Spolek nemilosrdných

• Česko Sesterstvo nemilosrdných (více)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiální text distributora)

uiu

Kdyby to nebyl horor, mohla to být jedna z mnoha teen komedií. Partička nejlepších kámošek na vysoké škole, kde jde jen o to spát s klukama a kalit na každé párty si udělá z bývalého přítele jedné z nich legraci a tato legrace končí tak, že kamarádka je mrtvá. !!!SPOILER!!! Proč, když už byla "mrtvá", do ní ještě vrážel ten klíč na pneumatiky? Naprosto nelogické chování v tak vyhrocené situaci !!!KONEC SPOILERU!!! Spousta mrtvých mladých krásných děvčat, divoké večírky, nahaté producírování se ve sprchách - prostě typická americká vysoká škola. Ovšem nějakou logiku nebo dokonce napětí a strach od tohoto hororu nečekejte. ()

lennyd

Když je díky hloupému vtipu zabita jedna z jejich spolužaček, zbylé uzavřou dohodu, že se o tom, co se stalo oné noci, nikdo nedozví. Ale na rozlučkové oslavě se objeví někdo, kdo ví co se stalo - a ten někdo se hodlá pomstít. Není to snad vzkaz ze záhrobí? ... Autoři tohoto filmečku se rozhodli postavit k žánru vyvražďovaček tak trochu po svém. Originalitu příběhu hodili za hlavu, a radši do filmu přidali jednu nekončenou párty plnou polonahých dívek, alkoholu a vůbec všeho, co k pořádné párty patří. Co na tom, že se postavy chovají nelogicky (opravdu byste měli náladu na párty, když vám začnou mizet přátelé jeden po druhém?), hlavní hrdinka - ač mi zpočátku přišla jako docela fajn holka, postupem času je stejně nesympatická jako ta druhá, která nesympatická má být. A motiv samotného vraha? Docela k smíchu. Ale film stejně nemůžu odepsat úplně, protože z výše zmíněných důvodů (párty, polonahé dívky, alkohol a vůbec) se na to docela dobře kouká ... ()

demented

Úvodný kanadský žartík s neočakávaným zakončením bol výborný, ale potom film skĺzol do koľají (pod)priemernej vyvražďovačky zakončenej síce slušne akčným finále, ale tá pointa bola na môj vkus naozaj dosť mimo. ()

drake31

Neviem čím ale tento film ma strašne priťahoval už od traileru (možno to bude obsadením). Otrepaný dej, skvelá hudba, herecké obsadenie a takisto príjemná atmosféra - pri ktorej som sa síce nebál, ale bolo to dosť zaujímavé. Bavil som sa a to je hlavné ... ()

Danny F.

Ano, nějaká podobnost tajemství loňského léta zde je. Vraždičky byli super a dobře jsem si je vychutnal. Jak už zde někdo zmínil, film nenudí a dobře zabaví. 70% ()

Andreas83

Ze začátku jsem to bral jako slabší horor kterému odpustím i nelogické a zmatené chování hlavních hrdinů, odpustím i pokulhávající scénář ale to co se postupem času s tímhle filmem stane se odpustit nedá! ()

VanTom

V teenagerských hororech jsem viděl i idiotštější spouštěče vražedné vybíjené, než zatajení nešťastného zabití kamarádky při vtipu, který se zvrtnul, a odhození jejího těla do studny v opuštěném lomu. "Nečekaně" se tento čin po osmi měsících pětici maturantek (správňačka, mrcha, coura, nerdka, Číňanka) ze sesterstva Théta - Pí vrátí, když začnou (nejenom ony) umírat ošklivými smrtmi. Jejich timing, provedení a napětí kolem nich byly však nudné a vyumělkované, závěrečné odhalení pak vyloženě zklamávající. ()

Curlyman

Nečakal som nič extra, ale toto som si nezaslúžil. Podľa niektorých reakcií som čakal viac príjemnú vyvražďovačku, namiesto toho som však dostal iba nepodarenú zlátaninu Tajomstva minulého leta a Vreskotu bez štipky originality. Ani to by mi nebolo vadilo, keby som sa celý film nenudil, pretože okrem pekných dievčat sa skutočne nebolo na čo pozerať. Takto si slasher určite nepredstavujem. ()

ghatos

Žiju v České Republice. Mám smůlu, neboť kdybych žil v USA, tak by se účastnil dokonalých večírků. Na tyto parties by chodily jen samé krásné holky. Já bych si užíval, vystudoval a vydělával hodně peněz. Ačkoliv jsem vyšel ze skromnějších poměrů, tak toho nelituji. Pravda - naše akce nebyli tak okázalé, nechodily tam pokaždé dokonalé holky, ale o to větší show tam byla. I plebejský lid se dokáže bavit :). No a teď k filmu. Je dělán z nadsázkou, což mu jen prospívá. Vraždy jsou zábavné, akce je tam méně. Prostor mezi nějakým tím násilným činem vyplňuje tlachání lepých děv. Nástroj na vykonávání příslušných exekucí má duši (je pestrý a vyhraje si s ním opravdu každý). Úplný závěr to nakonec vylepšil na slabé 2 hvězdičky. PS:(malinký spoiler) - Klíčová postava vraha není dobře řešena. Chyběl mu pořádný motiv, naopak mu nechyběl charakter. ()

Guzo

Nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem od toho něco drobet originálnějšího.. V podstatě největší plus je jenom v "teen provedení", konkrétně v hlavních hrdinkách, zbytek není ničím výjimečný a scény s házením klíče jsou spíš parodie.. ()

jefff

Ale jo, nebylo to zlé. Klasická teen vyvražďovačka možná až příliš podobná Tajemství loňského léta. Děj měl vcelku spád a zajímavý příběh. Hlavní hrdinky byly zajímavější než obvykle, ačkoliv žádný zázrak to také nebyl - v rámci žánru lehký nadstandart. Konec to trochu zazdil, ale to se dalo čekat. Příjemná oddychovka, od které jsem lepší výsledek nečekal, naopak se konalo malé překvapení. ()

Soweek odpad!

Od vyvraždovačky doopravdy nečekám zázraky, ale tato urážka lidské inteligence, která vypadá jako Ordinace v Růžové zahradě spojená s My Bloody Valentine je opravdu něco ubohého. ()

Arkanoid

„I don‘t understand. Why Mickey?“ „I don‘t know. Maybe because he was a dick.“ Reboot ide v iných šľapajách ako originál, aspoň čo sa deja týka. Postavy sú nesympatické aj ich herečky. Kamera nerobí žiadnu atmosféru, je to presne tá, ktorej sa žiadne plus nájsť nedá. 4 way tire iron je dosť nepravdepodobná zbraň na prebodávanie, na to by bolo treba poriadnu silu a veľmi dobrú mušku. Pri zabíjaní postáv sa občas reboot inšpiruje originálom, ale na napätie to nestačí. Pud sebazáchovy obetí aj vraha je mimo misu, dobre to demonštruje strieľanie z brokovnice. Postavy sa snažia uvoľneným slovníkom s hlavnou témou sex približovať ku divákovi, ale nerobia to vtipne a o dramatickej rovine nehovoriac, čím ich snaha vychádza nazmar. Oproti originálu vyzerá sesterstvo v kritických situáciách viac stáť pri sebe, ale videl som ho pár mesiacov dozadu. Partia hysterických žien však aspoň trochu pobaví pri dealing with something more than boys and school. Čo sa soundtracku týka, Franz Ferdinand sú super, ale na 4 Out of 5 Doctors sa tu nechytajú, ale nájdu sa aj iné fajn songy, ktoré ako jediná zložka v tomto filme fungujú. Jazykové okienko: rush week. ()

Han22

Těžko říct, protože na rozdíl od Pátku Třináctého nebo Krvavýho Valentýna to nemělo tak dobrýho zabijáka... a obsadit do hlavních rolí takový šílený slepice (ta blonďatá mrcha byla k nepřežití) to je na zabití. Ale finální boj s psychopatem super, takhle měl vypadat celej film. PS: Rumer Willisová je "krásná" po tatínkovi a princeznu Leiu jsem v ředitelce koleje fakt nepoznal... ()

jondoe

Po pozreti traileru som sa celkom tesil na pohodove becko, ktore mi nametom trosku pripominalo film Tajomstvo Minuleho Leta. Aby som pravdu povedal cakal som ovela viac. Prvych zhruba patnast minut je celkom slusnych a aj vrazdy vo filme su zrucne a celkom aj zabavne natocene, ale celkova pointa filmu je nedoveryhodna a smiesna. Sorority Row je ciste becko z ackovou produkciou, zo schopnou reziou, ktoru zraza katastrofalny scenar, ktory sa snazi byt az moc zabavny. Herecke obsadenie je poskladane z peknych dievcat, ktore sice film ozdobia, ale z podpriemeru ho nevytiahnu. Casto ma pri sledovani napadlo, ci su tie americke rozmaznane dievcata v tych ich spolkoch naozaj take hlupe a povrchne. Ale asi na tom predca nieco bude. ()

medlo

Základná zápletka sa mi páčila už v traileri. No a tam to tak asi aj skončilo, takže si stačí pozrieť ten. Potom som sa už len čudoval ako nelogicky sa všetci správajú. Film sa tváril ako keby sa odohrával na nejakom vzdialenom mieste, ale v skutočnosti bol v strede mesta. No a na konci ma dorazil príchod hasičov, ktorým trvalo asi 15 minút kým prišli k horiacemu domu. ()

Wicky

Na stejné úrovni jako Tajemství lonského léta..Tentokrát jsou ve filmu skoro samí holky takže se mi na to pěkně koukalo..Vlastně jsem byl celkem překvapen..Od filmu jsem čekal totální capinu ale nakonec dobrý výsledek.Spokojenost.80% ()