Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

panMartin

Sračka od začátku do konce, samé klišé, trapné scény herci, nedivím se Brosmanovi že se ve druhým díle raději neukáza. Čekal jsem něco o moc lepší než první díl ale ono kulový. Znásilňování Řeckých mytologických příběhů to by Amíkům šlo. První polovinu filmu jsem čekal že se stane něco zajímavého a druhou polovinu jsem se těšil na závěrečný souboj s Kronosem. Závěrečný fight by trapnej, nudnej sračkovej.... Už se nemůžu dočkat třetího dílu. ()

Prometheus69

Problém z Fantazii která vychází z řecké Mythologie je, že pokud jí dostatečně nerespektujete, může z toho vzniknout pěkná sračka a taky že jo.. P.J opět dokazuje že ani změna režiséra nepomůže pokud je už sama předloha od základu ŠPATNĚ! A pak 2x do stejné řeky nevstoupíš. V tomhle případě bych použil spíš přirovnání močál" Močál totálně utopeného potenciálu pod nánosem bahna reality. Opravte mě jestli se mýlím... ale neměli by mít všichni polobozi nějaké schopnosti? tedy všichni, nejen potomci těch význačných? Nebo tohle je trochu jiný vesmír kde něco kloudného dokáže použít jen P.J? Jako vážně? JEDNU VLNU! VÁŽNĚ!? Dobře, tak když je tahle realita plná neschopných retardů který umí jen ječet, zdrhat a zkovávat se... Satiry nevyjímaje. Tak by to aspoň mohli konpenzovat pomůckami? Jako že jedna pixla ze stlačený prdy a prd, to je vše? Jako vážně? V jedničce byli aspoň ty opánky... jako že hlavní záporák je syn Boha herma... Boha? vždyť je to pošťák boha jeho! Ve dvojce z těma sračkoidníma bezvýznamnýma zápornýma postavama ještě pokračují, nebo spíš křovím? Tohle má být fantazii z polobohy založené na kontaktním boji a siláckých kecech? Že by třeba dcera boha války mohla umět vládnout ohni... Aténina dcera by měla třeba kinetické schopnosti a podobně.... to mám sakra ty nápady plodit pořád ze své hlavy? O_o Dobře, je to klišé.... a pořád to samí, ale funguje to! Co je potom platná všechna ta chabá výprava, středně dobrá vizuální stránka občasná vynalézavost... víz Kronos (bůh času) infantilní humor... když souboje stojí vysloveně za prd. Takže odpad nedám, ale hodnej taky nebudu. Jako seriál by to možná fungovalo i lépe... že by postupně třeba ke svým schopnostem přicházeli. Ale nebudu řešit. Dám tedy 2 hvězdy. Jednu tradičně za soundtrack, druhou třeba za Crona, N.Býka a tak nějak celkově za vizuální stránku. Jinak je to jednoduchá teenagerská popcoornová plytká zábava. Nic co musíte nutně vidět.... nebo jste už neviděli v traileru. Ale na jedno zhlédnutí, dobré: 40% ()

ProfesorLotr

Jednoznačně to více čerpá z knihy než jednička, ale kniha sama o sobě byla už trochu větší blbost než jednička. Však to, že opisuje více děj neznamená, že bude lepší než jednička. Ani náhodou. Výhodou jedničky bylo to, že se u ní divák i docela bavil, ale tady mi to už opravdu připadá jako naprostá slátanina a to vím, že to bylo i v předloze. Například býk tady byl naprosto zbytečný a naproti tomu, co jsem si říkal u jedničky ( "škoda, že tam nedali tuto část knihy" ), jsem si zde říkal, že právě tato pasáž mohla být vynechána. Takových tam však bylo víc. Přesto musím pochválit efekty a místy jsem se i docela bavil. Taky se mi líbil pan D, kterého docela pěkně zpracoval Stanley Tucci. Film postrádá alespoň ten prvek toho blockebusteru, díky kterému celý film hltáte, přesto, že to je blbost. Taková byla například jednička. Tady už asi nezvýším a nezměním názor. 50% ()

sir-dave

Pokračování Percyho Jacksona stěží dokoukatelné. Mimo krátkého úseku s Fillionem i bez humoru. Dobrodružná fantasy, kde snad nikdo nezemře, pár předvídatelných akčních scén a mdlý příběh. S řeckými monstry v dnešním světě a ratingem PG těžko čekat něco jiného, než zábavu pro kategorii 10-15 let. ()

Estrellita

O třídu lepší než absolutně stupidní první díl. Ano, bylo to stupidní o trošku méně než absolutně. Ti herci neherci mě ale otravují čím dál víc a myslím si, že místo některých zbytečných efektů měli tvůrci radši vrazit peníze do toho lidského kyklopa, aby nevypadal jako vyrobený v PC hře The Sims. Ohledně zprasené řecké mytologie se radši ani nebudu vyjadřovat, musela bych to hodit do odpadu a to - v porovnání s prvním dílem - nechci. 30% ()

chelseaman22 odpad!

Zasranej film pro zasraný desetiletý parchanty! Takhle vysoko nasazená laťka kýče a absurdna bude vyžadovat pořádný kumšt, aby byla v horizontu příštích deseti let překonána! Vždy když se začnete mlátit hlavou o stůl nad monstrózností absurda, tak si můžete vsadit, že do pěti minut přijde ještě větší (což u citlivějších jedinců může způsobit tiky). Patnáctiletý bastard Tyrellů se se svým půlčíkovským mečem (houbařským nožíkem) pouští do tvrdého work-outu v kempu bastardů, jelikož je tutově jasné, že v budoucnu bude pověřen misí, na níž bude záležet osud planety Země. Zatímco se mečuje s dcerou sera Boltona, tak ostatní bastardi sedí ve dřevěných chatkách bez elektřiny a prohání svůj nový iPad s Retina displayem. Naneštěstí, Pecival každé mečování prohrává a tudíž není zvolen Kapitánem Bastardem, ale on hlavu nesklání! Naopak, vezme Hermionu, kopytníka a jednookého frajera s brýlemi Ray Ban a kšááá mávnout si na záchranný autobus a hurááá směr kalba na Floridě! Tam si osedlá mořského koníka (jiného, než znáte z encyklopedií), a ten jeho klub sráčů vyexpeduje na jachtu úhlavního nepřítele (taky ho máte?), všechny zbije a na vlně tsunami dopraví své kolegy do sídla toho nejhoršího kyklopa, jež si na ostrově, kde přečkával dovolenou Odysseus postavil (fakt nekecám) lunapark. Mezitím se úhlavní nepřítel vzpamatuje z tvrdého direktu a míří rovněž za bastardem Percivalem, aby mu šlohl zlaté rouno (vobyč deku z vlny) a resuscitoval nějakého pekelníka, jež má prý odolat i transformerům z odvrácené strany Měsíce. Všichni mrtví se na konci ve zdraví vrátí k životu a strom košatý je vyléčen přehozením rouna přes jeho kořeny. Už jsem očekával, že se hodovní stoly v kempu bastardů sami prostřou (jako ve Velké síni), a že se rovněž zjeví vesmírní elfové z Tóra. P. S. Věřte nevěřte, v téhle sračce účinkovali i zombíci. Takže se těšme na trojku! odpad! Celosvětový výdělek k 2. 1. 2014: $199,767,393, což je 2,22 násobek budgetu ()

filmmovier

Vzhlledem k tomu, že jsem si na Nový rok připomněl jedničku, říkal jsem si, že konečně nastala chvíle i na druhý díl. Jak už jsem psal u jedničky, sérii Ricka Riordana mám moc rád a patří k tomu nejlepšímu v žánru. Jednička byla překvapivě docela zábava, ale dvojky jsem se opravdu bál, ohromně. Nakonec to ale dopadlo nad má očekávání a já se celkem slušně bavil, Musím ale začít tím ,co se mi nelíbilo. Proroctví mohli přeložit podle knihy a mělo to být v šestnácti a ne ve dvaceti. Zlaté rouno bylo moc divné a nezlaté a představitelka Clariss byla snad ještě starší než Annabeth v prvním díle, to sakra nemůžou vybrat někoho mladšího? Zpočátku se mi nelíbilo, že přeobsadili Cheiróna, když jsem ale zjistil, že je to Giles z Buffy... Teď k příběhu. Samozřejmě je to osekané, ale docela v únosné míře a mě to tentokrát nevadilo, protože se na to dá dívat. Triky jsou na slušné úrovni a scéna se znovuzrozením Krona byla naprosto úžasná a povedla se i závěrečná událost dílu. Příběh byl samozřejmě lepší v knížce, ale já jsem byk rád, jak ti dopadlo, protože to taky mohlo být mnohem horší. Oproti knize je tam dost nepřesností, takže kdo nečetl předlohu, bude se mu to asi líbit víc, když se mu to bude líbit. Slabší než Zloděj blesku, takže 75%. Jo, a ehm, Tyson taky nic moc, ale pořád lepší, jak Clariss. ()

SniperG1 odpad!

Hrozný !! Už vím jak se dá neskutečně zjebat řecká mythologie!! Zlatá jednička... 15% - za pár dobrých efektů. ()

Fanita

Možno v tretom filme si už konečne niekto prečíta aj knihy a nie len obsah na zadnej strane. Vizuálne v pohode, ale ten príbeh nedáva vôbec zmysel, je tam toľko medzier koľko bolo v znovuzrodenom Krónovi. Dufám, že o niekoľko rokov sa niekto talentovaný k týmto úžasným knihám vráti a natočí z nich nejaký príjemný seriál. Pretože tieto filmy stoja za holý banán. ()

viperDavid

Zábavné fantasy s teens v hlavní roly. Jiný pohled na polobohy kdy mají asi řekové s toho velkou radost. Když si odmyslíme všechny ty bláboly a nesympatické postavy, tak je to docela pěkná pohádka. Na nedělní odpoledne jak dělaná 4* ()

LiborGondek

Po ne zrovna zázračné jedničce jsem čekal nějaký pořádný odvaz. Nasvědčovala tomu i celkem zvučná jména pod filmem podepsaná. A ono zase nic... Popravdě je to ještě o něco horší, než Zloděj blesku. Hodnocení sice nižší, než 3* dávat nebudu, ale že bych byl spokojen, či snad dokonce nadšen, to ne. Otevřený konec napovídá, že se můžeme těšit na další pokračování, ale je zde opravdu vhodně použité to slovo těšit? Pokud mám říct svůj názor, tak nikoliv. ()

Mrkvič

Že já vůl se nepodíval, jak se mi "líbil" první díl. Bohužel jsem žil s tím, že jednička ušla. A to tam bylo i pár lepších a zajímavějších herců. Tohle bylo děsný. Po první pul hodině jsem usnul. Efekty místy příšerný, že jsem s lítostí vzpomínal na fantasy desítky let staré, kde byly masky lepší než tady počítačové efekty. Co se dělo okolo efektů nemá moc ani smysl komentovat. To byla ostuda všeho. Takže i bez předsudků jsem byl otrávenej a před koncem raději znovu usnul, abych potom v hospodě byl svěží. ()

Johnny.ARN

Percy 2 alebo mytológia trochu inak. Zase. Pečo to muselo mať tak predvýdateľný dej bez štipky inovácie. A najhoršie na tom je, že nvm koho mám za to viniť. Či scenáristu, režiséra alebo autora knižnej predlohy. A finále ma sklamalo ale že úplne. Nech žije Tucci a filmové efekty. 3 z 5 ()

Lachtaan

Pro to povedené obsazení, ze kterého jsem se nemohl nabažit především Alexandry Daddario, jsem se na druhého Percyho i vskutku těšil a čekal jsem, že se dostaví předělávky dalších částí, když jich v knižní podobě existuje asi 5 (nemám přehled). Jak je vidno, snímek pohořel ve všech směrech a my můžeme být vděční, že se pochybné moderní dobrodružství jednoho poloboha zastavilo právě s Mořem nestvůr. ()

Ekkan

I přes velkou kritiku a označování Percyho za propadák, jsem se v kině ani moc nenudila. Příběh o polokrevných mě bavil už i v knižní formě, filmové zpracování není zdaleka tak kvalitní, ale přesto ho považuju za průměrný snímek. Kdybych srovnala oba dva díly asi bych se přiklonila ke dvojce, blíží se víc k předloze. Film je ryze "fanouškovský", kdo neví nic o ději a postavách, nemusí některé věci pochopit a předem by film poslal do dalekých končin, ale to by mu křivdil stačí dát filmu naději. Je možné, že ne každému se líbi hromada počítačových animací, ale chápejte, fantasy film je vždy obohacený o mnoho vymyšlených postaviček, kreatur, příšer a všeho dalšího. Percy nebyl vyjímkou a naservíroval nám toho podstatně dost i s scénami, které se přiliš nepovedly. Ale hlavní je, že byl dodržen smysl tohoto dílu. ()

ivan bohatyr

Tak samozřejmě, že náctiletým v USA jsou řecké báje a mýty šumák, tak jim z toho udělají takový paskvil, ale jako akce tam je, efekty taky dobré, je taková slušná fantasy. A to, že udělají z Poseidona pošťáka, bych zase přímo jako problém neviděl, prostě si to udělali po svém. ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)