See No Evil 2

Horor

USA, 2014, 90 min

Ďalší očakávaný tohtoročný horor, ktorý (ako to už býva) nedopadol podľa mojich predstáv. Prostredie o polovicu menej zaujímavé, postavy o polovicu menej sympatické, vraždy o polovicu menej brutálnejšie. Vlastne úplne všetko je tu podľa mňa o polovicu horšie v porovnaní s prvou časťou. Zabijak dobrý a neľútostivý ako vždy, len tá jeho mamča mi chýbala, mohla ožiť aj ona, možno by o bolo zaujímavejšie. A tak sa naháňajú po špitáli, no, nebolo to už ono. Padlo to len do priemernej vyvražďovačky, ktorých je teda neúrekom a na ktorú si už ani nikto o pár dní nespomenie.(10.10.2014)

I přes evidentně nižší rozpočet, o dost méně triků a FX, přece jen pokračování dostálo kvality jedničky. Všechno zachraňuje Kane a Danielle Harrisová, kterou prostě můžu ... můj typ. :-) Prostředí nemocnice nechá vzpomenout na dvojku Halloweenu, ovšem Kane je přece jen rychlejší a mohutnější než Mychael ... A tak boří vše co mu přide do cesty, zamykat před ním dveře nemá vůbec žádnou cenu, probourává se přímo zdmi, s lidma hází jak s nafukovacíma Aničkama a obratnost se zahnutým lékařským sekáčkem je taky na jedničku. Gore moc nečekejte, jde spíš o temnou, napínavou jízdu podbarvenou hutným hudebním doprovodem. V dnešní záplavě (ne)hororových-kino-sraček je tohle jednoznačně perla a já si u ní skvěle odrelaxoval ... Nejde nesrovnat se severským špičkovým Fritt Vitt 2 , kterej je ale ještě o dost levlů výš ... a s již jmenovanou klasikou Halloween 2 ani raději vůbec nesrovnávám, protože to je "hororový-slešrovský" nebe ... Doporučuju všem ...(10.10.2014)

Na nočnú šichtu do márnice privážajú mŕtvoly z vyvraždeného hotela, vrátane ich masívneho kata. Pre mladú pracovníčku sa tu medzi tým pripravuje malá narodeninová párty, ktorá sa onedlho premení na veľkú nočnú moru. Jen & Sylvia Soska - ďakujem za kvalitné pokračovanie perfektného hororu, ktoré je síce iné než sa čakalo a z teritória svižnej gore vyvražďovačky sa presunulo smerom k "iba" temnej naháňačke, ale ináč ide o skvelý sequel; štýlom a nadväznosťou trochu podobný (už Flipnicom spomenutým) peckám typu "Halloween 2" či "Fritt Vilt 2". Po zoznamovačke s fajn postavami /Danielle a Kane vládnu!/ sa KubkoNaDobrúNoc prebúdza, aby bez okolkov uložil k spánku tých, čo sa mu dostanú pod ruky. Prostredie márnice je vydarené, atmosféra hustne, napätie sa prekladá funkčnými ľakačkami a celé je to fajn natočené; s audiovizuálom, ktorý tu primerane pasuje. Pre mňa je to najlepší slasher od minuloročného "Hatchet 3" – ktorý sa na csfd dočkal takého mizerného prijatia, aké zrejme čaká aj "See No Evil 2". Ale nevadí, aspoň mi to zase raz pripomenie prečo tú trápnučkú komunitu miestnych užívateľkov nemám rád.(10.10.2014)

Na první díl dvojka nedosahuje, což je dáno především prostředím, protože sterilní márnice rozhodně nemohla konkurovat neútulnému zavšivenému hotelu, ale jinak to byla docela zábava. Jacob si opět nebral servítky a i když to nebyla tak brutální řežba jako posledně, nemůžu si na nedostatek krve zase tolik stěžovat. Nepotěšitelně potěšitelní byli i herci, kteří sice nepodávali dechberoucí výkony, ale zase byli správně na zabití a to se počítá. Mě navíc udělala radost účast mé oblíbené béčkařky Katharine Isabelle, která tady byla řádně šukézní. Jacob Goodnight se sice nestane dalším Michaelem či Jasonem, ale trilogii bych se nakonec nebránil. Tenhle přerostlý plešoun má podle mě ještě co říct. 60%(13.10.2014)

• stuntmanMIKE

Dlho som sa tesil na tento flak, pretoze jednotka sa podla mojho podarila. Dvojka... Sestri Sockove z toho urobili sockarsku sracku... Je mi jasne, ze pri tomto druhu filmu ide logika bokom, ale...commoooon kurva... Parta dementov v marnici a ani jeden nema mobil ? Vsetci utekaju po chodbach ako sialeni jedine Jakubko si chodi volnou chodzou po linoleu a vsetkych vzdy dobehne ? Gore stoji za vyliz prdel...vrazdenie sa ani nekona na kameru... no ja by som tomu sekol aj ten odpad, ale kedze mam slabost na velke vrazdiace psychopaticke hovada, tak tu jednu dam...(10.10.2014)

• - Během úvodních titulků, kde leží vedle sebe dvě ženské mrtvoly, si střihly cameo role režisérky filmu Jen a Sylvia Soskovy. (Spidey3)

• - Zbraň, ktorú používa Jacob Goodnight, vytvorili samotné režisérky filmu, Jen a Sylvia Soska. (Marceloo)