Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Brano

Priemerne spracovaná adaptácia červenej čiapočky, ktorá ma od hororu dosť ďaleko. Chaotický scenár, nudné pasáže a až príliš romantiky. S pôvodnou rozprávkou to nemá takmer nič spoločné a autori si to spravili po svojom. Navyše ma film dosť slabé herecké obsadenie. Vyzdvihnem akurát celkom zaujímavú zvukovú stránku, kostýmy a krásne prostredie. ()

mirkath1 odpad!

Větší kravinu jsem fakt dlouho neviděla. Ta bloncka jestli byla nejhezčí z vesničanek jsem královna ze Sáby :) ()

Tominni

Červená Karkulka předělaná do hávu fantasy (to by bylo v pořádku) a silně říznutá stylem Twilight ságy (a to je už mnohem horší). Takže z nápadu předělání Karkulky do fantasy se nakonec stává Teen červená knihovna a to není opravdu můj šálek kávy. Dvě hvězdičky jsou za ten náznak fantasy a Gary Oldmana, jinak by to bylo ještě horší. ()

regentor

Červená Karkulka v souboji s inkvizicí, nu což,časy se mění.V podhorské vesnici žije parta balíků, kteří odvádějí zvířecí desátek lesní bestii.Jednou se však situace změní a umírá mladá slečna.Místní uvědomělý fráterník se rozhodne o celé věci spravit otce Solomona,což se však moc nezamlouvá balíkům. Solomon a jeho manšaft asiatů a afričanů kteří se vyznají v alchymii a též v astrologii, stejně dobře jako EU v multikulturalismu zahájí lov na vlkodlaka.Umírají však další venkovani a inkvizice přitvrzuje ve vyšetřování událostí.Co by to však byl za příběh bez love story.Červená kapucka má dva nápadníky a taky zášť ostatních děvčat, poněvadž je prý krasavice...Na klasický pohádkový příběh nám tvůrci tohoto snímku naroubovali kde co a pomotali s kde čím, ale dějově to zase až taková totální holomajzna není.Zpracování je ovšem prachbídné.Sníh z polystyrénu, papundeklová vesnice a nuzné triky srážejí film víc než vlkodlak své oběti.Bohužel tam chybí trocha nadsázky nebo humoru , takže se nedá říct, že je to záměr a parodie.Co vedlo Gary Oldmana , že vzal roli v tomto ochotnickém představení je asi největší horor z celého filmu. ()

Hemlock

Stvořitelka Twilight ságy, a tedy i hlavní prznitelka mozkové kapacity Homo sapiens, tentokrát obrátila své likvidační choutky na skvělou pohádku o Karkulce. Snaha zaujmout publikum tvořené z retardovaných honibrků a zamindrákovaných slepic ujíždějících na červené knihovně je tady více než zřejmá - do role Karkulky je totiž obsazena pipina co furt valí oči jako by měla v řiti lilek a je postavena, jak jinak, mezi dva vesnické slizouny, jež se jí, světe div se, snaží ochránit né před vlkem, ale rovnou před vlkodlakem. Vše se navíc odehrává během plodného červeného měsíce - no pokud paní režisérka své filmy plodí, když má menstruaci, pak plně chápu kvalitu její tvorby. Hvězdu dávám za tu vesnickou kalbu a za to, že to konec konců bylo krapet lepší než ta chujárna Stmívání - 10%. ()

marek29

Slabota, která se snažila vytřískat něco z odkazu slavné pohádky. Po 15min mi stačilo dost na to, abych to vzdal. Maucta - nedoporučuji ()

Hawaj odpad!

Jéžiš to bylo debilní. Holywůdská přešňuplá fantasmagórie nemající s karlukou naprosto nic společného. Namísto klasiky nějaký hon na čarodějnice zmatlaný se Stmíváním to vše v americkejch pošahanejch představách mimo jakejkolik historickej kontext a logiku čehokoliv. Černoši protože musej být, plechovej slon protože netuším proč a babička vypadá jak přestárlá esoterická techno smažka. Herci v letnich kostýmech s rozhalenkama pobíhající v pocukrovanech kulisách představují zřejmě mrazivou zimu. To co je určitě na bodu mrazu je logika. Chýše vypadajíci jak paláce s ohromnejma vitrážovejma oknama. Prostě debilita na debilitu. Jediný štestí že to tu tý nesympatický Amandě docela sekne. Story je tahanice odnikud nikam s plonkovejma emocema, protože ty by měli v příbehu bejt že? No prostě ochotníci točí v Hollywoodu. ()

ostravak30

Diváci, kteří již mají Karkulku za sebou buď hořce litují nebo nadávají, že je filmaři ošulili. Co má tento film s Karkulkou společné? Je v něm holka v červeném, ale ty bývají i v bordelech. Pak tu máme vlka, ty zase najdeme v zoo. A víc nic. Celý příběh je postaven na tom, že tu máme vlka, který žere lidi a vlastně to není vlk, ale vlkodlak a bude to člověk. A ano, divák není v závěru moc překvapen, je to člověk, překvapení je spíše jen postava, která se ve vlka mění. Takže by se tento horor ani nemusel jmenovat Karkulka a stejně by se mohlo jít o napínavý fantasy film. Aby přeci jen ale diváci v závěru přesvědčili diváky, že se o Karkulku jedná, alespoň symbolicky (ve snu) se tato ptá své babičky, proč má tak velké uši a další části těla. Samotný pohádkový příběh ale zmizel a zůstala jen kostra. A protože je jasné, jak to celé skončí, je celý děj spíše natahován a natahován, je využíváno přitažlivosti Amandy Seyfried a v závěru dojde i na plnění vlkova břicha šutry. Za víc jak jedno shlédnutí tento film nestojí, tím spíše, když rozuzlení znáte. Celý děj se odehrává na jednom plácku, který působí silně studiově stejně jako umělý sníh. ()

Marsia

Celou dobu jsem se nudila. Mám ráda Amandu, proto nemůžu dát menší hodnocení. Je to film, na který se podíváte jednou a už vás nebude lákat podívat se na něj znovu. Celou dobu venku sníh a lidé chodící v krátkých rukávech? Trochu moc. A noční tanec, kde Valerie chytne svou kamarádku aby ukázala svému milovanénu.. No vlastně ani nevím proč šla tancovat..Zbytečné, k ničemu..Kdyby chytnula nějakého chlapa, tak by to bylo srozumitelnější.. Dokoukala jsem to, protože jsem chtěla vědět, kdo je ten vlkodlak. ()

Trishka

K tomuhle počinu - kdy se Catherine Hardwicke od upírstva přiklonila k o něco chlupatějším mazlíčkům - mě napadá jen jedno adjektivum: prvoplánové. A neříkám, že to je špatně. Navzdory všem předsudkům jsem se docela obstojně bavila. Jelikož mi nebyla přána lepší kvalita, tak vizuální stránku hodnotit až zas tak nemůžu, ale co bych vytkla je konec, kterému by o něco více slušelo, kdyby skončil klasickým happyendem a nepokoušel se o nějaká překombinovaná rádoby moudra. Co ještě určitě stojí za zmínku je opravdu podivná role G. Oldmana a "jak to vlastně bylo" dramatické rozprávky Amandy Seyfried, které mě v podobném ražení iritovaly už v Jennyfer's body; vydřené 3*. ()

Ruud36

Čekal jsem, co to bude za slátaninu, ale omyl. Slušný film s pěkným zpracováním. Pár chybiček se sice najde a nebýt jich, dám klidně o jednu hvězdu lepší hodnocení. Film z kategorie příjemných překvapení. ()

ellessar01

No hlavni problem tohohle filmu je to, ze se v nem stridaji sceny perfektni se scenami, ktere jsou tak ubohe a tupe, ze by se scenaristi a reziserka uz ted meli smazit v ohni pekelnem...ale jinak se na to divat dalo...Milionkrat lepsi nez ten zatraceny Twilight ()

asader

Přiznám se,že už předem jsem to podle názvu odsuzoval,protože jsem si nemohl představit tu pohádky v moderní podobě,ale nakonec to dopadlo asi jak nejlépe mohlo.Nemohli jsme čekat nějáký velkofilm,který by se umístil v top200,protože to s takovou předlohou a názvem prostě nejde,ale zpracování mě překvapilo.Na druhou stranu do budoucna doufám,že filmaři už dále nebudou natáčet pohádky,které se budou brát vážně.Alenka v říši divů vyšla,Karkulka jakž tak taky,ale radši bych koukal na něco lepšího než například zfilmovanou Sněhurku.6/10. ()

matufran

Námět není špatný, ale kdyby byl upraven bylo by to o moc lepší. S pohádkou jako takovou tento film nemá vůbec nic společného, až na pár scén. Občas mi to připomínalo Twilight. Amanda Seyfried jako vždy půvabná, ale ta červená hučka ji fakt nesluší:) ()

Juri-Sai.

Po delší době další zajímavý snímek. Líbí se mi jak byla lidová, stará dobrá karkulka předělána do fantasy a ještě s tak temným nádechem. Příběh a exteriér včetně kostýmu nemají chybu. Řekl bych že je to něco mezi Van Hellsingem a karkulkou pro představu ()

mnx

"Babičko, proč máš tak velké oči? A babičko, proč máš tak velké ruce..? A babičko.." Do této snové scény jsem si myslel, že film si vypůjčil název ze známé pohádky jakýmsi nedopatřením. Po tomto jsem pochopil, že to myslí vážně.. a to smrtelně. Ve filmu není ani náznak parodie, natož snad humoru. Hlavní hrdinové vypadají tak debilně a nevhodně, že už to snad víc nejde. Ale nejen to - počínaje dějem, přes zmíněné herce, kulisy, prostředí, hudbu, závěrečné rozuzlení.. takže vlastně vše. Co to mělo vůbec být? Ještě k té hudbě - vesnická oslava ve středověké vesničce jakoby z oka vypadla psychedelické party z Matrixovského Siónu. Dávám hvězdičku za vlkodlaka, ten jediný se poved. ()

migsee

Nedám ani odpad, ani jednu hvězdičku, páč film celkem obstojně drží nad vodou trojice hlavních chlapců: Peter, táta a můj miláček Gary Oldman. Bylo by nefér dát jim míň jak dvě hvězdičky, i když jinak se nedá o tomhle filmu mluvit jinak, než o zklamání roku... Fakt jsem se těšila, že to pojmou pěkně podle bratrů Grimmových a přidají trochu víc hororovosti a on je z toho nakonec film za trest s naprosto trapným rozuzlením. No fuj jako... Nehledě na fakt, že paní režisérka asi není moc kreativní a podezírám ji, že si několik záběrů i songů vypůjčila z Twilightu - podobnost s tímhle filmem byla mnohdy do očí bijící... ()

IZFNP

Dala by som o tú jednu hviezdičku lepšie hodnotenie, ale film chudák stráca v jednom bode. Pracuje totiž na rovnakej šablóne, ako prvý diel Twilight série. K tomu pridať, že oba filmu režírovala rovnaká osoba, a naozaj je tu niečo, čo pracuje s rovnakými prvkami, využíva rovnaký typ scén, snaží sa navodiť určitú atmosféru (veľmi typickú pre Hawrdwickine filmy), len príbeh nie je podľa knihy, je rozprávkový a teda zasadený do trochu iného prostredia. A keďže film prišiel až druhý a nie je podľa megazbožňovanej knihy, stretáva sa s typom kritiky, s ktorou sa práve prvý diel Twilightu stretával menej. Stále je to ale to isté, takže ak ste fanúšik tejto art/romantickej atmosféry, tohto štýlu, film nesklame. Ak nie ste, je to chudobný priemer, avšak do Odpadu by som ho nehádzala. Aspoň má podarený soundtrack. ()

CrazymanM

Podle mě to zase tak hrozné nebylo.Zajímavé zpracování jedné pohádky(i když to s ní moc společné nemá),atmosféra vcelku dobrá,tradičně skvělý Oldman,prostě pěkná jednohubka na podvečer! ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?