Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

morena.jea

Dokonalý psychothriler a ten záver, fakt brutálne. Vzduch oťažel keď vyšlo najavo čo je tej prepravke. Všetci sme prestali dýchať, vyvalili oči, nechceli sme mrknúť aby nikomu neušla ani nanosekunda. Zabije ho, nezabije? Čo bude väčší trest - zabiť alebo nechať žiť? Ruku na srdce, kto by toho grázla "nedal dole" a ešte s chuťou? Alebo.....? ()

Master19

Dlouho, předlouho jsem tento klenot míjel. Ústřední trojka herců je naprosto brilantní (přesto se mi nejvíc líbil Kevin), takže postupem času není třeba rozpitvávat další šokující okolnosti vražd, herci atmosféru udrží lehce jen pohledy a dialogy. Závěrečná scéna nemá chybu a byl jsem snad nerozhodnější než Brad: chci nebo nechci, aby to udělal... Famózní filmový zážitek. ()

finy_cz

Sice nejsem zastánce tohoto žánru, ale Morgana Freemana s Bradem Pittem jsem si nemohl nechat ujít. Nakonec nelituji aní jedné sekundy sledování tohoto filmu. Od začátku dokáže napínat člověka, že zadrží hodinu i nevyhnutelné, co většinou člověka opouští během reklam v televizi. Moment, když o tom tak píšu... Sice jsem tak trochu čekal, že jeho žena tam není jen tak ze srandy a bude nějakým způsobem zapletena do vražd, ale to, co se s ní stalo, bylo nečekané a to, co pak udělal Mills, ještě víc. Doufal jsem, že ho nezabije a po první ráně jsem se stále modlil za to, aby to byla jen kulka do kolene nebo tak něco, bohužel, pak spustil sérii dalších výstřelů. Osobně si myslím, že by se na to dalo natočit pokračování typu SAW: Mills útočí... Nebo něco o tom, co to s ním udělalo, sice už asi ne tak dobré, každopádně ještě jednou doporučuji všem shlédnutí. Ode mě 5/5 (95%). ()

hroubek

Fincherův perfekcionismus v nejkřišťálovější podobě. Skvělý herci, hutná atmosféra, brilantní dialogy, nezapomenutelné scény, parádní pointa či výborný záporák a samozřejmě geniální režisér, který moc dobře ví co chce, a taky to tak bude. Tohle všechno činí ze Sedm, jeden z nejlepší detektivní thrillerů jaký byl zatím natočený. ()

lucascus

Parádní scénář - ten je potřeba vyzdvihnout v prvé řadě. Člověk, který to napsal, musel být génius. Koncepce sedmi smrtelných hříchů, aneb možnost pro činění celosvětového pokání je dokonalá. Jediné, co mě děsí, je fakt, že by se podle toho mohl docela snadno inspirovat nějaký megablázen, jak už se párkrát, podle jistých filmových předloh, stalo. Pitt i Freeman na svém hereckém vrcholu předvedli solidní výkon (prakticky od té doby už takovéhle megavyhlídky nedostali), zazáří však i lidé v epizodních roličkách. Prostě dobře poskládaný filmový tým. ()

zdenny

Perfektní obsazení, velice zlý, přesto charismatický záporák, temně napínavý děj, mysteriózní vraždy a dechberoucí závěr. Film, který by se měl vyučovat na vysokých školách coby vzor temného trhilleru. ()

VanTom

Etalon podžánru temných "společensko-náboženských" kriminálek vyniká perfektním scénářem (a tedy i promyšleností a přesahem šokantně brutálních vražd motivovaných se7mi smrtelnými hříchy). Nezaostává v neradostné atmosféře deštivého velkoměsta, geniálně se doplňující dvojici rozdílných detektivů a jejich podnětných dialozích, natož v technickém zpracování: jisté režii, depresivní hudbě, kontrastní kameře, hereckých výkonech. A ten konec! ()

Sany33

Príbeh: Dvojica detektívov sa musí popasovať so sériovým vrahom, ktorý si svoje obete vyberá na základe siedmich smrteľných hriechov. Herecké obsadenie: O ústrednej dvojici detektívov asi nemusím hovoriť, že hrajú výborne. Ale ten Kevin Spacey aj napriek relatívne krátkej minutáži dokázal herecky zaujať. Kontrast medzi Freemanovými skúsenosťami a Pittovou mladíckou nerozvážnosťou je dokonalý.  Prevedenie: Práca s atmosférou je vec, ktorá asi najviac zdobí toto dielo. Hudba ju dokonalo podkresľuje. Ponurosť sa tiahne celým filmom a vyústi na slnkom zaliatom poli za mestom. Pocity: Film som videl už viac krát a stále sa k nemu rád vraciam lebo ide o v mojich očiach najlepšiu detektívku všetkých čias. Má dokonalého a inteligentného záporáka. Dokonalé prevedenie. A ten najlepší herecký ansámbel aký si viete predstaviť. Ozaj ide o klenot. Pridaná hodnota: Jedna z najlepšie spracovaných detektívok všetkých čias. 97% ()

johnnype

Thriller s ponurou atmosférou a naozaj skvelým záverom.Herci hrajú dobre a David Fincher ukazuje svoje naozaj veľké režisérske kvality. ()

davidek

Jak to říct a nebýt směšný. Hrůza a horor v reálném čase. Bojím se ještě dnes a už jsem viděl a zažil hodně. PS: mému kamarádovi byla amputována hlava když jsem s ním mluvil. Nešťastná náhoda, ale změnila celkově můj pohled na svět a hlavně na ŽIVOT. ()

Právnička

Po tomhle filmu jsem se (ve 14ti letech) zamilovala (kromě Brada Pitta) do trillerů a všechny vlasně tak nějak stále se SEVEN chtě nechtě srovnávám. Málo filmů si člověk pamatuje třeba i jen půl roku, ale tento Fincherův snímek se spolu s Mlčením Jehňátek stává nenapodobitelnou klasikou. Film má spád, inteligentní zápletku, ohromí, dojme, vyděsí, donutí k zamyšlení a navíc skvělý závěr - prostě dokonalý filmový zážitek ! ()

svobik

Synonymum filmového humusu...v té nejgeniálnější podobě, jakou si dokáže člověk jenom představit. Dokonalé. ()

-ELFKA-

Čo dodať? Asi len to, že nechápem ako je možné že som sa k tomu filmu dostala až v roku 2007?!?!?! Ešte k tomu 7.7.2007 :-)) ()

JohnSmith

Naprosto nepřekonatelný,ikdyž se o to pár bláznů už snažilo,thriller. Výprava je jedinečná,herecký výkony,obvzlášť Spaceyho. ()

ganz

Asi tím že mi každý říkal jak je film dokonalý a jaký je famózní závěr jsem si film moc neužil. Jasně že je to kus vydařené filmařiny, ale prostě mi to tolik nesedí. ()

jitrnic

Asi jsem doplaatil na to, že jsem znal díky svým kamarádům děj tam a zpátky (i s pointou). Armosférou jsem se nechal vtáhnout pouze částečně, působilo to na mě příliš dojmem neskutečnosti (což v tomto případě není kladem). ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý