Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

machopoltar

neuveritelne ze to tu 80% ludi porovnava so starou verziou z cias ked najakcnejsie co za komousov vysielai boli bakalari,,,,ano prva verzia bola modla, ikona na tu dobu a v nasich spomienkach neprekonatelna misticka zalezitost , kedze komunisti nam malo co dovolili,,to ze stara verzia bola viac ako kvalitna niet pochyb pre nas starsich, no po pozreti z mladou generaciou cca 13-15 rocnych rodinnych prislusnikov som dostal doslova vysmech,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nove spracovanie suboj titanov je o modernom akcom prevedeni, ved nejdete do kina s pocitom sledovania psychodramy, ale na klasicky oddychovy dobrodruzny kinofilm,, kde si treba vsimat scenerie,,akcnost ,,zvlast pracu animatorov ,,hudbu, zvuk a obraz,,toto vsetko moderny suboj titanov má a plne ponuka,,,,,nie zly film na paradny vecer,,, ()

Herrydos

Nalijeme si přátelé čistého vína je to jen a pouze předělávka něčeho co tu už jednou bylo. Oslní efekty a herci takže se na to dá docela pěkně koukat. Ale i pod touhle pěknou slupkou se schovává cosi nepěkného a to je scénář ten je chvíli dobrý a chvíli zcela bez obalu řečeno na přes dršku. Ve filmu se dostává prostoru kde čemu ale ve finále tomu čemu by měla být vedena divákova pozornost chybí. Film se to snaží maskovat častou a docela kvalitní akcí čímž opravdu diváka na nějaký čas opije rohlíkem ale tohle rohlíkové opojení nevydrží dlouho. Jak už to u takovíhle filmů bývá je tu opět náš kamarád 3D není špatný dokáže zaujmout ale tvůrci ho trestuhodně nevyužívají jak by mohli což má za výsledek že divák sledující 3D verzi bude spokojený ale podruhé kdyby náhodou o tenhle film zakopl si už nejspíše 3D zážitek nezopakuje což je škoda. Bráno kolem a kolem nový Souboj titánů není vysloveně propadák ale těch blbovin je tam prostě tolik že jedno zhlédnutí bohatě stačí jak ve 2D či 3D taková škoda lehký nadprůměr 3* ()

pietri

Tak tohle se moc nepovedlo,neříkám,že to byl spaštej film,ale miluju původní film z 81roku a tady trochu zapoměli na sovičku,okřídleného pegase(on tam byl,ale...ne tak jak jsem čekal)na prsten,hrdina odmítal božské zbraně,kde byla helmička neviditelnosti,sny které se odehrávali v bažinách zlého calibose,jeho hádanky atd.Zkrátka podle mě to bylo takové jiné a proto mě to nenadchlo..mimochodem medůza měla být tak hrozná,že pohled na ni vás zkameněl..tahle opravdu hrozná a děsivá nebyla,spíš naopak.No ona vlastně byla tak rychlá,že jsem ji ani pořádně neviděl ()

kratajirka

Jako remake kultovního filmu je tenhle počin dostatečný. Vizuelně se liší - jasně, doba triků se nám od původního filmu o titánech trochu posunula, ale i tak shledávám například původní medúzu vizuelně krajší. Kraken byl jak Godzilla, což zas tolik nezapadalo.... Budiž. Herecky to na všech frontách na výbornou nebylo, ale i to nekazí celkový dojem. Prostě jako remake něčeho tak kvalitního jako původní Titáni to bohatě stačilo. 4 hvězdy. ()

stuj

Díky hodnocení a doslechu obecně jsem čekal americkou srajdu, kde se bude jen skákat a mečovat a nebude to zajímavé. Ale pak koukám a koukám a v ději se rozjíždí skrytá válka bohů, kteří jsou navíc ztvárněni dobrými herci. A další příjemný herec se objevuje po Perseově boku. A děj není tak špatný, jak jsem čekal. Prostě road movie s úkolem zjistit, jak zničit Krakena. Jasně, klišé akční scénky tam byly, ale fantasy kouzlo řeckých bájí je převáží. A moc příjemné bylo, že se v ději neleptala nějaká standardní I love you a Zachráním tě lásko! romance. Love story byla jen naznačena. Takže jsem si to nakonec docela užil. Není to tak zavrženíhodný nástupce klasického Souboje Titánů z osmdesátých let. A jestli někdo rozebírá nedokonalost triků, tak ať se koukne právě na předchůdce z 80. let. A uvidí, že o tricích film být nemá. ()

DarkSikorski

Aneb vezmeme starý film, dáme tam nové herce a tisíce zvláštních efektů a hotovo... ne je mi líto, ale tento způsob filmů prostě neberu. Jednu za snahu. ()

Martin29

Je jasné, že originál je jinde nicméně je zde několik vychytávek, které mě potěšily. Prvně je to smrt Andromedy pak mě třeba potěšil vzhled těch škorpionů a dokonce i ti džini jsou ok i když mě příjdou zbyteční. Když pominu blbosti jako černý pegas tak se dá bez problémů sledovat. ()

Lubyk

Jednoduše: nemějte očekávání hloubky, vybroušených dialogů, strhující atmosféry. Film je prost okamžiků, které se vám vepíšou do srdce a už tam navždy zůstanou. Bez těchto očekávání, s přijetím faktu, že si tak maximálně odpočnete, si ho můžete užít. Posaďte se nechte se provést klasikou v příjemném hávu. ()

Rangifer

Když jsem se dozvěděl, že se natáčí remake slavného filmu, tak jsem se těšil. Očekával jsem lepší efekty a lepší akci. No když jsem to viděl, trochu mě to zklamalo. Nějak tomu chybí ta starořecká bájnost a byla nahrazena moderním hollywodským akčňáckým smradem. Některé dialogy jsou prostě debilní. Ale Liam Neeson je jako Zeus božský. Nejvíc jsem se těšil na Krakena. Líbil se mi, jen škoda že toho z něho nebylo moc vidět, abych si ho mohl dostatečně vychutnat. ()

Jirkacek

Souboj Titánů z roku 2010 nemohl ujít mé pozornosti, neboť jsem v socialistickém kině viděl jeho předchůdce z roku 1981. Tento osmdesátkový počin se mi tehdy velmi líbil, přinesl do filmového průmyslu nový vítr z řeckých legend a jako mladý klučina jsem byl pochopitelně uchvácen z trikových scén, plných různých nestvůr z prehistorických dob. Byl jsem tedy zvědav, jak novou verzi pojme režisér Louis Leterrier se svým filmovým štábem, který měl k dispozici nejmodernější digitální technologie a slušný balík peněz. S ubíhajícími minutami z celkových 102 jsem si uvědomil, že se scénář držel takřka skoro pořád svého o třicet let staršího tatínka a pokud něco nového přinesl, tak to byly právě ony digitální triky. Jenže jsem si také uvědomil, že tomu pořád něco chybí a až ke konci jsem zjistil, že to byla tajemná atmosféra a strach z řeckých příšer, které přinesl první film. Mrzelo mne také, že novým divákům nebylo pořádně vysvětleno, o co v podstatě ve filmu šlo. Režisér se spíše vydal cestou bojových scén a laciných efektů, kterými byl Souboj Titánů 2010 doslova přeplněný. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Alespoň, že herecké výkony nebyly nějakou globální katastrofou a každý si odehrál to svoje. V první řadě to byl Sam Worthington v roli Persea, syna boha Dia (Liam Neeson) vychovávaného lidskou rodinou, kterou na začátku filmu zabil bůh podsvětí Hádes, jehož si střihl démonický Ralph Fiennes. Ten chtěl na božském Olympu vystřídat na trůnu svého bratra Dia a tak se snažil podporovat vzpouru lidé proti bohům, neboť právě víra v bohy dávala Diovi sílu a moc. Zeus totiž stvořil lidstvo a od té doby byli bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám, ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenáviděl svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystal svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žil Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady po smrti svých lidských rodičů Perseus zjistil, že jeho skutečný otec je Zeus. Hádes dal lidem ve městě na vybranou - buď bude zničeno podmořským monstrem Krakenem nebo král obětuje svou krásnou dceru Andromedu. Perseus se tedy rozhodl jim pomoci a zároveň ukojit svou touhu po pomstě bohům a tak se vydal se skupinou válečníků za čarodějnicemi, přes řeku Styx za Medúzou a na závěr se postavil i Krakenovi. Právě ta část, kdy hledal prostředky v boji proti Krakenovi mne bavila nejvíce v obou filmech, ale v tom z roku 1981 byla podstatně napínavější a zajímavější. Nicméně jsem byl zvědav, jak ten moderní Kraken bude vypadat a jestli jej Perseus také zabije a samozřejmě mne zajímalo, jak to dopadne s Hádem. Se závěrečnými titulky jsem byl nucen konstatovat, že to nebyl nějak špatný film, který měl ovšem tu smůlu, že jsem jej srovnával s lepší předlohou. Suma sumárum, Souboj Titánů z roku 2010 ode mne získal tři titánské hvězdy ***. () (méně) (více)

Tyrannotitan

Film vyniká akcí od začátku až do konce, ostatně jako všechny hollywoodské blockbustery, ale i ta postrádá nějaký ten silnější moment. Navíc není zde žádný humor, ani pletichaření ze strany bohů. Herecké obsazení je průměrné, vyniká zde jen Liam Neeson jako Zeus. Ani můj oblíbenec Mads Mikkelsen se herecky moc neukázal. Sam Worthington se do role Persea podle mne nehodí. Celkově filmu chybí jakékoliv emoce, což je chyba. Film je dobrý jen když u něj moc nepřemýšlíte. Jinak je na jedno použití. 55% ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj