Noc žraloka 3D

• USA Shark Night 3D (více)
Trailer

Partička vysokoškoláků původně vyrazila na malebný ostrůvek uprostřed obrovského jezera se slanou vodou, aby si plnými doušky užila slunečný víkend. Znáte to – trocha vodních sportů a nezávadného flirtování, po nocích spousta alkoholu a sexu. Idylický plán se začne hroutit hned v zárodku, když po nevinné jízdě na wakeboardingovém prkně a následné nehodě vyklopýtá z jezera jeden z chlapců o ruku chudší. Ani on sám není schopen říct, co se přesně stalo, všeobecně přijímanou teorií je pak ta, že mu ji nešťastně ufiklo právě prkno, na kterém jel. Zábava samozřejmě okamžitě končí, parta nakládá zraněného spolužáka do člunu a vyrážejí vstříc pevnině a nemocnici. Pod hladinou jezera se však skrývá nepředstavitelná hrůza, monstrózní masožraví žraloci, kteří ucítili krev a dostali hlad na mladé masíčko. Začíná nerovný souboj na život a na smrt, během něhož se ti, kteří zatím přežili, snaží ze všech sil dostat na pevninu. Bohužel pro ně ti žraloci nepředstavují jediné nebezpečí, které na ně číhá… (oficiální text distributora)

Trailer

petero

Zábavný žraločí horor od ktorého nikto hádam nemôže čakať Čeľuste, skôr Piraňu a ako taký je vlastne dostatočne zaujímavý. Kočky v bikinkách prezentujú svoje dokonalé telá počas celého filmu, chalani správny hrdinovia, domáci sú poriadny hajzlíci a akcia na seba nenechá dlho čakať, motorové člny, skútre, surfy, hlavná hrdinka v klietke a trosky od výbuchov lietajú len do kamery. ()

PetrPan

Měl jsem chvíli chuť tomu napálit plný počet :) Tak úžasná debilita musela být záměrem ! SPOILER : Černoch s ukousnutou rukou stojí s ručně spíchnutou harpunkou a pronáší : Zákony ulice západního Baltimoru, tys mi něco vzal, já teď vezmu něco tobě" a vrhá se do vody ( 1, 5 m hloubka), připlouvá digitálně gumový kladivoun a dojde k velikému převalování ve vodě a kladivoun podléhá.... přiznám se, že jsem se málem posral :) Takhle nádherně debilní scénář, herci, které hravě strčil svým výkonem do kapsy přítomný labrador a digitální turbožraloci se jen tak nevidí. S tím hodnocením si docela nevím rady, tak asi zůstanu u svých standardních dvou hvězd za zábavnou tupost :) ()

SeBig

Hloupej film o žralocich vypuštěnych do jezera, u ktereho se skupina studentů rozhodnou kalit. Všichni hrajou úplně dokonale své role, jsou strašně věrohodni a vedou úplně jeden skvelej dialog za druhým. Pozor!! Na konci po titulkach je bonus!! Ty parádní herci, co tam hrajou umění totiz i skvěle zpívat!! Na itunes to asi neni, tak to máte aspoň tady. Jak ja si ty jejich smrti užíval..i když byli nic moc. Něco jako vody mají zuby. ()

jonyyy

Po prvním zkouknutí traileru byl pro mě Shark Night jeden z nejočekávanějších hororů roku. S prvními recenzemi mé nadšení klesalo, ale stále jsem se těšil. Musím uznat, že je to opravdu hloupá ptákovina a že z prvního setkání s digitálními, nepřirozenými žraloky jsem měl celkem šok. Ale naštěstí mě film potkal v takové unavené, pohodové náladě, tak jsem jen bezmyšlenkovitě seděl a koukal. Nakonec se mi to celkem líbilo, tyhle teen vyvražďovačky u vody fakt můžu (hambařin a krve teda ale mohli přidat), revenge námět mě zaujal a hlavně jsem si zamiloval to prostředí jezera. 70% ()

kingik

Došlo k střídání stráží. Blázna Aju loni nesežraly piraniy, a pomyslnou hororovou rybí štafetu letos přebral o něco menší šílenec David R.Ellis. Netradičně vysadil žraloky do jezera pro jednu partu mladých lidí, která si sem přišla zarelaxovat a zpátky už se většina z nich nevrátila. Ellis je po Ajovi druhým výrazným zástupcem, který se podílí na vzkříšení hororů s dravými rybami, navíc se mu v boji s nimi náramně hodily několik let staré zkušenosti s hady v letadle. Ani představitelka jedné z hlavních rolí, lepá Sara Paxton, nezažívá první setkání s vodou a aby taky ne, když se v ní před lety cachtala coby mořská panna. Stranou nezůstane ani vyzývavá Katharine McPhee, která promenádu v bikinách zvládne na jedničku s hvězdičkou, ale když ji následně vyzkouší drobný žralok brazilský se znalostí, jak přežít jeho útok, tak hanebně propadne. Mezi známější mužské tváře patří komik Joel Moore, jemuž scénář příliš nedovolil komicky se projevovat, a Chris Carmack s Donaldem Loguem, kteří hrají záporáky, co se baví zabíjením turistů, natáčejí to, vydělávají na tom a jsou to vlastně oni, kteří žraloky do jezera vysadili. Po agresivně zpracovaných titulcích přichází scéna, která je nápadnou reminiscencí na jedno slavné dílo ze sedmdesátých let. Prozradím jen, že tato scéna přece jen doznala drobných změn. Blondýna, kterou povozí po hladině žralok, je hezčí než její předchůdkyně a má na sobě ty nejmenší bikiny, jaké jsou na trhu. Žraloka sice v inkriminované scéně nevidíme, ale podle intenzity vřískající oběti se dá usoudit, že to, co jí dělal pod hladinou, asi bolelo. Pak následuje tradiční vtipkování nadržených mladíků na adresu atraktivních slečen, posléze se objeví první žraloci, nezůstane jen u jednoho druhu a studenti začnou umírat jeden po druhém. Předpokládal jsem však větší jatka a nějakých naservírovaných krvavých detailů je ve filmu nedostatek. Vyloženě nepovedených bylo několik záběrů žraloka plujícího k vyhlídnuté oběti. Prostě to vyznělo komicky a může za to příšerná animace. A jako další nedostatek vidím v tom, že filmu schází nějaké epické finále. Konec byl takový nějaký uspěchaný a poměrně bez kloudného nápadu. A i těch žraloků mohlo být víc. Naopak s dynamikou příběhu Ellis neměl problémy, ale úmrtí byla celkem slabá a černoch čile pobíhající s utrženou rukou šel v rozporu s logikou. Tenhle horor není taková bomba, jakou mohl být. Námět byl až zvrhle originální, ale výsledek je slabší. 60% ()

• Je možné všimnout si, že během Sářiny (Sara Paxton) resuscitace zmizely z Nickových rukou (Dustin Milligan) výrazné zarudlé otlaky z předchozího připoutání. (Conspi)
  • Ve scéně předtím, než do místnosti vstoupí Malik (Sinqua Walls), hrají Gordon (Joel David Moore) a Nick (Dustin Milligan) hru „Halo Reach“. (StrYke)
  • Filmovým jezerem bylo oblíbené louisianské jezero Cross Lake v blízkosti města Shreveport. (Conspi)