Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

cerbygerby

Tenhle 4 díl se strašně podoval filmu LEDOVÁ SMRT - zima...banda mladých uzavřená v budově čelí smrti... klasická vyvraždovačka.. je fakt že mě spoustu věcí vadilo, a říkal jsem si proč tam ten dotyčný šel, proč tam zase nešel, proč to udělall takhle, nebo naopak, ale to k takovémuto žánru patří a skousnul jsem i ten konec který jsem tak nějak tušil...prostě to chce vypnout a jen si "užívat" provedení vražd - to porcování za živa se tu fakt povedlo ... ale jo celkem to dokázalo bavit a myslím že si to ty 4 * zaslouží - 65% ()

Kadas97

Konečne nejaká zmena! Z okukaného lesa sme sa presunuli na psychiatrickú liečebňu, ktorá už aj keď sa tvorcovia o to nesnažili robí nejakú atmosféru. Násilné scény sú tu vyobrazované detailne a dlho, ale konečne nie sú tak hnusne digitálne. 5 z 10 ()

CharlieSs

5 hvězdiček si to nezašlouží, ale já je dám kvůli té nemocnice, protože takové prostředí jsou pro horory prostě nejlepší... ()

KafuR

Béčková jednohubka, která možná až trestuhodně nestaví na napětí, ale ke spokojenosti jí stačí "pouze" explicitní záběry, a to jak na souložící páry, což je pro tuto séri typické, tak na místní kreatury dosytosti si užívající přísun nového papání. Vánice za oknem tomu alespoň trochu propůjčuje atmosféru, ale jinak se jedná o ničím převratný slasher, u kterého ani nejnadějnější scény typu pitvy zaživa nejsou dostatečně intenzivní. ()

mattpro

Tak toto bola kvalitná, nechutná "podívaná". Momenty keď si tam fritovali ľudské mäso, priamo odrezané zo živého človeka boli brilantné :D Každopádne nechutný film, ale kedže to je úlohou Wrong turnu, tak v konečnom dôsledku lepší priemer. ()

ladybird32

Debilina plná príšernej ružovej krvi, úplná zbytočnosť, strašná sračka,1 hviezda za poslednú scénu aj s poslednou muzikou...unavilo ma to... ()

kukkik odpad!

Kvalita této série klesla na 10%.... ve Wrong Turn 3. Wrong Turn 4 je už na hony vzdálené původním dílům a nebýt názvu, těžko bych si tipnul, že jde o stejnou sérii. Jen těžko hledám slova a tak za mne promluví alespoň hodnocení.... ()

Lumberjack

Tuto sérii mám docela rád, ačkoliv některé díly byly horší a některé lepší, pořád se jedná o vcelku kvalitní zábavu... Zasazení děje do zimy, sněhu a opuštěného ústavu může vyvolat malou podobnost s další (norskou) žánrovou klasikou Ledová smrt. Sice mě občas zaráželo dementní chování postav, ale nic tak hrozného to nebylo, násilné efekty slušné (fondue byly vrcholem), takže dávám slušný průměr, který neurazí snad žádného milovníka tohoto žánru... ()

Menno

Působí to dojmem, parta přátel se rozhodla natočit si v amatérských podmínkách pořádný splatter. A to se mi líbí. ()

vlado90

Wrong turn 4 bol poriadne brutalny a aj to ze sa odohraval v zime sa my pacilo, bolo to lepsie nez 2diel ale horsie nez 3 a 1 diel. ()

dudo0606

A presne takéto horory mám rád ... skupina teenagerov uzavretá v obrovskej budove, z ktorej niet úniku, lovená monštróznymi kanibalmi ... navyše Jennifer Pudavick tu bola nádherná, racionálna a absolútne skvelá (mimochodom nepáči sa mi že nie je v systéme čsfd ale nevadí) ... pár chýb tam predsa len bolo ale aj tak je to u mňa na 4* ... skoro také dobré ako jednotka s Elizou Dushku ()

Hashirama

Zatímco v předchozím díle byl Declan soucitný a vyhodil název na obrazovku v prvních pěti vteřinách, aby to měli všichni rychle za sebou, nyní se nás opět snaží přesvědčit, že poctivě absolvoval všech deset lekcí kurzu režie, který tak obtížně vměstnal mezi lekce vaření a péči o děti. Jeho záchvaty tvůrčí aktivity a arzenál nápadů se projevují takovými maličkostmi, jako je snaha vzpouru v sanatoriu audiovizuálně smíchat do podoby Colina Firtha v kostele, přestože má výsledek podobu Zdeňka Trošky kdekoliv. Pro demonstraci můžeme uvést ještě úvodní titulky ve stylu krátkého uvolněného hudebního intermezza se skútry a snowboardy, což je nejprovařenější béčková režijní praxe. Poté se ozval Declanův osud obohatit každý regál každé benzinové pumpy svým majstrštykem a začalo se jezdit prudce z kopečka. Zatímco byl v předchozích dílech udržován zdravý počet herců, zde se rozhodlo nahnat do kulis čtyřicet čerstvých krásných komparzistů, kterým není těžké přát smrt, zato je téměř nemožné jim držet palce, jelikož neznáme ani jejich jména, natož, aby jsme dokázali poznat je. Za zmínku stojí také více než podivuhodné chování postav, kdy se zcela vážně a bez zbytečného ostychu nebojí usnout během hlídání tří igelitových pytlů přes hlavu, ubodat kdekoho, či s úsměvem od ucha k uchu jezdit sem a tam na skútru. Abych ale zase tolik nekřivdil, tentokrát jsou všichni koukatelnější než posledně a i po čtyřech genocidách dokázal kdekdo během odřezávání a propichování zůstat stále při vědomí. Ta americká hamburgery posilněná výdrž, to je něco. PS: Exkluzivní písně od Blackout City Kids je vyloženě škoda, stejně jako Jennifer Pudavick, která je naprosto kouzelná. ()

Hellknight12

Docela fajn prequel, ktorý je bohužiaľ dosť slabý čo sa týka hereckých výkonov. Príbehovo je to pritiahnuté poriadne za vlasy. Pôvodná trilógia sa drží jednoducho mutácie a tu sa rieši niečo čo ani sa nedá pomenovať. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

merlinovic

Jednoznačně zatím nejslabší díl série. Po začátku který naznačoval, že to bude soft-pornová vyvražďovačka z toho byla obyčejná, nudná vyvražďovačka bez nápadu. Smrti nezajímavé a ani vtipné. Oběti mají v hlavě nasráno, jednají naprosto nelogicky. K dobru budiž úvod který potěšil, ale neudržel laťku a za zmínku ještě stojí "lidské fondue" což je pro mě na celý film málo. ()

beso74

Paráda, všetkým neprajníkom odkazujem, že séria sa predsa len vyvíja, kanibali sa pomaličky, pomaličky naučia používať príbor, a to už určite, ako všetci uznáte, je jednoznačne dokladom ich poľudštenia... :D No, príbor zatiaľ nie, ale opekanie na dlhej vidličke už hravo zvládnu. Samotný dej je viac na smiech a zaplakanie ako na vyľakanie, skupinka mládežníkov jačí a spraví presne opačne ako by spraviť mala. samozrejme, že keď niekoho chytia do slučky okolo krku a ťahajú ho hore, naj nápadom je ťahať ho za nohy dole... A keď počujete kámoša kričať o pomoc, vtedy je najideálnejšie hlasovať, či mu pomôcť alebo nie. A samozrejme, keď sa hľadá niečo strašne dôležité, vtedy je sa najlepšie dobre vyspať a odložiť to na ráno... Ouuuuuuuuuuuuuu, silná káva na mňa. Ale keďže miestami je to aj pozerateľné, hlavne niekoľko minút strede a potom ešte koniec a navyše som mal tento týždeň čo sa týka pozretých filmov pokladám za horšiu ako katastrofálnu, dám dve hviezdičky, nech každý vidí ako som štedrý (Niekedy). :D (Ak si chce niekto užiť kombináciu sneh + mládež + vraždiace monštrá nech radšej siahne po Mŕtvom snehu, ak to ešte nespravil, myslím si že bude oveľa oveľa spokojnejší. ()

Knor

Po ne moc povedené 3 přichází díkybohu zlepšení. Tuhle sérii mám celkem rád a dost jsem se na 4. díl těšil. Jedinej problém je zase to, že všichni lidi co se mají s mými oblíbenými kanibali setkat jsou prostě dementi a nejde si přát nic jinýho než jejich smrt, čím vlastně opadá veškerý strach nebo napětí a dá se sledovat jenom jejich postupná likvidace (což mi ani trochu nevadí, jinak bych byl naštvanej) V prvním díle se dalo ještě mluvit o strachu, herci nebyli tak příšerní a dalo se jim i fandit. Druhý díl byl dost brutálně rozjetý a účastníci té reality show byli tak hloupoučký až to bylo prostě pěkný. Ve třetím díle opadla nápaditost, Three Finger se vyžíval v lovení a likvidaci, což bylo na tom filmu jediné povedené a těm tupým lidem prostě nešlo fandit, pouze přát smrt a to samé je tady, všechno tu funguje dobře až na ty lidi, pošlete partu dementů a krav do opuštého sanatoria a sledujte co se bude dít. Tihle tři bratři mutanti jsou labužníci a to co dělají, dělají s radostí a důvtipem.......Mučte mě, bijte mě, žerte mě, já mám prostě tyhle tři bratry kanibálky rád a dost mě baví. ()

navabaca

Tolik dějových nesmyslů pohromadě v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. V tomto ohledu se s tímhle brakem může měřit snad jen Wrong Turn 3. Proč se v dnešní kinematografii stalo zvykem, že ti nejhorší režiséři se věnují tvorbě sérií z původně jednoho dobrého filmu? Asi by jejich filmy bez známého názvu nikdo nechtěl vidět. ()

crjules

Uf uz to mam za sebou :) Tak lepsi nez trojka to take nebylo. Navic mam pocit, ze tady se vsechno dohani detailni nechutnosti a film mi silne pripomina italske "skvosty" 80tych let s tematikou kanibalu. Navic debilita z postav strika jako ta krev. "Nedelej to, jsi lepsi,budes s tim muset do konce zivota zit" ... od te chvile jsem te tesil, kdy a jak uz tu uplne blbou cuzu zabiji , zacal jsem fandit tem zpotvorencum a touzebne vyckaval konec filmu. ()

Bube1

Nemůžu si pomoct, ale tohle je můj nejoblíbenější díl ze série Pachu krve. Největší podíl na tom má asi propracovanost gore scén, ta je skvělá. Jinak samozřejmě inteligence hlavních postav na bodu mrazu a děj těžce mimo. Asi mám k tomuto dílu tak kladný vztah, vzhledem k naprosto nekoukatelné trojce. Čistě ze subjektivního hlediska dávám Krvavému počátku nejvíc hvězd ze všech dílů Pachu krve. ()