Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

honajz

Oceňuji vizuální stránku (leckdy i vtipnou, třeba v "Rusku") a choreografii bojových scén, které jsou v podstatě přehledné. I když ta vizuální část vykradená z Vetřelce zas nijak originální nebyla, pravda. Jinak ale je to jen zfilmovaná část hry, kdy se naše postava musí přesunout z bodu A do bodu B a pozabíjet co nevíc nepřátel, kterých je opravdu hodně, protože klonování je prostě klonování. K závěru už je to jen střílecí akce, často bezduchá, bez nápadu, nějakého vtniřního napětí, prostě jako kdybyste kosili nepřátele u počítače vy sami. K Alici přibyly hned dvě další ženy, jedna čínská bojovnice a jedna holčička. Samozřejmě pomíjím takové ty blbiny, jakože ozbrojená rota nemrtvých šije do auta ze všech stran a posádku ani jedna kulka nezasáhne, nebo že všichni mají nekonečné zásobníky munice, nebo jak se vlastně dostali ven, nebo jak se může superagentka nechat zajmout atd. A taky samozřejmě raději nepřemýšlím nad věcmi typu, kdy stihla Umbrella postavit všechny ty podzemní a podlední komplexy, z čeho dnes žije, když si zabila klientelu, a kdo, nejspíše nějaký terminátor, ji řídí? ()

Pítrs85

Fanoušci herní série musejí při Andersonových filmech dostávat kopřivku, protože i když do tohoto posledního nacpal snad všechny herní hrdiny s Leonem v čele, vycházejí z toho jen jako blbější klony nepřemožitelné Alice. Po slušné jedničce, ryze béčkové dvojce, zajímavé trojce, ujeté čtyřce přichází pátý díl, který je vlastně jen nastavovanou kaší části předešlé. Bohužel je to tak- Retribution je podle mě nejslabším Residentem. A proto apeluji- Andersone vyser se už radši na to, pokud se ti Milla v tom SM oblečku natolik líbí, že jí tam musíš cpát stůj co stůj, užijte si ty radovánky doma v ložnici, ale nás, fanoušky filmu a her, už prosím dalších dílů ušetřete. (Edit: Po RE maratónu musím svojí kritiku na Retribution mírnit, je to vlastně to samé co předešlý díl a vlastně to samé co části ještě před tím- hloupé, nelogické, herní předloze podobné jen vzdáleně, ale i po pěti filmech stále nějakým zvráceným způsobem zábavné. Těším se na Poslední kapitolu). ()

AlfaNumerO

Dívám se na film... začátek plyne velice příjemně (zhruba prvních 25 minut) a říkám si: "Jo teď bych tomu filmu dal klíďo 5*" a jsem opravdu mile překvapen. Jenže s přibývajícím časem se nůžky mezi běžícím časem a kvalitou začiná nebezpečně rozevírat, pocitově jsem maximálně ně 2*. To, že by film působil lépe jako instrumentálka, nechme být. Žádný z předchozích dílu si nedával za cíl překvapit diváka kvalitními dialogy. Prim vždy hrála spíš vizuální stránka věci. Ovšem dobře na diváka nepůsobí šílené kiksy, přecházející až do pocitu parodičnosti sebe sama. Jedna věc však film naštěstí zahraňuje. Svým pojetím odkazuje poměrně silně na herní sérii a vrací se ke kořenům prvního dílu. Zpět jsou staré postavy a podzemní lokace (pozn.: za oběma díly stojí stejný režisér a je to vidět). Návrat k prvnímu dílu a blíže k hernímu světu podtrhuje i několik postav z herní mytologie, filmové zpracování a rozdělení do jakýchsi herních levelů, kdy je každý zakončen buď bossem nebo větším množstvím nepřátel. Výše uvedené tak nakonec rozevírající nůžky stabilizovalo na úrovni 3*. 65% ()

SOLOM.

Dlouho jsem uvažoval který díl filmového Resident Evilu označit za vůbec nejhorší, protože většina z nich měla v mých očích naprosto stejnou úroveň a jak se zdá, tak tady máme nejžhavějšího kandidáta. Především pak co se kvality samotného příběhu týče. Anderson tímto scénářem nasadil korunu své fantasii a stupiditě, kterou však jen těžko skousávám. Přijde mi, že se už úplně vykašlal na logiku své díla a pokusil se pouze o jakýsi chaotický slepenec akčních scén, které ovšem už začínají většině diváků lézt krkem. Zvláště když se je neustále snaží vodit za nos, postavy mizí, umírají a zase se objevují, jak se mu to hodí, bez jakékoliv posloupnosti či logice a vždy se na poslední chvíli snaží alespoň na oko zalichotit fandům herní série (když už se vysral na jakoukoliv podobnost, tak tam alespoň na chvíli pleskne nějakou tu postavu). Navíc má pořád potřebu „poodhalovat“ svou manželku Millu, což už vzhledem k jejímu pokročilému věku taky není žádná sláva. Jo v tom latexovém oblečku byla sice super, ale její ohni - vodě, mrazu i krvi odolný make-up už prostě není IN. A aby tentokrát nesmutnila po jejich dceři, tak jí pro jistotu hodil do scénáře i dceru filmovou. To jen pro to, aby s ní tolik to mateřství necloumalo. Jinak ovšem tahle borka neztratila nic ze své obratnosti a nesmrtelnosti, i když jí byly její schopnosti odebrány. To jen tak pro připomenutí, protože Alice opět přežila tolik útoků a smrtících úderů, že by jí i Chuck Norris a Steven Seagal záviděli. Navíc viditelně režisérovi docházeli nápady, když se musel uchýlit k opětovnému použití obrovského mutanta s palicí (tentokrát tu máme rovnou dva), jenže opakovaný vtip už není vtipný a už vůbec to nebylo tak působivé jako minule ve vězení. Když k tomu připočítáme i odporně digitální sjezd auta do moskevského metra, bylo vymalováno. Nepomohl tomu ani sexy výstřih Sienny Guillory, hezká tvářička Bingbing Li, toporný Leon S. Kennedy (tedy jeho představitel) či návrat Michelle Rodriguez. Jako celek to totiž dost skřípalo a jediným štěstím pro tento díl, bylo těch několik dobrých akčních pasáží. Což už ovšem začíná být u Residen Evil ohraná písnička, která začíná navíc čím dál tím víc nudit. 40% ()

kajda.l

3Dé atrakce. Nic víc, nic míň. Od filmu dle videoherní adaptace nic jiného neočekávám. Milla se Siennou stále sexy. Jediné, co mě při sledování rušilo byla Aliciina rodičovská póza. 60% a šestku nevynechám. ()

Necrotongue

Pro mě jednoznačně nejslabší díl celé série.Chválil jsem,že se Paul Anderson nebál vytvořit vlastní příběh místo toho,aby se zoufale snažil kopírovat herní předlohu a teď vypotí toto...Příběh chybí,film servíruje nesouvislou sadu akčních zpomalenin proloženou praskotem kostí a nesmyslnými odkazy na hru Resident Evil 4 a recykluje postavy,které zemřely minimálně jednou v předchozích částech,takže mojí nejpřijatelnější reakcí bude asi WTF?? ()

ARI50

Slabší o proti předchůdci který tomu dal pořádnou šťávu ale zato dostal jsem herecké překvapení a celkem pěkné uvítání takže opět jenom chválím. ()

MáŠa

Víceméně píčovina. Pořádně jsem ani nevěděl, o co se tam snažej. Příběh jednoduchej, s ničím se tam nemažou, hned nějací záporáci a klaďáci a rubou do sebe. Klaďáci měli po celou dobu štěstí, že i když jejich směrem letělo mnoho kulek z hodně stran, stejně je to všechny nějak míjelo, a oni naopak kosili záporáky jak na běžící páse (za pomoci nekonečných zásobníků). Některé scény by vypadaly kulózně, kdyby z nich tolik nečpěly ty počítačově vyrobené efekty. ()

becki_tu

Nebojím se vyššího hodnocení, protože tenhle díl prozíravě vsadil na přímočarost a nekomplikovaný (a překvapivě dobrý) příběh a tím pádem se logicky hůře hledají nějaké chyby a logické kiksy. Navíc potěší i "návrat" Michelle Rodriguez a nová postava v podobě Ady Wong, která se zatím objevila pouze v animovaných filmech. Poděkování patří i Andersonovi a to především za celkové zpřehlednění akčních scén a (opět) za audiovizuální orgie v podobě zpomalovaček a vymazlených triků. Mám pocit, že tím více se film přibližuje videoherním zvykům, tím lépe. Press ENTER to continue. Please. ()

JASON_X

Na další díl série se opět dalo koukat, na Milu Jovović se opět koukat nedalo. A opět musím říct, že bych dal čtyři, kdyby tam nehrála, ale to už se zase opakuju, vždyť je to pořád dokola... Nechápu, jak může chlap, který je přeoperovaný (navíc špatně) na ženskou, udělat kariéru coby model a herec. V jedné scéně na začátku byla dokonce skoro nahá, z čehož jsem se málem pozvracel. A také z její přeslazené a sentimentální role náhradní matky roztomilého hluchoněmého andílka, fujtajxl. Na tyhle slizce patetické imbecility jsem opravdu alergický. Aspoň že ta ošklivá hybrida dostala ke konci pořádnou nakládačku. Ale potěšil mě návrat třímetrového sekerokladivouna, dokonce dvojitý, i když tak dobré jako v minulém dílu už to nebylo. A potěšil mě i návrat starých známých postav, hlavně Michelle Rodriguez, také dvojité. A jsem zvědavý na další díl. ()

Morholt

Jakkoliv mi přišly předchozí díly tupý, tak tenhle se mi líbil. Tím samozřejmě nechci říct, že tohle by mělo nějakou hlubokou myšlenku, ale bylo to nabušený akcí až po střechu, efekty špičkový a navíc hezký holky v upjatejch oblečcích. Závěr mě pak donutil těšit se na další díl, což se mi v rámci série RE stalo snad poprvé. 70% ()

oLí odpad!

Po technickej stránce standard, ale hluboko do podprůměru to sráží skoro vše ostatní - ať iritující akční scény, výrazy herců ( Milla je fakt už definitivně na kopačku do ksichtu ), příběh nedává smysl a nefunguje to ani jako zábavná atrakce ( viděno ve 2D ), u který bych se mohl tupě bavit či se něčemu zasmát. Mě to prostě jen vyloženě svou demencí sralo, nic víc mi to nenabídlo, takže 1/10 a přiskřípnutí Andersonovy předkožky do jedoucího eskalátoru :).. za to, co s tak nadějnou látkou stále provádí. ()

Lacike

Na začiatku sa dočkáme 7 minútovej rekapitulácie najdôležitejších udalostí z predošlých dielov. Čo mi pripadalo strašne vtipné, keďže nič z toho, čo nasleduje nedáva žiadny zmysel. Teda aspoň ja som to už vôbec nechápal. Snáď nejaký intelektuálnejšie založený divák v tom nájde logiku. Konečne som pochopil aspoň štýl tejto série. Je to niečo ako Scary Movie 3 a vyššie, ktoré pozostávali z doslovnej kopírky slávnejších scén, ktoré akurát na konci zhodili trápnym vtipom. Tu sa vykašlali aj na ten vtip a iba doslovne kopírujú jednu akčnú scénu za druhou, ktoré následne poskladajú za sebou bez ladu a skladu. Tentoraz sa mi páčila aspoň úvodná akcia, ktorá vykráda Dawn of the Dead. Anderson by snáď nebol úplne márny, keby mu niekto iný písal scenáre. Trochu ma potešilo, že sa tu mihnú aj nejakí herci z minulých dielov. Schválne nepíšem postavy, lebo okrem mena mi ničím iným postavy z minula nepripomínali. Takže celkovo to je o chlp lepšie ako minule. To je tak zhruba centimeter nad totálnym dnom. 2/10. ()

ProjectAlice

Začnem chybičkou. Príbeh. Ten akoby vôbec nenapredoval. Mne osobne sa nepáčilo, koľko času sme strávili vo vymyslenom svete hologramov. Chválim však, že sme sa na pár minút dostali späť na začiatok Afterlifu. Takže príbehu síce menej ale zato viac akcie. Skvelý masaker zombíkov v podaní Alice. A tiež všetky boje. Soundtrack na výbornú. Soundtrackom sme si tiež pripomenuli hudbu z predchádzajúceho dielu. Škoda absencie Chrisa a Claire ale ja verím že sa objavia v ďalšom dieli. Konce sa mi v tejto sérií páčili vždy a tentokrát tomu nebolo inak. Ba čo viac, tento sa mi páčil najviac. Myslím že ďalší diel by sa pokojne mohol volať Apocalypse 2. Fakt skvelý nadbeh na ďalší diel. Mrzí ma, že pár postáv už neuvidíme. Tento film určite chyby má (ako každý film), nejdem sa hádať, ale ak tu niečo chýba, tak je tu zase plno iných vecí, ktoré toho majú 2x viac. Klady: Hudba, Akcia, Nové postavy, Staré postavy, Milla je krajšia každým dielom, Zombíci so zbraňami, Lickeri, 3D, Nadbeh na ďalší diel.. Mínusy: Príbeh, Veľa virtuálneho sveta, Krátky čas filmu, Absencia Chrisa a Claire. ...Som veľkým fanúšikom tejto série a čakal som ďalší diel a nie najlepší horor tohto storočia, takže proste nemôžem inak než - 100% ()

Dydzej

Patříte-li k těm lidem, které ve filmech obtěžuje nesmyslný děj, pak vězte, že tady vás děj obtěžovat nebude. Co víc, nebudete ho ani vidět ani slyšet ani cítit. Hru jsem sice nehrál, ale díky tomuto filmu si můžu představit jak to asi vypadá. Opravdu to spíše působí jako záznam hry obohacený o nějaké ty efekty v akčních scénách. Nejzajímavější scéna se naskytla na konci filmu. Skoro takové navnazení na další díl, kde nás pravděpodobně bude čekat časovka o přežití ve stylu StarCraft. Hodnocení by mohlo být o hodně vyšší, kdybych to mohl na tom plátně hrát, ale jenom se dívat jak si hraje někdo jiný není nic pro mě. 1/10 ()

Borrtex

Zvláštní film, mám na něj dva různé názory, byly tam dobré efekty, hezky vypracované, ale co mě mrzí je ten trošku chudý scénář, čekal jsem že se tam bude dít více akce. Musím uznat, nejsem příliš milovník Sci-Fi a tak asi proto se mi to zdálo trošku chudší, odehrávalo se to všechno v jednom prostoru, kde bylo až nadmíru moderních věcí... A bylo mi to prostě proti srsti. Mám raději ty filmy kde je příroda a kde je to bohaté na prostor, a takové Sci-Fi jsou, a ty se mi teda líbí mnohem více než tady ty filmy z "Budoucnosti". 40% ()

Tommassi3

"Kdo to, sakra, je ??" - "Jsem Becky !!" - "Ahoj Becky !!" - "To je moje máma !!" - "Tvoje máma ?? Co ??" - "Dlouhý příběh !!" ;) ()

Avalon820

V zápalu neobjektivnosti, nesoudnosti, neférovosti a znechucenosti z krátkozrakosti a stádovitosti značné části místních odpadistů (ale s naprosto čistým svědomím) uděluji plné hodnocení. Celá série Resident Evil je ptákovina nejvyššího kalibru, ano, ale také je mým guilty pleasure a skutečnost, že Retribution je (zatím) jejím nabušeným vrcholem, mi nedělá problém přiznat. Těch 45% v době mého hodnocení bylo vážně směšných a to i vzhledem k faktu, že jde jen o akční sci-fi béčko, což množství hodnotících asi nepochopilo. Filmy dnes sledují zejvně samí znalci a intelektuálové, takže vypnout mozek a bavit se už asi zkrátka není v módě. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy