Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

Ant

Takhle vypadá film, který dokázal kvalitou překonat svůj vlastní stín. Naprostá geekovská paráda, o které budu ještě jednou vyprávět svým potencionálních dětem. - I have an army! - We have a Hulk. ()

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Na scéně se poprvé objevuje Thanos. Potitulková scéna 2 - Společná večera Avengers. Po závěrečných titulcích. Skvělé hlášky neskutečně jsem se bavil, škoda jen toho zbytečného 3D. Velmi mě zaujal znovuzrozený Hulk v podání Marka Ruffala byl úžasný. Na druhou stranu Hawkeyen mě moc nenadchnul, čekal jsem od něho trochu víc. Ale jako celek fungují Avengers báječně, klobouk dolů před prací Josse Whedona, za to, jak ukočíroval všechny ty hvězdy, si tento film zaslouží maximální počet hvězdiček. Dalším plus je to, že jsem fanoušek Iron Mana a Thora, tak že nemůžu jinak. Už teď se těším na další týmovou práci Avengers. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $220 / 1 519 / 1 299 milionů / 154 dní < 5,90 > násobek rozpočtu. ()

pm

K tomu, abych se velmi dobře bavila, mi naštěstí moje téměř totální neznalost amerických superhrdinů nepřekážela. Taky dobře, že humor převálcoval patetické scény. Každopádně už od loňského Thora mé sympatie prozatím stále vlastní Loki. ()

tukomaster

Po druhém shlédnutí musím jít s hvězdou dolů. Prvotní nadšení poněkud vyprchalo a objevily se na poprvé neviděné chybky. Stále se ale jedná o nejlepší marvelovku. PS: nejlepší je Hulk! 85% ()

Campbell

Tak nakonec ne tak bombastické jak jsem očekával, ale i tak solidní oddychovka u který má člověk naplé všechny svaly v těle, několikrát se zasměje a na konci odchází spokojen. Postavy hlavních komiksových hrdinů jsou výborné, i když jsem doted neslyšel o žádné Black widow tak přes všechny obavy hodně potěšila, stejně jako Hawkeye Renner ho zahrál výborně, jen škoda že měl docela málo prostoru. Ostatní byly taky slušní jen Downey se svým Iron manem mě občas dost štval, přišlo mi že celý film stojí prakticky na něm a ten jeho humor nefungoval pokaždé. Nejlepší ale na celým filmu Loki který pokaždé když dostal na prdel předvedl šílenej výraz z kterého jsem nemohl. Nový Hulk byl výbornej Ruffalo se opravdu snažil a překonal dokonce i zbylé dva Hulky(z novějších verzí). Avengers se rozhodně povedly,nicméně 5* dát nemůžu ani kdybych sebevíc chtěl, sem tam nacpanej humor který se nehodil mě opravdu štval. A konečná bitva mi přišla lehce natahovaná. ()

Slartibarkfast

Typicky jednoduchý blockbuster pro jednoduché lidi. Po zhlédnutí této "bombastické a revoluční záležitosti" jsem dospěl k názoru, že musím být nutně z jiné planety. Vůbec netuším, co bych tak vypověděl o filmu, který postrádá jakýkoli složitější děj. Stokrát ohraný scénář o partě superhrdinných individuí, kteří čelí útoku z jiného světa, mne opravdu naplňoval hlubokomyslnýmy nápady, ale nějak je nemohu poskládat do souvislého komentáře, který by plně vystihoval, jak strašně moc nadhodnocená kravina to je. Iron Man je zřejmě jediný, který produkuje hlášky, jimž se alespoň občas dá zasmát, aniž by si člověk nepřipadal trapně až do morku kostí. Ostatní jsou vesměs tragičtí. Hulk je nevýrazný. Kapitán Amerika ve svých pitkáčích v barvách americké vlajky byl vůbec největší tragéd na scéně. Černá vdova zklamala. Ke Thorovi se raději ani nevyjadřuji, anžto svým prostoduchým vystupováním budí dojem chovance, prchlého z ústavu. A pak je tu ještě Hawkeye, kterého bych raději vyměnil za kapitána z polní nemocnice MASH. Sečteno a podtrženo; vychází mi tu mírně nadprůměrné hodnocení za souboje a bitvy, které už také začaly po čase nudit. Komixy zkrátka jen v krajní nouzi. 65% ()

predators

Asi někde v půlce jsem byl přesvědčen o tom, že jde o naprosto průměrný marvelovský spektákl. Pak ale Avengers zaveleli k velkému obratu a rázem dávala celá ta přesnídávečka smysl. Jj, trochu to budete muset přetrpět, seznamování, handrkování...blablabla...ale pak se začnou dít věci!!! 80% ()

nascendi

Dobrovoľne prijatú povinnosť pozrieť si každý film z rebríčka najobľúbenejších v rámci ČSFD som s vynaložením značnej námahy splnil. Prekvapilo ma, ako ochotne prijímajú diváci túto nadstavovanú kašu, ktorá z pôvodného boja muža proti mužovi expandovala na boj najväčších hrdinov vesmíru proti najväčším vesmírnym zloduchom. Na druhej strane ma neprekvapuje, že sa s obdivovateľmi súčasných produktov bývalej továrne na sny už nedokážem baviť ani o počasí. ()

Zodd

Nejlepší Marvel a nejlepší crossover. Možná dnes ztratí na kouzlu, ale pro mě ne. :) Jasně, emocí zas tak moc nečekejte, ale je to spíš osobní, pro crossovery mám slabost. Hulk v momentech, když je zelený, je k popukání. :)) ()

nash.

Paráda a nejspíš nejlepší comicsárna od okamžiku, kdy pod Singerovým vedením vyrazili do akce X-Meni. Kapitánova dušínovská naivita by dotažena k dokonalosti, stejně jako Ironmanovo ego, Thor má zpátky svou božskou nafoukanost, Hulk konečně našel toho správného Bannera a ani Vdova s Hawkeyem nepůsobí jako nějaké druhé housle. Společně jim to dokonale šlape nejen v akci, ale i při vzájemných třenicích, celé se to skvěle rozjíždí a roztáčí do stále vyšších otáček, aby to v závěru přešlo do neuvěřitélného hukotu, který mě zatlačil do sedačky kina jako už dlouho nic. To vše hustě posázeno výbornými hláškami a jiskřivými dialogy, které občas svěžím způsobem žonglují s řadou klišé, proloženo navíc řadou skvělých vtípků, dokonale doplňujících a někdy sympaticky shazujících vypjaté situace. Ať už je to počítačová hra, Hulkův přátelský štulec nebo geniální zakončení padouchova tradičního monologu. Vše, akce, dialogy i humor, jsou v dokolané rovnováze. Už dlouho jsem si žádnou akní jízdu tak neužil, už dlouho jsem se u žádné tak dobře nebavil. ()

PetrPan

Po pravdě řečeno jsem asi čekal nějakou supersmršť a ono to bylo dokonce o fous méně epické než Transformers. Jenže..byl tam HULK a byl zase nejlepší, zejména jeho famozní souboj s božským Lokim:) ()

cukorek

Avengers hrdinovia z neba aj zeme spojený do výbušnej, nekontrolovateľnej, údernej sily ma toľko zlákali až som si kúpil dvd, aby som si vychutnal a zároveň podporil tento zviazaný, komplex komiksových hrdinov. Po dobre zvládnutom ozrejmení kto a ako z nich s príbehom súvisí, nastal menší výpadok v strednej časti filmu, kde sa Thor dostával do bezhlavého konfliktu takmer s každým povolaním hrdinom, pričom všetci mali spoločný zámer. Aj keď nakoniec sa to ozrejmilo ako strategické vzájomné pobúrenie zo strany nepriateľa, mne to nerezonovalo. Okrem tejto nie pre mňa ideálnej myšlienky Joss Whedon nezvládol prekonať bariéru v podobe väčšieho množstva hrdinov, čím jeden tienil výkon toho druhého a zanikol priestor pre lepšie individuálne vyniknutia, či lepšiu vzájomnú spoluprácu medzi nimi, tým mám na mysli presne ako moment, keď Iron Man a Captaina America spolupracovali pri oprave motora, alebo dvojicu Thor a Hulk, ktorí na chrbte mimozemskej beštie rozdávali bezstarostné údery s kolegiálnou podporou, ktorá skončila nepochopiteľným úderom Hulka do Thora a celkovo vyššiu úroveň držania diváka v napätí. Potom však dorazila očakávaná akčná prehliadka, síce s trocha rýchlim snímaním kamery, ale každopádne najlepšia časť filmu v ktorej Hulk "vyklepal boha Lokiho ako rezeň". Možno sa zdá, že píšem viac negatívnych postrehov, ale okrem lietajúcej základne S.H.I.E.L.D. a mimozemskej armády tvorcovia nič nové u mojich obľúbených hrdinoch nepriniesli. Len vďaka Hulkovi, Iron Manovi a Thorovi (ktorý by tam úplne stačili) dávam s prižmúrením okom 90% a nedivím sa tým, ktorí tento film ohodnotia nižšie. ()

