Jack je chudý chlapec, který miluje prastaré povídky a legendy. Mezi jeho nejoblíbenější patří pověst o moudrém králi Ericovi, o kouzelných fazolích a obrech. Při snaze prodat starého koně s povozem dostane výměnou vzácné kouzelné fazole, za něž je mu v mnišském klášteře přislíbena bohatá odměna. Než však získá příležitost fazole odevzdat, na vlastní kůži se přesvědčí, že mohou způsobit velké trable. Naneštěstí se v tu chvíli nachází v jeho domě zatoulaná princezna Isabella, která se vydala za vlastním dobrodružstvím. Obří fazolový stonek, který vyroste ze zapadlé fazole, odnese dům i s ní vysoko nad mraky do země obrů. Jack se okamžitě vydává na cestu za záchranou princezny Isabelly. (TV Nova)

Tom_Lachtan

Velice zdařilá dobrodružná pohádka , která se nemá za co stydět, jenže to je i kámen úrazu, protože takové filmy se prostě netočí za takový obrovský peníze. Nuž nezbývá, aby se film okolo sebe nesnažil tvořit auru lehkého fantasy, které dostojí snad až v úplném závěru, který se snaží využít ohraničení přístupnosti naplno. Samotný děj je jednoduše fajn, pro mě v těch nejlepších žánrových kolejích a jsem celkem rád, že podobný film se občas zjeví (před nějakou dobou tu byl poněkud romantičtěji laděný Hvězdný prach, nebo naopak do pulpu směřující John Carter. Mimochodem je celkem škoda, že všechny spájí ještě jedna věc - větší či menší finanční propad v kinech). Když to shrnu, tak se všichni zúčastnění (ať už Singer, nebo představitel hlavní role na které pěly eseje hrůzy, který mě ovšem přišel jako dostačující své roli, vytvořili nadstandart. Výrazným nadprůměrem pak byl Ewan McGregor) odvádí solidní, nadprůměrnou práci vhodnou pro odrostlejší děti i hravé, pohádkofilné rodiče. PS: Vyhněte se českému dabingu (velmi, velmi špatní obři) a 3D, obé jsem musel povinně skousnout a rozhodně nestojí za moc ()

Xmilden

Další a další pohádkové příběhy se na nás hrnou. Gigantické bitvy, kterýma musí prakticky každý blockbuster končit se na nás valí ze všech stran. Filmy se natáčejí z větší části před zeleným plátnem nebo kdovíjakým ještě. Příběh velice snadno odhadne i absolutní filmový analfabet. Je otázkou zda-li je ještě tohle to správné filmování. Jack a Obři nenabízí fajnšmekrovi žádnou škálu chutí, je to jen kus práce na hollywoodskou zakázku, aby na to šlo co nejvíce lidí a nechali v kině co nejvíce prašulí. Nevím jestli mě osobně podobné filmy ještě baví. Herce rozhodně pochválit nemůžu, protože Hoult není určitě správná volba a mezi ním a princeznou vzájemná chemie neexistuje.... Na Singera je tohle veliký průser. 50% ()

Phobia

Americké pohádky často označuju za blbé až zhovadilé, ale pro jednou můžu šetřit invektivy. Hodlám vrtět hlavou nad nemožnými kostýmy, odsoudit naprosto zbytečné a stupidní logické přešlapy (i pohádka by mohla v detailech dbát na reálnost), povzdechnout si nad jelimanem v hlavní roli, plivnout na český dabing obrů (to ty hlasy nebylo možné nějak působivě rozdunět?) a nasrat na vatikánskou agitku, co asi třikrát vlezle vystrčila svatozář. Díky všem těmto námitkám nemůžu udělit čtvrtou hvězdičku, přestože jinak jde o pohodovou, lehce pochmurnou pohádku s dobrým hereckým obsazením, obstojnou trikovou stránkou a pro potřeby žánru plně vyhovujícím scénářem... teda až na tu závěrečnou minutku ze současnosti, tu si mohli narvat do prdele naklíčenou fazolí napřed. 66% ()

darkrobyk

Pohádka, prostě pohádka, a tak je třeba se na ni dívat. Dnešní zmlsaný divák už neví coby, chtěl by vše dokonalé. Dokonalá je výprava (dobře, podoba s Avatarem je, ale ten také kopíroval odjinud), kamera, triky (vyděsila mě úvodní pixelová pasáž z historie obrů, naštěstí pak už bylo vše věrohodnější), hudba. Příběh je klasický - dobro, zlo, překážky, láska, padouch apod. Kdo čekal existenciální drama na téma střet různě postavených společenských vrstev, musel být zklamán. Fazole jsou fešné, trocha napětí s humorem v obří kuchyni a k tomu dobývání hradu pomocí zapálených stromů...že by inspirace LOTRem? Ale proč ne! Kvůli dětem chybí gejzíry krve (pochopitelně), i když pro mrtvoly se nejde daleko. Jack ani princezna moc krásy nepobrali, o to víc se k sobě hodili. Snad jen...fazole v medailonku? A ten medailonek byl vodotěsný? Tak to vážně pochybuji... ()

kinej

Zajímalo by mě, co motivovalo tolik zajímavých jmen, že se upnuli zrovna k tomuto veskrze obyčejnému projektu. Od jmen režiséra i herců bych očekával zajímavější, viditelnější počiny. Pravda je, že jde o pohádku spíše vydařenou (z fantasy jsem si na tom nic nenašel), ale zase ne takovou, která by vyvolávala nutkání ji vidět vícekrát, např. každé vánoční dopoledne. Zkrátka, má očekávání k tomuto filmu nebyla vzhledem k námětu nijak závratná a ani po shlédnutí jsem v námětu nic, co by mělo potenciál něčeho zaznamenáníhodného nenašel. Určitě nejde o špatný, nebo snad pokažený film, Jack a obři je film, který sice tak nějak akorát naplnil má očekávání, ta ale nebyla nijak závratná. ()

juta

Nicholas Hoult byl ještě před chvilkou zombík, který se zamiluje do Teresy Palmer a najednou je z něj chlapík, který šplá po přerostlé fazolce. Další pohádka, která dostala tu možnost, aby byla takto dobře zfilmována, hlavně po digitální stránce. Takové filmy mám potom rád, když film poskytuje ten pravý zážitek, i tak by neuškodilo, kdyby tu bylo více akce, hlavně na začátku. ()

Fiftis

Čakal som ozaj veľkú hlúposť, ale ono ma to skutočne prekvapilo. Páčilo sa mi, ako to malo vystavaný príbeh, pretože nedomyslenú líniu nezachráni ani akcia, ani efekty. To sa tu teda podarilo. Čo sa týka hercov, Nicholas Hoult naozaj ani veľmi neoplýva charizmou, na rozdiel od Ewana McGregora, takže bolo fajn, že sa o pozornosť podelili. Dnešná doba dáva tvorcom filmov do ruky nepreberné množstvo vizuálnych efektov a vedia to ozaj využiť. S pokojným srdcom môžem tvrdiť, že takto nejako si predstavujem modernú rozprávku zahalenú do štýlového fantasy kabáta. Je to presne ten typ filmu, ktorý pojme celú vekovú skupinu, od menších detí až po seniorov. ()

Shakers

Škoda tých efektov, ktoré vyzerajú snáď ešte horšie ako s PC hry, inak je to fajn film. Príbeh je dobrý, zaujímavý, nechýba ani kúsok napätia, dobrá hudba Johna Ottmana a samozrejmosťou sú aj dobré akcie s britským obsadením. Len nechápem kam zmizol rozpočet filmu, keď ti obry sú tak odfláknutý. 80% - 4* ()

lamps

To vysoké hodnocení mohu zdůvodnit opravdu jednoduše- dostal jsem totiž asi desetkrát větší porci zábavy, než jsem si od toho troufal očekávat. Singer je holt režisér s velkým R, pohodové fantasy dobrodružství mu vzkvétá pod rukama stejně obdivuhodně jako jeho komiksový nářez (X-Men) nebo temná kriminálka (Obvyklí podezřelí) a při sledování jsem se bavil tak královsky, jako u hollywoodské fantasy už dlouho ne. Velmi, ale opravdu velmi dobrý a nápaditý scénář, přímočaré vyprávění, okouzlující, skoro až pohádková atmosféra a vesměs sympatické herecké obsazení (snad jen Hoult je trochu moc "prkenný")- to všechno v dokonalé rovnováze a samozřejmě doplněné parádními efekty, o které tu jde ale až na prvním místě:-) Ideální oddechovka jak pro dospělé, tak (až na pár momentů) i pro jejich odrostlejší ratolesti. 85% ()

Big Bear

Nebylo to špatné. Herecky hvězdně obsazené s kupou známých tváří. Hlavně Mek Řehoř a Bremmer se mi líbili a musím uznat, že Spud nestárne :-). Eleanor byla také docelá fešná princezna a jediný kdo mi tam neseděl v roli rytíře válečníka byl Marsan. V tom brnění a páčem Jardy Jágra v dobách kdy nabízel ty dloooooouhé žvýkačky vypadal fakt divně. Animace byly velice povedené, hlavně samozřejmě obři. To jak vyběhli z lesíka byla celkem epická scéna i když sem tam bylo vidět, že to není doopravdy, ale že je to děláno na nadupaném písíčku. Byť tam sem tam někdo přijde o život, lze film doporučit i lehce odrostlejším dětem co koukají Harryho na koštěti. Dávám za 3 fazolky. * * * ()

playboxguest

Hoult už definitivně prorazil hollywoodskou bránu a ve svém prvním velkofilmu, kde jen nesekunduje, si vede opravdu dobře, ač charismatu Tonyho Stonema nedosahuje, kór s tím šíleným účesem. Jack the giant slayer má svá hluchá místa, ale přesto si udržuje standard svižné pohádky, což je něco, o čemž si Raimiho Oz může nechat jen zdát. Finále je moc pěkné, přesně jak se na dobrodružné fantasy sluší a patří a sem tam se v něm objeví i nějaká ta scénka využívající 3D: ** které je jinak vcelku nezajímavé a téměř nepostřehnutelné. Takže oproti zmíněnému Ozovi, na němž bylo 3D to jediné, co udrželo u filmu, přesný opak. 70% ()

Boogeyman

Hnusně vypadající nuda s nejhoršími speciálními efekty, jaké jsem v tomhle století u vysokorozpočtového hollywoodského blockbusteru viděl. A kostýmy jsou opravdu hodně gay. ()

Indiana

S erkovou přístupností by to bylo o dost lepší, takhle se jedná o nadprůměrnou fantasy, která je rozhodně koukatelnější než třeba Letopisy Narnie, ale do kvalit Pána prstenů má daleko. Triky ujdou, ale vzhledem k nákladům se mohlo na nějakejch scénách zamakat víc. Z herců nejvíc zaujal Ewan McGregor, ta ústřední dvojice mě zas až tolik nebrala. Ve výsledku ale jak říkám, slušnej rodinnej film. ()

Pilda17

Jack the Giant Slayer naplnil mé očekávání, ale nic extra nepřidal. Typicky pohádkový příběh, který se od začátku čeká, takže nic nového na světě. Velmi povedená vizuální stránka a hlavně opravdu dokonale zpracovaní obři. Nebýt skvělých obrů, bylo by vše o stupeň horší, protože herecké výkony jsou průměrné a nikdo nikoho vyloženě nepřehrává. Bryan Singer tuhle pohádku zvládl obstojně, ale abych ho musel vychvalovat, to zase ne.. 6/10 = 69% ()

Disk

V kontextu celovečerní tvorby Bryana Singera jde sice o jeho nejslabší snímek, nicméně stále jde o výbornou pohádku, ve které všechny žánrové aspekty fungují přesně tak, jak mají. Singerovy filmy miluji, tak mu jeden úkrok milerád odpustím. Nicholas Hoult opět příjemně překvapil a Ewan McGregor byl jednoznačně nejzábavnější. ()

S.Quentin QUALE

Zdejší hodnocení 67% je plně adekvátní, ale i tak se přikláním spíše k červenýmu. Příběh sice není úplně nabušený na nečitelnost, ale u pohádky to úplně v pohodě přejdu, navíc je vzhledem k jakési mytologii docela neotřelý, takže když přihodím obry, efekty a jistou dávku dospěláckého podrazáctví, tak platím slabším stříbrem. Mizernej je teda casting, ale po čase jsem si jakš takš zvykl.Jako oddechovka se dá. 70% ()

Allien.9

Neskutečně odpočinková záležitost, která pobaví a sem tak překvapí i nějakým tím nápaditějším momentem. Ač mi to z fotek nepřipadalo, Nicholas Hoult je coby Jack velký sympaťák a co se McGregorovy role týče... Dosti atypická, pravda, ale o to víc cool. Role, LOL, to mi připomíná tu rolku.XD P.S.: Po dlouhé době film, u kterého se povedl dabing.;-) Být to Rko... ()

HAL

Nechápu ten současný trend oživování klasických pohádek do podoby sterilních jásavě barevných digi-fantasy. Paradoxně i přes svou původní originalitu a rozdílnost jsou jedna s druhou těžce zaměnitelné, úplně stejně neurážející, úplně stejně nezajímavé. Singer se tu zlomil do podoby tupého řemeslníka který sice servíruje i nějakou tu velkolepou akci a sem tam i dobrou hlášku McŘehoře, ale stejně tak by to mohl natočit i kdokoli jiný a vůbec nikdo by nepoznal rozdíl. 6/10 ()

misterz

Milujem fantasy žáner a tak sa mi nad niektorými nedostatkami ľahšie privierajú oči. Na mňa to pôsobilo milo a na konci som mal príjemný pocit, takže ja som spokojný. Rád by som vyzdvihol efekty, ktoré boli naozaj výborné. Škoda toho deja, od hlavných postáv aj obrov so čakal viac. A možno tiež viac srandy a zábavy. Obri mohli napríklad viac hláškovať a ľudské postavy mohli byť tiež vtipnejšie. Bolo tu i dosť "hluchých" miest, ktoré sršali nudou. Takže dávam 4* ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (více)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (více)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica