See No Evil 2

Horor

USA, 2014, 90 min

Jacob Goodnight se vrací z klinické smrti na plné koule. V řeznické... pardon, v patologické zástěře, s nějakým ozubeným patologickým kinžálem v pazouře a ve stylové masce přes jednooký xicht. Místo činu - noční patologie, jak jinak. Účast Danielle Harris, té nesnesitelně uječené malé nestvůry z pátého Halloweenu, ve mně sice nevzbudila příliš nadšení, ale pozor - (SPOILER) - ta nesympatická <-> ve filmu zhebne, hurá!! (KONEC SPOILERU). Moc se mi taky líbilo, jak Jacob při lovu "hříšníků" prochází dveřmi. Tedy zavřenými dveřmi... Nejdivnější postava filmu ovšem není dvoumetrový vraždící pořez, na kterého naražení trokarem jako pípou a napuštění formaldehydem účinkuje jako omlazovací procedura. Ještě divnější je totiž praštěná běhna Tamara. Já osobně veškeré teatrálně afektované přehrávání nesnáším, ale Katharine Isabelle tuhle postavu přehrává tak ultraextrémně a bezostyšně, že je to až roztomilé a já ji přes můj počáteční odpor musel vzít na milost. Ale hlavně kvůli ní je tenhle film spíš fraška, než klasický slasher. A za slabý konec nemůžu dát bohužel ani čtyři, i když bych rád.(16.10.2014)

• peter12

Kto videl Fritt vilt II a nepáčila sa mu nech tento film obíde míľovými krokmi,lebo dá sa povedať dosť veľká podobnosť,len nemocnica je zamenená za márnicu.Neskutočne nesympatické postavy a k tomu totálne nezmyselné a tupé scény.A Jacoba ešte urobili Gladiátorom,to už bola iná fraška.Za 2 lakačky po ktorých som sa skoro posral dávam 1*. Príbeh neoriginálny,spracovanie tupé,postavy primitívne, záporák trápny debilko, vraždy žiadny nový impulz som nepostrehol a mohol by som pokračovať ďalej ale vonkoncom sa mi nechce.(14.10.2014)

„See No Evil 2“ není slasher, který by zásadně zasáhl do žánru a něco nového přinesl. Je to horor, který hraje s tím, co má a nesnaží se o něco víc. Je to vyvražďování a unikání, což je podáno přesně v takové formě, jak očekáváte a chcete. Jako bonus k tomu máte celkem snesitelné postavy. Musím ale říct, že to gore mě přece jen trochu zklamalo, protože jsem od sester čekal trochu více. Film jako celek ale docela obstál a já jsem si ho docela užil.(28.10.2014)

• hladass

Po docela obstojné jedničce docela kvalitativní sešup směrem dolů... Film plynule navazuje na první díl, z opuštěného hotelu se se zdánlivě mrtvým Jacobem přesuneme do márnice, kde pár zaměstnanců pořádá večírek... A už tady začíná průser... Než dojde k první vraždě je třeba přetrpět velké množství naprosto zbytečných dialogů, s první vraždou divákovi dojde, že tentokrát se o gore jatka jednat nebude... Což je hodně špatně, protože samotný film nemá nic moc co jiného nabídnout... O atmosféře se nedá mluvit, prostředí prázdné nemocnice zůstalo silně nevyužito, vraždy jsou nenápadité a ne moc krvavé, vrah se jako kouzlem vždy zjeví na tom "správném" místě a celé to působí, jako by se sestry Soskovy, silně inspirované druhým Halloweenem, snažily stvořit nového Michaela Myerse... Což se jim samozřejmě povést nemohlo, jen tak film vypadá ještě hloupěji... Takže ztráta času a na jiné filmy této sesterské dvojice se asi nepodívám...(30.6.2016)

Byl jsem docela překvapený, že zrovna Kaneovi chtějí točit dvojku. Nechápal jsem proč, pravda jednička byla sice tupá, ale zábavná, nepředpokládal jsem ale, že by se to dalo nějak zopakovat. Pak mě ale zaujala ta ženská kavalerie, která se k tomu dostala (Danielle Harris, Katharine Isabelle a sestry Soskovy) a byl jsem na to docela zvědavý. See No Evil 2 je klasická nemocniční dvojka, která sama o sobě ničím zvlášť nepřekvapí. Je to neoriginální, v podstatě tuctové a předvídatelné, oproti jedničce dost suché (a to i co se týče Kanea, ten nepředvedl takřka nic). Sestrám Soskovým se ale musí nechat určitý pokrok v jejich režii a vedení filmu, není to tak skokově nevyrovnané a křečovité jako jejich předchozí American Mary, nerad bych však, aby se jejich schopnosti utopily v sekání sequelů a remaků, chci od nich originální věci. Danielle Harris bylo zase fajn po čase vidět (nejen povyrůst a dospět), chci ji vídat častěji a Katherine Isabelle je tady správně trhlá, z té se klube zajímavý horrorový idol, chci další dávku uspokojení. Obecně řečeno, to, proč mě film zajímal mě nezklamalo, film jako takový - příběhem, zápletkou, provedením, nijak nepřekvapil. 2,5*(30.11.2014)

• - Zbraň, ktorú používa Jacob Goodnight, vytvorili samotné režisérky filmu, Jen a Sylvia Soska. (Marceloo)

• - Během úvodních titulků, kde leží vedle sebe dvě ženské mrtvoly, si střihly cameo role režisérky filmu Jen a Sylvia Soskovy. (Spidey3)