Přežít!

• Velká Británie Survivors
Velká Británie, (2008–2010), 10 h 53 min (Minutáž: 50–86 min)

Série(2) / Epizody(12)

Epidemie. Svět zachvátí tzv. evropská chřipka. Smrtící virus se rychle šíří, téměř celá populace Země je nakažena, miliardy lidí umírají. A jak se hroutí vlády a státy, formují se skupinky lidí s jediným cílem – přežít! (oficiální text distributora)

gemi

Hmm, rozjezd je hodně vlažný a působí dojmem levných německých akčních filmů, ale nenechte se odradit! Nejdřív jsem nechápal, proč má tak vysoké hodnocení, ale seriál postupně získává šťávu a nakonec mi bylo líto, že natočili jen dvě série. Seriál lze do jisté míry srovnávat s Walking Dead, ale na jeho úroveň přece jen nedosahuje. Některé triky nicméně vypadají naprosto áčkově, např. jeden z prvních výbuchů (benzinka) vypadá jako reálná exploze ze špičkového akčňáku. Jinak někteří protagonisté (hlavně Tom) mluví v originále hodně hovorově, až se tu a tam člověk sám sebe ptá, jestli je to vůbec angličtina. ()

aragod

Za první sérii zatím 4, uvidíme jak to půjde dál. Každopádně je pěkné vidět nějaké post-apo bez obligátních zombií. EDIT: Druhá série slabší, nebýt té vynikající britské produkce všude kolem tak tomu nechám 4*, takhle za 3. ()

danny_21

Slušný nápad sledování skupinky přeživších v postapokalyptickém světě způsobeném smrtícím virem, který ale do průměru stlačily nevýrazné postavy ( na můj vkus jich bylo příliš ) kterým jsem neměl moc důvodů fandit, chybějcí dramatické scény, putování cca na 10km2 stále dokola s opakujícím se mustrem - únos - vysvobození - pořešit nějaký morálně/sociální problém - návrat domů pěstovat kuřata, na to, že to byl smrtící virus, těch lidí na tom malém prostoru přežilo nějak moc a nešlo si nevšimnout hromady nereálností. Hodnotím po druhé sérií a možná dobře, že se to zatrhlo, takhle z toho aspoň nebylo druhé Jerricho, o Walking Dead ponuré atmosféře si mohou Survivors jen zdát - 60 % ()

Incantator

Apokalypsa bez mimozemšťanov. I to sa môže stať (a je to omnoho realistickejšie). V tomto prípade je výsledkom seriál v komornejšom štýle, hoci s britskou eleganciou. Dej je zaujímavý, hoci konšpiračná línia by mohla byť lepšie prepracovaná a tiež sa mohol záber rozšíriť aspoň na náznaky diania mimo Britských ostrovov, lebo takto vlastne nevieme, čo sa deje vo zvyšku sveta. Ďalším nedostatkom je otvorený koniec druhej série, ktorý po zblížení sa s charizmatickými hlavnými postavami nie je ničím príjemným. Niektoré epizódy a udalosti sú veľmi pôsobivými mini-štúdiami toho, ako sa ľudia začnú správať, ak zaniknú centrálne mocenské inštitúcie a aké ťažké je opäť ich obnoviť. V tomto zmysle by sme posolstvo Survivors s veľkou dávkou predstavivosti mohli chápať ako varovanie pred prílišnou ignoranciou mocenských vzťahov a apatiou v spoločnosti. Pre mňa to bolo zaujímavých 12 epizód, hoci britská sci-fi / fantasy tvorba dokáže ponúknuť aj vzácnejšie klenoty. Zhliadnuté v TV [PRIMA COOL] [český dabing] [12/12 epizód] (17.8.2013) ()

mazic

souhlas s JJ Gibson. a k tomu poznámka, že vůůůbec netuším, proč jsem dokoukal obě série. že by naděje na zlepšení? bohužel ani emma smetana to nezachránila..... ()

DarthFailord

Po prvním díle musím říct, že angličané odvedli velmi kvalitní práci. Celé je to po anglicku tak nějak stísněné. Dokážu si představit, že to přesně takhle může nastat. A nikdo nic nezmůže. Otázka jestli ti imunní jsou ty děti štěstěny, když přežily, nemá tak jasnou odpověď. Dokázali byste žít sami, když miliardy kolem Vás vymřely? Rozhodně doporučuju a už se těším, až se podívám na další díly.80% ()

Doomer

Tak docela vydařené ocenuji že alespon zatím tu není žádná love story, nicméně příběh začíná být takový dost naivní a chování postav dost umělé. ()

vozralec

Převážně kvalitní seriál i bez zombíků. První série: pozoruhodnosti - zmetek Dexter, headshot v podání ministryně Willisové a pomatenec naslouchající božím slovům. Druhá série: pořád se navzájem zachraňují, občas solidní napětí i nelogické chování postav (např. pan uhlobaron). Násilí je prostě někdy potřeba (místo humanistických keců). Narozdíl od amerických seriálů tu nemá moc lidí zbraně. ()

RedRose

post-apokalypticke serialy mam rad ale tady souhlasim s andersonovym komentarem... bohuzel... opravdu si nemyslim ze by se lide po takove apokalypse chovali tak jak nam to tvurci predkladaji... jedna vec je nasili a hned ta druha je obrana a to by si hodne rychle uvedomili i ti nejvetsi pacifisti... casem by se lidi snad uklidnili ale do te doby by to byl fakt kruty boj o vsechno k preziti... a na to ze se po svete povaluje obrovska hromada zbrani jsem jich v serialu videl snad 10-15 kousku a jeste s hodne omezenym mnozstvim munice... tak tomu vazne neverim a ani se ty zbrane nemusely nijak slozite hledat... mrtvi policiste, policejni stanice, prodejny zbrani atd. atp. proste tohle je hodne ale opravdu hodne naivni predstava post-apokalyptickeho sveta... kdyz ale pominu to co jsem napsal tak se mi jinak serial libil a je i skoda ze to po druhe serii ukoncili... dej pomalu plyne, nijak zvlast nenudi, dobre udrzuje divakovu pozornost, postavy jsou dobre vyvazene i verohodne, takze i pres jiste vyhrady tomu davam 68% ()

_-0-_

Po shlédnutí prvních dvou dílů nejsem až tak nadšený, kdo by čekal postkatastrofický seriál v duchu merleho Malevilu, tak bude zklamaný. Přílišné zjednodušení možného, akce a reálie většinově odtržené od globálního náhledu vyvářejí atmosféru typu Jericho (tak strašné to ale není). ()

mikhail

Prvé dva diely ukázali, že seriál má potenciál. Bohužiaľ ďaľšie časti začali pripomínať klasickú soap operu. Tvorcovia sa nepoučili z chýb druhých (Jericho). Na 6 - dielov na seriál príliš veľký záber (veľa postáv, ich osudy, vzájomné vzťahy). Takže aj v tom malom množstve času viac zaberie nezmyselné žvatlanie o ničom ako skutočné zobrazenie sveta zasiahnutého epidémiou. Ale i tak sa to oplatí aspoň raz vidieť. ()

Nessos

Hodnocení po 3.dílu, který je pro mě zároveň posledním. Dál už to fakt nedávám. Utahané, ukecané, moralizující, příšerní herci a ještě stupidnější dialogy. A přitom to tak dobře začalo. Já nevím, jako by takové survival seriály trpěly nějakým syndromem Ztracených nebo co. Děj se začíná zcela zbytečně exponenciálně větvit, přibývají stále nové postavy a jejich vlastní mini příběhy. Aby se v tom čert vyznal. ()

Mara12

Skvělý postapokaliptický seriál, s totálně našlapanou druhou řadou, která jasně dokazuje, že největším nepřítelem člověka je pouze člověk a jeho snaha činit vše ve jménu vyššího dobra. Akce střídá drama, emoce jsou vyhrocené, herci vynikající, zvláště pak Max Beesley, jehož Tom mě na 100% přilepil zadek k sedačce. Seriál jsem si pustila jako náhražku za Walking dead, který má do podzimu přestávku a naprosto ohromeně jsem zjistila, že jde o záležitost s nejmíň o jednu třídu vyšší úrovní. Jednoznačnou výhodou oproti Walking dead (především druhé řadě) je, že děj někam směřuje, nestagnuje na jednom místě, neřeší se uměle vyhrocené spory a dialogy neustále neomílají ty samé věci pořád do kola. Jednoduše řečeno, Survivors rozhodně nezklamaly a klidně bych brala třetí řadu. ()

Pochtli

Slušný seriál, jen v reálu by tihle neozbrojení lidumilové dlouho nepřežili. Moje první návštěva by byla v obchodu s kvérama a pak bych teprv řešil ostatní.. 3 a půl *. ()

Víteček

Koukal jsem teď na Coolu na Walking Dead a na tohle a Přežít u mě na plné čáře vítězí. Mnohem atmosferičtější, napínavější a sympatičtějšího. Walking Dead mě nudil a dokonce jsem ho před druhou řadou opustil, tohle jsem rád dosledoval, i když jsem věděl, jak to "skončí". Škoda, že zrovna tohle zrušili. ()

ESNYR

Hodně dobrej seriál, který sází na jednoduchost a přímočarost a který se nijak nesnaží dváka nudit natahováním děje (verzi z roku 1975 kterou je to inspirováno jsem neviděl) /-/ ::: Dodatek - už mě začíná Hollywood docela srát neustálým rýmečkováním již natočeného. Chystá se totiž USA verze tohoto seriálu. Problém vidím v tom, že amíci to natáhnou na 3 série. ¤¤ Už se těším na dobu, kdy se budou dělat verze pro američany, brity, evropany, asiaty, černochy, lesby, gaye a potom to vezme Disney a udělá muzikál. To bude paráda ()