poster

Čaroděj ze země Oz

 • USA

  The Wizard of Oz

 • slovenský

  Čarodejník z krajiny Oz

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Muzikál

USA, 1939, 101 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  *****

  LEGENDA!!! Muzikál, který asi nepotěší každého, protože pokud nemáte rádi infantilní a místy dětské songy, budete při filmu docela trpět. Jenže já mám podle některých lidí úplně zcestný myšlení a fantasii, takže pro mě byl Oz mňamózní podívanou. Ať už se vyskytla na obrazovce hexebába Gulchová s bicyklem a maniakální hudbou v zádech nebo Lev, který nebyl vůbec představitelem Krále džungle, vybavila se mi prostě ta dětská léta. Navíc jsou ve filmu použity triky vskutku převratné. Viz tornádo, které by předčilo i De Bontovo Twister nebo let čarodějnice na koštěti. Tenhle film prostě miluju a milovat budu....(8.3.2008)

 • D.Moore
  *****

  Stále krásná pohádka, která je v restaurované verzi snad ještě krásnější. Uplynulo dost let od toho pošmourného odpoledne, kdy jsem Čaroděje ze země Oz viděl poprvé. Od té doby jsem narážel na samé odkazy (nejvíc se mi samozřejmě líbily ty v podání Stephena Kinga v Temné věži) na něj a vždycky se mi vybavila nádherně milá (jak jinak) magická atmosféra. Dnes jsem si Čaroděje užil v originální verzi s krásným obrazem i zvukem... A jsem prostě zase okouzlený.__P.S. A hrozně moc se těším na Oze od Sama Raimiho.(27.1.2013)

 • lesumir
  **

  Na začátku jsem vážně žasnul nad nadčasovostí, kterou příběh nabízel, byl sjem okouzlen zemí Oz a celou výpravou a kamerovými triky, ale po půlhodině uječených písniček, přepálených barevných papundeklových kulis a otravné Dorotce jsem si to znechutil tak, se přes dvě hvězdičky nehnu. Beru, na svojí dobu je to opravdu klenot, ale ta američnost mi dělá v puse opravdovou nechuť, brrrr....(6.10.2008)

 • Bajda
  *****

  Čaroděj ze země Oz je asi nejroztomilejší milník světové kinematografie. Své si v něm najde každý - od nejmenších dětí, které budou nadšeny fantaskním světem plným nadpřirozených postav a efektů (na svou dobu mimochodem výjimečných), až po dospělé, kteří si za Dorotčinou cestou najdou skryté významy symbolizující dospívání, proměnu dítěte v ženu, začlenění do společnosti a mnoho mnoho dalších. Vtipný, zábavný, ale také do detailu promyšlený a hlavně neuvěřitelně komplexní filmový klenot. 100%(30.9.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $2,77miliónaTržby USA $33,800,000Tržby Celosvetovo $34,900,000║ /$14,817,226(obnovená premiéra 1998)/ ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,789,854 //počet predaných kusov 758,031Tržby za predaj DVD od roku 2009 v USA $74,041,377 //počet predaných kusov 6,362,788║ __Nádherné spracovaná rozprávka s prvkami muzikálu a náležitých chytľavých pesničiek. Koncepčne je to od tvorcov prvotriedna práca aj vďaka nápaditému farebnému prepisu medzi dejovými rovinami pri vstupe z pozemského života do toho farebného rozprávkového sveta, kde to všetko žije rôznimy farbami a kúzelnými postavami ... v podstate ide o jednu z najkrajších rozprávok, kde netreba zbytočne tlačiť na strunu strachu, tu vystačí aj klasická nahnevaná ježibaba z východu a tajomný čarodejník Oz, schovaný za závesom. /90%/(12.2.2008)

 • - Kabát, který má filmový Profesor Marvel (Frank Morgan), pochází z druhé ruky a dříve patřil L. Frankovi Baumovi, spisovateli, jenž napsal původní román, dle něhož byl film natočen. (Larrysbride)

 • - Podle Amerického filmového institutu nejlepší film v žánru “Fantasy" (červen 2008) a 10. nejlepší film všech dob (2007). (džanik)

 • - Studio nejprve navléklo Judy Garlandové blonďatou paruku a nánosem líčidla se snažilo změnit vzhled jejího obličeje. Cukor naopak usoudil, že by měla působit zcela přirozeným dojmem; v nereálné fantazii země Oz se měl objevit alespoň kousek venkovského Kansasu. Prošlo to, jenže Cukora brzy nahradil Fleming - který ho vystřídal i v Jihu proti Severu. (Wences)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace