Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Liznic

Ze zombiků mám děsnou hrůzu! Na druhou stranu jsem od tohoto filmu nic moc zajímavého nečekal. Už úvodní titulky zvládají výborně naladit na tíživou/plíživou atmosféru celého filmu. Film se velmi rychle rozbíhá a celkově mne velmi potěšilo soustředění na akci ("že se něco děje" na místo poznávacích dialogů mezi postavami o blbostech). Snímek má spád, tempo a moc fajn Pitta. Kombinuje masivní epické události s malými děsivými událostmi. 3D nejenom, že je tu naprosto zbytečné (není tu ani jediný záběr, kde by si toho člověk vůbec všiml), ale z šíleně natočeného chaotického úvodu mi bylo špatně a brýle jsem místu sundával (to se mi nikdy dřív nestalo). Ve WWZ občas něco zahapruje a častěji budete na kameru nadávat než si říkat, že ukazuje nějaký opravdu fajn záběr, ale Pitt, skvělá hudba a výsledná atmosféra film táhnou neuvěřitelně nahoru! P.S: Proč Pittova manželka vypadá jako zombie? P.P.S: Proč mu tahle zombie manželka volá, když on jí jasně řekl, že jí zavolá on?! ()

Haretix

Příjemné překvapení, zatím nejlepší film o zombie. Ano někteří můžete namítat, že v knize je to jinak, ale proč brát vše z knihy když stačí si vzít kousek a poté jen po svém, s jedním hrdinou. Navíc knížka jako celek se jen tak natočit nedá, ale zpět k filmu. Precizní práce co se týče hudby, napětí, klid, radost to vše tam bylo. Song od Muse potěšil, ale asi nejvíce, depresivní! Brad Pitt si hraje své, užívá si roli a je ten hlavní tahoun, konečně ho vidím v něčem velkém. Co se týče zombie tak ano není vidět krev nebo prostě nějaká děsná scéna, ale je to v PG-13 a myslím, že krutosti je tu dost. Celkově i příběh se povedl, ale jako negativum a to dost velké je tu závěr. Dobrý, ale chybělo tam něco, něco nečekané, něco co by to krásně zakončilo ono putování. ()

skrblik007

Jeden z nejlepších zombie filmů posledních let! Stručně, avšak dostatečně a s citem, nastíněné charaktery a globální pozadí. Samotný děj se rozjede rychle a stylově. Scénáristické nedostatky vynahrazuje solidní akce a efektní záběry. Režijně je World War Z zvládnutá dobře, jen rychlý a nepřehledný střih působí občas dost rušivě. Dále je trochu škoda, že byl tenhle film natočen a sestříhán tak, aby byl přístupný. V některých scénách by to totiž chtělo krev jako sůl... přeci jen se jedná o zombie apokalyptický film. Tyto drobné nedostatky však ve výsledku nijak moc nenarušují atmosféru, která je opravdu dobrá. P.S. Main theme od Muse je opravdu unikátní melodie a skvěle do úvodního intra zapadá. ()

Mr.Bulanek odpad!

Vám se to líbilo? Mě teda ne a to jsem tam šel s 0% očekáváním a šel jsem domů někde pod bodem mrazu! Drama to mohlo být maximálně pro amíky nebo malé děti, a horor to taky moc nebyl. No ani nevím kde bych měl začít, ale zkusme to vzít od začátku. Nějaké náznaky, že to je film podle stejnojmenné knihy tam byly, ale ne moc. Zetka (nevím proč v titulkách byly Zeka, nebo jsem tam to "T" neviděl?) byli tak rychlí a byli spíše jak komáři, kousnout, nakazit, a honem dál. A připomínali mi v některých scénách Arachnidy z Hvězdné pěchoty. Napětí ve scénách bylo tak nahoněné až vůbec nebyly napínavé město, letiště, Izrael, WHO komplex a lá La Half-Life, napínavější než celý film bylo 10 minut před filmem když jsme si s kámošem sedli na špatné sedačky a čekali kdy nás někdo vyhodí protože film pomalu začínal a lidi pořád chodili. Jinak kde ta nákaza vlastně začala? Čína? Indie? Někde jinde? To jsme se z filmu nedozvěděli i když to byl hlavní úkol postavy. A tady se měli držet děje knihy, který se odehrává až po skončené světové válce a vyšetřuje se kde se to posralo a vyslechneme si spoustu zajímavých příběhů. Mentalit různých národů, Čína posílejte tam vojáky čím více tím lépe, Izrael, opevnil se a spoléhal se sám na sebe, USA super moderní armáda, zbraně na elektronický boj, průbojné náboje do tanků atd. ale pak neměli čím jít proti Zetkám. A toto a mnoho více v tom filmu chybělo. Takže ve výsledku máme další zprasenou adaptaci, být Maxem Brooksem tak žaluju za hanbení díla. A když jsem hodně špatné Tenké červené linii dal odpad!, a tady to je ještě horší tak nemůžu jinak než dát ODPAD!! PS. Herecké výkony mohou být sebelepší, ale když je scénář na hovno tak se nedá nic dělat. ()

Faramir

Když tento snímek vidíte ve dvě v noci v letním kině, vaše hodnocení bude asi odvislé od toho, jak moc jste ochotni a schopni v tuto dobu ještě vnímat. Pro mě zhoršuje hodnocení použití známých klišé od motoru, který nemůže naskočit, po světla blikající ve ztemnělé chodbě. ()

st.jim

Jasně, děj byl nuda, a občas nějaký blbosti (ale ve kterém filmu ne). Přesto všechno, skvěle natočeno a zahráno. Já jsem se bavil celý film. ()

Qitek

Absolutní průměr, kterého nevytáhne z šedi ani vynikající start, který je na celém filmu to nejlepší. Při sledování tohoto filmu mi chyběla jedna věc a to ovladač v ruce, kterým bych přepínal mezi hráči a chránil důležitou postavu - Gerryho. Z bodu A do bodu B. Z bodu B na střechu. Ze střechy do vrtulníku. Loď. Z lodi letadlem do letiště E. Z letiště E do Izraele (kde jsem se i pořádně od srdce zasmál, když je Gerrymu vysvětleno, proč postavili zeď ). Z Izraele na... (A dost). Hodina ze 116 minut odklepla sice svižně, bohužel už to začalo být rutina. World war Z má spousty povedených okamžiků, jen je škoda, že tyhle okamžiky nemají dobré scény. A že ty scény nedrží pohromadě alespoň zábavný ( když už ne dobrý ) scénář. Už toho bylo dost a zombie žánr rozhodně nepostrádá za poslední léta zájem tvůrců všeho druhu, ale na to, že v tomto jednom z posledních pokusů o zombie nářez hraje Brad Pitt, měl tučný rozpočet, za kamerou Marc Foster ( i když všichni ještě před uvedením do kin věděli, že na "place panovali tvůrčí neshody"), velmi naléhavé trailery které slibovali minimálně slušnou adrenalinovou "oddechovku" (i kdyby bez mozku). Veliká škoda! Úsvit mrtvých s malým rozpočtem a béčkovějšími herci stále “vládne”. A Marc Foster odvedl samosebou velmi slušnou práci. To že je tady akce nepřehledná mi nikterak nepřišlo. Tentokrát jsem to tak necítil jak tak čtu zdejší komenty. V tomhle filmu nepotřebuju vědět kdo shodil lžičku, z druhého záběru sledovat její pád a z třetí kamery pozorovat jak dopadla na zem. Ale možná má Marc prostě jen smůlu na akční žánr a měl by sednout zpět k dramatům, které mu šli výrazně lépe, než kazatelé, Bondové a Zombíci. ()

ivan_drago

Forster umě režíruje jak globální dopad takové zombie apokalypsy, tak drama jedné rodiny chycené v této bezvýchodné situaci... Nehledě na to, že film si s tématem od začátku do konce ví rady a prakticky nemá hluchá místa, naopak, některé věci jsou dovedené k dokonalosti... A v neposlední řadě je to uvěřitelné... Atmosféra jak davových scén útěku před zombie vlnou i boje a plížení ve stísněných prostorách je elektrizující a já si nepamatuji lepší zombie film od dob Úsvitu mrtvých... ()

kinghome

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že uvidím film s Bradem Pittem a zombie apokalypsou, tak bych se mu vysmál. To mi prostě nikdy nešlo dohromady, ještě když jsem myslel, že už mě zombie film nemůže ničím překvapit, ale stal se zázrak a já viděl jeden z nejlepších zombie filmů vůbec. Úžasný scénář, který překvapil tím, že není jako každý druhý a jde si vlastní cestou. Pár epických momentů se zombíkama a skvělé řešení zombie apokalypsy. Dokonce se mi to zdálo i reálné, hlavně ten důvod, proč by zrovna tenhle způsob mohl fungovat. Brad Pitt hraje skvěle a zbytek nezaostává. Skvělé překvapení 85% ()

Gothar

Prvá tretina bola super a s výbornou atmosférou. Potom sa to strhlo na priamočiare putovanie, ktoré síce bolo ako-tak zaujímavé, ale už bez atmosféry. Navyše sa tam Brad podľa mňa vôbec nehodil, viac mu sedia "cool" postavy, nie takéto one-man hrdinstvo. 60 % ()

Mrkvič

Skvělé spracování další vlny zombíků. Několik vynikajících myšlenek a hlavně parádně natočeno. V několika scénách má divák prožívat pocity hrdiny a přesně to se děje. Jen mi chyběla nějaká hlubší emoční stopa, ale možná to bylo tím ukecaným osazenstvem při filmu. Když už jsem se mohl naplno filmu věnovat, tak jsem byl zklamán koncem, který byl až moc předvídatelný a chvíli ne tak chytrý jako do té doby zbytek. ()

markuc

Cekal jsem daleko vice, tohle byla docela sterilni nuda...Je skoda, ze posledni dobou blockbuster znamena mizerny scenar, zbytecne prebujele efekty, akcni strih a logicke nesmysly a jeste k tomu nekolikrat prestrihavany dej, aby se vysledek "zavdecil" kazdemu. ()

