem prekvapila rada nepresnosti a chyb u technickeho zarizeni a zbrojniho arsenalu, ve filmu jsem si ale jako laik niceho nevsiml:-). ()

necisty

Řekněme, že to patří spíš mezi ty lepší zombiekoviny. Jde vidět, že se s tím vyhráli, ale žádný zázrak v podobě Zombielandu se nekoná, pořád spousta nelogických jednání. To bych klidně oželel, ale abych dal pětku by na konci musel být nějaký strašný doják, nebo nějaký wow moment, ale kulové. Ke všemu Braďák už měl teda hezčí holky. ()

epicek

Pro mě , jakožto brutálního zombie fanouška, byla tohle naprosto luxusní podíváná. Brad Pitt opět ukázal, že umí zahrát i takovou roli a mě osobně do ní zapadl perfektně. Co se týče ztvárnění zombie, tím že mi to hrozně připomínálo The Last of Us, jsem doslova mlsal dění, které zrovna probíhalo. Ultramega agresivní a rychlý nemrtváci prostě šli za svým zeď nezeď. Tenhle snímek si na nic nehrál a myslím si , že by si zasloužil i o dost větší hodnocení, než dostal zde. Každopádně , jsem neskutečně zvědavej , co nám ukážou v pokračování. If you can fight, fight. Be prepared for anything. Our war has just begun. ()

pakobylka

----- "Matka Příroda je masový vrah ..." ----- Jistě ... jistě - něco na tom dozajista bude.Taky má na to svým způsobem právo ... Matka Příroda, neboť je to ONA, kdo před časem poněkud neprozřetelně přivedl život na třetí planetu nevýznamné sluneční soustavy kdesi na okraji Mléčné dráhy. A vražda - byť masová - je v jejím podání vždycky jen obranný mechanismus, když se některé z jejích nezvedených dítek vymkne kontrole a začne si počínat přespříliš destruktivně. Pravda, občas se do jejího konání přimotá nějaká nepředvídatelná událost - kupříkladu rozměrný zbloudilý meteorit či větší sopečná erupce ... ale za to ji nikdo obviňovat nemůže. Takže ... dost možná jí s námi jen došla trpělivost, a tak se rozhodla, že Zemi očistí - že ji osvobodí od přemnoženého parazita druhu Homo sapiens sapiens. A potom si zničehonic přijde Brad Pitt s tím svým svatouškovským kukučem a hodlá jí do jejího započatého a slibně se vyvíjejícího díla hodit vidle. Nicméně - myslím, že můžeš být úplně v klidu, milá Matko Přírodo. Nezáleží na tom, zdali uspěje ... Tobě bude úplně stačit, když Člověka ještě chvíli necháš provádět ty jeho experimenty, které hrdě nazývá POKROKEM - ať už se týkají čehokoli ... a v dohledné době (protože z Tvého hlediska půjde jen o prchavý okamžik) se úspěšně zničí sám. Pokud ho předčasně nepohltí oheň jaderné války, neboť jeho snažení ani v tomto ohledu nikterak nezaostává. Ale abych se vrátila k samotné "Světové válce Z": Víte ... JEJICH proměna je ... snad až přespříliš akční. V podstatě je maličko přes, takže ve výsledku ztrácí svou lekací a strašící funkci a stává se skoro až nechtěně směšnou. Totéž lze říct prakticky o veškerém počínání všech "nakažených" ... 2,5* ()

Juto

Brad Pitt prináša schopný výkon v pohlcujúcej apokalyptickej podívanej o globálnom povstaní zombie. 8/10 ()

c.tucker

Tohle jsem nečekal, po traileru jsem na to šel jako na zombieky co jsou ukrutně rychlí a bude to pořádná akce. A ono ne, hlavně to stojí na těch pomalejších pasážích, kdy se rozmlouvá a Pitt se kouká a hraje naprosto přirozeně a výborně. Tím nechci říct, že rychlé a akční pasáže byli špatné, ba naopak, ale osobně jsem si užil to druhé. ()

arnybossy

Stale mam pred ocami scenku ako clenovia komanda idu na bicykloch aby ich zombici nepoculi..ako casto vidite vojakov na bicykli? to clovek len tak nevymysli :) A to trkotanie zubov a pazvuky zombikov, silno to konkurovalo dinosaurom z Jurskemu Parku. Srandicky ale bokom, treba uznat ze film ani na chvilku nenudi, miestami bol aj strasidelny bu bu bu, Brad Pitt standartne fesak a uveritelny, urcite to stoji za vzhliadnutie. ()

Ketchi

Ty kurde to bylo napínavý, konečně kvalitnější zombárna. Za klady považuju rychlej rozjezd, hudební motiv od Muse a absenci větších hluchých míst a vaty. ()

Icefist

Trochu jsem pomrkával i po čtyrech hvězdách, ale dám tři. V první řadě musím ocenit, že se tvůrci vyvarovali většího množství do očí bijících nesmyslů, což nebývá u zombie filmů (nebo mrch podobného ražení) nic neobvyklého. Něco málo by se samozřejmě našlo, ale je to v rámci tolerance. Druhý palec nahoru dávám za vždy perfektně padnoucí zvukový doprovod, který skvěle dokresluje atmosféru. A ta by se dala téměř po celou dobu stopáže krájet. Míst na oddych není moc, ale na druhou stranu se tak snímek nerozplizne kvůli nadměrnému množství vaty. Edit: Po opakovaném shlédnutí přeci jen zvedám o deset procent a jednu hvězdu. 80 % Oblíbená část- systém desátého muže ()

Šimpy

Příjemné překvapení. Neočekával jsem nic, neviděl jsem jediný trailer, nečetl jedinou recenzi...viděl jsem pouze plakát v kině a pak v jedné diskuzi zmínku, že je to dobrý. Tak jsem to risknul...a hned začátek mě vtáhl akcí a pak už jsem se vezl. A až na 2-3 logické chybky fakt paráda. Pitt opět dobře hraje, ostatní rovněž, nápady fajn a ačkoliv závěrečná pointa předvídatelná, přesto osvěžující a nosná. Určitě stojí za víceré shlédnutí.... ()

animaxis

Původně jsem filmu dával velké naděje,protože jsem četl knihu.Když jsem se dozvěděl,že z filmu bude další zombie masakr bez myšleky,tak jsem si říkal,že to ta USA zase posrala.Když jsem film shlédl,řekl jsem si,že se to knize nevyrovná ani náhodou a že film přišel o velice zajímavý nápad.Ale film byl pojat jako Válka světů se zombie.S knihou to má společné jen název(dokonce ani zombie ne),ale přesto mě film zaujal.Ve filmu hrála několikrát krásná znělka a i když to bylo skoro to jediné co celý film hrálo,tak mě to zaujalo.Po dlouhé rozvaze přeci jen dávám místo tří hvězdiček čtyři.Přeci jen mám hodnotit samotný film a ne souvislosti s knihou. ()

WolfR

Vlastně můžu říct, že Světová válka Z je první čistokrevný zombie blockbuster. A svým způsobem se i povedl, i když mohlo to být mnohem lepší. Nechybí tady look velkofilmu, velké akční scény plné povedených digitálních zombies a herecká star v hlavní roli (můj oblíbenec Brad Pitt). V komornějších scénách jsou tu silné dialogy a atmosféra. Avšak Světová válka Z je také plná klišé a otřepaných scénáristických kliček zombie žánru. A chybí silnější závěr. Nicméně pořád je to solidní zombie evoluce, 4 hvězdy. ()

dr.fish

Jako- nic nového pod sluncem, ale zase musím s potěšením říct, že tohle je přesně ten Hollywood, který mám rád. Tempo je dostatečné na to, aby se člověk nezabýval zbytečnýma úvahama, a příjemně se to sune k závěru. Vše předvídatelné, ale dobře natočené, takže plná spokojenost. Potěšil Jeruzalém a jeho betonová "zeď palestinských nářků" Na páteční večer s kámošem a lahvemi vína paráda. 75% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech