Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

Tackleberry

Tento druh filmů/seriálů prosě můžu... Tajemné, dobrodružné, trochu sci-fi a v každém dalším díle nějaké to překvapení nakonec... Snad to časem nezvořou jako Lost... ()

LeoDraconis

Podobna liga jako FlashForward, ale diky mensimu hype videno strizlivejsim okem. A bavilo me to vic, protoze jsem daval mensi pozor. Navic Bullitt ve finale... To potesi. Na druhou sezonu bych se docela rad podival, otazka je, jestli se ji dockame. ()

VanThomass

Když se objevily informace o chystaném seriálu, který se bude točit okolo snad nejslavnějšího vězení na světě Alcatraz, opravdu jsem se těšil, jak to tedy nakonec dopadlo? Jelikož je pod seriálem podepsaný J. J. Abrams kvalita by měla být zaručena. Předem se přiznám, že jsem očekával seriál s hlavním nosným dějem, který bude tvořit komplexní příběh. Bohužel se jedná hlavně o epizodní počin, kde ale v pozadí je stále hlavní příběh. Hlavní role byly obsazeny určitě dobře. Tajemný Hauser (Sam Niel), trochu potrhlý milovník komiksů a autor knih o Alcatrazu Doc Soto (Jorge Garcia) a sympatická Rebecca (Sarah Jones) drží seriál nad vodou. Co ale zklamalo je již zmíněná epizodičnost, která místy spíše připomíná kriminálku. Komplexně je ale seriál pořád nadprůměr. Konec první sezóny částečně odhalil tajemství, ale nová vytvořil, takže je velká škoda, že se seriál nedočká další řady. ()

Lukkyn

Pro mě další polykač času :-) Věděl jsem , že mě to chytne kvůli mé slabosti pro filmy a seriály z vězeňského prostředí (Prison Break, Shawshank, Útěk z Alcatrazu, Kriminál a moho dalších) Čekal jsem takový koncept kvůli J.J. :-) Zbývá mi dokoukat poslední tří díly a pevně doufám, že se ještě dočkám pár dílů k sérii druhé. Sam je úžasnej herec a táhne seriál o třídu výš, tajemství opředená kolem Alcatrazu zase dělají ze seriálu něco víc než Kriminálka San Francisco, protože co si budeme povídat bez toho mysteriozna by to byla jen krimi se Samem Neillem. Líbí se mi hudba i provedení. Vadí mi logické díry do kterých občas scénář spadne(díl kdy v metru byl rozptýlen plyn Sam byl na místě během několka chvilek - jenže z Alcatrazu snad vede jen cesta lodí ne????) i přesto však seriálová lahůdka , která tentokrát dle reakcí asi každému nesedne!!Bože jak já jsem zvědav co ten úchylnej ředitel dělá s tou krví :-) ()

NSN

Výborně a poutavě promítnutej střih do minulosti neumí nabídnout stejný kvality i v přítomnosti. Neboli z nápadu, kterej má vskutku dobrej předpoklad rozpoutat výživný zápletky, se stává obyčejná kriminálka postrádající avizovanou mystiku a řád. Ono žhavý jádro zde zůstává bez šance se vystupňovat a zůstává tedy utlumeno stereotypem a fádností, ovšem za přítomnosti znamenitýho hudebního doprovodu. ()

Bimby

Škoda, zase jeden serial který nijak nezkončil a další řada v nedohlednu asi malá sledovanost tak ho usekli. Takže se přidavá na seznam ke Carnivale, FlashForward, Jericho. Když to takhle utnou, tak by mohli natočit nejaký zakončovací díl. ()

wex666

Mě osobně seriál velmi zaujal.Rozhodně bych ho nesrovnával ze seriálem ztraceni je toto samý jako srovnávat škodovku a ferari.Každý má něco.Ale pro mě je velká škoda že seriál byl ukončen pro malou sledovanost.Podle mě by se to celé časem rozjelo i směrem do toho mysteriózna.Mě by rozhodně stačí kriminální zápletka a postupné se seznamování z různými kriminálními živly.Seriál mě celkově zaujal a škoda jen že skončil hned u prní řady :( ()

Tominko12

Seriál začal veľmi dobrým pilotným dielom a bol som zvedavý, či sa podarí udržať tempo tak vysoko. Aj napriek niekoľkým chybám a nejasnostiam seriál vygradoval do pozoruhodného záveru, kde už sme začali odhalovať tajomstvá Alcatrazu. Každá časť mala ako keby 3 dejstvá, kde sa hľadal navrátilec z Alcatrazu a popritom sa odkrývali nové veci a tajomstvá. K tomu všetkému zábery z roku 1960...Záverečný diel bol skvelým vyvrcholením, kde sme sa dozvedeli veľa vecí...Pre mňa veľká škoda, že sa nenatáčalo ďalej. ()

Doudy01

Mám za sebou jen pilot zajímavýho mixu kriminálky a tajemna. Jestli to nesklouzne k něčemu přehnaně akčnímu, ale budem pátrat a dumat nad tím kompotem (čti komplot), tak by to mohlo vydržet i na víc, než je jedna sezóna. Hlavně nic pozitivního a veselýho, nebo mi to zkazí celkem nadprůměrnej první dojem. Na hodnocení je ještě brzy... ()

Pattrick

A jéééjej, první dva díly byly zajímavé, protože jsem nevěděl do čeho jdu, ale při zjištění, že opravdu budeme v každém díle chytat jednoho padoucha a v závěru podhalujeme roušku tajemství Alca 2, to se mi moc nezamlouvá. Vypadá to na CSI:Alcatraz a takhle by to nešlo.. ()

lip2

Po dvou dílech se hodnotí těžko ,ale jak už bylo zmíněno serial dokázal prozatím zaujmout uvidíme jak se jím povede rozšířit zápletku.Sam Neill a Jorge Garcia mě jeko herci zatím velice potěšili jde velmi cítit s toho ,že na tom spolupracoval Abrams. ()

GreenQueen

Uf no po štyroch dieloch mierne sklamanie, a to som od tohto seriálu ani nič neočakávala. Ešte tolerujem veci ako jeden diel - jeden väzeň a poodhalenie jedného tajomstva, prípadne veci typu "kliknem trikrát na myš a počítač mi vyhodí všetky informácie, čo chcem vedieť" alebo úplné náhody - keď sa hlavná hrdinka pozrie z okna a zrazu presne vie, čo má zločinec za lubom.. ok. čo mi ale naozaj vadí, je hlavne casting - hlavná dvojica k sebe vôbec nepasuje, Garcia hrá presne to, čo v Lost, akurát tam jeho hlášky pekne dopĺňali dej, tu vyzerá, že nevie, čo so sebou. Ako sa v sriáli ocitla Sarah Jones mi je ešte väčšou záhadou, pretože jej postava väčšinu času len blbo čumí.. Dávam tomuto seriálu diel, maximálne dva a uvidím, či pri ňom zostanem. Hodnotenie neskôr. ()

sugar80

Hodnotím po dvou dílech, během nichž se seriálu nepodařilo připoutat mě ke sledování. Hlavní zápletka vypadá na pohled zajímavě, jednotlivé případy už méně. Prostě se objeví nějaký vrahoun z minulosti, začne zabíjet, všem je to divné a "speciální" jednotka ho čapne. Třeba se časem dozvíme, kdo a proč je nechal v minulosti zmizet... ______ PLUSY: Slušně vymyšlený hlavní příběh ______ MÍNUSY: Nezáživné případy, tlusťoch Hurley ()

papinak

Zatím po pátém dílu příliš šablonovité. Pořád to samé dokola - objevení vězně, bohužel laciné a ne moc zajímavé vyšetřování a uvěznění, popř. smrt. Ani mě nějak neláká celé tajemno kolem Alcatrazu a autoři ve mě bohužel zatím nevzbudili pocit, že bych chtěl vědět, co se to vlastně děje. ()

Igwar

Z Lost to ma este viac spolocne, akoby sa na prvy pohlad zdalo. Autori sa nas pokusaju opit roznymi mystifikaciami a pseudozahadami, aby pritiahlli divaka aj k dalsiemu dielu. No podobne ako v Lost, otazok pripuda, ale odpovedi nie, resp. odpovede prinasaju nove otazky...., a tak stale dokola. Oblubenou ingredienciou autorov je rovnako ako v Lost vziat nejaku banalnu vec, alebo fakt a obmotat ju zahadnopu mystifikaciou, ktora udrzi clvoeka pred TV niekolko dalsich epizod. Horsie je, ked ta bublina praskne a divak zisti, ze bol podvedeny, lebo zase sa nic nove ohladne hlavnej zapletky nedozvedel. Na odhalovanie hlavnej zahady su vyhradene tak posledne tri minuty kazdej epizody po dolapeni fifury, podla ktorej sa dany diel vola. No ako som uz pisal, niekedy to este viac zamota hlavu, ako nieco odhali. Najviac sa clovek logicky dozvie v prvych dvoch pilotnych a zaverecnych dvoch epizodach prvej a zatial jedinej serie. Ale aj tak, ak by som aj chcel spoilerovat a prezradit ako sa vlastne ti vazni dostali 50 rokov do buducnosti, nemozem, pretoze poodhalene bolo v tych 13 epizodach vselico, aj to, kto za celou vecou stoji (neprezradim, pozrite si serial), ale prave odpoved na tuto zasadnu otazku nie. Nuz autor serialu mal velmi zaujmavy a originalny napad - vazni a personal s tajomstvami opradeneho alcatrazu zmizli v roku 1963 a zahadne sa objavuju sa po 50tich rokoch v nasej pritomnosti... Pokial tajomstvo zostava tajomstvom, serial ma potencial a da sa mystifikovat divakov roznymi waw zapletkami, zahadami..., ale ak to bude pokracovat a pride cas odkryt karty, nezavidm autorom, ako seriozne (tak aby si serial zachoval uroven a vaznost) ten presun vysvetlia. Alebo serial sa vyzmyka co to da a ak uz nebude mat sledovanost, uz bude jedno akou blbostou z tretotriednych sci-fi sa tovysvetli? Ak sa z takmyto niecim pocita, pojde o podvod na divaka, ale z hladiska sledovanosti klobuk dolu. Okrem uvedeneho mi v Alcatraze vadi aj velke mnozstvo logickych chyb, takze davam ***. ()

tomik1976

Seriálový bůh J.J.Abrams vytvořil něco,co se jednoduše dá pojmenovat kriminálka s atraktivním pozadím Alcatrazu,kde bohužel však rozum zůstává stát a nic prostě nefunguje,tak jak má.Vcelku skvělý úvod,ale pak najednou přijde změna,v podobě studené sprchy,kdy skoro každý díl sledujeme případ chycení zločince,který se znovu objevuje v dnešní době.Teprve konec nám trochu nastíní,co se skrývá za tím vším,a pak přijde úplný konec.Proč?Protože to nikdo nechce sledovat,takové zklamání od JJA snad nikdo nečekal. ()

vnimat_Krasu

Není nic horšího než mysteriózní seriál, utnutý při té největší porci otázek. Abrams zkrátka už není ten guru, kterému televizní svět zobal z ruky. Alcatrazem se snažil oslovit jak milovníky svého předchozího "opusu", tak fanoušky dílčích kriminálních případů, a zapomněl s sebou přibalit seriálovou duši. Sarah Jones v hlavní roli je nevýrazná, Jorge Garcia v téže poloze okoukaný a otravný. Postupnému otupění stále stejné osnovy a neustálému příbytku nových záhad nedokázal kontrovat ani vynikající Sam Neill. ()

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály