Hra o trůny - Série 2

(série)
USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington (více)

Epizody(10)

V královském sídle okupuje kýžený trůn krutý mladý Joffrey, ovlivňovaný radami své potměšilé matky Cersei a strýce Tyriona, jenž byl ustanoven pobočníkem krále. Ovšem Lannister držící se trůnu je pod tlakem z mnoha stran. Robb Stark, syn zabitého Neda Starka, Pána z Winterfell, se snaží získat pro Sever autonomii a v bitvě zajal Cerseina bratra Jamieho. Daenerys Targaryen na Východě plánuje podpořit své vyčerpané síly třemi nově narozenými draky. Stannis Baratheon, bratr zesnulého krále Roberta, odmítá Joffreyho legitimitu a s pomocí mocné kněžky plánuje námořní útok. A Renly, Stannisův charismatický bratr, trvá na svém vlastním nároku. Mezitím mezi divochy severně od Zdi vyrůstá nový vůdce, další nové nebezpečí pro Jona Snowa a řád Noční hlídky. (HBO Europe)

Rebel24

2.serie mi pripomína Dve veze po Spoločenstve prsteňa. More of the same, s väčším dôrazom na rozvinutie sveta a nových postáv v deji a vytvorenie si predpokladu na veľké bitky. Jednu sme v zavere aj dostali a stala naozaj za to, zelený divoký oheň bol HIGHLIGHT doslova časti aj série. Kvalita výborná, ale chce to sliapnut viac na plyn. 88% ()

matous20063

Bohužel další série kterou jsem opět jen odseděl. Nevím jestsli od toho čekám moc nebo jenom nechápu opravdový smysl seriálu, ale prostě mě to nějak extra neoslovilo, příběh se celkem posunul, přibyli nové postavy ale furt stejné pocity jako na konci předešlé série. Doufám že už to začne ve třetí sérii mít pořádný drive. 65% ()

7Filip7

10/10. O trochu slabší než první série. Hodně rozvleklý start. Ale poté už to zase začne být zajímavější. Do hry se nám zapojili nový uchazeči o trůn (Stannis Baratheon, Renly Baratheon) a hned to mezi více hráči začne být zajímavější. Musím říct, že Tywin Lannister je teda super antagonista, který je chytrý a ví jak se věci mají. Proto za mě patří mezi nejlepší antagonisty vůbec. Vizuál zůstal stejně krásný jako v první sérii. No a konečně se dočkáme první velké bitvy - Battle of the Blackwater, ve které Stannis Baratheon útočí na King's Landing je opravdu velmi dobře natočená. Peter Dinklage jako Tyrion Lannister si tuto sérii ukradl pro sebe! Nejlepší epizoda - Blackwater. ()

Tobias18

O něco málo horší než první řada. Než se druhá série rozběhla, musel jsem si asi pět epizod prozívat. Proto hodnotím o hvězdičku níž. Navíc pár dějových linek (Daenerys, Jon Snow) je naprosto nudných a zbytečných. Závěr série však opět velký palec na horu a skvělé navnazení na třetí řadu. 80%. ()

Norrek

A co, že celý rozpočet padl na ten ohňostroj na konci série, každá z epizod tu hravě strčí do kapsy ten patos, který vytvořili ti neumětelové v posledních sériích. Tady byl svět ještě v pořádku ()