zodiak217

Najskôr som mal.dojem, že zákerná len o klasickú snímku s dostihovym zameranim v zmysle človek - kôň - preteky, dokonca mi so začiatku chýbali emócie alebo niečo vďaka čomu by som si povedal, že tento film ke niečo viac ako len priemer avšak postupnou gradaciou vedúcou až k záverečnej scéne sa napätie a emócie zvacspvali a ja som máp pocit, že čoraz viac prežívam tento film, tento príbeh, tieto životné dostihy. Oceňujem herecké obsadenie ako aj hudbu, spraco qnoe mi zo začiatku pripadalo priemerne avšak na konci som si uvedomp, že všetko do seba zapadá ako ma. Tento veľkolepý príbeh je totiž viac ako pribeh koná a jeho dostihov, je to príbeh silnej ženy, ktora sa nebála riskovať a uro it niečo onak ako všetci ostatní, nebála sa vzoprieť osudu a časť i ked ju názory iných zrazali dole. Je to príbeh o odvahe a sile o vytrvalosti a veľkom uznaní, ktorý si tento pri wu zaslúži. Skĺbiť rodinu a prácu napriek vzdialenosti a dokázať všetko zvládať tak majstrovský, vysluzit si uznanie nielen od rodiny, ale i od mužov v tom dostihovol mužskom svete, klobúk dole. Možno teraz nehodnotim celkom racionálne, ale je mi to úplne jedno lebo sila tohto príbehu je natoľko výrazná, že brebije akékoľvek nedostatky v spracovaní. Klobúk dole Disney podaril sa.vám pekný a hodnotný film! ()

Saxos

Film o tom jak zničit nádherné zvíře jen a jen pro peníze. Zde to však nebylo ze strany majitelky koně, ale jejích protivníků v dostihovém sportu. Stejně jak převálcoval ostatní koně Secretariat, tak převálcoval ostatní herce John Malkovich. ()

topvideo

Nerozumiem komentom proti filmu...Čo majú točiť filmy o koňoch, ktoré nie sú výnimočné a stále prehrávajú? Veľmi príjemný film zo športovou tématikou, v hlavnej úlohe DL a S... ()

Kybela

Rozpolcenost mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami nakonec převážil fakt, že jde o příběh podle pravdy, tedy že si tvůrci nemůžou až tak cucat děj z prstu. Většina filmu je taková normální neohromí-neurazí, ale závěr jsem najednou prožívala jak blázen a dokonce i slzy jsem ronila, jaká to byla napínačka. ()

r007

Secretariat byl fenomenální kůň a já jsem si přála, aby ten film točil fenomenální režisér. Ale takoví režiséři se většinou nezajímají o příběhy koní. A tak to dopadlo, jak se dalo čekat. Příběh je natočen s hollywoodským kořením a i když je ozvláštněn rolí Johna Malkoviche, nemá vlastně co nabídnout kromě toho, co už všichni dostihoví fanoušci znají. A koho koně nezajímají, toho bude sotva zajímat tento film. I tak je to hezká podívaná a nezapomenutelný okamžik jeho vítězství v Bekmont Stakes dostal nový rozměr. ()

sue2008

Tak jo, hned ještě pod dojmem filmu dám 5 hvězdiček. Stáhla jsem si jej jako oddechovku k žehlení a místo toho jsem všechny závody seděla nalepená na obrazovce. Co z toho, že bylo jasné, že Secretariat prostě musí vyhrát....Parádní film pro celou rodinku. ()

Sorna

Secretarita byl kůň, který si zaslouží takový film. Film natočený podle skutečného života jednoho z nejvýznamnějších plnokrevníků - filmy podle skutečnosti bývají sázkou do loterie, ale tentokrát můžu říct, že tvůrci doslova vsadili na dobrého koně. Plus musím zmínit nezapomenutelného Johna Malkoviche. ()

Tomulka

Příjemný dojemný snímek o legendárním koni Secretariat tato legenda podána ve stylu Disney. Herecky perfektní Diane Lane, John Malkovich a Nelsan Ellis, kteří předvedli nádhernou podívanou. Škoda jen těch dramatických okamžiků, které jaksi působili lehčeji (než v reálu určitě byli), pohádkově - no Disney je někdy bohůžel až moc pohádkový Disney . Ve skutečnosti si Peny určitě užila (a nejen ona) životní drama, které nebylo až tak věrně zvětčeno. Každopádně je tento film výborný a životní příběh Penny s rodinou a Secretaria je neuvěřitelný, famozní. ()

Qaylie

Tento film dokáže na první pohled padnout do oka. Prvním plusem se nabízí, že děj je založen na pravdivém příběhu. Ten se odehrává ve 20.století. Kůň a žena kteří se proslavili v dostihovém průmyslu a díky výborné práci režiséra i v branži filmové. Film je zpracován velmi dobře a nechybí i pravá aktérka příběhu. ()

sha.piro

Vkusně natočené sportovně historické drama z prostředí dostihových závodů o jednom z největších koňských šampiónů všech dob, Secretariatovi, jehož jméno bylo (a asi i navždy bude) často spojováno a srovnáváno s legendárním ManO'Warem. O tomto koni (Secretariatovi) jsem toho už v minulosti hodně slyšel (a to i přesto, že s koňmi nemám nic společného, bohužel), ale až dnes jsem narazil na tento film, který doslova mistrovským způsobem skládá poctu nejen jemu, ale též vytrvalosti a vnitřní síle jedné ženy, Penny Cheneryové, která spolu s hrstkou několika dobrých přátel dokázala zcela nemožné. Diane Lane i John Malkovich nezklamali, byli úžasní a jediné, co by se dalo filmu trošku vytknout, je občasný odstup od samotného Secretariata. Tvůrci se snažili vylíčit celou cestu Penny k naplnění svých snů a tužeb - od utrpení a porážek až po neobyčejně oslnivá vítězství a jakoby občas pozapomněli na to, čí jméno vlastně jejich film nese. Film mě ale bavil stejně, jako snímek "Bourák" (Rudy) s nímž ho pojí jedna zvláštní věc a to, že v závěrečných scénách rozhodujícího zápasu/běhu se v davu fanoušků objeví skuteční hrdinové, o kterých je daný film, Rudy Ruttiger i Penny Cheneryová. Secretariat se dožil 19ti let, získal mnoho cen a splodil spoustu hříbat. Nakonec ho ale čekal smutný osud - byl utracen pro nevyléčitelnou nemoc schvácení kopyt na všech čtyřech končetinách. Man O' War se dožil úctyhodnějšího věku, plných 30ti let. Zemřel na selhání srdce cca měsíc po svém ošetřovateli, kterého postihla stejná příhoda. Za 17-ti měsíční kariérů s 21 starty prohrál pouze jediný závod (a to ještě nešťastnou náhodou) a je proto mnohými považován za "Krále" dostihových koní. Secretariat byl však stejně fenomenální a každý podobný snímek (nejen o koních) se člověku snadno vryje do srdce. ()

bobaso

Myslím, že film sa mal volať Penny Chenery Tweedy, tá čo vlastnila Secretariata, pretože celá dejová línia je vlastne len a len o tom.. Čo ma teda dosť sklamalo. Čakal som nadupaný športový film o jednom z najlepších dostihových koní, miesto toho som dostal dosti nudnú drámu o starostiach a ťažkostiach ženy z domácnosti, ako sa zázračne majitelkou koní stala. Závodná časť filmu je spracovaná vynikajúco a dynamicky, niekedy sa zdá, že je divák súčasťou závodu (i bez 3D okuliarov na nose), ale cesta k tomuto zážitku je lemovaná zbytočným pátosom a sentimentálnymi chvílkami. Čo človeka dost zamrzí. Taktiež mi tam chýbalo nejaké dovysvetlenie, prečo sa vlastne Secretariat stal takým symbolom a miláčkom národa, čo je tiež príbeh na celý film. Tiež mi chýbal nejaký dovetok, čo sa vlastne stalo po výhre Triple Crown (autori to vyriešili klasickými krátkymi textami po filme) a Suma sumarum: okresať dojemný príbeh mladej sebavedomej ženy, viac prepracovať príbeh koňa a film by bol super! ()

StandikK

Natočit film, o kterém víte jak skončí, je určitě těžké. Ale když se to povede, tak to má vypadat nějak takto. Pěkný, moc pěkný film... ()