Lefty86

Už jsem to řekl a řeknu to znova ... Aquaman je trubka 😂 Raj z Teorie velkého třesku měl pravdu. Film začal zajímavě, ale pak to bylo všechno hrozně podivné. Kýčovitý "Stormtruupeři" a všechno. Momoa je frajer , ale neutahne to , protože ten příběh je prostě slabej, vůbec mě nazajimalo jak to s těma příborama dopadne a byl jsem vlastně rád že je konec. V JL mě Aquaman bavil víc. ()

.baris.

Pokud se komiksový film nevydá temnou cestou, měl by se vydat zhruba tudy, tedy cestou vizuálně nádherné pohádky plné originálních prvků, která přináší přesně to, co bych od takové žánrovky očekávala. Je velkolepá, ale neřeplácaná a jde po jedné linii příběhu, která dává smysl. Neříkám, že Aquaman netrpí žádnými neduhy, ale jako celek funguje a hlavně neporušuje vlastní pravidla. Patty Jenkins, to mluvím s tebou. Momoa je super a baví mě, Dafoe je standardně výborný a Heard mě nijak neuráží. Po šílené WW84 jde o víc než příjemné překvapení. ()

filipvrbik

WOW, nejlepší blockbuster, jaký jsem si mohl na konec roku přát...Málem jsem na to ani nešel, protože letos a nejen letos už je jaksi překomiksováno a neměl jsem moc velká očekávání..No ale nakonec jsem 13. tého sedl na oblíbené místo 13. a po dvaceti minutách reklam (štve mě to čímdál víc) to začalo. Říkal jsem si jak roli zvládne Jason Mamoa, který se mi před filmem zdál pro Aquamana trochu starý- Arthurovi bylo 33-tedy Kristova léta (náhoda? nemyslím si)- a Mamoa to zvládl, skvěle mu ovšem sekundovala plejádá hvězd v čele s přenádhernou Amber Heard (no a růžový přelif Dolfíka :-D). Už na začátku jsem zjistil, že jak moc nemusím bitky ve filmech, které jsou poslední dobou dost ohrané, tak tady jsou naprosto geniální (lepší než v Matrixu- o kterém mám to nejlepší možné mínění). Podvodní svět byl doslova pohádkový- netuším jak to chce Avatar překonat :-), samozřejmě je to defakto Superman pod vodou a v Atlantýdě, ale to je na tom právě to boží. Už jako malý kluk byl pro mě Superman oblíbenou postavou z komiksů a tady je to totéž jen v tmavěmodrém. I Marvelovi Avengers působí ve srovnání jako amatérský film (možná Oscar za efekty? uvidíme- 3D každopádně skvělé). No abych to shrnul- děkuji Jamesi Wanovi a DC Comics za to, že mi na dvě a půl hodiny bylo zase 12 a užil jsem si to maximálně...viděno v kině ve 3D (dab.) ....100% Král povstal ()

Marys

Podľa prvotných údajov o filme som očakéval, že sa DC podarilo spraviť prvý husársky kúsok tým, že z najzbytočnejšieho superhrdinu spravia toho, ktorý potiahne príbeh vpred. CGI efekty sa značne zlepšili, sexy telá hlavných protagonistov mali zabrať tak na ženy, ako na chlapov, no čo sa scenára týka, bolo tu toľko wtf-facepalm-patetických momentov, až pochovali všetko, čo sa z Aquamana mohlo stať. Keď už podmorskí ľudia jazdiaci na morských koníkoch nie sú to najtrápnejšie z celého filmu, niečo je zle. ()

WayDott

Kupodivu mě Aquaman velmi mile překvapil a DC se to opravdu povedlo. Pár zase takových nelogických věcí... jak to že někdo mohl dýchat na zemi a někdo ne, jak se dostali z té pouště tak rychle do Itálie, když tam letěli letadlem a ještě padali kamsi desítky metrů pod písek, na všechno přišli intuitivně během pár minut :-D Ale jinak opravdu super. Pod tou vodou krásné prostředí :-) I relativně sympatičtí herci. ()

Klajnik odpad!

Pamatuji si, že jsem na to tehdy šel s holkou do kina a bylo nám z toho úplně stydno. Vzhledem ale k tomu, jak špatná je dvojka, by si tohle zasloužilo o hvězdičku víc, ale vzhledem k tomu, že je to víceméně stejná slátanina, tak to rozlišení neudělám. ()

Yardie

70%, slabších. Trailery mě moc nezaujaly, ani jsem se na to nechystal. Ale hodnocení a komentáře zde mě zviklaly a zašel jsem si. Na jednu stranu to uteklo rychle a víceméně jsem se bavil a ani chvíli nenudil. Neubráním se ovšem srovnání s Marvelovkama. A zde je to opravdu rozdíl. Tam to má atmosféru, hlavu a patu, dokáže to být vážné a ve správnou chvíli vtipné, jsou tam emoce, napětí, psychologie postav, jejich motivace atd. Je to prostě víc, než jen změť barevných obrázků poskládaných za sebou. Má to jistou hloubku, něco navíc. Zde to bylo opravdu takové prvoplánovité, šablonovité, bez nějakých emocí, k postavám jsem si nedokázal vytvořit žádný vztah, bylo mi to jedno. Když to mělo být vážné, tak to bylo spíše směšné, vtip se povedl snad jen jeden či dva. Prostě, hromada barev, triků, akce, ale nic víc. Ale jak jsem říkal na začátku, bavil jsem se, taková jednohubka, kterou smlsnete, ale nenasytí vás a nezůstane vám v paměti. Takže jsem měl dát na pocit z traileru. Ale tak zase jsem vypnul hlavu, využil nasbírané body v Cinestaru, takže mě to nic nestálo. Ovšem dle hodnocení zde jsem čekal poněkud více. Howgh! ()

mosnak

Jedním slovem - úžasné. Moc jsem se bavil... vše perfektně zapadlo, možná líp než by tvůrci vůbec čekali - 97% ()

Cement73

Som späť z kina a priznávam, že som dostal viac ako som čakal. Parádna komiksovka so sympatickým hrdinom, skvelé vizuály Atlantídy a nie úplne zlý príbeh. Trochu mi vadila paní matka kráľovná, vyšumelá australska herečka po 20tich plastikách mi rozhodne dej neobohatila svojim výzorom ani výkonom. ()

Risolutore

Je to tak spis 7/10, ale zatim urcite nejlepsi DCU film. Filmu hodne prospiva divat se na nej optikou 80. let, k cemuz i sam pobizi. Akce dobra a prehledna (az na posledni pasaz) - poprve to vypada, ze film mel rezisera. Celkovy dojem obcas kazi kycovite proslovy, patos a obcasne neherectvi. Jinak super fantasy epos. ()

cingi.t

Od tých farieb sa mi až oči prekrúcajú dookola. James (Wan) má 100 korún, keď minie 2 koruny na zápletku a 98 korún na efektnosť, čo dostane? Aquamana! Úvodné komiksovky beriem vždy s nadhľadom, lenže toho roku bol trailer na Aquamana pred každým filmom, na ktorom som sedela v kine. Nehnevajte sa, ale tešila som sa ako malé decko do cirkusu a iba čo ma tam omínal zadok od polky filmu. Úvod skvelý, záver skvelý a medzitým neskutočne natiahnuté a prehnané jadro. Amber Head bola podľa mňa od začiatku zlá voľba a keďže je takmer v každej scéne, odzrkadlí sa to na celkovom dojme. Som názoru, že komksovka (rovnako ako detektívka) je len taká dobrá, aký je jej záporák, chváľme pána za Patricka Willsona a jeho počínanie v úlohe Orma. Mať trošku viacej priestoru v tej dlhočíznej minutáži, užila by som si to viac. Aj keď má z môjho pohľadu ženy Jason Momoa veľa predností, nepríde mi ako bohvieaký kráľ, možno keby našiel Nema a dal s ním reč..no asi si to tie 12ročné decká, ktoré nestíhali čítať titulky a len kukali na tú krásu počítačom robeného vodného sveta, užili viacej ako ja. V skratke, čo je veľa, to je málo. 3,5* ()

bobstock

Čumím jaký věhlas si nakonec třpytivý instalatér z aquaservisu DC vybudoval. Přispívá vánoční období, točící se ekonomika a prázdniny většiny dětí. Jednoznačně trefa do peněženek všech přítomných i nepřítomných rodičů. Já už bohužel z dětských i pubertálních let před nějakou dobou vyskočil a tak vše hodnotím ze stínu diváka, který má na starosti více žánrů s více duchaplným obsahem. Vhozeno na jednu kartu. Obrovské vysokorozpočtové triky ve stylu ´´nevím v čem to vlastně hraju a co?´´ Složitě odpovídané texty, které trochu vnímavějším jsou naprosto k ničemu, protože prostě víte, co se stane v dalších 10minutách. Samozřejmě nechybí trpký humor a nepředvídatelné výbuchy, které končí téměř každý rozhovor. Co se týče vizuálna je film okopírován ze všech různých scifi, které vás napadnou. Nemusíte nijak složitě přemýšlet, napadne vás to a je to tam. Dokonce i konečná podmořská bitva vypadá jako bitva za celou ságu Hvězdných válek, Avatara a s jedním malinkým záskokem z Pacific Rimu dokupy. Red hair Amber Heard má hezky výstřihový obleček, který nevím, kde sebere po převlečení z pouštního ohozu. Patrick Wilson s chapadlovitou příšerkou si slušně hrají na vodní antisemity. Nicol zřejmě už nudí vážné role a tak si zahraje i po boku dinosaurů. Willem Dafoe jako vždy dojmut až vám z toho praská přirození a Dolph, no celkem mu to seklo v těch letech, přiznejme si, že pro něho už to je jen možná cesta vzhůru nejen finančně. Největší ale faux-pas a to nejsem stoprocentně jediný, byl kokotský super oblek černého piráta, kterému dost možná navždy zrušili kariéru ctěné herecké hvězdy. Je to jako kdyby tenkrát predátora opravdu hrál Van Damme v tom šíleném kudlankovém ohozu. Vizuálně vypalující pohádka pokresleného svalovce vydělala. Vydělala jako draze prodaná lacinost. 50% ()

Gumrice

Překvapilo mě, že se Wan pouští do komiksu a fakt jsem se na to těšila. Je pravda, že v tom ten hororovej základ byl poznat a jako celek ho hodnotím pozitivně. Pro mě bylo zajímavý, jak se děj odehrává v děsivých hlubinách oceánu a jak se třeba vozili na těch osedlaných mořských příšerách. Přišlo mi, že si rejža drobet zapůjčil několik filmů a pospojoval je v Aquamana. Viděla jsem v tom Star Wars, Gladiátora, Pátý element, Valeriana, Indiana Jonese a další, na který si teď nevzpomenu. Výběr herců byl též zajímavý a byla to úplně jiná komiksovka, než na který jsem běžně zvyklá. Spíš takovej fantasy ohňostroj, jak to v poslední době bývá, protože už tvůrci neví, jak zaujmout co nejširší okruh diváků, chvílema jsem si říkala, že už je to moc. Ale vizuálně skvělý a dobře se na to dívá. Odvařená jsem sice nebyla, ale určitě doporučuju shlídnout a těším se na pokračování. ()

kamigava

Váhám i s vyšším hodnocením, ale na víc jak 60% to nakonec nevidím. Aquaman má od začátku šílené tempo jak torpédo a najdou se v něm i epické scény, které jsou výborně doplněné heroickou hudbou. Ta mě na tom uchvátila asi nejvíc. Vysoké tempo Wanovi však nestačí a jakmile si myslíte, že film míří do finále, ještě na vás vybafne pár dalších nestvůr, lokalit a zvratů. Nejvíce cool je pro mě asi ta Sicílie, kde je aspoň trochu opravdové a hmatatelné prostředí. Pod hladinou to také nevypadá hrozně, ale jsem odpůrce nadměrného užívání CGI, i když v tomto superhrdinském fantasy jsem to čekal a předem se s tím smířil. Tak hnusně přeplácané jako BvS to není. A příbehově mě to zaujalo určitě víc jak nevýrazný Suicide Squad. Stejně tady budu furt klít, že boží éra Nolanova Temného rytíře je už dávno pryč. Ach jo, kde jsou ty časy... PS: líbí se mi, že film se snaží poukázat na aktuální ekologické problémy a poučuje, abychom si více vážili našeho doposud jediného světa, než si ho sami zničíme. PPS: jsem rád, že jsem po delší době zase viděl Nicole Kidman na plátně, furt jí to sluší. ()

Sygauras

Já nevím. DC se snaží, to musím pochválit, protože je to lepší než BvS a JL, ale fakt nevím. Celý ten podvodní svět mi přišel takový ne úplně přehnaný, ale bylo tam moc barev a byl pro mě dost těžko uvěřitelný. Až jakoby moc sci-fi (nebo jak to nazvat - možná až přehnaně fantasy ?) Škoda že se tvůrci vydaly cestou "pokračování DC universa" protože tady bych asi víc ocenila origin o tom jak se Arthur začleňuje do společnosti a učí se ovládat své schopnosti atd. Tady se přes to přehoupneme v 5 minutách a sem tam probleskne flashback a to je tak všechno. Taky mě docela překvapilo to, že svět o Aquamenovi ví, což nějak popírá události v BvS kdy Batman zkoumá složky Lexe Luthora a ty složky jsou tajné, což je zvláštní, když se o Aquamenovi ví i v širším světě (dokonce se o něm baví v TV a záporák hned na začátku taky ví kdo to je) Nicole Kidman, vypadá božsky a je mi úplně fuk že je vyleštěná CGIčkem, stejně jako Dolph Lundgren, který na plátně stráví překvapivě více času než jsem myslela. Amber Heard mi sice moc nesedí ani jako herečka a ani jako hezká holka ale co už, je tady a není úplně marná takže taky nějaký ten bodík přihodila. I když mi to celé extra moc nezalezlo pod kůži, přece jen tomu dám 3 hvězdy. Souboj na konci už mě vyloženě nudil. Přišlo mi to přehnaně přepálené a taky moc CGI (až přehnaně moc) Záporák byl nezáživný, nudný a taky přehnaně vyšponovaný. No nevím, jestli tohle DC universu nějak pomůže, ale uvidíme co ukáže Wonder Women 2 a Shazam (který začíná vypadat spíše na komický teen výplach) Takže vážně nevím, je to průměr, ani blbost ani kravina. 3 hvězdy. ()

Jaro_slav

PG-13. Skvělej vizuál. PG-13. Tupý dialogy. PG-13. Pár dobrejch slovních a kamerovejch vtípků. PG-13. Dva šablonovitý záporáci bez motivace – protože jeden šablonovitej záporák bez motivace asi negeneruje dostatek nezájmu. PG-13. Spousta vysvětlování. PG-13. Roztomilej pejsek. PG-13. Naznačená romance. PG-13. Ze zranění neteče krev. PG-13. Hloupej soundtrack. PG-13. Strašně moc mrtvejch mimo záběr. PG-13. Nikdo nekleje. PG-13 A SOUČASNĚ dmoucí se hrdinčiny kozy ve výstřihu (a neni to hezký) přiléhavýho obleku (kterej neni hezkej), u kterýho chybí už jen camel toe (a ani to by nebylo hezký) VE FILMU S RATINGEM PG-13. Dobry herci vydělávaj peníze v ostudnejch rolích. PG-13. Neznámý herci jsou tam jen jako ozdoby. PG-13. Hlavní hrdinka je neustále pečlivě nalíčená a na vlasy používá nějakou ultra hard core verzi Dreiwetter Taft. PG-13. Transsexuální Kraken. PG-13. Nicole KidIGITALman. PG-13. Rated PG-13 for sequences of sci-fi violence and action, and for some language. Je to typickej produkt DC: Bere se děsně vážně, má to velkej potenciál, jenže rozhodnutím producentů cílovýmu divákovi musí věk začínat jedničkou a současně IQ jedničkou začínat nesmí, všecko to povedený tam je přebito velkou spoustou imbecilního, je to úzkostlivě politicky korektní a nuceně environMENTÁLNĚ poučný. PG-13. PG-13. PG-13. Ty tři rudý jsou asi jen za design tvorů, potvor, strojů a ten jeden fakt dobrej džouk o selfíčkách na úplnym začátku filmu. PG-13. ()

Mikino00

Jak jsem četl v nějaké recenzi: podmořské Hvězdné války. Dobrodružná jízda spojená s epickou válkou skýtá opravdu pestrý a nápaditý svět, který jako nenáročná komiksovka funguje. Oba hlavní představitelé jsou tragičtí herci, ale ve výsledku to nevadí, film zvládá bavit i tak. Jen se nejedná o záležitost, kterou je potřeba vidět znovu. ()

peto580

je trosku obtiazne sa nenechat ovplyvnit marvelom, ich skvelym vizualom a nechat trosku open mind na nejake rozpravkovejsie vykreslenie ineho sveta )) do pohodky ()

geimz

Človek, čo mal na starosti kostýmy, si Oscara veru nezaslúžil. A to nehovorím len o vedľajšom záporákovi, ktorý akoby vypadol priamo z univerza Power Rangers. Srší z toho béčkovosť, čo nemusí byť zase vyložene na škodu, len tie podvodné súboje s tunou CGI sa nemôžu rovnať tým suchozemským, ktoré sú zvládnuté o level vyššie. Inak fajn DC, v mojom pomyselnom rebríčku na úrovni Wonder Woman (a chvalabohu na míle vzdialené katastrofálnej Justice League). ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů