Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

anatheman

Musím předeslat, že o Laře Croft vím asi tolik jako vegan o bifteku. Takže motivací ke zhlédnutí byla nepochybně Fassbenderová. Jak jinak. Co tedy říci o filmu Tomb Raider? Je to dobrý film. Dobrý ve školském pojetí hodnocení. Rozhodně je zábavný. Akce je zde docela dost a nemluví se nadbytečně. Někdy je ale tento způsob vyprávění nevyhovující. Především jsem měl pocit, že děj utíkal tak rychle, aniž by došlo k ucelení scén. Řada momentů se mi zkrátka zdála poněkud nedodělaná. A to je možné říci i o celkovém filmu. Závěr neposkytoval dostatečnou satisfakci, neboť bylo již od počátku jasné, že záporáků je ve výsledku o něco více... A tím se samozřejmě otevírají vrátka pro další díly. Ale jak jsem psal, akce je celkem slušná. Velkou roli na tom má nepochybně Alicia, která je zkrátka úžasná. Líbila se mi i jedna "stealth" pasáž. Ale musím zmínit i pár takových, akademicky řečeno, píčovin. Je naprosto jednoduché držet natažený luk snad půl minuty, že? Další zajímavostí bylo překonávání propasti pomocí žebříku. Je sice dobré položit jej vodorovně a použít jej jako most. Nabízí se pak možnost překonat tento žebříkový most s použitím všech čtyř končetin. Podle filmařů je ale víc cool na něm bipedně balancovat. A takových věcí je zde více. Na závěr mohu pochválit hudbu od Junkie XL, ale i ta se mi zdála ve výsledku místy nedotažená. Vždy, když se budoval epický motiv, došlo k jeho násilnému přerušení. Za nedostatky tedy nemůže soundtrack samotný, ale celková kompozice filmu. Jsem zvědav, jak bude vypadat album. Takže abych to shrnul - Tomb Raider není špatný film. Rozhodně je to dobrá jednohubka. Má nicméně řadu prohřešků a působí nedodělaně. Tři hvězdičky. ()

Sydonai

Jakožto skalní fanoušek videoherní předlohy musím bohužel konstatovat to co místní kolegové - nepovedlo se. Oskarem ověnčená Alicia byla želízkem v ohni jakožto prolomení kletby videoherních adaptací. Místy hloupé a strohé sentimentální dialogy by se daly odpustit, ale snímek trpí převážně snahou držet se ke konci až moc při zemi a ze hry si většinou bere právě ty špatné momenty a ty pamětihodné nechává ladem. 50% ()

Artard

Až na pár nelogických momentov, ako jedna vetvička z jasne smrteľného pádu, miestami slabšieho CGI, a trochu dier v príbehu, to bola super dobrodružná jazda, a Alicia Vikander podala výborný herecký výkon, emócie, bolesť, proste žiadna nezničiteľná Angelina a to je len plus. Jednoznačne jedna z tých lepších herných adaptácií. A jednoznačne výborný remake, aj keď stará Lara vysoko laťku nepoložila, vlastne bola tak nízko že sa k nej Cameron potápal. ()

Luk Skywalker

Těžký průměr. Do kina bych na to nešel, kdyby mě nevytáhla kámoška a kolega nepřidal, že to má skvělé hodnocení, které rozhodně s kvalitou filmu nesouvisí. Vedle mě seděl týpek, který říkal, že je to podle hry (já jsem ji nehrál, ale jistě to věrná adaptace nebyla) a přesto byl na svůj věk (do 18 let) hodně kritický, aspoň to nebyl klasický konzument filmů, kterému je jedno co běží, hlavně že to "hraje". Logika a nějaká reálnost jde stranou, ale takových požadavků jsem se vzdal už před kinem. Srovnání s Angelinou se nabízí, avšak role jsou hozeny jinak, Angeliny Lara byla vzdělaná, uměla jazyky, byla už bez otce a byla sexy; současná Lara, i když má 21 let (ale herečka má 30 let, takže to je hodně mimo) a má snad působit ještě o něco méně, otec se ztratil (7 let), VŠ nestudovala a jazyky neumí, přesto až moc lidí okolí ní umí anglicky a sexy není. Opět Indy Jones v sukni, ale jinak. Případné další díly vynechám. ()

fixaman

Nový Tomb Raider je dobře natočený, má slušné tempo a potěší i herecký výkon Alicie. Na druhou stranu je tu ale zprzněný příběh z videohry a taky to, že Alicia se na Laru vůbec nehodí. Angelině nesahá ani po kotníky. A tak je to sice docela zábavné, ale znovu už se na to na rozdíl od starších filmů určitě nepodívám. Uvidíme, jaká bude dvojka. ()

MikeeTheory

Solidní popcornovka, u které se snadno vypne, ačkoliv by někdy člověk nejraději vzal do ruky gamepad, aby Aliciu mohl sám ovládat. Delší debatování je zbytečné. Film je prostě čistě průměrný a užijí si ho nejvíc ti, kteří milují samotnou hru (a s ní i krásnou Aliciu Vikander). Žádnou přidanou hodnotu nečekejte. ()

maxXxic

Dobrodružství které i bez výrazné esoteriky zaujme široké spektrum diváků. Nezáleží na tom jestli jste nebo nejste hráčem a už vůbec ne jestli jste obeznámen s hrou z roku 2013. Film má po celou dobu velmi slušné tempo a akce je dávkována tak, aby nepůsobila směšně (jako v původním ztvárnění s Angelinou Jolie). //Viděno 24.03.2018 v CInema City Brno. A ještě bych dodal, že čím hlasitěji debil z šesté řady dával celému kinu najevo, že mu v tom chybí kozy a zbraně. Při dojemných scénách demonstrativně zíval... tím více se mi film líbil. ()

Ombak▼Penari

O několik koňských délek lepší než verze s Angelinou, ale přeci jen stále spíše nadprůměrná oddychovka s povedenou akcí. A pokud jde o novou Laru samotnou, tak je jedním slovem úžasná a skvostná. Ovšem, já bych koukal i na Teletubbies, kdyby tam hrála Alicia Vikander. ()

BOURQUE

„Reštart“ filmového príbehu jedného z najikonickejších PC postáv (Lara Croft) skončil presne tak, ako sa to dalo predpokladať. Jednoducho povedané: držania sa starých „osvedčených“ pravidiel bez ambícií spraviť si 2 kroky dopredu. Dovolím si povedať, že nové PC hry Tomb Raider takmer vo všetkom (grafika, triky, príbeh a z určitého hľadiska aj herecké výkony) prekonávajú tento film. U nového Tomb Raidera nebude sklamaný len ten, ktorý od toho nečaká viac, ako jednoduchý akčný-dobrodružný film na víkend. Každopádne však musím uznať, že A. Vikander sa na rolu (najmä z fyzickej stránky) pripravila poctivo. A zato pochvalu si určite zaslúži. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Wargoo

Nového Tomb raider som prešiel na Xbox 3krát, dvojku dvakrát... tento film je jednotkou inšpirovaný + Alicia je uveriteľná Lara bez zbytočných priklášnení. Spočítam toto všetko a nemôžem dať menej než 4**** Dobre napísané, zahrané, zrežírované a bez zbytočných nonsensov. Skvelý dobrodružný film ! 74,929% Do Lary s dvoma búchačkami na konci som sa platonicky zamiloval ! ()

Wallis3

Mladičká a nevyvinutá Lara, co se brání přijmout svůj úděl s pekáčem buchet na břichu. Tak si tam zaskáče (to zrezivělý éro na řece byl asi nejhezčí vizuální moment) ale celý film mě prostě nenadchnul. Všechno kolem záhadné Himiko vyšumí do prázdna a celý mě to přijde dětinský a naivní jako filmy o Flynnu Carsenovi a jemu podobných. ()

Folky

Lepší a větší guilty pleasure by člověk pohledal. Neuvěřitelně hloupý scénář, kde se postavy zraní jen když se to hodí a závěrečný zvrat naprosto shodí všechno předchozí dění tak, že absolutně nedává smysl. Ale nenudil jsem se ani na chvilku, padouch svojí netypičností zaujal a akční scény mě už dlouho takhle nebavily. Nakonec mě nenaštval ani ten otevřený konec, protože další díl bych si klidně dal. Rozhodně takhle nemá vypadat dobrý film, ale nemůžu být naštvaný. ()

MickeyStuma

Další filmové zpracování veleúspěšné videohry ´Tomb Raider´, kde roli Lary Croft tentokrát dostala Alicia Vikander, které se se staršími snímky ze sklonku milénia s Angelinou Jolie naprosto nedá srovnávat, neb to jsou zcela odlišné filmy, byť pojednávají stejné téma. První dva filmy byly natočeny dle starých her. O něco později byla hra restartována a tento nový snímek se restartu přizpůsobil. A tak je Lara mladší, zkušenější, oplývá daleko více zkušenostmi a je vyobrazena jako obyčejná prostá holka, jakých po ulici chodí spousty. Snímek je daleko efektivnější, bojovnější, popkornovější, svižnější a hlavně jako adaptace videohry daleko dokonalejší. Použitá dějová šablona je sice již známá z jiných podobně zaměřených dobrodružných snímků, ale proč by to mělo vadit. Videohra nevyznívá jinak. Snímek není natočen jen pro hráče oné videohry, ale pro všechny diváky bez rozdílu. Kdo hru nikdy nehrál nebo ji ani nezná, tento snímek vše podstatné představí v plné parádě. ()

strikeman

Ani jsem nehrál hru, ani jsem neviděl původní zpracování s Angelinou Jolie, ale je to úplně jedno. Tento film je prostě sračka plná klišé a sterilní nuda. K tomu Alicia Vikander, která má možná roztomilou tvářičku, ale zato anorexii prvního stupně, takže předváděné adrenalinové výkony jí fakt nemůžu uvěřit, stejně jako si ťukám na čelo u spousty nelogických zvratů/zkratů/zvratků ve filmu. Za mě 20% ()

Isomut

Pokiaľ ide o Ázijské mýty, tak keď to porovnám s Múmiou 3: Hrob dračieho císara, chýbala tomu väčšia dynamika, výraznejšie postavy a istá dávka humoru. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)