lillien

no já vám nevim..jako dobrý, filmy o MMA patří k mým nejoblíbenějším, ale to sem tady jediná, kdo se neošíval z té těžké hollywoodsko-mariňácké agitky a tříprdelního patosu? Asi jo.. jako námět super, herci fajn, chlapi vypadali jako chlapi, nikde neoxidoval žádnej podvyživenej karate kid..ale nějak mi například není jasné..že sem teda ta rejpavá mrcha..jak ten chlapec-hrdina, když zběhl z toho Iráku a jen tak mimochodem si přitom odskočil "vylomit" dveře tanku, kde se topila partička vojáků a jeden -jaká to náhodička- zrovna neměl jiného na práci než si natáčet kamerkou s nočním viděním toho neznámého vojína-hrdinu..tak že se mu teda v pohodě povedlo v uniformě zdrhnout až domů, přihlásit se na celonárodně sledovanou soutěž, kterou dokonce vysílají na CNN a pořád se o něj příslušné úřady nezajímají..no dokonce snad ještě seženou partě asi 100 mariňáků lístky na vyprodané finále, zase náhodička.. no slzy vám u toho budou stříkat proudem, jak tam ti chlapci podporují bratra mariňáka-hrdinného zběha..no mohla bych pokračovat dál, pohádkových nesrovnalostí tam máme jak nasráno, holt v Iráku i kleci to sice obyčejně probíhá trochu jinak, ale tak budeme to hodnotit jako romantickou masakrovací pohádku a la Krvavý sport a v tom případě nám ukápne slza taky a po skončení filmu oroštujem bedny a zaposilujeme si pár (slovy dva) benčpresů, žejo:) UPDATE: Po segrestorově osvětě se dozvídám, že natáčení při akci se prý děje běžně, aby posléze vojenskou operaci bylo možno rozebrat. Na tříprdelním patosu nicméně stejně musím trvat. 100% souhlas s komentem páně Sonneryho. ()

heyda

Silně pochybuji, že se tenhle film udrží v top 100. Jestli se však mýlím, tak se omlouvám. Hned na začátek se hodí říct, že je to dobrý film, fakt hodně dobrý film. Opravdu je ale škoda, že je tak příběhově chudý a zároveň poměrně průhledný. Vždyť v první půlce se dozvíme všechny rodinné problémy a v druhé půlce už se jen mlátí hlava nehlava. Nevím no, po příběhové stránce nejsem příliš nadšený. Technicky je to excelentní, herecky jak by smet a finále je skutečně grandiózní. Tam mi emoce pracovaly na 100%. Já bych ubral těch rodinných problémů (tatínek alkoholik, synáček utekl z války, mrtvá maminka atd.) a naopak prodloužil tak o 15 minut prostřední pasáž, kdy oba bratři trénují. Samozřejmě mi spousta lidí může oponovat, že zrovna tyhle scény, kdy se posiluje a běhá jsou jedno velký klišé a la Rocky, ale to si strčte do prdele. Mně se to líbí a tady sem to postrádal. Resumé: hodně dobrý film, ale do dokonalosti kus schází. 80% ()

FTP

Sportovní filmy už se dnes neobejdou bez klišé, ale v tomto snímku to vubec nevadilo. Závěr byl dlouho dopředu jasný, ale přesto tak emociální, skvělý a Toma Hardyho, ačkoli ztvárňuje takového záporňáčka, si nelze nezamilovat. 140 minut zde rozhodně není na škodu. ()

VenDulin85

Musím předeslat, že nejsem milovníkem filmů o sportu (první věta golfistova s drobnou úpravou). Všechno to trénování, výzvy, mezitím nějaké to léčení bolavých duší a ve finále fight jak blázen, to prostě není nic pro mě, ať už se jedná o box, fotbal, tenis nebo... smíšené bojové umění? (WTF...) O to trapnější je, když v půlce filmu řvu jak zjednaná "dej mu ji! Jo! Nee...", mlátím dlaní o válendu a vítězně se směju, když hrdina přežije další kolo. Kašlu na všechna ta klišé, které filmaři hází s pravidelným intervalem divákovi do ksichtu, tohle je prostě drama jak bič a vidět můj výraz ve tváři, neodporovali byste. V tomto filmu ovšem dochází k velkému dilematu- komu fandit ve finále? Zůstat neutrální jak Švýcaři jde jen těžko a fandit oběma dvěma.. není to trochu divné, Antone Pavloviči? ()

jojinecko

Film sprevázaný masovými ódami a parádnym hodnotením...práve pri takýchto ukazovateľoch sa zvyknem obrniť zvýšenou názorovou nekonformnosťou a kritickým myslením. Vtip je ale v tom, že všetky tie pozitívne hodnotenia sú aj v mojich očiach opodstatnené a v tomto prípade sa rád pridám k drvivej väčšine. Príde mi skutočne pozoruhodné, že napriek téme, ktorou disponuje veľmi veľa filmov, napriek všetkému klišé, ktoré Warrior so sebou nesie a napriek predvídateľnosti konania postáv a aj celkového vyústenia som bol nadšený a tých 140 minút prefrčalo ako Vettel na okruhoch F1. Veľmi dobrý a neokukaný casting, vynikajúco nasnímané boje pri ktorých človek miestami nedýcha a celkovo perfektné prevedenie. Silné ****! ()

evulienka3

Vzťahová dráma, veľmi pútavo natočená. Oceňujem herecké výkony všetkých zúčastnených. Napriek tomu že nie som milovníčkou filmov, kde sa ľudia otĺkajú, tento je výnimkou vďaka príbehu, ktorý je s týmto otĺkaním spojený. V tomto filme mi nevadila ani evidentná snaha hrať na city diváka, tam to proste sedelo a patrilo. Naozaj podarený kúsok. ()

Flego

Warrior patrí rozhodne medzi silné filmy. Nie však bojovými scénami, ako by sa mohol niekto mylne domnievať, ale veľmi kvalitným prepracovaným rodinným motívom. Komplikované vzťahy otca a dvoch synov sa postupne vynárajú ako z hmly a robia tento príbeh veľkým filmom. Pochopiteľne, aj súboje v ringu sú pôsobivé, ale trochu ich degraduje kamera, ktorá akoby nevedela, čo má brať. Tam kde vynikala v pokojných scénach, tu mi pripadala divná. Ak by som sa mal pozastaviť pri hereckých výkonoch, treba pochváliť stárnuceho Nicka Nolteho, ktorý by si určite zaslúžil minimálne nomináciu na Oscara. O´Connorov film nie je bezchybný, ale to vôbec nevadí, jeho sila je v jednoduchosti, predvídavosti, napätí a uveriteľnosti. ()

poz3n

Hezké. Celé 2 hodiny se vlastně Gavin O'Connor řídí dle zajetých kolejí boxerských filmů a dovede nás tak až do finále, kde se oba bratři (samozřejmě oba outsideři turnaje)(samozřejmě jeden z nich přešel přes největšího favorita, který nikdy neprohrál až teď)(a který byl samozřejmě z Ruska) utkají o titul, peníze a navzájem si rozbijou držky. A nejedna mužská slza ukápne při závěrečných minutách v ringu. Ale opravdu... 93 procent a 11tý nejlepší film (k 5.12.11)? Vážně? ()

HellFire

Po všech stránkách výborný film (Nick Nolte opět válí), ale chybí mu něco, co by jej v mých očích povýšilo na něco více zapamatovatelného. ()

hrona

Ano, takhle to má přesně vypadat. Neskutečně silné, velmi emotivní, neuvěřitelné herecké výkony a v neposlední řadě dokonalý soundtrack. Ještě u žádného filmu jsem nepocítil tolik porcí mrazení, jako právě u tohoto snímku. Doufám, že minimálně sošková nominace bude ve všech kategoriích týkající se tohoto žánru. Držím palce a volám bravo. ()

Roman.Ticka

Jak jsem byla na tento film natěšená, tak mě v ničem nezklamal. Ani v tolik Americe vlastním předimenzovaném pojetí humbuku, megalomanství, grandióznosti, patriotismu, patetismu kolem pompézní Sparty - s odkazem na kolosální starověk a srovnáním s nesmrtelným božstvem, ani v klasicky laciném patosu kolem krize rodiny. Protože zdánlivá negativa, s lehkostí knockoutu, byla přebita zručnou režií, fenomenální hudbou, výtečným herectvím, slušnými dialogy, emocionálními i akčními scénami a hlavně slastným oddechovým zážitkem, umocněným zvědavostí jak to celé soupeření a odpouštění dopadne. K závěru mám jediné slovo - katarze. A Tommy alias Tom? To je přesně ten typ, který u většiny žen hromadně vyvolává spontánní ochranitelské skryté touhy, mimo jiné...☺ ()

rikitiki

To je tak lacině falešný a nabubřelý příběh, až jsem se musela smát. Válečný hrdina a proti němu statečný otec od rodiny, co se snaží o zachování svého domova – bratři, co proti sobě nastoupí k smrtícímu boji. Šílená konstrukce zacílená jen na vzbuzení emocí u diváků. Celou dobu jsem z toho cítila tenhle scénáristický kalkul. ()

jonyyy

Warrior se u mě objevil z ničeho nic. Ještě před pár měsíci jsem netušil, že má film vůbec vzniknout. O to větším překvapením je, o jakou pecku se jedná. Možná bych trochu ubral z té "Wrestler" stránky a přidal trochu víc z "Undisputed III". Jinými slovy rodinné drama a jejich emoce a vztahy, to vše je vykresleno naprosto dokonale, ale po bojové stránce by to chtělo něco na efekt. Jedná se o turnaj smíšených bojových umění, chtělo by to trochu oživit nějakými nevšedními údery. I když je mi jasné, že v realitě by to spíš vypadalo takto, než aby tam někdo zkoušel Capoeiru či podobně. Samozřejmě i tak byly souboje perfektně natočené a chvílemi dost napínavé a vůbec celý film neuvěřitelně graduje. 91% ()

GigaPudding

Tenhle Warrior má náběh na takovéto klasické drama o rozhádané rodině, kterých je všude plno, a které skončí v nějakém tom srdceryvném patosu a v dojímavých proslovech a podobně, ale tohle je velmi svěží zaprvé v tom, že rodinné drama spojuje se sportovním žánrem a to ještě ke všemu s dost drsným sportem, a za druhé v tom, že se tomu slzopudnému patosu úspěšně vyhýbá. Warrior je totiž mnohem upřímnější než běžná dramata o nefunkčních rodinách a ve výsledku mnohem opravdovější a to se týká i té sportovní části, která je na filmu právě to nejlepší. Nejspíš není úplně přímo realistická, ale každopádně není založená na nějaké akrobacii a filmovosti a tím je uvěřitelnější, ale hlavně tímhle a taky svým úžasným tempem graduje právě tu rodinnou část, která díky tomu nakonec vyzní mnohem upřímněji než jak by to dopadlo, kdyby šlo o něco úplně jiného :). Prostě pecka a není to třeba nijak zvlášť ještě rozvádět snad až na to, že bitky v ringu jsou vynikající a napínavě natočené a taky, že fotky tady v galerii jsou strašně zavádějící, protože když člověk vidí toho Toma Hardyho v pohybu, tak je mnohem nabušenější než jak vypadá na obrázku a stal se novým favoritem o titul nejhrozivějšího svalovce ve filmu :). A taky si tu zahrál nejspíš svou nejlepší roli zatím :). ()

Ivoshek

Já mám bojové sporty rád, takže jsem se na tenhle kousek docela těšil. Ze začátku, co se vrátil Tommy ke svému ex-alko otci, to bylo hodně zajímavé, jenže s každou další minutou se to celé posouvalo do hrozné pohádky. To si opravdu někdo myslí, že po X letech, co pořádně nesportujete, budete během pár týdnů schopni porážet šampiony i jenom na tréningu, natož na velkém turnaji? A i kdyby ano, tak se to samé podaří vašemu sourozenci? A oba dva si zničeho nic získáte nominaci na top světový turnaj??? Je to padlé na hlavu. V nějakém jiném sportu bych to asi přirovnal k chlápkovi, co v 15 běhával, teď dělá dvacet let popeláře, najednou si vzpomene, že by se k tomu mohl vrátit, tak zavolá na svaz, oni ho dopíšou na soupisku na olympiádu a tam tam bez potíží předběhne všechny ty Husajny Bolty (a ještě si to v cílové rovince rozdá s podobně disponovaným bratrem) .... Huh... Brutální kýč je i dost obskurní třída, kde učí Brandon fyziku a většina filozoficko-vzpomínkových debat mezi bratry... Abych nepůsobil úplně zapškle, scény na tréninzích i v ringu jsou natočené fantasticky. Škoda jen, že tu nebyly opakovačky, ve Fighterovi se mi to líbilo. Kdybych to měl srovnat právě s Fighterem, asi jsem mu třemi hvězdičkami spíš ukřivdil.... ()

Pítrs85

Od dob prvního (no v mém případě spíše až druhého) Rockyho mám rád filmy z prostředí boxerů (nebo zápasníků boxu podobných sportů) a Warrior jde právě cestičkou, kterou mu před "x" lety vyšlapal právě Italský hřebec. Takže i tu máme po stopadesáté existenciální drama, v němž je jedinou cestou k lepším zítřkům rozbít držku pár nabušeným hovaďákům. Pocuď bychom měli co do činění s další srdceryvnou pohádkou, kterak hodnej Honza (ehm vlastně Johnny) ke štěstí a zlaťákům přišel. Jenže jsou to hlavně herci, kteří tento film dokáží povznést o několik pater vzhůru a díky jejich přesvědčivým výkonům tu máme film se skvěle odsýpajícím dějem a výborně gradujícím finále. Navíc fighty samotné jsou natočeny bez přehnaného patosu (narozdíl od zbytku snímku) a docela věrohodně (= dost brutálně, ale zase, možná překvapivě, vodopádů krve se nedočkáme). Typově podobný Fighter má tu výhodu, že se nebere tak vážně, ovšem Warrior jej poráží na body (a svaly vycházející hvězdy Toma Hardyho aneb nejlepší postavy a tahouna filmu). Nečekejte nic převratného nebo inovativního (otázka zní, jestli to v tomto typu filmů vůbec ještě jde), ale postavit do závěrečného boje proti sobě znesvářené bratry byl nápad vskutku grandiózní. A pokud nejste šutr, po finále vám dost možná nějaká ta slzička i ukápne. ()

Janek

Charisma a spád. Zhltnul jsem každou minutu. I ty typické věci sportovního filmu (fandění před televizí, dlouhé morální dialogy). Důležitá pro tento typ snímku je motivace postav, zajímal mě Hardy i Edgerton. Nolte má najeto dostat sošku za vedlejší roli. O třídu a půl lepší než loňský Fighter (a jako bonus omlazená verze Jeremyho Ironse). ()

AlfaNumerO

Nechápu nadšení většiny uživatelů. To pro ostatní není film naprosto předvídatelný a plný klišé? Nechybí vám třeba nějaká forma flashbacku, která by osvětlila dětství obou bratrů a trochu vice vtáhla diváka do jejich "hrozného" utrpení? Připadne vám uvěřitelné, že by o dvě váhové kategorie slabší brácha takhle vyhrál? Úplný závěr: "Mám tě rád, bratříčku, pojď,, odnesu té odtud". Opravdu? Film je u konce a s tím i moje trpělivost. Tak či tak za bezkrk Hardyho a za to jak oba aktéři museli makat, aby vypadali, tak jak vypadali a že i přes spoustu pičovin je dobře loupatelný, 73% dám. ()

Ilicka

Dva bratři, jeden ring a spousta zlé krve v rodině. Rozbouřené emoce uklidní až okamžik, kdy se hoši na konci filmu porvou. To se i Tommy Connoly (přesvědčivě násilnický Tom Hardy) nechá obměkčit silou rodinného setkání. Ten film se dá charakterizovat jako "napůl" - napůl oscarové drama, napůl akční nářez, napůl Rocky, napůl Cinderella Man. Moc mě zaujaly soundtrackové hrátky s Ódou na radost. ()

ARI50

Sportovní nabídka mě nebavila, nebo spíše tenhle ring je otázka asi chuti, příběh byl slabý herci v pohodě ale já jsem nepotil zážitek. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot