Spolek nemilosrdných

• Česko Sesterstvo nemilosrdných (více)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiální text distributora)

brasek

Pozrel som si trailer a povedal som si, že tento film ma určite zaujme a tak sa aj stalo. Začiatok má príjemný rýchly spád, jednotlivé sestry majú svoje charaktery a krásne ich vykresľujú počas celého snímku... Leah Pines je mrcha od morku kosti, Briana Evigan je dobráčka, Rummer Willis je neustále uplakaná a bojko... Akcia a vyvražďovanie jednotlivých sestier a prípadne mužov v ich živote začína pekne z ostra (fľaša zatlačená do úst a svetlica explodujúca v ústach ma potešili), divák podvedome tipuje kto by mohol byť vrah a možnosti pomaly ubúdajú. Pozitívne hodnotí to, že pri prvých vraždách nie je nikde vidieť Cassidy a tipoval by som ju za vraha, pri ďalších už je typ na inú resp. iného... proste tajiť vraha sa autorom podarilo, aj keď možno by si to pýtalo nejaký zvrat či väčšie tajomno. Myslím si, že aktívny vstup do deja v podaní Carrie Fisher s brokovnicou nebol práve najšťastnejší, práve od tej chvíle si myslím že film síce nestráca na akcii, ale nie je to už ono. Na moje prekvapenie "uplakaná sestra" ukončí vyvrcholenie deja jediným výstrelom... potom som čakal zvrat, že vrah nebol sám, ale nestalo sa tak... nuž som asi náročný. Ale posledná scéna a pohľad na ruku s jazvami po prerezaní si žíl, čo napovedá že sa vrátil "mŕtvy" Garrett ma potešila :-) Je veľa slasherov a keď sa objaví nový a nie je tam nič nové (však čo by malo byť nové?!) je dosť zatracovaný a to sa stalo aj tomuto snímku. ()

loboduck odpad!

Tak tohle je totální sračka. Nemůže to být dobré ani kdybyste to brali s velkou rezervou. Nemá to dobré smrti. Nemá to jednání postav ani na urovni chrobáků. Je to tuplovaná a totální královská velekrávovina. Zbiju týpka tyčí ale zbraň, kterou on vraždí mu tam nechám. Mám sekeru, ale nechám ji u něj. Mám jasnýho vraha přímo před sebou, ale praštim ho jen jednou a pak ho tam nechám jen tak ležet a odkráčím si pryč. Praštím ho podruhé o pár minut později, ale opět od něj vesele odkráčím. Sem zavřenej v baráku, venku je vrah, ale vyběhnu se tam podívat, copak se děje. Jsme posranej strachy, v kapse mě tlačí mobil, ale radši nikomu nezavolám, co kdyby mi šel potom pomoct. Navíc celý dům kolem mě hoří asi měsíc naprosto nepřirozenými plameny a já stojím v nich, ale asi jsem ježíš, protože mi to nic nedělá. Prostě a jednoduše ztráta času. Nula bodů a o procentech ani nemluvím. ()

Braga

Povedej horor s pěknýma holkama.... Ikdyž nedokážu pochopit jak ta holka mohl přežít pád do té díry ale budiž . Konec se mi moc nelíbil... Ale i tak se tento filmu mně vyhoupl na 3" ()

bulawaio

3/10. Nepovedený slasher, který sice má relativně slušně zpracovaný mordy, ale je je celý takový kýčovitý. Největší problém ale vidím v samotném závěru. Vypadá to, jak kdyby režie natočila skoro celý film a na konci prostě ukázala na postavu která bude vrahem a dovymyslel se k ní příběh. Holčiny sice ušly, ale kopnout je někam by bylo málo. ()

lada32 odpad!

Nechápu co mě to napadlo si tohle pustit,asi že jsem to našel na jinak chválihodném počinu titulkáři.com.Je to obludnost nezabývající se nějakou psychologií postavy,klouže to po povrchu jako mýdlo,plytké jako postavy,kterým přejete co nejdřív smrt a ne ůklid vily po párty.Můj první kandidát na škvár tohoto roku 2010. ()

de-andre

Zase ne až tak hloupý slasher, který je natočen svižnou kamerou, což mu přidává. Některé scény jsou efektní (kopce pěny z výřivky), některé to zase zbytečně potápí (uvíznutí v šachtě nebo třeba paní domácí s brokovnicí). Slečny jsou také oku lahodící a zabijákův motiv se dá překousnout. Tolik už ale nechápu Kylovo chování. ()

fabregas1

Horor Spolek nemilosrdných můžeme hodit do stejného pytle jako Vřískot a nebo Tajemství loňského léta.Mezi horory tudíž nepřichází s ničím novým, až na vražednou zbraň, kterou je křížový klíč na kola.Film se Vřískotu sice nevyrovná, ale na noční shlédnutí jako takovou jednohubku se to dá v klidu skousnout. ()

pirate

Děj tuctový. Prostě jen další vyvražďovačka. Násilí. To, co nemusím. Už ve světě je toho dost. Ale zase další tajuplné hledání vraha, což ovšem mám rád a ve finále překvapivé rozuzlení. Sice tuctový, ale záživný. Proto tři a půl hvězdy a 70%. To je pouze za zajímavé věci, ne za zabíjení. ()

Pattrick

Horory spíše hodnotím podle toho, jak mě baví, jestli vyvolají nějaké napětí, zajímavý moment či nějak dokážou nadchnout.. Sorority Row je klasická vyvražďovačka s hádáním, kdo že vlastně vraždí, tolik typů jsem snad u podobného filmu neměl.. Musím říct, že začátek byl solidní - mladé, arogatní a prohnilé mrchy se chtějí pomstít a hle, zvrtne se to, klasika.. Potom přijde zajímavá jízda kdy rád hádám, kdo půjde jako další a ono co se to děje, překvapení, umírají a umírají - musím říct, že flaška v krku docela chuťovka. Pak přijde rozuzlení, které bylo zábavné, ale ke konci to asi většina bude čekat s tím, že se tam kecá o solidaritě a kdo komu co řekl (to se mi líbilo).. Průměrné, ale přesto zábavné .. 60%, PS. šíleně jsem hltal Ellie, ta mě fakt bavila :D ()

jay.jay.13

Další slasher z americké výrobní linky. A ano, je to zase to samý. Jako kdyby existoval nějaký generátor slasherových scénářů, do kterýho se zadá jedinej parametr - kdo a čim bude tentokrát vraždit krásné a uplně blbé teenagery (zde je to postava v kápi s jakýmsi klíčem). Opravdu nechápu jak někoho může bavit dívat se pořád dokola na to samé. Někoho asi ano, jinak by to pořád dokola netočili. Tato variace na "Tajemstvý loňského léta" snad neobsahuje jedinou scénu, kterou sme už předtim několikrát neviděli jinde. Oběť vždycky někam vleze, zahlídne stín, začne volat klasický "Haló, je tam někdo?" a bum... mrtvola. A to prosim timhle způsobem zemře většina postav! Někdo tomu řiká "plnění žánrových pravidel" a akceptuje to. Já tomu řikám klišé a na ty jsem přímo alergickej. A tenhle film je jedno velké klišé. 2/10 ()

GizmoD

Klasicky teenagersky slasher v hlavnej ulohe s peknymi babenkami a upravenym montaznym klucom. Jeden z mnohych natocenych podla Tajomstva Lonskyho leta. Nicim neprekvapi, snad poctom prezivsich. ()

Deacon59

Na tohle jsem se docela těšil, ale očekávání byla splněna tak na půl. Bylo to hrozně vykonstruovaný. Ze začátku ještě slušná dávka napětí, ale čím víc se blížil konec tak to šlo do háje. ()

newSami

Klasická vyvražďovačka podľa osvedčenej šablóny - sexy baby, smrť, ďalšia smrť a ďalšia a samozrejme, prekvapivý záver :-) Ja som sa bavil, bolo to presne také, aké to malo byť. Navyše jedno veľké plus za úvodnú niekoľkominútovú scénu na jeden neprerušovaný záber. ()

misiacik

Neskutočná p.....a, ale celko to šlo, dalo sa. NO dalo, začiatok, presnejšie uplny zaťiatok výborný a potom prázdno a ticho. A rozuzlenie, pche. ()

ES13

Nemůžu si stěžovat. Kvůli nekvalitnímu notebooku, celý film se sluchátky v uších. Lekačka prvního kalibru. Tyhle filmy jsou moje slabost. Pro mě naprosto dokonalý ;-) ()