goniss

Vydařený film, ale..je tu až moc ale... ..pro slabost a pro vytříbenost filmu..každým okamžikem mě dostával jinam, každý okamžik jsme prožívala, nejenom závody, i vše ostatní kolem toho - proč, jelikož příběh byl sice hlavně o dostihákovi Big Redovi zvanému Secretariat, ale celý děj se hlavně točil kolem rodiny, která zdědila statek po zesnulých rodičích Penny (které říkali paní Cheneryová, což nebylo jejím příjmením, jelikož byla vdaná..) To bylo první ale. Druhé ale je za kombinování hudby s dobovým příběhem, který se odehrává v jiné době. Hudba je krásná a ladí s filmem, ale neladí s dobou filmu. Další třetí ale je za napodobení filmu Seabiscuit, s tím, že tenhle nosný příběh je více dějově labilní, abych to lépe vysvětlila, Seabiscuit taky nakonec závodí s jedním největším šampiónem, i když se mu nedává moc šancí na výhru,v Seabiscuitovi je naopak pomalé odhalení samotného koně, a je o vztahu mezi člověkem a koněm. Je o vztahu, který mě dostává daleko víc, než film o vyhrání peněz, aby nemuseli prodat farmu.. Porovnávám to proto, že je opravdu znatelně vidět podoba v obou filmech. Seabiscuit je hodně povedený film,a Randall Wallace chtěl natočit zjevně něco podobného, mocného a ohromného. Ale tohle měl být film o zvířeti, aby byl více povedený. Jenže nebyl. ()

Chundys

On to byl pěkný film, ale na 5 to nemá. Bohužel mi hodně dlouhou dobu vadila hlavní hrdinka :-(! A big Red nebo Secretariat je hrzoně moc vynikající kůň! Miluju filmy podle skutečnosti a před Secretariatem jako koněm smekám byl to borec ve všech směrech! Ať je mu v koňském nebi stejně dobře jako tady na zemi :-) ()

misa_laska

Rozmýšlela jsem mezi 3 a 4 hvězdami... Ale chvílemi to bylo až příliš zdlouhavé a když už předem víte, jak to dopadne, tak ty 2 hodiny jsou trochu moc. Navíc s porovnání s dalšími "koňskými" filmy to nijak nevyčnívá, takže dávám průměr ***. ()

Dejnasp

Pěkný film. Chvilkama napínavý, ale jinak okecávaná oddechovka. Bylo to rošku nudnější spracování. Já osobně bych dala větší prostor tomu koni. Herecké výkony byly takové průměrné. Ale jinak moc pěkné. ()

Ben Nevis

Jojo, když někdo nazve koně Sekretariát, sází na jistotu, že úřední šiml vydrží nejdéle. :-) Asi by se mi film líbil víc, kdyby byl o koních, ale spíš je o účetnictví. Kůň je ekonomická položka a riziková investice. Paní v domácnosti se snaží všem něco dokázat, i kdyby měla rozfofrovat rodinnou farmu. Pak vidíme pár strhujících závodů, ale spíš mě udivilo, že kůň závodil jenom dva roky a pak už jenom prodávali jeho geny. Žádnou lásku ke zvířatům jsem ve filmu nezaznamenala, jenom vášeň pro dostihy a sportovní byznys. ()

brumbrum

Pekny film. Citajuc niektore komentare: nebude pre odpalenych zobrakov, ale to nie je zavada, skor cervik v jablku :-). Rozhodne ziadna 'pohadka' ani 'cukrkandl', ale to docenia len ti, co to v zivote skusaju vzdy znova aj ked padaju. No ano, neriesi sa tu leukemia ani zemetrasenie, ale vdaka tomu je film pozeratelny a odporucitelny aj s deckami resp. deckam. 4* za pozitivne stravene 2 hodky ()

anaon

Takhle neskutečně pozitivní film jsem snad ještě neviděla. Mohlo to být kratší, mohla tam být pestřejší výprava, mohlo tam být více Big Reda a méně jeho majitelky. Ale až mi bude ouvej, asi si to pustím znovu. ()

joker30

Je to z dielne Disney preto ma tento film aj prvky rozpravky , napriek tomu je to pre mna jedne z naj filmov o dostihoch a v zaverecnom zavode som mal aj pri opakovanych pozretiach nefalsovane zimomriavky. Velmi vkusne su vybrate aj role hlavnych predstavitelov. 82% ()

ER

Tyto filmy Disney umí a aspoň si může rodinka vychutnat slušnou zábavu na odpoledne. Můj trochu kritičtější pohled sice odhalil pár škobrtnutí, které trochu bortí záživnost filmu,nejvíce evidentní v roli trenéra, kdy John Malkovich se tady ukazuje spíše jako jméno, než herec. A v podstatě totéž platí o další důležité postavě jockeje, který nakonec dostane menší prostor než "pouhopouhý" člověk z maštale. Dramatičtější situace ve vztahu ke koni jejich postavy (trenér a jockey) tak spíše "prostojí a prokecají". Vše se prostě točí kolem majitelky a jejího rozhodnutí, které si však svůj díl slávy zaslouží. Jinak vše ostatní je skvělé,ale s žádnou přidanou hodnotou.Závody koní byly již bravurně natočené a nikdo to lépe zřejmě nezvládne. Tady má např. Seabiscuit o jednu koňskou délku navrch. ()

Petulka88

V podstatě klasický film ze sportovního prostředí o outsiderovi, který to všem nakonec natře. Tři věci ho ale výrazně povyšují nad průměr. Jednak fakt, že byl natočen podle skutečných událostí, potom krása závodních koní a nakonec skvěle natočené dostihy, které diváka dokážou strhnout. Celkově se jedná o velmi příjemné překvapení. ()

balcazar

Úvod ma nezaujal, potom to išlo výrazne hore. Je to Disneyovka, preto som zameranie sa na detail a klišovité obrazy očakával. To, že bolo jasné, ako sa príbeh skončí, mi neprekážalo. Trochu mi vadili práve očakávané klišovité scény a dialógy, ktoré som filmu jednoducho neveril. Možno sa tvorcovia mohli ešte viac pohrať s citmi diváka, ešte viac to zahrať na ten povestný detail. Po zopár Malkovichových filmoch som si nemyslel, že sa mi bude konečne v nejakom páčiť, ale...prekvapko! Nelsan Ellis si v mojom hodnotení zaslúži jednu celú hviezdu. ()

Vanchovi

Tak toto bol fakt zlý výber. Objektívne to asi nebolo také zlé, ale inak to ide mimo mňa. Dal som sa nalákať na športový žáner a na vysoké hodnotenie. Ale ono je to skôr rozprávka. Nemôžem sa stotožniť s myšlienkou, že hlavná postava robí také nelogické a riskantné rozhodnutia, len preto, že verí niečomu, čo sama nemôže poriadne ani ovplyvniť. A tie jej silné reči na tlačovkách, to je tak na úrovni základnej školy. ()

GenVen

V letošním roce John Malkovich opět exceluje. Po (nebo před?) "důchodcovské" akční komedii Red, opět ukazuje, že rozsévat smích lze i bez úsměvu. Secretariat zejména krásně vystihuje dobu ve které se odehrává a dechberoucí zpomalené záběry na běžící koně mi doopravdy ten dech seberali. ()

Bigwave

Když to vezmu čistě pocitově, tak je to plný počet bez jakého koliv rozmyslu. Jelikož běžící půl tuny svalů, šlach a naprosté elegance je nezapomenutelná zážitek zvláště u filmů z dostihového prostředí. Když to vezmu po filmové stránce, tak z celkového hodnocení uberu jeden bod. Z jednoho prostého důvodu. Obdivuji co Disney dělá za filmy, tohle byl jeden z příkladů kvalitní práce s mnoholetou zkušeností. Ale ten děj, na mě to bylo, až moc ležérní, místy rychlé, zmatené. I přes tyhle zpochybnitelná fakta je to zase jeden s těch dostihových filmů, které vám berou dech... ()