Ratemus

Co k tomu říct, vidět všechny ty postavy v jednom filmu pohromadě a sledovat je bylo úžasné. Whedonovi se povedlo něco mimořádného a také vytvořil jednoho z nejlepších padouchů, Loki má charisma a je sympatický, nechybí tomu humor a je v tom pořádná dávka akce, jako ukončení první fáze MCU jsem si nemohl přát nic lepšího, herci hrajou na jedničku, režije je výborná, toto půjde jen těžko překonat. ()

silentname

Pre mňa skutočne skvelá filmová zábava s výbornými komiksovými hrdinami, ktorí ožijú a prinesú skutočne skvelú dávku akcie, zábavy a aj rôznych názorov a konfliktov medzi sebou. Keby som mal osobne povedať, tak asi som si viac užil spracovanie a postavy z Guardians Of The Galaxy, no nemení to nič na fakte, že je to skutočne skvelé vidieť týchto hrdinov pokope bojovať proti zlu. Skvelé efekty, skvelá hudba, veľmi dobrý antagonista v podaní Lokiho u mňa vytvára skutočne skvelý film. ()

Yoshitsune

Je neuvěřitelné co Joss Whedon v pozici režiséra a scénáristy dokázal, dokázal do šestého filmu, dostat ty nejmocnější hrdiny z Marvel světa a celý tenhle kolos, s noblesou ukočírovat. Dal filmu tempo, které udržoval a dokázal vyvážit ve filmu všechno, akční scény, příběh, dialogy a vtípky. Což je naprosto fantastické, jiné filmy by v polovině ztratili dech a ke konci by se to snažili dohnat, ale né tady, tady ne. Ano příběh je sice jednoduší, ale ten sled událostí a věcí, co se ve filmu stanou je nepředvídatelný a nutí diváka být neustále v pozoru. A co se týče dialogů, sou nesmírně hravé a nápadité, a lze v nich taky vidět budoucnost, kam dál ty postavy budou směřovat a vyvíjet se. Ale i akční scény, sou plné napětí a Lokiho "promyšlený" plán, jak bojovat s Avengers je ďábelsky úžasný. Těch sto čtyřicet tři minut, uteče jako voda a tomuhle filmu nelze nic vytknout. ()

Pedestrian

Paradoxně nejlepší postavou je opravdu Hulk, přestože celovečerní filmy s ním jsou z marvelovského universa Avengers jednoznačně nejslabší. Samozřejmě to není tak chytré jako poslední X-Meni, ale to snad proboha ani nikdo nečekal, ne? První půlka trochu nuda (nemá to tak dobré dialogy jako první Iron Man a kouzlo Thora), ovšem druhá půlka je megafun. A to si vemte, že všechno to ještě strkaj do kapsy půlky Scarlett ve 3D. ()

jarous

Ani se nehni muflone. Celá škála hrdinů v čele s Thorem, které sjednotí smrt. Tak a je čas na pomstu, jdeme do boje .Bezvadná podívaná, nabitá efekty a hláškami. Loki ty lumpe, styď se. ()

eLeR

Tam, kde sa všetci bijú, Loki prežije. Skoro som zabudla aký je to elegantný protivník. Aj ostatné komiksové postavičky zabavili. A Stark a Banner v civile neskutoční mudrlanti. Je to miestami vtipné a skoro stále akčné a hlučné, takže prísediaci v kine môže kľudne chrúmať pukance. ()

LoLaa

Povedené spojení Avengerů, z nichž jsem si nejvíce oblíbila Iron Mana... Takové filmy za normálních okolností nevyhledávám, ale po páteční návštěvě kina se to určitě změnilo. Co nejdříve to bude možné, udělá si čas i na předchozí díly:) Skvělé efekty, herci a herečky a skvělá atmosféra! Jediné, za co jsem srazila *, byl ten podle mě až zbytečné zdlouhavý závěrečný souboj, ale to se dá lehce opomenout a vzpomínat jen na ten výborný filmový zážitek :) ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)