Noc žraloka 3D

Gary Capo

Graeme Revell

Dennis Virkler

Scénografie:

Jaymes Hinkle, Tricia Schneider (set dekoratér)
  • verbal

Tupá, hollywoodská zálivka na popcorn. Kikiny, bikiny, sliční metrosexuálové usilovně zatínající bříška a ve vodě nenažraná rybka, která při útoku vrčí!!! a pěkně si vyskakuje (někdy až tři metry nad hladinu). Jelikož je Noc, je úměrně tomu i hovno vidět a já se pomalu nemohl dočkat, až ten gumový 3D žralok všechny ty Keny a Bárbiny za "nervydrásajícího" šplouchání a cákání ve tmě do jednoho požere, napálím tomu odpad za mimořádnou bezkrevnost a ultimativní debilitu a pustím si něco o hodně zábavnějšího. Třeba plyn.(21.11.2011)

Došlo k střídání stráží. Blázna Aju loni nesežraly piraniy, a pomyslnou hororovou rybí štafetu letos přebral o něco menší šílenec David R.Ellis. Netradičně vysadil žraloky do jezera pro jednu partu mladých lidí, která si sem přišla zarelaxovat a zpátky už se většina z nich nevrátila. Ellis je po Ajovi druhým výrazným zástupcem, který se podílí na vzkříšení hororů s dravými rybami, navíc se mu v boji s nimi náramně hodily několik let staré zkušenosti s hady v letadle. Ani představitelka jedné z hlavních rolí, lepá Sara Paxton, nezažívá první setkání s vodou a aby taky ne, když se v ní před lety cachtala coby mořská panna. Stranou nezůstane ani vyzývavá Katharine McPhee, která promenádu v bikinách zvládne na jedničku s hvězdičkou, ale když ji následně vyzkouší drobný žralok brazilský se znalostí, jak přežít jeho útok, tak hanebně propadne. Mezi známější mužské tváře patří komik Joel Moore, jemuž scénář příliš nedovolil komicky se projevovat, a Chris Carmack s Donaldem Loguem, kteří hrají záporáky, co se baví zabíjením turistů, natáčejí to, vydělávají na tom a jsou to vlastně oni, kteří žraloky do jezera vysadili. Po agresivně zpracovaných titulcích přichází scéna, která je nápadnou reminiscencí na jedno slavné dílo ze sedmdesátých let. Prozradím jen, že tato scéna přece jen doznala drobných změn. Blondýna, kterou povozí po hladině žralok, je hezčí než její předchůdkyně a má na sobě ty nejmenší bikiny, jaké jsou na trhu. Žraloka sice v inkriminované scéně nevidíme, ale podle intenzity vřískající oběti se dá usoudit, že to, co jí dělal pod hladinou, asi bolelo. Pak následuje tradiční vtipkování nadržených mladíků na adresu atraktivních slečen, posléze se objeví první žraloci, nezůstane jen u jednoho druhu a studenti začnou umírat jeden po druhém. Předpokládal jsem však větší jatka a nějakých naservírovaných krvavých detailů je ve filmu nedostatek. Vyloženě nepovedených bylo několik záběrů žraloka plujícího k vyhlídnuté oběti. Prostě to vyznělo komicky a může za to příšerná animace. A jako další nedostatek vidím v tom, že filmu schází nějaké epické finále. Konec byl takový nějaký uspěchaný a poměrně bez kloudného nápadu. A i těch žraloků mohlo být víc. Naopak s dynamikou příběhu Ellis neměl problémy, ale úmrtí byla celkem slabá a černoch čile pobíhající s utrženou rukou šel v rozporu s logikou. Tenhle horor není taková bomba, jakou mohl být. Námět byl až zvrhle originální, ale výsledek je slabší. 60%(18.10.2011)

• Genero

Mám rád filmy o nástrahách přírody, ale tohle Jacques Cousteau tak úplně nebyl a já se studem červenal jako krásně tvarované sedací hrboly paní Paviánové za všechny zúčastněné. Sice je hezké, že se pořád něco děje, ale dějí se samé kraviny. Abych v tom znechucení nezůstal sám, napsal něco pozitivního a nalákal své úhlavní nepřátele k projekci, prozradím, že je popřeno základní pravidlo vyvražďovaček a negr nechcípne jako první. Počítačoví žraloci jsou skvěle vycvičení a zřejmě by zvládli i nosit brýle, předčítat Dostojevského a kouřit doutník. Když budete mít to štěstí a seženete si dabovanou verzi, jistě vás jako fajnšmekry mile překvapí, že všechny postavy mluví Ota Jirák. Včetně paryb a kurviček. Myslím, že je více než vhodné při této příležitosti připomenout moji velmi starou babičku a její moudrá slova: Bodejž by mně rarach sám raděj prdel vymrdati ráčil, než bych kundovin takových v skříňce s trubadúry sledovati musela!(6.9.2012)

Zábavný žraločí horor od ktorého nikto hádam nemôže čakať Čeľuste, skôr Piraňu a ako taký je vlastne dostatočne zaujímavý. Kočky v bikinkách prezentujú svoje dokonalé telá počas celého filmu, chalani správny hrdinovia, domáci sú poriadny hajzlíci a akcia na seba nenechá dlho čakať, motorové člny, skútre, surfy, hlavná hrdinka v klietke a trosky od výbuchov lietajú len do kamery.(15.11.2011)

A vite co? jdete se vsichni bodnout mne se to libilo je to pripad ptakoviny tak ultimatni ze proste nemuzu jit pod 3 hvezdy uznavam ze ty herci sou dost hrozny ale nastesti nedostanou moc velkej prostor a jeden po druhym mizi pod hladinou uplne nejvic ultimatni pak je ta pointa filmu to nebudu prozrazovat to se musi videt kazdopadne jestli to nekdo bral vazne tak se nedivim ze mu to nelibilo tohle je v prvni rade bezmozkovy becko ktery se chvilema snazi tvarit jako acko ale nastesti jenom chvilema rychle to ubehne a marna slava ale Ellis mne opet nezklamal styl tohoto rezisera se mi proste libi a uz se tesim na dalsi kousek tak trochu doufam ze jeste vezme do ruky nezvratnej osud a trochu ho ozivi jo a vzkaz memu oblibenemu uzivateli POciSEMOVi sorry ale tentokrat se tezce neshodneme asi si holt jeste pro takovy ultimatne zabavny odpadni zalezitosti nedorostl jasne ze to byla picovina ale ja mam zabavny picoviny rad tak trochu nadhledu lidi(20.5.2012)

• - Šerifův popis Žraloka tygřího (Galeocerdo cuvier), jednoho z nejagresivnějších druhů žraloka vůbec, během scény, v níž potápí svázaného Nicka (Dustin Milligan) do žraločí nádrže, se neshoduje se žraloky umístěnými v nádrži, kterými jsou tzv. Žraloci tygří píseční (Carcharias taurus). Ti se svou průměrnou 3 až 3,5metrovou délkou a tlamou plnou zlověstných zubů vypadají sice zlověstněji, ale nejsou člověku nebezpeční a jsou jedním z nejčastěji chovaných zraloků. (Conspi)

• - Ve scéně předtím, než do místnosti vstoupí Malik (Sinqua Walls), hrají Gordon (Joel David Moore) a Nick (Dustin Milligan) hru „Halo Reach“. (StrYke)

• - Dennis Crim (Chris Carmack) nosí hodinky značky Casio AMW320. (dyfur)