Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Milky.

Samozřejmě, chyb a nelogických pitomostí spousta (ikdyž si už nevzpomenu ani na jednu), s hvězdnou bránou to má společné jenom universum a bránu, v podstatě atmosféra je otočená naruby, humor jenom v náznacích a hraje se na lidské psychologické drama...ale když mě se to i tak (a možná hlavně proto) líbilo. Hltal jsem víceméně každý díl. ()

H4ku11

Je veľká škoda, že po nudnej prvej sérii a rozjazde v druhej bol seriál ukončený. Akože v najlepšom treba prestať? ()

Piri

Toto pokračovanie mi teda nesadlo. Najviac mi vadila trasľavá kamera a divné polohy a zábery. Pri predošlých verziách som si kameru ani nevšímal, pretože tam nebolo nič, čo by bránilo sledovať dej, ale tu hneď v prvých častiach bolo milión pohľadov a kameraman mal asi triašku alebo čo. Aspoň si tu človek uvedomí, ako sú doležíté všetky pozície pri produkcii seriálov a keď niečo nejde ako má, ihneď to vidieť! Absentuje tu základ Stargate, tak ako to fungovalo v SG-1, fungovalo aj v Atlantis. Ale Universe to úplne pochoval. Veľký potenciál tu prešiel mlynčekom na mäso. Nechápem prečo nepokračovali v Atlantis, to by malo aspoň väčší zmysel ako tento výkrik do galaxie. Nečudujem sa, že toto malo iba dve série. ()

martalini

Po prvnim díle zatim moc přesvědčenej nejsem. Vizuální stránka je sice bezvadná, ale snaha o posunutí SG do více "soap-operovitýho" stylu ovoce nepřináší. Trochu moc násilný šroubování pozadí charakterů a jejich motivací vůbec neni tak propracovaný,jak by tvůrci chtěli a profilování postav je na první díl moc vyumělkovaný (ovšem nepochybuju o tom, že postupem času, se to vylepší). Co se týče obsazení tak až na ROberta Carlyla a Justina Louise celkově nevyýrazný....pokud to takhle pude dál, tak kvalita nebude moc dobrá...i když doufám a očekávám, že s přibývajícími díly se kvalita bude zvedat...ale samozřejmě je eště moc brzo na pořádný hodnocení, takže moje 3*** sou zatim orientační ()

tlkounev

Zatím nehodnotím, přeci jenom je to začátek. Ale jedno si neodpustím. Je to klon mezi BSG a SG1!!! Nevím, co si od toho slibují, ale třeba jim to vyjde. V tuto chvíli u mě převládají rozporuplné pocity, pilot rozhodně překonává díly 8.-10. série SG1 a 2.-5. Atlantis. Pokud tvůrci rozjedou pořádný děj, tak možná, narozdíl od zmíněných sérií, bych se na SG po několika letech mohl zase začít dívat pravidelně. ()

Camulator

Nerad to říkám ale chybí mi tam postava typu O'Neill/McKay, je dobře experimentovat s temnými a vážnými tématy ale u Stargate mi to prostě nějak nesedí... ()

Deywid

Pilot pomerne sklamal...Dôvody: 1. Strašne to pripomína Battlestar Galactica, teda tzv. space operu, teda tzv. "realistické sci-fi" a to ja teda nemusím....2. Až na R. Carlylea nevýrazní herci.....3. Strašne veľa kecov - absolútne sa stráca dynamika, je to celé strašne rozvláčne....uvidíme, ako ta nakoniec celé dopadne....EDIT - po 7. časti - verte alebo nie, ale platí presne to isté, čo som napísal k pilotu - kecy, nuda, nudné kecy, ukecaná nuda :)....herci nevýrazní, diel Water je takmer dejovo totožný s dielom Air...celé to vypadá ako Big Brother na vesmírnej lodi....inak na sci-fi seriál je tu pomerne málo toho SCI-FI !!!...EDIT - po 16. časti - po prestávke mierne zlepšenie (bohuvďaka)...Konečný EDIT - Prvá séria za 1*, Druhá za 3*. ()

Gulde

Zcela odlišně pojatá Hvězdná Brána, tak nějak "reálněji". A musím říci, že mi to tak vyhovuje. Zatím dávám 4*, uvidím jak to bude dále. ()

Mya

Aj po šiestom diely mám stále rozporuplné pocity, myšlienka novej SG je zaujímavá, ale chýba jej povestný humor a neodmyslitelné hlášky. Niekedy mám pocit, že sa seriál takpovediac vlečie, ale možno je to tým, že sa ešte neobjavil ten "pravý" nepriateľ. Pre mňa zatiaľ *** ()

JM87

Oproti mladších bratříčkům SG1 a SGA mě tohle celkem baví. Není to snad proto, že miliard světelných kilometrů od naší planety nemluví anglicky? Tak snad jim to vydrží. PS: Robert Carlyle serial zvedá o 50% nahoru. ()

Luukec

Po několika projektech STARGATE, které se zabývaly spíše tím, že se úderné týmy planety Zemi řezali s nějakýma mimozemšťanama, tahle série je založena spíše na lidské vztahy a soužití v extrémních podmínkách. Není to tak špatné a jako oddychovka to funguje. ()

TheGunner

Hodnocení po první sérii: Bohužel, tohle je úplně něco jinýho, než na co jsem byl zvyklej u SG-1 i SGA. Bezcharakterní postavy, ke kterým jsem si nevytvořil absolutně žádnou citovou vazbu a kdyby vážně destiny shořela ve slunci, nebude mě to vůbec mrzet. Dál humor, na který sem byl zvyklej ať už od O'neilla nebo od McKaye, zde nenajdete, a to mě taky mrzí. Se stargate, jak ji mám rád, to nemá pranic společnyho. Jako seriál, bez jakékoli návaznosti, kde bych to nemusel srovnávat, by to možná mělo na víc, takhle je to velké zklamání. ()

maty39

Jeden z nejnudnějších a nejotravnějších sci-fi seriálů. Zatím vladnou slzopudné momenty a užvaněné pasáže o ničem. Kdyby někdo prostřihal doposavadních deset dílů, tak mu vyjde použitelný materiál maximálně na tři epizody. Závěrečný zvrat z desáté epizody dává naději, že by časem mohlo být lépe. Pokud ale hodlají pokračovat stejným tempem, tak já se asi nezúčastním. Update: Zbytek první série trochu napravil dojem (velmi velmi nepatrně). Konec první série kopíruje dějové linky viděné už v obou předchozích SG seriálech (v Atlantisu to dokonce také bylo finále jedné série pokud se nepletu). Snad druhá série přinese neco nového. UPDATE První půlka druhé série je o dost lepší než první série. Děj se konečně někam pohnul a kromě jedné epizody se už nevracíme na Zem. Pokud zbytek druhé sezony udrží nastolený trend, pak bych mohl i poupravit hvězdičkové hodnocení. Škoda, že nezačali v podobném duchu hned od první sezony. Takto bohužel už se jedná jen o labutí píseň zrušeného seriálu. ()

Sandeagle

Novou stargate beru jako jasný krok vpřed. Interiéry/Exteriéry už nepůsobí kulisově a studiovitě, kamera je podstatně lepší, technické zpracování dokonalé, jedna dějová linie, na kterou se každým dílem navazuje, reálnější (samozřejmě v žánru sci-fi) děj který je podložení absencí klišovitého: "na poslední chvíli zachráníme planetu/galaxii/všechno", absence anglicky mluvích mimozemšťanů v podobě lidí všude kam se podíváte. Nová Stargate je více o přemýšlení, především svojí druhou řadou, která jí staví někde mezi SGA a BSG s příchutí Lost. Žádná z postav není nějakým způsobem vyhraněná a jejich chování jim všem věřím, žádný falešný moralismus. Hodnotím za 5, protože je to v současné chvíli to nejlepší co může moderní sci-fi nabídnout. ()

Blue.Shark

Co říci? Celkově je Stargate Universe úplně jinde, než ostatní Stargate seriály. Asi je přímo nutné poukázat na snahu tvůrců o navození BSG atmosféry, BSG chování hrdinů a prohloubení dramatu celé situace, kdy je kupa lidí na lodi, o které nic nevědí a která se s nimi řítí neznámo kam. Podstatná otázka je: funguje to? Odpověď zní: jak kdy. S politováním musím říct, že většina dílu je nudná, utahaná a prostě svým způsobem tak nějak divná. Jsou však díly, které právě díky této skutečnosti září jako halogeny. Atmosféra na lodi je opravdu tísnivá, ale chování postav, to je mi záhadou. Když porovnám chování postav v BSG (prostě nemohu jinak, vyloženě se to nabízí) s SGU, v prvním zmíněném se chovají jako lidé, co mají vlastní pohled na věc a chování tak nějak úměrné situaci. V SGU mi to připadá hrozně umělé jako kdyby si jedna postava záměrně chtěla pokazit pověst potom, když jí ostatní začnou konečně brát. A tak je to se vším. Děj se rozjede, aby v dalším díle zase skončil, zápletka, která se zdá být zajímavá je záhy vyřešena, atd. Co musím pochválit, to je hudební doprovod. Ten je opravdu výtečný. Zatím to tedy je na 3* a dále uvidíme, co nám seriál přinese... ()

Vitaminy

Tento seriál je opravdové sci-fi. Možná si někdo může myslet, že se z části podobá Star Trek: Voyager, ale zdání klame. Jediná podonost je, že jsou sami někde ve vesmíru :). Jsem nad míru spokojen, jak originální seriál jsem mohl sledovat. Jen lituji, že neměl větší sledovanost a proto jsou pouze dvě řady. 5 hvězd ()

Ole92

Řekl bych nejslabší ze všech Star Gate ale měla zase něco do sebe a byl úplně jiný od SG-1 i Atlantisu. Pro mě ale nakonec výborný serial.Škoda jen toho nic neříkajícího ukončení. ()

Lucillle

Stargate Universe je úplně jiná, nenavazuje na předchozí standardy Sg1 ani Atlantidy. Nenajdete tady tým složenej z vtipálka, roštěnky, killera a geniálního vědce, který každej den zachraňujou svět během posledních pár minut. V universe jsou normální celkem nasraný lidi, z nich téměř nejchytřejší doktor je pěkná kurvička, stejně jako vlastně většina ostatních a mnohem víc než celou první řadu se snaží heknout heslo k hlavnímu počítači, který by McKay heknul za 3 minuty a 25 vteřin. Najde se tu pár krutejch dílů, ale všechno se to nese v dost ponurý atmosféře, vtípků naprostý minimum, ani se netěšim na další díly, jen sleduju, co bude.. a moc mě to nebere. Dá se přirovnat k BSG, hodně politiky, keců a odhalování povah lidí, ale BSG je rozhodně lepší. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace