Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

diahexik

Kultovní seriál, na kterém jsem vyrůstal, jehož kvalita se neskutečně těžce posuzuje, v některých dílech je humor opravdu geniální a vše funguje tak, jak má. Jiné zase zaujmou maximálně tak svou podprůměrností a nudností. Když mi bylo osm, ustříkával jsem si nad tím nejvíce, jak to jen šlo, teď, když už dokonce i chápu reference, mi to zase tak fajn nepřijde, ale i tak jsem celý seriál viděl asi dvacetkrát. Vlastně ani nevím, proč, ale najdou se chvíle, kdy přesně Comeback zaplní díru po humoru v mém srdci. A proto, z velké části i z nostalgie, mu dávám čtyři hvězdičky. Asi poslední Nováckej seriál, na kterej se dalo dívat. ()

Kanee

Comeback je český klenot, která Dejdar vyšperkoval do nepoznané formy. Každá postava má v sobě svého Lexu. Úžasné!! ()

Arigato

Myslím si, že spoustu lidí nyní zarazím, ale Comeback je poněkud nedoceněným unikátem. Bezpochyby se jedná o nejlepší český sitkom a odvážím se tvrdit, že se tu bavíme i o jednom z nejlepších českých seriálů vůbec. Televize Nova opravdu výjimečně překvapila a já se každoročně ptám proč sakra nikdo nepokračoval v dalším natáčení. No, nemá smysl tu lamentovat nad tím, co mohlo být. Comeback mám opravdu rád a viděl jsem ho už nesčetněkrát; troufám si říct, že ho znám již slovo od slova nazpaměť. Humor je velmi nenáročný a mnohdy předáván ve vcelku důvtipných výměnách. Potenciál některých dílů by se nicméně dal využít daleko lépe, kdyby se dotáhly do samého konce, ale myslím si, že tuto skutečnost vyvažuje velmi sympatický výkon Martina Dejdara v roli svérázného Ozzáka. V každém případě nevím, proč to zdejší kritici berou tak vážně, vždyť je to parodie hudební popkultury dřívějšího režimu! :) Což je už samo o sobě lehký bizár. Nejspíš vlastenecké a lehce subjektivní čtyři hvězdy. ()

Tristanian

Samozřejmě že se to asi těžko vyrovná tradičním US sitcomům. Přemýšlel však některý z místních "pseudoexpertů" kde je vlastně zakopaný pes? On je totiž rozpočet jednoho dílu Comebacku a například HIMYMu neporovnatelný. Dokonce mě i přivádí na veselou myšlenku, jak by si producenti CBS poradili s českým rozpočtem. No a protože u nás chybí know-how situačních komedií, nelze se divit, že se nejedná hned u prvního skutečného pokusu (hospoda prostě není tradiční sitcom) o vyslovenou bombu. Ono to chce přetrpět první dva až tři díly a člověk najednou zjistí, že to vůbec není hrůza a některé vtipy jsou dokonce ďábelsky chytré... ()

Riker

Po desátém díle zvedám ze 3 na 4 hvězdy, žádný hlubší smysl a jednoduchý humor mi scházel. :-) A navíc na Kristýnu se hezky kouká. :-) ()

wobufet

Dejdarovi to Ozzák sedl výborně, o zbytku se do říct nedá. Ruml hrál děsně, u Bůčkové ukáže čas. Zbytek průměr. ()

Marv

Neuvěřitelné, nejen že jsem se necitíl trapně, ale koutky mi šli do úsměvu docela často. Když to budou pilovat, tak by to mohla být první vlašťovka českého sitcomu, sice britcomům to nebude šahat zatím ani po kotníky, ale nějak se začít musí. Hlavně ať nezklouznou k humoru, jaký je k vidění v Nováckých estrádách a show. Zatim mě na tom opravdu srali jen dvě věci, smích v pozadí a Batulková. Herci občas přehrávají a občas předvedou výkon, díky kterému jsem se zasmál i vtipu, který vlastně vtipný nebyl. Doufám, že se to bude zlepšovat a dočkáme se více narážek, jako byla ta s Gottem a hudbou z Kmotra. ()

(=LIFTY=)

Kdyby šlo o nový sitcom z USA nebo Velké Británie, tak by mezi konkurencí zapadl do šedého průměru. Z české prodkuce ale nejlepší sitcom jaký u nás vznikl a jediný náš seriál, který sleduju pravidelně a dokonce se na něj teším. Nepochybuju o tom, že velký podíl má na všem návrat Martina Dejdara na televizní obrazovky, který si vystříhl roli Ozzáka, ale i ostatní se s ním snaží držet krok. Snad kromě postavy Marcelky, která je spíš navíc. Po pěti dílech za čtyři. ()

Sluti

Klasická zhovadilost co si může dovolit dávat jen nova...Kdo může ten přehrává, kdo nemůže, dělá ze sebe idiota... ()

FandaF

Seriál zatím běží, tzn. že hodnocení ještě můžu snížit nebo zvednout. Zatím 3* - na 4 by se to dostalo okamžitě, kdyby tam nehrál Matonoha. Jinak jeden z "nej" současných českých seriálů, z hlediska světové konkurence je to slaboučké, ale někdy jsem patriot ;-) ()

ERiki

Úžasný český sitcom. Sice většina lidí tento sitcom odsuzuje a je pravda, že je spíš pro teenagery, ale i přesto můj názor nic nezmění. Už dlouho jsem se u žádného seriálu takhle nesmála a určitě jediná nejsem. :-) ()

Brainback

Skvělý sitcom tv nova! Ani ve snu by mě nenapadlo že může být český sitcom takhle vtipný. Ozzák v podání Martina Dejdara je prostě boží a Tomáš Matonoha rovněž. Seriál také doplňuje dementní Lexa! Nejlepší český sitcom. ()

790511

Čirou náhodou jsem narazil zatím jen na jeden díl a překvapilo mě, že to není až tak hloupé, jak bych od českého sitcomu na Nově čekal. Vizuálně to vypadá výtečně, architekt odvedl dobrou práci. Obsahově je to sitcomová klasika, ale v českém provedení jsem něco tak slušně provedeného ještě neviděl. Asi se ještě někdy na nějaký díl kouknu. Není to něco, co bych musel sledovat za každou cenu, ale mohla by to být fajn nenáročná zábava. -- Po dalších několika zhlédnutých dílech už tak optimistický nejsem. Asi kvůli příliš okatému cílení na adolescenty... Vtipy už začínají být slabší a fekálnější. To, co má těžit z charakterů postav už je nudné. ()

Yetikuty

Sitcom??Spíš mi to připomíná svou trapností a nechutně debilními a nevhodnými dialogy situační telenovelu...Jednu hvězdičku za Dejdara ()

Koky666

Je otázkou co vedlo Novisty udělat takovýto seriál, že by pokus přilákat okrajové skupiny? těžko říct, každopádně mně, jako příznivce hudby, na kterou se chvílemi odkazuje, se seriál vcelku zamlouvá. Souhlasím s příspěvky, že Martin Dejdar je 80% a zbytek se potácí v mlze. Pravdou i je, že již tento seriál částěčně ovlivňuje hudební dění v čechách, viz hlasovnání Visacího Zámku, kdo s nimi vystoupí na výročním koncertu. Vede překvapivě Ozzák :-) ()

em.redrum

Když jsem se doslechl, že NOVA chystá sitcom a ještě ke všemu s Dejdarem, byl jsem zkušenosti s bandou Nováku 1+2 z Hospody o5 v šoku, že kdosi má takovou drzost něco podobného znovu páchat..Čili byl jsem víc než skeptický..A dnes? Rád si pouštím všechny epizody dobrovolně a navíc se i směju:*) S Dejdarem jsem uzavřel příměří, Mátonohu díky Na stojáka taky můžu, Batulkovou můžu, Do Kristýny jsem již od Žraloka platonicky zamilovanej a Sašu můžu - je boží..Ale Lexa je snad ta nejzajímavější postava a navíc báječně zahraná a někdy i zatancovaná:) Takovej českej Kouďák:*)..Vím, nemá cenu a hlavně význam něco porovnávat..Jen mi NOVA letos vyrazila 2x dech: Comeback a Soukromé pasti...Tydlidom! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý