Ashes to Ashes (TV seriál)

Krimi / Drama / Fantasy / Thriller

Velká Británie, 2008 - 2010, 23 h 36 min (Minutáž: 24x59 min)

Edmund Butt

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays, Adrian Dunbar, Stephen Campbell Moore, Andrew Clover, Sean Harris, David Bradley, Jeremy Clyde, Mathew Baynton, Claire Rushbrook, Lydia Leonard, Paul Anderson, Zoe Telford, Sam Spruell, Lucian Msamati, Camille Coduri, Daisy Haggard, Stephen Wight, Dragan Mićanović, Simon Merrells, Asa Butterfield, Russell Tovey, Perdita Avery, Tom Georgeson, Joseph Millson, John R. Walker, Stanley Townsend, Matthew Macfadyen, Adrian Schiller, Henry Garrett, Gwilym Lee, Forbes KB, Lee Ross, Syrus Lowe, Ryan Pope, Luke Neal, Tanya Franks, Nik Howden, David Schaal, Adam James, Rupert Graves, Christopher Fairbank, Amelda Brown, Leo Bill, Paul Thornley, Lucy Briers, Chris Mansfield, Dan Fredenburgh, Phil Davis, Anna Wilson-Jones, Troy Glasgow, Shaw Taylor, Geoffrey Palmer, Roger Allam, Shaun Evans, Pooky Quesnel, Diane Langton, Deirdre Mullins, Gwyneth Powell (a.z.), Paola Dionisotti, Rory Kinnear, John Bowe, Sara Stewart, Rita Davies, Ben Bishop, Dorian Lough, Peter Cadwell, Eva Birthistle, David Kennedy, Simon Sherlock, Beth Goddard, Joe Absolom, Katie Lyons, Peter Guinness, Bryan Dick, Nicholas Gleaves, Robert Wilfort, Steven Robertson, Simon Kunz, Thomas Lockyer, Sophie Duval, Aidan Kelly, Geoffrey Streatfeild, Chris Wilson, Estella Daniels, Gerard Monaco

Nakonec se ukázalo, že je to skutečně lepší než Life on Mars.. Ale bez zkouknutzí LoM to samozřejmě nemá smysl... Zásadní problém je první série, která nezačíná vůbec dobře. Opakují se zde nudné motivy, které známe z LoM a divák je neustále vytáčen počínáním Alex. To se zlepší na konci série, ale pravé kvality seriál ukáže až ve druhé a třetí sérii, které jsou naprosto fenomenální a to včetně finále... Tvůrci se rozhodně nezasekli a celý svůj koncept zásadně rozvedli..(14.6.2010)

Více než podařené pokračování načaté dokonalosti LoM. Sice Sam je jenom jeden, ale tady je zas více vtipu a hlavně více jisker mezi Huntem a Drakeovou, sice mi její hysterický záchvaty lezou občas krkem, ale zase je fakt, že nemám šajna, co je být matka (díky bohu (a antikoncepci)) a rozhodně nevim, co to je být matka , která trčí v osmdesátých letech a ne a ne se z nich po tři série vyhrabat. Druhá série AtA je sice krapet slabší, ale i tak se neodvažuji dát méně než pět, protože tenhle počin si těch pět zaslouží jako máloco. A navíc veliké potěšení pro magory do Pýchy a předsudku, ano, pan Darcy osobně (sice vypadá jak vypadlej videoklipu Nightworku a la normalizačně popovej vzhled, ale i tak....MacFadyen prostě!!). No a samozřejmě ten konec.....ten konec.....TEN KONEC JE MINIMÁLNĚ MAXIMÁLNĚ MOCNEJ!!!!(27.4.2011)

Vpodstatě velmi dobrá odvozenina z Life on Mars. Ano, už tu chybí moment překvapení a definování světa, spíš se prohlubují zákonitosti. Je to menší legrace a větší napětí, což je asi taky dobře. Musím uznat, že vrcholící tlak ze strany SuperMaca nebo Jimba byl v souladu se záměrem velmi nepříjemný a provokující emocionální reakci. Alex mi naprosto nevadí, což bych asi po prvních dvou třech epizodách neřekl. Co mne zarmucovalo a dílo trochu shazovalo: Gene byl občas trochu moc pasivní, zřejmě aby nepřebíjel druhého protagonistu Alex úplně. Místy se tedy vůbec nejelo podle jeho not, ale narozdíl od Life on Mars jakoby to nebylo tím, že Sam se snažil, ale tím, že se Gene nesnažil. A druhá věc, hlavně ke konci 3. série se hrozně moc operovalo Samem a jeho nepřítomností. Což mi připomínalo zoufalé vaření z vody v Aktech X, když je nechal na holičkách Duchovny / Mulder a Anderson / Scully se neustále tvářila, jakoby se užuž měl vrátit na scénu (kterýžto stav trval celou sezónu). Tak tenhle slaboduchý trik hraní nepřítomnou kartou na mě přeci nemusejí zkoušet znovu a znovu...(5.8.2013)

Zatímco Life on Mars mě fascinoval, byla to velká záhadná skládačka a já se těšila na odhalení každého nového kousku, Ashes to Ashes tahle jiskra chybí. Příběh zdaleka není tak zajímavý a hlavni hrdinka mi často leze na nervy... přesto má tenhle serial něco, co mě donutí si sednout a velmi ochotně u něj trávit čas ... DCI Gene Hunt - tříská lidi, vykopává dveře, chlastá a řídí tak, že svézt se jeho červený Quattrem už snad navždy bude mým nesplnitelným přáním.(10.7.2011)

Pokračovanie LoM, ktoré celé univerzum zároveň ukončuje a vysvetľuje. S odstupom času hodnotím obidva seriály rovnako , čo sa mi ale v A2A páči viac, je fakt, že je dynamickejšie a ostatné postavy tu dostávajú viac priestoru, presne ako si zaslúžia. Plus nové autíčko, krásne Audi Quatro. Po LoM som nečakala, že by ma mohol ešte nejaký záver tak dostať, ale A2A sa to podarilo....We can be heroes, just for one day!(21.10.2010)