Novada

Další skvěle zpracované a podané téma zombií. Ale přiznejme si to, kdyby našeho hlavního klaďase nehrál Bradík, asi těžko by se tenhle snímek blížil k 80 procentům. Každopádně skvěle zpracovaná kamera, úžasně vytvořené prostředí (např. scéna v těsném prostoru letadlové lodi, kdy kamera je zaměřená na Gerryho a mezitím nám před ní úplně v pohodě procházejí vojáci. Filmu bych dal o hvězdičku víc, kdyby konec nebyl tak rozpuštěný. Za mě tomu prostě chyběla jasná katastrofa, nebo katarze pak bych hvězdičku určitě přidal...=) ()

pnboss

Smrtící nákaza, zombie, lidstvo na pokraji zkázy, strhující a skvěle vygradovaný děj..... Tak tohle já můžu! ()

Mirokukii

Velmi akční zombí apokalypsa. To, že zde "nemocní" nekulhají k cíli půl hodiny, kdy jim ještě z úst prská bůhví co, je obrovské plus. Děj tak dostává vrcholný náboj, s vydařenou akcí, odehrávající se ve vysokém tempu. Sprinterské výkony zombíků jsou poté ještě okořeněny rybičkami a sebevražednými skoky. Zběsilým scénám zdárně sekundují napínavé, a hrůzu nahánějící pasáže, odehrávájící se řekněme v uzavřenějších, temnějších prostorách. Zdařilý svižný film, s trochou chybiček, pln digitálních efektů, dobrého soundtracku a Brada Pitta. ()

LiborGondek

Další velmi dobrý, bohužel také už několikátý a stále stejný film... Nebudu je zde vypisovat, každý ví o které jde. Téma je to ale, zdá se, stále zajímavé a divácky žádané. Proč by to jinak stále točili, že? Snímek Světová válka Z nepřinesl z mého pohledu takřka nic nového, zombie stále umírají až po ráně do hlavy, stále dochází k nákaze při kousnutí, B. Pitt je stále výborný herec, atd. Ale i přesto hodnotím 4*, protože času stráveného nad ním nelituji. Abych jen nekritizoval, něco nové je. I když je toho jen hrstka, "prvek neviditelnosti" nemocných se mi líbil a dost by se hodil přeživším z The Walking Dead. Co by za něho asi dali... 75% ()

Johnny.ARN

V kútiku duše som dúfal, že Pitt dá comeback ako sa patrí. Nedal. Film zapôsobí možno tým, že zombíci rozmýšľajú, dokážu spraviť ľudský rebrík ( čo bolo fakt efektné ), a nie sú taký strašidelní, aj keď sú pôsobiví. Vadili mi ale logické diery, nepresnosti a občas Pittovo správanie ( branie vírusov z trezoru ). O priehľadnom scenári a o tom, že ani s jednou postavou sa nejak nestotožníte ani nevravím. Od režiséra QoS som čakal trochu viac. 3 z 5 ()

filmmovier

Velice slušná apokalyptická jízda. Zombíci jsou v módě, s tím nikdo nic neudělá a v tomto filmu jsou ztvárněni velice zajímavě. Mají nějaké ty nové schopnosti (třeba běh) a jako celek působí v některých scénách opravdu působivě. A navíc tady Peter Capaldi hraje Doktora WHO (no vážně, je tomu tak). Přitom tak první polovinu nevypadalo. Rozjezd je pomalejší a slabší, ale zaujme už tehdy, ale pořádně se to rozjede, až když Brad Pitt (který opět potvrdil své herecké kvality) odjel z Ameriky, pak už je to jeden velkej nářez, od kterého jsem se nemohl odtrhnout a skvěle se u něj bavil. Je tu docela dost vynikajících scén (zombie v letadle) a i když to celé tahne Pitt, skvěle obsazené jsou i vedlejší a menší role. Film mě velice mile překvapil, opravdu příjemné překvapení. Atmosféra pěkná, příběh skvěle napsaný, zombíci vynikající. JMS mě prostě zase nezklamal. Horor to není, ale jako mix sci-fi, akce, thrileru a katastrofického filmu to funguje skvěle jako máloco. Velká filmová perla roku 2013, vskutku epický zážitek, asi tak jako píše superpero. Na plný počet to není, ale je to blízko. Kdyby se film rozjel tak fantasticky dřív než po čtyřiceti minutách, asi bych to tam be váhání hodil, ale takhle jen 85%. ()

FaceMan

K Svetovej vojne Z som pristupoval s odstupom. Filmy o Zombie ma nikdy moc nebrali. Preto som sa k tomu filmu dostal až tak neskoro. Čakal som že dostanem nezmyselný film o zombie, ktorý tam budú 2 hodiny len behať. Ukázal sa však úplný opak. Forster sa rozhdool že nám prinesie neuveriteľnú podívanú ktorá nás prekvapí svojou logikou a akciou. Brad ako obvykle sa vžil do role a je vidno že si ju aj celkom užíval. Ostatný herci za ním taktiež neotálali a zahrali to na výbornou. Pre mňa to bolo obrovské prekvapenie a film radím medzi tie ku ktorým sa po čase určite raz vrátim. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech