jafuska

velká dostihová legenda koně s názvem Secretairat, ačkoliv je na tento film dost velká odezva, u mě se bohužel emoce nedostavily a pak nevím kde je tedy chyba, u tohoto filmu jsem očekávala emoce v každé chvíli a ono nic, a přitom mám koně moc ráda, přesto poslední půlka filmu byla rozjetá dobře, a nakonec film určitě není špatný, rozhodující je, že se mě film líbil, a že zde nejsou nervydrásající okamžiky, i to se dá odpustit. ()

xxlch

Flmík podle skutečného příběhu jednoho z NEJ-úžasnějších koní v historii dostihů,kterému se říkalo Secretariat.Možná trochu disneovsky předělaný pro dětského diváka, ale přesto dospělému ukápne slza a při scénách na dostizích bude napnutý až do finiše.Pro milovníky koní je tendle filmík viděti téměř poviností a pro ty ostatní velmi příjemným zážitkem.A pokud chcete vidět skutečného Big Reda tak http://www.youtube.com/watch?v=XmGcgrxmy4Y&feature=related nebo http://www.youtube.com/watch?v=k2KfxdjjvDE&feature=autoplay&list=PL696A9CF87F3E7A7A&index=2&playnext=2 ()

DJ Kritik

Neviem, či je toto zrovna typ rodinného filmu, pretože ja som sa nudil. Povrchný prístup a tie neskutočné hrozné gestá bandy amerických zbohatlíkov mi liezli na nervy. Produkcia Hallmarku ma skutočne nenadchla. Vtiahnutie do deja: ** Akcia: * Realita: * ()

Lenii

Opravdu nádherný příběh. Krásný, přirozený a opravdový. Mám moc ráda podobné filmy, které k něčemu směřují, gradují se super hudbou a vhání mi slzy do očí. To každý film neumí. Prostě to všechno musí klapnout: dobře vybraní herci, skvělá hudba, dějová linie, a pak je to ono. Proto nemohu jinak. 100% ()

Tominni

Příběh o splnění snů, o neobvyklé majitelce, ale hlavně o koni Secretariat alias Big Red, který dokázal vyhrát Trojkorunu navíc v rekordech všech tří slavných dostihů v USA. Taková poctivá pohádka od Disneyho, slušně natočená, lehce dojemná, ale tady hovoříme o skutečné legendě mezi koňmi a to je trochu málo. Škoda. ()

ostravak30

Tak za prvé miluju filmy dle skutečných událostí. Za druhé miluju filmy, kde vyhrává dobro. A za třetí miluju filmy, kde vyhrávají autsajdři. Tím spíše, když je to film o koních, které také miluju. No, přiznávám, je toho hodně, co miluju. Každopádně tohle je vážně dobrý film. Hlavně je to další z řady snímků, které dokazují, že někdy se v životě vyplatí se nevzdat. A o to lepší je, že nám to neříkají filmaři, ale život sám. Není to snímek, kde bychom měli prostor pro nudu. Myslím, že koňáci si přijdou na své. Je to pocta nejlepšímu závodnímu koni minulosti a nejspíš i několika rekordů dneška. A myslím, že se tato pocta povedla. Herecké obsazení je kvalitní a Diane Lane s Johnem Malkovichem jsou kvalitní herci. Takže pokud máte rádi dojemné, vítězné příběhy o jednom koníkovi, který to všem natřel, pak je tohle přesně pro vás. ()

Blazis34

Nádherné dojemné drama o jednom skutečně neskutečném koni a její majitelce. Kůň jako Secretariat se už asi nikdy nenarodí. Kůň, který jako jediný vyhrál Kentucky Triple Crown a k tomu ještě v The Kentucky Derby (1:59) a v The Belmont Stakes v novém rekordu, to se možná už nikdy neuvidí. Všechny závody byly dramatické a dojemné, ale opravdu to, co předvedl v Belmont Stakes, skoro až bere dech. Vyhrát takovýhle dostih o 31 délek a v čase 2:24, to je až k neuvěření. Trvalo to 28 let (do roku 2001) než jiný kůň vyhrál The Kentucky Derby v čase pod dvě minuty. Po právu tomu skvělému zvířeti patří socha v Belmont Parku zobrazená, jak jinak, než v běhu. Tento podařený film vypráví o tomto zvířecím hrdinovi docela přesně a podle faktů. I časy se skutečně shodují s realitou a myslím, že Randall Wallace strávil hodně času zjišťováním údajů o tomto koni. I skutečné jména a povahy lidí jsou stejné. Musím říct, že dokázal sehnat i vkusné herce, kteří do svých rolí výborně zapadli. Jediné co bych vytkl je, že se toto dílo až moc zaobírá o menší finanční krizi stáje a né úplně věnuje jen dostihům. Na konec bych ještě jednou smekl před koněm, který se dostal i na poštovní známky a je považován za nejlepšího závodního koně světa. Secretariatovi a tomuto krásnému dílu dávám 85% - čtyři hvězdy. ()

Bobofon

Bohužel z toho smrdí Disney a jeho jako vždy vyumělkovaný a barvotiskový svět na sto honů, takže to zůstává asi o sto délek pozadu za Phar Lapem, výborným a zřejmě nepřekonatelným filmem z dostihového prostředí. Škoda, příběh sám o sobě dává dobrý základ pro fajn film. ()

Pimpy

Všechno se všem daří, všechno všem vychází. Když se něco děje, víte, že to dopadne dobře. Na to, že film je podle pravdivé události, byl natočen až moc pohádkově. Po půl hodině filmu, jsem si přál aby se něco stalo, manžel začal chlastat kvůli manželce nebo prachům, Lane si začla s Malkovichem, pokud možno v přímém přenosu líbačka na tribuně. Něco co dodá filmu trochu štávy a napětí. Ale bez této proměnné se celý film držel při zemi, nic negradovalo. Ale musím vyzdvyhnout alespoň závody koní. Jediný pozitivum, které mě udrželo bdělím. Ale co mě teda pěkně postupem času sralo, byla kamera, co každých deset minut najížděla na detail oka koně. Mimochodem přítelkyně v půlce usnula, že to prej je nůůďóó. ()

maty-maty

Je to film, který nemůže nikdo nemít rád, je tam to že dobro vyhrává nad zlem, sláva a vítězství. Celou cílovou rovinku jsme se bál, aby mu neprasklo srdce, koně jsou nádherní tvorové. ()

Perchta6

Opravdu pohádka, kterak matka v domácnosti úspěchu došla... Ale nechci to zesměšňovat, příběh prý byl pravdivý, ten skvělý Velký rudý kůň prý existoval, i ta mamka čtyř dětí. Kůň Sekretariar byl skutečně úspěšný. Škoda, že tam nezaznělo, jakých úspěchů dosáhly její děti, když je nechala na krku otci ve městě, a sama na venkově vychovávala z vybraného hříběte šampióna... ()

spotczek

Film klasika. Proto jen 3 hvězdy. Zato ten kůň byl naprosto neuvěřitelný! Nejdřív jsem myslela, že si to do filmu jen vybájili, jak zvítězil vždycky až z posledního místa, ale na webu jsou reálné záznamy, jak fakt všechny předhání. No a finále jen natočili znovu to, co Secretariat předvedl 1973 ve skutečnosti. To bylo tak dokonalý, že ani ve filmu nemohli nic přimyslet. Větší pohádka už byla jen to, že se dožil našeho revolučního roku i s tím prý dvakrát tak velkým srdcem, než je běžné. Zkrátka film pro celou rodinu, který dobře dopadnul - i ve skutečnosti :-) ()

djcremo

Neuveriteľne silný príbeh po všetkých stránkach. Skvelé herecké výkony, napätie, kamera, réžia aj scénar. Príbeh o snoch, o boji za svoj sen. I napriek dlhej stopáži film nenudí. A aj keď konské dostihy mi nič nevravia, tak toto ma fakt dostalo a hlavne záver filmu, to som bol šokovaný a niečo také som nečakal. ()

jopal

Asi najviac mi sedi komentar od kinej, i ked v hodnoteni som velkorysejsi. Konecny efekt nie je zly, ale malo to byt viacej o konoch... ()