Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

Matli

O hodně lepší jako trojka, ale na tři * to není, ani lesbičky to nezachránily. Krvavé scény byly slušně krvavé, skoro jako v Saw, ale moc jich nebylo a hlavní záporáci byli na můj vkus až moc chytrý. 38% ()

Yarwen

První film, ve kterém se hlavní hrdinové chovali tak stupidně, že jsem raději fandil zlounům, protože kdo chce kam... Na druhé straně je film prost větších logických kiksů, chlapci a děvčata prostě dostávají to, co si zaslouží a rovněž zpracování je docela dobré, takže odpad si to nezaslouží, na druhé straně znovu to vidět také nemusím. ()

Aurus

Ok zatím nejhorší díl ze série Pach krve ale zas tak špatný to není. Příběh je docela dobrý, boužel žádná postava není sympatická a je spíše blbá, hudba je docela ok, atmosféra tu skoro vůbec není, což je škoda, napětí je zde jenom jednou, lokace je docela zajímavá a kamera filmu je docela dost dobrá. No za mě docela sklamání narozdíl od předchozích dílů. Za mě 5/10. ()

katzo

Americké "decká" sú teda odvážne. Síce nie som žiadny posera, ale v noci a sám by som určite nešiel "preskúmať" bývalú psychickú liečebňu. Keby hlavné postavy neboli tak tupé, nesympatické a nezaujímavé, bolo by to pozeratelnejšie. A kludne ich mohlo byť o polovicu menej. Tu kvantita vyhrala nad kvalitou. A ten koniec tú ich sprostosť zaklincoval :) ()

Poupe

Říkala jsem si, že jednička byla docela dobrá, lekavá a nechutná a že se teda podívám na čtyřku (s tím, že dvojku a trojku jsem neviděla). Bohužel musím říct, že si to víc jak jednu hvězdičku nezaslouží. Herci OK - nebyly tam uječené modelky jako ve většině filmů s podobnou tématikou. Nevadí mi násilí či krev ve filmu, ale tady u některých scén se mi zvedal žaludek až moc. Není tam nic lekavého, nic, co by člověk neodhadl dopředu či překvapujícího. Snad až na úplný konec, který člověk nečeká, ale místo, aby se lekl (jak je to jistě myšleno) se začne smát a směje se ještě v polovině titulků. Přijde mi zbytečné točit x dílů o něčem takovém..Občas je opravdu méně více. ()

Rockerman

Tak jedničce a dvojce se to nevyrovná. Oproti trojce je to však o několik tříd lepší. Jasně, že všechny scény už někdy někde byly, ale i tak jde o slušný nářez. Některé scény sice trochu sklouzávají až k parodii, ale většinou je to fakt brutal. Závěr se zdál být nedomyšlený. Dvě letící hlavičky to nakonec vylepšily!!! ()

Hapretor

Jako horor absolutně debilní. Jako hororová komedie oddechové a vtipné. Škoda, že tak klišoidně a kýčovitě. Všem teen prcálkům sem přál již od první minuty krásnou smrt. Kdo ale viděl jen jedničku, toho, bohužel, překvapí jen ta stupidita snímku. ()

Deratizer

Proč je tak moderní v dnešní době takové filmy kazit dementními postavami s dementním uvažováním a chováním? Kvůli tomuto jsou ty filmy často hrozně laciné. Jinak by se mi to líbilo, ale mě už ty skupinky přátel, co někde zabloudily (furt dokola) lezou krkem. Tak na jednu stranu jim mutanti kuchají kamaráda zaživa a pipina je při této příležitosti schopná nemravně navrhnout zvrhlé hlasování, zda svýho kamaráda půjdou zachránit nebo se zdejchnou. A pak když zmutované vrahy chytí do pasti a zbývá krůček k jejich vyhubení, tak madam si z lítosti k nim prosadí, nechat chudáčky malé žít. Neuvěřitelné. Na konci filmu se smějou, jakoby se ten teror těsně předtím vůbec neodehrál. Nejsem pitvač logiky ani podobných aspektů v podobných filmech tohoto typu, ale toto už řve do očí. Wrong Turn jako hororovou sérii jsem si jinak velmi oblíbil, ale vadí mi ta jmenovaná lacinost a ubohost. Takhle kdyby to bylo ve stylu remake Hory mají oči, to by byla kvalitka... ()

GOREGASM

Jelikož trojka stála za starou bačkoru, měl Declan O´Brien co napravovat. Středoškolskou terminologií si dovolím konstatovat, že prospěl a rozhodně ne s odřenýma ušima. Úvod má grády i atmosféru, přestože se musel Strauss v hrobě obracet, a zmutovaná žranice může do čtveřice začít. Příběh, jestli se obecně v rámci tohoto subžánru dá toto slovo vyslovit s potřebnou vážností, je zajímavý alespoň změnou prostředí (sněhem zakonzervované sanatorium je gut), zbytek již podle zaběhlé šablony. Přesto bez námitek, protože krvavé je to náramně a ani o žánrové chuťovky není nouze. Na závěr pouze vyvstává otázka, proč to vždycky odskáčou mladí a blbí? 60% ()

helloween93

Vyzdvihl bych snad jen úvodní Straussovo "Na krásném modrém Dunaji" a likvidace sanatoria. Zbytek filmu je přehlídka klišé a hlouposti všech postav. * ()

MickeyStuma

Čtvrtý snímek o zabijáckých mongoloidech nám prozradí, jak to vlastně všechno začalo. Přesněji řečeno, odkud se ti kanibalští mongoloidi vlastně vzali. Myšlenka vrátit se na začátek byl dobrý krok, neboť nám dává příležitost setkat se s třemi hlavními mongoloidy ještě v období dětského věku. A jak jinak, než uzavřených v psychiatrickém sanatoriu. Dozvíme se zkrátka o jejich počátečním osudu a co se stalo, že se ocitli venku na svobodě. Filmových hororů z prostředí opuštěného sanatoria už bylo natočeno spoustu, ale na kouzelnosti odpudivého prostředí to stále neztrácí. A tak tu máme další teenagerovský slasher očekávaně ničím nevyčnívající. Gore scénám bylo učiněno za dost na své krvavé atraktivitě a to platí i pro nelogičnosti hlavně co se týče naivního chování a reakcí na danou situaci teenagerů. Ale co si budeme povídat, bez toho by to prostě nebylo ono. Kritika se týká hlavně hodně sníženou vynalézavostí násilných scén, ale lze vůbec ještě něco nového vymyslet? Oproti zcela prvního snímku je zpracování nepřekvapujíc slabší, ale rozhodně stále lepší, než byl snímek druhý. Po zhlédnutí tohoto snímku vzniká otázka, jakým směrem se dál tato série bude ubírat. ()

the_bitch

Podla mna toto uz nemalo čím prekvapiť,jednoducho to iste,ako predchadzajuce diely.. so ziadnou novou myslienkou..a navyse,niektore sceny absolutne nerealne.. 1* ()

helraiser

A jéje, tohle se teda moc nepovedlo. Série Wrong Turn má být lesní slasher, tak proč se zatraceně odehrává v nějakým blázinci a navíc v zimě, to už je průser sám o sobě- podobně jako ve třetím díle Fritt Vilt kde není po sněhu ani vydu ani slechu, no vůbec tyto dva díly dvou různých sérií toho mají společného víc než dost, především, ale to, že jsou opravdu velkým zklamáním pro fanoušky. Takže se podívejme nejdříve na mínusy. Takže za prvé naprosto neuvěřitelné postavy které se chovají tak hloupě až se divák nestačí divit, tak blbou partu jsem snad v žádným jiným slasheru neviděl. Za druhý prostředí blázince i když je dobré a pro horory jak dělané se pro tento případ vůbec nehodí a navíc je naprosto nevyužité. Za třetí tu je místy dost velká nuda. Co se ovšem povedlo tak jsou opět mutanti a gore scény které jsou opravdu dost brutální. No prostě nádhera pohledět. Každý zabití stojí za to, nejleší je rozhodně scéna při které se mutanti futrujou ještě z živé oběti, opravdu maso. No, ale bohužel tohle celej film nezachrání a tak se pořád jedná o dost jasnej podprůměr a to je opravdu velká škoda. ()

towstit odpad!

Asi najnesympatickejšie obsadenie široko ďaleko, a určite jebnutejšie chovanie postáv nenájdete NIKDE: Ani za dobrý úvod a pár skvelých momentov, nemôžem ísť za tie dva úvodné body vyššie ako na Odpad . ()

Naki

Nevím, jestli je horší fakt, že oproti jedničce tady byly daleko mizernější efekty, nebo poslední scéna, která byla doslova parodiální. Poprvé za celou tetralogii se mi líbilo prostředí i herecké obsazení. Začátek, plný morbidních scén, mě nadchnul, jenže v půlce filmu jsem si uvědomila, že to prostě zase bude další nepovedený horor a ke konci filmu už to byla spíš černá komedie. Pro zasmání ideální, pro požitek z filmu, ne-e... ()