Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

sir-dave

No do prd*le, Totally disgusting! Plno klišé a jiných věcí, ale předpokládám, že na čtverku se podívá už jen fanda série. Přechod do jiného prostředí vysvětlili obstojně. V porovnání s trojkou má tohle o málo navrch, jen mi tady nejvíce vadily čtyři věci. Mírné spoilery /// Za prvé trapné a nesmyslné zdržování času při situaci "hlasování". Za druhé za FAIL se zapalovačem, mě oběsit přítelkyni, tak se vůbec nerozmýšlím. Za třetí nelogické chování těch upištěných bab a za poslední, že to kanibalistické málo členné rodince nikdo pořádně nenandal. Početně na to rozhodně měli. Nejvíce potěšila klasická žlutá dodávka v závěru .)) Jedí ho zaživa jako nějaké vyjeb*né fondue! ()

3n3my

Hororovú atmosféru, až na dve ľakačky, by sme tu hľadali márne. Zato nájsť uprostred zimy vykúrený a opustený hotel - ústav, to je na nezaplatenie. Takýchto a podobných chýb je tu na tucty a celé to riadne smrdí amatérčinou. Niet divu, na čo všetko siahne tento pán režisér, tak to ide do čiernych čísel - okrem dvoch pokračovaní Wrong Turn, ktoré, zdá sa, drží nad vodou len názov a pár nadšencov tejto série. No a keďže trojka bola za dve a páčila sa mi viac, štvorke vyťahujem len hviezdu jednu. ()

Nivenx

Pouze první díl a druhý stály, za to aby se divák o nich bavil a mohl to chválit, jelikož tam šlo o dobrý příběh, solidní dialogy, dobré masky a perfektní gore scény. Od té doby co se k série přisral O'Brien je všechno jinak. Příběh je takový, že uspokojí, ale nějak nenadchne, dialogy a chování postav totální katastrofa a gore, které ještě jako jedinné se drží průměru. Tento díl se drží stejné kvality jako díl předchozí, akorát s blbějším scénářem, ale zase o něco lepšími vraždami. 40% ()

Doudis19

Čtvrtý Pach krve je ohromně těžké dokoukat, a to i přes mile zvrhlou brutalitu, nesmlouvavost zmutovaných kanibalů a příjemnou obměnu prostředí. Důvodem je neuvěřitelně stupidní chování místní omladiny. Aby se děcka stále dokola idiotsky rozdělovaly, na to jsem si už zvykl, ale aby se hrdinka místo možnosti uprchnout vrátila do náručí magora z důvodu, že ve sněhu ztratila pohrabáč se slovy:" musím se pro ní vrátit, je to moc dobrá zbraň". Tak to už je moc. Navíc ho za celý film nepoužije. Kdykoli jde do tuhého, bere nohy na ramena a ječí jak p*ča! Moje nervy. ()

ecceHOMMO

Úvod milo prekvapil, škoda, že sa naň nedokázalo patrične nadviazať.....A zasadiť dej do opustenej nemocnice mi prišlo ako hororové klišé. Resumé: v pohode pozerataľné, ale nedostačujúce. ()

DJ Rocco iNc

Vopred neodporúčam pozerať, ak nemáte radi céčkové záležitosti. Ušetríte sa zbytočnej nervozity z tuposti niektorých žien, najmä z tej, ktorá nechcela skriviť ani vlások psychopatickým mutantom, na čo doplatia ostatní, ušetríte sa zbytočného znechutenia z celkového dojmu a naviac si ušetríte čas. Aby to nebolo málo, tento prepadák obsahuje kopu, kopu filmových chýb. Od masiek až po scény. Sexi scény boli asi jediným pozitívom, ako aj skvelý slovenský dabing. ()

Sfinkter

Nejslabší je poslední třetina, kde se nenajde špetka logiky a člověk je z filmu hodně zklamaný. Pach krve se samozřejmě nehodnotí v rámci žánru, ale samotné série - dvojka i trojka byly lepší. ()

Lachtaan

Díl, který už by se více vyplatil sledovat společně se šestkou spíše na stránkách pro dospělé než v televizi. Díl, který mě vůbec nebavil zasazením do zasněženého prostředí, ale potěšil několika solidně debilními odchody na onen svět i nepříjemnými interiéry. ()

Yoshimitsu

Počáteční 10 minutová scéna je úchvatná. Pořádná jatka v podobě vraždicích stvůr proti bezmocným doktorům a pacientům. Scéna, kde porcují lidské tělo zaživa odřezávají kousky těla a požívájí, jak kdyby to bylo krásně grilované prasátko, tak to je teda síla. Tuhle scénu nedoporučuju lidem, kteří mají slabý žaludek! Celkově to byla asi největší vyvražďovačka téhle série a doporučuji těm, kterým se líbil aspoň první díl. ()

ivan bohatyr

První třetina filmu neskutečně pitomá, pak se to mírně zlepší ale pořád slaby, režisér o tom asi věděl a aby divák vyloženě neusnul nebo to přepnul, tak tam občas vkládat minutku soft porna. Potom například, jak toho jednoho jedli zaživa, tak sice taky žádná sláva, ale už to konečně odpovídalo žánru horor, jinak to totiž je tak pitomy, že to spíš připomíná parodii na horor. Miluju ty řeči - "musíme zůstat všichni pohromadě" - to je správny a za 10s "co to tam je, jdu se tam podívat, zůstaňte tady" - pitomina, když to tak udělá jeden, pomyslíte si "je to blbec", ale když jich takle během 10 minut postupně odejde pět, tak to už je jako na ústav. Když toto vidím, tak už mě ten film pak ani nebaví. ()

Tereszka33

Mám pach krve ráda, ale toto mě zklamalo. Musím uznat, že možná i opice by to zahrály lépe. Vím, že ve filmech musí mít člověk na realitu trochu větší odstup, ale tohle byli fakt tupouni. Tak snad ty dvě hvězdy za dávku gore a krve, jinak si to více nezaslouží. ()

Bobik9

Tak co si budeme povídat. Je to hrozné. První dva díly se ještě daly snést. Ale trojka a čtyřka už jsou vyloženě stupidity. Začátek nebyl špatný, ale potom začalo debilních 40 minut totální kraviny. Potom se znovu začalo zdát, že by se to mohlo zvrhnout na velmi slušný závěr, ale v tu ránu bum. Jedna blbá scéna byla střídána další ještě blbější. Když už to na konci vypadá, že to bude nejtupější závěr série, vyloudí tvůrci alespoň špetku důvtipu a humoru a trochu zmírní naštvání z celého filmu. Herecky je to totální odpad. Kanibaloidní postižáčci nejsou špatní, docela dobře vypadají a hezky vrčí. Prostředí sanatoria je vyloženě dobré, na tom se dala postavit mnohem slušnější atmosféra. Věřím, že pětka a šestka nebudou horší. ()

drake31

Ako sa vyjadriť k tomuto bohapustému plýtvaniu s peniazmi - naozaj je kríza, a tak nechápem ako môže niekto dať prachy na niečo takéto aj keď to je samotný Fox. Neviem kde začať pretože toto bola hrôza na n-tú a to nie v tom dobrom zmysle. Začiatok sa javil že by predsa mohlo ísť o niečo lepšie ako minulý diel, s gore sa to trochu zlepšilo, ale tu to končí. Násilie mi prišlo strašne strojené, bez akéhokoľvek efektu - i keď sa mi žalúdok trochu zvieral znechutením to nepopieram, ale inak žiadne zaujímavé zabitia. Ale najväčším ako že fakt VEĽKÝM nedostatkom boli postavy. Mohli byť pekné akokoľvek (samozrejme slečny) ale blbosťou by sa im rovnal len málokto vo filmovom svete (tu teraz možno trochu preháňam, našlo by sa ich viac). Keď došlo k ich vzájomnej konverzácii (viem že horor nie je na takéto veci stavaný ale mohli sa aspoň trochu posnažiť nech to celé nevyznie tak trápne), to bolo ešte väčšie utrpenie ako ... fakt neviem nájsť to správne slovo. Pôvodne som rozmýšľal aspoň nad tou jednou *, ale toto bolo na mňa fakt príliš. A ešte som si spomenul, že ma pobavil ten "happyend" - LOOOOOOL. ()

Mishqo

čistá tyčka...pán režisér musí byť poriadne zvrhlý psychopat...B-horor se vším všudy - logika v kýbli, originalita sa tiež nezastavila a samozrejme ako inak než kopa erotických scén, plus scénar ala rozhovor dvoch tupých blondýniek...takže body len za tú brutalitu 2/10 ()

zdenny

Po "dvojce" a "trojce", které nebyly zas tak špatné, umístil tvůrci další pokračování do psychiatrického sanatoria, nebo spíš vězení. Což o to, myšlenka ani nápad nebyly špatné, jenže to by se tento gore film musel ubírat v duchu prvních asi sedmi minut - tedy předtím, než se objevilo "po dvaceti letech". Tím byl původní nápad zabit a začal pokus o norský slasher "Fritt Vilt". Co mám jako chuťovek chtivý divák z toho, že hnusárny zde jsou, když se pořád jen chodí nebo běhá z místa na místo a když úchylné, kanibalistické zrůdy s IQ 150 (všechny tři dohromady) jsou všude dřív a ještě (a to je horší) umí přichystat pasti hodné "MacGyvera". Chtěl jsem syrový exploit, dostal jsem vykalkulovaný gore slasher pro diváka s IQ zmutovaných zrůd (děleno třemi). PS: A to opěvované fondue? Proč si namáčeli jen kůži, když mohli říznout trochu víc a pochutnávali by si na mase? ()

pravdovravny

Zmena prostredia veľmi pomohla, príbeh konečne originálnejší ako predchodcovia, dovolím si tvrdiť, že tento diel je možno najlepší z celej série. Konečne je tam ten strach, beznádej keď viete že ste v prdeli a budete naporcovaný bandou kanibalov.:) ()