Ashes to Ashes (TV seriál)

Krimi / Drama / Fantasy / Thriller

Velká Británie, 2008 - 2010, 23 h 36 min (Minutáž: 24x59 min)

Edmund Butt

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays, Adrian Dunbar, Stephen Campbell Moore, Andrew Clover, Sean Harris, David Bradley, Jeremy Clyde, Mathew Baynton, Claire Rushbrook, Lydia Leonard, Paul Anderson, Zoe Telford, Sam Spruell, Lucian Msamati, Camille Coduri, Daisy Haggard, Stephen Wight, Dragan Mićanović, Simon Merrells, Asa Butterfield, Russell Tovey, Perdita Avery, Tom Georgeson, Joseph Millson, John R. Walker, Stanley Townsend, Matthew Macfadyen, Adrian Schiller, Henry Garrett, Gwilym Lee, Forbes KB, Lee Ross, Syrus Lowe, Ryan Pope, Luke Neal, Tanya Franks, Nik Howden, David Schaal, Adam James, Rupert Graves, Christopher Fairbank, Amelda Brown, Leo Bill, Paul Thornley, Lucy Briers, Chris Mansfield, Dan Fredenburgh, Phil Davis, Anna Wilson-Jones, Troy Glasgow, Shaw Taylor, Geoffrey Palmer, Roger Allam, Shaun Evans, Pooky Quesnel, Diane Langton, Deirdre Mullins, Gwyneth Powell (a.z.), Paola Dionisotti, Rory Kinnear, John Bowe, Sara Stewart, Rita Davies, Ben Bishop, Dorian Lough, Peter Cadwell, Eva Birthistle, David Kennedy, Simon Sherlock, Beth Goddard, Joe Absolom, Katie Lyons, Peter Guinness, Bryan Dick, Nicholas Gleaves, Robert Wilfort, Steven Robertson, Simon Kunz, Thomas Lockyer, Sophie Duval, Aidan Kelly, Geoffrey Streatfeild, Chris Wilson, Estella Daniels

Zatímco Life on Mars mě fascinoval, byla to velká záhadná skládačka a já se těšila na odhalení každého nového kousku, Ashes to Ashes tahle jiskra chybí. Příběh zdaleka není tak zajímavý a hlavni hrdinka mi často leze na nervy... přesto má tenhle serial něco, co mě donutí si sednout a velmi ochotně u něj trávit čas ... DCI Gene Hunt - tříská lidi, vykopává dveře, chlastá a řídí tak, že svézt se jeho červený Quattrem už snad navždy bude mým nesplnitelným přáním.(10.7.2011)

Nakonec se ukázalo, že je to skutečně lepší než Life on Mars.. Ale bez zkouknutzí LoM to samozřejmě nemá smysl... Zásadní problém je první série, která nezačíná vůbec dobře. Opakují se zde nudné motivy, které známe z LoM a divák je neustále vytáčen počínáním Alex. To se zlepší na konci série, ale pravé kvality seriál ukáže až ve druhé a třetí sérii, které jsou naprosto fenomenální a to včetně finále... Tvůrci se rozhodně nezasekli a celý svůj koncept zásadně rozvedli..(14.6.2010)

Možná ještě o chlup lepší než Life on Mars. Gene Hunt a jeho hoši tentokrát v osmdesátém prvním. Hlavní hrdinka (extrémně sympatická a okouzlující Keeley Hawes) se ocitá v komatu (a propadá se časem do minulosti) poté, co je střelena do hlavy padouchem pobrukujícím si titulní Bowieho píseň. A není to rozhodně náhoda, protože vše souvisí se vším. Parádně propracovaný, gradující děj, postavy, které si zamilujete (i když stejně jako hrdinka víte, že jsou to jen "konstrukty" jejího podvědomí), brilantní evokace osmdesátek. Těším se na příští rok a další díly. P.S. Ano, je to zároveň dost jiné než LOM, ale to proto, že sedmdesátky byly o něčem jiném. Update: Druhá série je stejně výborná. Snad bude i třetí.(2.7.2009)

Více než podařené pokračování načaté dokonalosti LoM. Sice Sam je jenom jeden, ale tady je zas více vtipu a hlavně více jisker mezi Huntem a Drakeovou, sice mi její hysterický záchvaty lezou občas krkem, ale zase je fakt, že nemám šajna, co je být matka (díky bohu (a antikoncepci)) a rozhodně nevim, co to je být matka , která trčí v osmdesátých letech a ne a ne se z nich po tři série vyhrabat. Druhá série AtA je sice krapet slabší, ale i tak se neodvažuji dát méně než pět, protože tenhle počin si těch pět zaslouží jako máloco. A navíc veliké potěšení pro magory do Pýchy a předsudku, ano, pan Darcy osobně (sice vypadá jak vypadlej videoklipu Nightworku a la normalizačně popovej vzhled, ale i tak....MacFadyen prostě!!). No a samozřejmě ten konec.....ten konec.....TEN KONEC JE MINIMÁLNĚ MAXIMÁLNĚ MOCNEJ!!!!(27.4.2011)

Výrazně slabší pokračování vynikajícího seriálu Life on Mars. Nenechte se mást, pořád se jedná o kvalitní krimi-sérii, návrat Gena Hunta a jeho party zaručeně potěší všechny příznivce původní řady, ale prostě oproti LOM to působí jako nastavovaná kaše. Jednotlivé epizody nejsou tolik zajímavé a Keeley Hawes je sice o hodně hezčí než Sam Tyler, ale její postava mi už od prvního dílu lezla na nervy. Také bych řekl, že se druhá série posunula trochu víc ke komedii. Hláškami a vtipnými situacemi se to tu jen hemží. Sečteno a podtrženo, neznat Life on Mars, dal bych klidně čtyři hvězdičky, ale takhle musím jít s hodnocením dolů.(30.7.2011)