Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

wallax

Celkom príjemné prekvapenie. Vizuálne podmanivý snímok postavený na klasickom príbehu no spracovaný do trošku temnejšej podoby so štipkou záhadnosti. Nie je to žiaden oslnivý film ktorý Vám bude v hlave rezonovať ešte dlho po zhliadnutí, ale myslím si, že to ani nezodpovedá hodnoteniu a negatívnym komentom na csfd - také zlé to zase nebolo. Ale je pravda, že nerozumiem tomu, že za takýmto bežným filmom stojí ako producent Leonardo DiCaprio a možno aj to bol jeden z dôvodov, že som si povedal na začiatku filmu - asi to nebude zlé keď sa pod to podpísal Leo (a nakoniec to také zlé skutočne nebolo) ()

nikus120

Film zaujme ale keď skončí zistíme, že ide len o ďalšiu normálnu repliku známej rozprávky trošku v inom a dramatickejšom podaní. ()

PamelaJJK

Ani fantasy, ani mysteriózní, ani thriller, ani pohádka a ani horror. Jen stupidní beztvarý blábol, který nezachránil ani Gary Oldman, ani Amanda Seyfried a ani hudba. Ta byla sice perfektní, ale k filmu se vůbec nehodila. Vše bylo příšerně amatérské a působilo směšně trapně. Umělý sníh, kostýmy (ha, v zimě krátké rukávy a tenké šaty), vlkodlak, atd. I ta stopáž mohla být při tomhle utrpení kratší. Už jsem se začínal modlit, aby byl konec. Čekal jsem něco v duchu Kletba bratří Grimmů a Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, ale nedočkal se. ()

J.Mayen

Karkulín se mně nelíbil, nevim jestli jsem se se měl smát nebo brečet, s puvodní předlohou to mělo společnýho vlka, bábu, karkuli, kazdopadne film je sračka jak noha. ()

harycek

Jak byl komentován Jára Cimrman a jeho pohádková tvorba: syrový pohádkový horor a jak říká "Verbal" bratři Grimové se točí v hrobě jako turbína , ty tři dávám za scénu!!!!!! ()

Martiiiiinka

Tak tady jsem byla fakt zklamaná... Za prvé jsem se od začátku rozhodla fandit špatnýmu nápadníkovi (jo, myslela jsem si, že Henry by byl fajn), za druhé byla celá věc s vlkem průhlednější než vzduch, za třetí byla celá atmosféra stavěná tak šroubovaně, že i blond vlasy mé sestry působí přirozeněji, za čtvrté bylo zatraceně málo Garyho Oldmana (- a jak chudák skončil...), za páté: ubohý Lukasi Haasi! jak důležitě a záhadně jsi vypadal v traileru a jaká byla realita... no, a a tak dále :) Upřímně... thumb down. Ačkoli teď mě napadá... Musím vyzdvihnout jeden moment (který mě potěšil značnou měrou, a to i navzdory faktu, že pro děj neměl prakticky žádný význam): Babičko, proč máš tak velké oči...? :D ()

benda02

Nejsem žádnej detektiv, takže jsem vlkodlaka dříve než na konci neobjevil, ale krom toho, že jsem byl zvědavý jak to dopadne, tak to bylo hodně suchý, žádný velký drama, žádná velká romantika a ani ten příběh... ()

HennessyVSOP

Herci jako z Twilightu, dokonce i Oldman byl absolutně hrozný. Na tomto filmu se hledají pozitiva vážně jenom těžko. Možná za tu krajinku. A za snahu. Ale děj Cčko a ještě k tomu v žánru romantického hororu, chyběl už jen upír, ale aspoň že byl vlkodlak, ti jsou taky in. No, vlk se nažral a koza zůstala celá, takže vlastně všechno dobře dopadlo. Dvě hvězdy, ale vidět bych to znovu už opravdu nechtěl. PS: a ta černoško-asiatská garda byla proč? Zase nějaké rasové tlaky? ()

Scaevola

Krásné kulisy, přiléhavé kostýmy a promyšlené scenérie a příjemné používání kamery (společně s velkýma očima A. Seyfried) se postaraly o vizuální zážitek (kontrast rudé a bílé byl úžasný). Scénář už byl horší a výkon G. Oldmana spadal do kolonky "slavné jméno v titulcích", ale pořád to bylo všechno dohromady mnohokrát nosnější než tolikrát zmiňované Stmívání. Příjemně se vylouply i odkazy na klasickou pohádku, i když bych uvítal více dloubání do archetypu "dívky v rudém". ()

mseet

Takové zpracování klasické pohádky mohlo být zajímavé, ale bohužel sklouzlo do průměru a zařadilo se po bok otřepaných "vlkodlačích" pseudohororů. Zaujme několik výtvarně povedených scén, ale jinak kde nic, tu nic. 40% ()

RomaS

Po shlédnutí si nejsem pořád jistý pro koho byl tento film určen. Pro děti je příliš ponurý a snad i strašidelný. Mě držela prst na tlačítku off pouze nejistota, kdo je oním vzteklým psem, co kolem pobíhá a všechny kouše. Když už jsem si myslel, že to vím, tak přišel nějaký zvrat. Po druhém neúspěšném pokusu, jsem to vzdal a počkal jak to vlastně dopadne. Pokud se chcete bát, jděte jinam. ()

AceDandelion

Red Riding Hood / Červená Kalkurka - Když smícháte dohromady filmy Van Helsing,Twilight a The Village, přidáte smyslnou a osobitou Amandu Seyfried a dvě nové chlapecké tváře (Shiloh Fernandez a Max Irons) ,do kterých není možnost se během příběhu nezamilovat, a nakonec přikořeníte troškou z klasické pohádky,kterou každý z nás od mala slýchával, vznikne z toho tenhle naprosto grandiózní film. Nechybí akce, romance,pochyby ani melancholické scény.Pro mě přesná trefa do mého vkusu či představy o dokonalém filmu .Musím dodat,že finální scéna a pohled samotné Amandy je třešničkou na dortě. ()

IvanKovar

S klasickou rozprávkou Červená čiapočka tento film nemal nič spoločné(až na dve scény). Film mi pripadal ako mix Twilight a The Wolfman. 100 minút nudy. Neodporúčam. ()

libca100

víc než dvě hvězdy nemůžu dát. chtěla jsem, to ano.... za hezky vykreslené , propracované a působivé tajemné prostředí vesnice a ještě tajemnějšího lesa, ale to je asi tak všechno.... hvězdu navíc stáhla nesympatická červená coura, zmítaná mezi dvěma "muži "- jedním přihřátějším než druhým a na můj vkus zbytečné erotické scény, které by snad v USA dokázali narvat i do pohádky O třech prasátkách. .. Jediné další plus vidím v tom, že se jim alespoň u mě podařilo v průběhu filmu vzbudit podezření skoro na každého z vesnice, na takovou záhadu by byla i Jessica Fletcherová krátká.... Co říct- pustila jsem, viděla jsem, vydržela jsem...stačilo mi, rychle zapomenu. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?