Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

pytlik... odpad!

Další film, prokazující, že akční filmy jsou ve skutečnosti velice filozofické. Čím víc akce, tím víc nudí, takže se člověk chtě nechtě musí zabývat jinými věcmi a hlavou se mu pak honí tisíceré myšlenky. Tím se tyto filmy liší například o takového krasobruslení, které pouze nudí, takže se člověk při nich akorát cpe bonbony a pak mu vypadne zub (moje vlastní zkušenost, když mi bylo 6). Co se týče tohoto konkrétního snímku, má smůlu ještě v hlavním hrdinovi. Zatímco na takovém Arnoldu i oko heterosexuála spočine se zalíbením, Diesel potěší tak maximálně skinheady, že jako to jeden z nich dotáhl tak daleko. Což je co říct, neboť jak známo, u příslušníků tohoto hnutí platí, že počet mozkových buněk + počet tukových buněk = počet tukových buněk + 1. A že měl Diesel těch tukových buněk požehnaně, podle mě musel mít to svoje auto speciálně vyztužený. Pokud to tedy nebyly všechno jen počítačové triky a on ve skutečnosti neseděl jen na (vyztužené) židli ve studiu a nedělal brm brm. No zkrátka, abych se vrátil k těm filozofickým myšlenkám, já těch deset minut, co jsem vydržel toto dílo sledovat, přemýšlel, kdo je nejhorším akčním hrdinou všech dob. Dlouho byl mým favoritem Nicolas Cage, ale jeho souboj s Dieselem by byl dlouhý, vyrovnaný, neb oba mají spoustu es v rukávu, a možná nakonec prohraný. Protože Cage je vcelku přijatelné příjmení, klec, to nikoho neurazí, zato to Vinovo nás cyklisty a chodce vysloveně štve. ()

Phietros

Po předchozích dílech se Justin Lin vrátil k pokračování tam, kde skončila jednička. Od té doby uplynulo 5 let a Dominic je stále v hledáčku policie a Brian stále v utajeni! Domovi zbyla jen hrstka přátel s jeho milovanou Lety a sestrou Miou. Po přepadení cisterny s benzínem Dom usoudí, že už nemůžou dál riskovat své životy a být díky němu stále v ohrožení a tak jednoho večera odejde. To však donutí jeho milovanou Lety, přidat se k policii a dopadnout drogový kartel výměnou za Domovu svobodu. Bohužel je při tom zabita a naše hlavní postavy se znovu po letech shledávají, aby dali síly dohromady a pomstili smrt Lety. Zúčastní se závodu, aby se stali řidiči kartelu a převezli zboží přes mexické hranice, kde se setkají s Bossem kterého chtějí dopadnout. Přes nebezpečí co jím hrozí s pomocí policejní jednotky a nové posily s protitábora Gal Gadot vše dotáhnou do koce! Překvapivě se poté Dominic dobrovolně odevzdá soudu a jde na 25 let za mříže! Při převozu, ale zavrní řev motorů a je jasné že tomu tak nebude! Až na pár scén, kde to bylo technicky a s efekty moc přehnané, film drží tempo, pěkná auta, honičky, hudba, více akčnosti ale hlavně návaznost! 70% ()

noriaki

Čtyřka je stejná jako jednička, jen ve všem horší. Po rozpačitém druhém a mizerném třetím díle je to nicméně pokrok. Vin Diesel se vrátil a s ním se vrátilo charisma a silný odér chlapáctví. Bohužel ani to nestačí. To nejlepší si film vyplýtval hned na začátku a zbytek času marně doháněl ztracené tempo. Z příběhu šlo vytáhnout syrovější atmosféru a z akčních scén větší napětí. Potěšilo mě alespoň, že Torrettova parta má konečně auta, která nevypadají že se dodávají rovnou s přívěsem pro poníky. ()

Brandon

V oficiálním textu distributora se píše "Tahle jízda rozhodně není pro čajíčky.". To zase nějakej trouba plácal, aby zvedl návštěvnost kin. Být mi 6 let, tak asi Linovu čajíčkovou zábavu hodnotím jinak, zas tak rychlé a zběsilé to nebylo. Příště bych prosil víc hot girls, víc nadupanejch kár a víc konfliktů (rozuměj, dřív než hlavní hrdina nakope padouchům pr..., musí dostat pořádnou nakládačku). Jinak drsňáci působili dostatečně drsně a gangsta music se pěkně poslouchala. Jo a zaplať pánbů za v kině přítomné stimuly. ()

Tomatáš

Co mě na této sérii vždy lákalo koukat, byly bez pochyby super káry..rozhodně ani v tomto díle není o ně nouze!To je ale VŠECHNO..Prostě už podobných filmů-nefilmů existuje mnoho a já v tom nevidím nic moc originálního..Opět se opakuje stará známá písnička...první díl je první díl!:) ()

VasaX

Čekal jsem akci plnou našlápnutých aut a pekelných jízd, ale dostal jsem pouze lacinou zápletku načichnutou trochou benzínu. Jediné, co mě opravdu pobavilo, byla dokonaná pomsta na hlavním hnusákovi (neplést s hlavním záporákem). To je ale bohužel na celý film opravdu ale opravdu málo. ()

brando

V rámci série naprostá spokojenost,po jedničce rozhodně nejlepší díl, navíc jsem tento film viděl v autokině, které dodalo filmu ještě větší kouzlo. -autokino- ()

Danny F.

Až na akci v tunelu a Vinuv drsně se tvářicí ksicht, jde o celkem dobře natočený film. Akce do ale-lujá a skvělé káry. Dobře tento filmek pobaví. 60% ()

Jolinar

Jakoo jo, dobrý, nejde o to, že by Vin nebyl cool, Paul sladkej, káry nadupaný a jízdy stylový. Jde o to, že jsme to viděli už x-krát. V roce 2001 bylo Rychle a zběsile něco novýho, o 8 let později jsou Rychlí a zběsilí už něco omletýho. ()

sskrblik

Zlatá střední cesta. Film, který ničím neurazí, ničím něják zvlášť nenadchne, ale neztratí svůj smysl. Čtyřka je rozhodně lepší než předchozí dva díly, které byly hlavně spíše o vizuální podívané, což je samozřejmě poslední díl taky, ale v únosné míře. ()

hroubek

Pro mě osobně nejlepší díl po jedničce.Žádné dlouhé vykecávání jen přímočará akce od začátku až do konce.Hned úvod nakopne film, že máte pocit zadostiučinění po trojce.Žadný malí kluci s bohatými rodiči ale jen pravý chlapy, kterým věříte to co říkají, že dodrží.Vin Diesel jako by se pro film narodil a s Paul Walker si padnou do noty.Jediná věc, která trochu kazí dojem na celku je kapku neuvěřitelná zápletka, kterou s radosti opominu. ()

zdenny

Někdo říká akčním filmům "béčka" už ze zvyku, jiný se prostě nechá akcí unášet, protože ví, že kdyby byly děj i choreografie natočeny věrně reálně, nebylo by se na co dívat. Jedná se o autíčkový akční film se skvělým Vinem Dieselem. Já autům moc nerozumím, takže nehledám nelogičnosti a je mi to jedno. Kdo chce v tomto filmu hledat něco víc (třeba něco intelektuálního), ať jde do prdele. ()

Ceres

Poměrně zdařilé pokračování "legendy" opět po dlouhé době s Vinem, což sérii jedině prospělo. Slušně nášlápnuto k mnohem bombastičtějšímu pokračování Fast Five. ()

VanTom

Návrat starých známých postav potěšil, a protože tuning a ilegální závody už zdaleka tolik netáhnou, zápletka se stočila ke klasické infiltraci / akci / pomstě. Zběsilé honičky nepostrádají adrenalin, v mnoha případech však digitálním autíčkům na tratích jak z Need for Speed schází byť jen troška uvěřitelnosti. ()

romajz15

Pro mě o něco lepší než první díly, konečně tvůrcům došlo, že rychlé a cool auto nemusí vypadat jako komiksové postavy, už žádné plameny, žádná barevná světla, žádná křídla. I příběh už je jaksi konzistentnější. Návrat ústřední dvojice filmu také hodně prospěl. Tento film vyhrabal celou sérii z žumpy a z dalších dílů udělal áčkové blockbustery. ()

lykan9

Vin Diesel a Paul Walker se vrátili společně a hned se série Rychle a zběsile vrátila s kvalitou na mnohem vyšší příčky. Je to nadupaný, zábavný, rychlý a hlavně herecky skvěle obsazený. Prostě bomba. ()

Sany33

Najnovšia časť série Rýchlo a Zbesilo je bohužiaľ produktom, ktorý sa iba zviezol na sláve svojho prvého predchodcu a na mediálnej kampani vyzdvihujúcej návrat pôvodných hlavných protagonistov. Možno sa mal spolu s nimi vrátiť do režisérskej stoličky aj Rob Cohen, alebo tvorca prvého filmu Gary Scott Thompson. Od Rýchli a Zbesilí neočakávajte nič nové ani prekvapivé, iba deravý príbeh prešpikovaný sýtymi akčnými scénami, ktoré ako jeden z mála aspektov tohto projektu ulahodia vašim očiam. Justin Lin a spol. ma sklamali na plnej čiare a ja len dúfam, že o ďalšie pokračovanie, ktoré je naznačené v závere filmu, sa v budúcnosti postará niekto iný. 33% ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí