Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Janega

Ešte naivnejšie a tupejšie než prvý diel. Síce som tomu dal 3 hviezdičky, lebo nuda to nebola, to však nič nemení na fakte, že je to kravina aj na detskú fantasy. ()

t.mon

Knižní série Percy Jackson je jedna z mých nejoblíbenějších, a jednička byla velmi průměrný film, kterej mě nijak nenadchl. Freudenthalovi jsem taky nevěřil, protože zprasil Diary of a Wimpy Kid. No a dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal. Moře nestvůr je opět průměrný film, ale alespoň lepší než jednička. První scény mě sice přibily do sedadla, dále už jen průměrný film. Ale šlo to a jsem spokojen. P.S. Kdyby měl Freudenthal ještě o pár dolců navíc, byla by to pětihvězda. ()

Lefty86

Trochu vykrádání a prznění Souboje titánů. ne že by to bylo špatný, ale je to film spíše pro děti. Efekty jakž takž, chvílema to spíš nudilo, v traileru bylo zhruba deset minut toho nejlepšího z filmu. jinak to byla slátanina. ()

peetriss

Ve srovnání s prvním Percym Jacksonem po technické stránce jemný vzestup, avšak strmý pokles už tak nízké scénáristické úrovně. Opravdu jsem nevěřícně kroutil nad debilitou tohoto "díla" hlavou, a sám sebe jsem se ptal, jestli to není úmyslná sebeparodie. Leč bohužel, a to je to nejhorší, není - tvůrci to myslí smrtelně vážně. Před odpadem tento brak zachránili jen tvůrci efektů a příšer. Herci jsou opět slabí, Pierce Brosnan v sobě našel trochu hrdosti a napodruhé se na roli kentaura vybodl. Percy Jackson je ten nejhorší možný formát teenagerské zábavy. ()

TERRORDROME

Druhý Jacksonov Persil veselo pokračuje v análnom znásilňovaní gréckej mytológie budzogáňom pobitým klincami. Pedlohu som nečítal, ale keď uvážime aké chujoviny sa v poslednej dobe stávajú bestsellermi, zdá sa že, akoby povedal klasik v podobe Hoštického farára Otíka - "hodina velkého tresku sa blíži"! More Oblúd by sa predovšetkým malo premenovať na More Kravín, pretože hneď od prvých minút ich rozhadzuje ako šimpanz svoje bobky. Máme tu ďalšie debilné proroctvo a debilnú honbu za debilným artefaktom, ktorý môže oživiť debilné monštrum Kronosa. Ten je taký strašný a mocný, že vymastenému hrdinovi trvá aj dve minúty než ho rozseká mečom a pošle späť do pekla. Áno, aj polobožský hrdinovia sú excelentné vemená, ktoré vo vemenatosti predčí jedine polobožský záporák. Ten prenikne do tábora hrdinov len preto aby tam prezradl svoje plány. Prečo? Lebo absolútne zdebilnenie je zrejme jedným zo symptómov puberty polobožských panghartov. Aby som len nekydal, film sa prakticky nezastaví a uteká do finále ako strýko Držgroš naháňajúci dolárovú bankovku vo vetre. Jednoznačne by som spomenul scénu šialenej jazdy taxíkom s troma slepými bosorkami za volantom, aj keď je to očividná vykrádačka obdobnej jazdy autobusom z Harryho Pottera. Humor sa celkovo sústredí hlavne na idiotizáciu mytologických postáv do podoby bezzubých infantilných karikatúr. Jedine chudák Dionízos ktorému sa víno menilo na vodu bol naozaj zábavný. Steampunkový robotický býk bol tiež fajn, hlavne keď mu z huby vyliezal plameňomet. Kvalita trikov je dosť premenlivá, od podarených po kolotočiarske. Hlavne digitálne oko toho pololyklopa s chuchvalcom slamy miesto parochne bolo dosť nepodarené, to už mohli vážne použiť klasické maskovanie. Tínedžerská vtákovina bez mozgu, ale istú mieru zábavnosti vykazuje. ()

lucijelucije

Nemám potuchu, jaká je kniha, ale nechce se mi věřit, že by byla tak hloupá, jako je tento film. Dala jsem dvojce šanci, protože jsem byla přemluvena, že to bude jistě pecka. Ale stejně tak, jako byla hrozná jednička, tak je nebezpečně hrozné i tohle pokračování. Kdybych brala v úvahu, že je to myšleno pro děti..Dvě hvězdy..Pokud T. Freudenthal tuhle věc myslel vážně, bylo by to hodnocení mnohem mizernější. ()

mosnak

Rodinná taškařice na nedělní odpoledne na Nově. Ale nejdřív se dočkáme Novácké upoutávky na "premiérový MEGAfilm na Nově" v sobotu v osm! Až pak si jej užijem v neděli odpoledne :-D Percy Jackson je mířen přesnou ranou na pubertální publikum. Které tento kindermovie ocení. Já ale ne! - 35% ()

seko0408

Tak prepracovane efekty a tak stupidny film ? Neznasam tuto kombinaciu. spoiler: ... znicit nejakeho plechoveho byka za 10 minut a kronosa za 2 minuty to je uz ozaj vrchol toto! Rozmyslal som nad 1 hviezdou ale vzhladom na to ze som to dopozeral do konca som sa rozhodol pre 2*. ()

Mr.curry

Jasný důkaz, že olympští bohové neexistují; na Diově místě bych si pro štáb vyhradil i půlroční zásobu blesků. Kdo jsi, černý faun? Bác! Věštkyně v taxíku? Bác! Kyklop hipík? Bum bác, UPS prásk. Pana Tucciho bych ušetřil. Dokonce ani distribuce si nebyla schopna odpustit hrubku na plakátech a stand-upech. Dvě hvězdičky a třetí za efekty, střílet z konfederační lodě do útrob Charybdy, žůžo. ()

Wancohoff

kvoli tomuto som nastartoval po tyzdni projektor. reku pozriem pekne efekty... chyba.. vypol som to asi po 50tych minutach... ()

newmant

Povedený filmek, kde se nešetří pěknými filmovými triky místy okořeněnými pikantním humorem. Nečekejte žádnou velkou filmovou třešínku na dortu v podobě propracovaného dlouhého či šíleného příběhu , je jednoduchý a lehce stravitelný a to není nijak na škodu. Stačí jen dát nohy na stůl a pustit telku...:-) ()

Carmichaell

Čekal jsem od toho něco víc ale i přesto jsem se na to vydržel dívat a ani jsem se nějak zásadně nenudil. Bylo to akční a kdo má rád fantasy tak to je film pro něj. Podle mě byla jednička o malinko lepší ale přesto si to ode mne zaslouží tři hvězdy. ()

Flopik

Opäť idem asi proti ostatným ale pre mňa o veľa lepšie ako 1.Nápadité , akčné už je to o dosť menej detinské ako 1.Síce veľké mínu že Grover tam je veľmi krátko ale nevadí.Herci omnoho viac sympatický.Príbeh mi prišiel pohode.Hudba fantastická.Samozrejme nevyhlo sa to občasným nudným scénam ale oproti jednotke ešte raz veľký krok dopredu.Ja idem na 5* keď vidím aké malé to má hodnotenie.A trojku jednoznačne chcem, už len z toho dôvodu že nemám rad neuzavreté veci. ()

Erik7595

Prvý Percy Jackson bola zábavná rodinná akčná fantasy, ktorá grécku mytológiu obrátila hore nohami, bola avšak svižná, vtipná a zábavná jazda, pre mňa so sympatickým obsadením. Pokračovanie ale dostal do rúk "režisér", ktorý všetko obrátil do nechcene smiešnej frašky. Nie je to ani zábavné, ani vtipné (všetky vtipy vyznievajú do trápnosti). Doslova som pri pozeraní trpel a sotva som ho dopozeral do konca. Keby toto pokračovanie dostal do rúk nejaký schopnejší režisér, mohla z toho byť zábavná blbôstka, akou bola jednotka. 30% ()

Blue.Shark

Příběh mi sice seděl o něco víc, ale faktem zůstává, že se nezlepšil natolik, abych mohl hodnotit více, než průměrem. A nevím, jestli se mi to jen zdá, ale vidím tu silnou inspiraci Harrym Potterem. Všude. Na A. Daddario se pořád dobře kouká, ale zajímalo by mě, kdy se stalo, že se dcera Athény a v prvním díle drsná bojovnice, změnila ve fintilku, co si za celý film nestřihne žádnou větší akci? Nekonzistenci nemám rád. Jednou a stačilo. Těším se na třetí díl, který s jistotou téměr stoprocentní přihodím do šuplíku k jeho dvěma sourozencům. ()

Vilg

Další díl příběhu o tom, jak šla řecká mytologie na vandr aneb kurz tolerance pro debily. Nulové respektování charakterů postav z předchozího dílu - kromě Percyho, který žádný nemá, a satyra, jehož charakterizuje, že je černoch. Herecký ansámbl známých jmen obraný na kost, což je v případě Pierce Brosnana, který minule předvedl nejkřečovitější výkon svého života (a to, vážení, počítám Mamma miu), výborně, v případě ostatních průser. Cameo Nathana Filliona je milé, ale ve své krátkosti zbytečné. ()

warrenur odpad!

Hrozne preplacane, mytologiu znasilnujuce a skutocnemu herectvu sa vysmievajuce nieco, co ma od fantasy na mile daleko. Zabity cas. Musim si dat nieco dalsie na spravenie nalady. Neriskujte to. ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)