Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

figgo jr.

Zajímavý začátek se po chvíly přehoupne do klasické vyvraždovačky ve stylu série.Tento díl mi přišel ze všech nejslabší, hlavně díky nudnému prostředí léčebny a nesympatickým hercům. ()

terin.manka

No tak čtvrtý díl taky trochu ujde,ale je to už něco jiného. Nechápu scénu když je chytli do klece a ten kluk je prostě nezabil,když měl šanci. To je pro mě taková hloupost a díky tomu to má ode mě mínus. Nějáké ty dobré scény se tam přece jenom najdou ale i tak..už to není ten stejný pach krve jako první díly. ()

Rudinsky odpad!

Sadistický bullshit bez štipky filmárskeho umu, ktorý som naozaj nedopozeral. Nie pre to explicitné násilie, ktorého je tu nadmerne ("fondue scéna" samozrejme vládne), ale pre tú do neba volajúcu stupiditu a samoúčelnosť. ()

iXtr3m3

Predzvesť, že séria, je už vyčerpaná do mŕtva. Síce fajn časť, ale návraty do minulosti bývajú už také. Koniec poznáme dopredu, pokračovanie v tej dobe sa nechystá, takže ostáva čakať už len naváraná kaša, ktorá naozaj prišla, ale o tom až neskôr. ()

borec999

Úvodná scéna v blázinci s vystrájajúcimi pacientami a kanibalmi za hudobného podmazu An der schonen blauen Donau od Straussa ma navnadila a po nej som si v duchu povedal, že 4ka by mohla byť možno aj najlepším dielom série. A stal sa úplný opak. Nasledujúcich 40 minút sa nič nedeje a keď sa niečo diať začne, tak som bol radšej za pasáže, keď sa nič nedialo a jediné čo ma iritovalo boli nezáživné dialógy a postavy. Čo nastalo po tom, je totiž katastrofa vo všetkých smeroch. Nelogickosť postáv dosahuje Mount Everestu a je neúnosná aj na pomery béčkových vyvražďovačiek akou je Pach krvi, z hororového hľadiska to nefunguje absolútne, herci hrajú strašne. Vraždy, gore a triky sú chabé a pôsobia ako z dielne Asylum, krásnym príkladom je scéna hadica-explodujúce brucho: tak absurdná, že dokonale vystihuje atmosféru 4ky. No a zlatý klinec prišiel na záver, kedy SPOILER 2 preživšie postavy na snežnom skútri v plnej rýchlosti aj napriek tomu že zreteľne vidia pred sebou plot s ostnatým drátom nezabrzdia a predvedú veľkolepú dekapitáciu KONIEC SPOILERU To musím uznať, že som skoro vybuchol smiechom. Na záver ešte pochválim hudobný podmaz v tejto záverečnej scéne, nech len nekritizujem. Ale inak sa 4ke neoplatí venovať čas a celkovo je to prvý film zo série, ktorý vnímam ako vyslovene amatérsky brak. 15% ()

Holina

Přiznávám, že jsem čekal hrozně moc, asi také protože mi slasher ve sněhových kulisách připomíná tuto povídku. Ale i proto, že Wrong Turn je jedna z mých oblíbených sérií. Ale tentokrát to tak nějak není ono. Nelíbili se mi tentokrát kanibalové, evidentně chytřejší než v původních třech filmech, a tak nějak likvidace v prostorách vnitřních není tak zajímavá jako běhání ztracených floutků po lese. Takže další WT prosím zase někde v zeleni. ()

Eraserhead

Mám s tím stejný problém jako kolega Flipnic :-) Pro hodnocení tohoto filmu je velmi důležité, jestli ho brát vážně (průser) nebo jako parodii (slušný průměr) a nejsem si jistý jak to myslel Declan O'Brian. Přikláním se k druhé možnosti, protože při několika scénách jsem se opravdu výborně pobavil. Byl to záměr? Netuším... ()

AdamesWWE

[4/10] Wrong Turn 4 určite poteší fanúšikov tejto hororovej série. No, ked mám pravdu povedať, tak ja som bol fanúšik tejto série, no ked som videl ako dokázal Declan O´Brien béčkovo skombinovať film prvky filmu Hostel, Texaský Masaker a Wrong Turn, tak som iba krútil hlavou, načo robil 4. pokračovanie, ked si nevie udržať laťku na hranici priemerných hororov. ? Odpoved je jednoduchá, snažil sa nám priviesť niečo ako-tak nové, ale nové iba v rámci Wrong Turn série. Predošlé 3.časti sa odohrávali v lese, takže comeback do minulosti a následne zabíjanie kanibalov v bývalom sanatóriu, bolo malým oživením tejto série. Hororové krvavé scény tu sú, sú aj brutálne a aj ich množstvo je obstojné, natočené sú úplne priemerne.Film nemá žiadne tempo, mutanti sú dobrí, herci neistí, nesymapatickí a priemerní. Béčková hororová zliatina, na ktorú sa dá pozerať, no nevystraší ani náhodou, brať to ako vážny horor už nemôžme(bohužiaľ), druhý najhorší film v rámci série, päťka je ešte horiša. ()

Hanys_

Jedna z nejlepších letošních komedií. Vážně, tolik jsem se letos u filmu asi ještě nenasmál (ikdyž asi to záměr Mr. O´Briena nebyl..), a tak hlavně díky tomu nemůžu Wrong Turn 4 hodit do odpadu, kde by normálně patřil... ()

kery-

Lidí jako srač*k, všichni samozřejmě zařvou, jde jen o to v jakém pořadí. A snažit se zbytek děje uhrát na lesbické porno, to je taky dobrá bída. Teď toho času lituju.. ()

Pttak

Už to neni prostě ten pach krve co to býval. Ještě někdo narežíruje další díl, tak to dopadne jako série SAW. ()

MareT.

Ta třetí hvězda je za tu brutalitu! Jinak vcelku průměrná tuctovina, která je viditelná jen kvůli zavedené značce. ()

ondrula

Jako exploitation horor to není špatný. Vlastně jsem poslední dobou viděl tolik špatných hororů, že Wrong Turn 4 je dost dobrej film. Snaží se šokovat originálně ztvárněným násilím, což se mu ovšem zdaří - alespoň v mém případě - pouze v úvodní scéně. Dvě věci mě tam dost vadily; jednak předvídatelnost (film je jedno klišé za druhým a někdy je to až směšný) a nelogičnost (úchyláci třeba rajtujou okolo svých obětí na skůtrech a pak zničehonic odjedou). Podivné jsou také herecké výkony, ale už jsem v hororech viděl horší, všechny ovšem předčí ta blonďatá minďa, která tam očividně byla jen do počtu, celou dobu snad nekvákla a všiml jsem si jí až v okamžiku její (kuriozní) smrti. ()

J*A*M*A*L

Dalo by se říct že Declan O'Brien je amatér a tímto filmem to docela jasně dal najevo.S jedničkou se to ani v nejmenším nedalo srovnávat.Možná je to taky už hodně přehnané a hodně mě překvapil konec občas to tak dopad, ale na to se už musíte podívat sami a sami taky poznáte.Jinak nečekejte nic nového nebo překvapivého.15% ()

Arach.No

Wrong Turn 4 sice má nějaké slušné gore scény, ale to je asi tak všechno (mimochodem, neobjeví se tu žádná Wrong Turn!). První hodina není nic extra, ale nerozčilovala mě. Závěrečná třetina je dokonalou ukázkou imbecilismu. Declan O`Brien je nejspíš podobě inteligentní, jako postavy, které píše. Jinak si kreténskost chování všech (!) postav nedokážu vysvětlit. Žánrová pravidla používá jak se mu zachce, bez jakékoliv koncepce. Chvíli se jich bezmyšlenkovitě drží, pak je zase postaví na hlavu. Tento film prostě nedává smysl. Declan je podprůměrný režisér rutinnér a totálně sračkový scénárista. Zajímavé je snad jenom to, že první teen oběť taky hraje jednoho z vrahů (tříprsťáka). ()

Paldiny

Slušná sadistická hračka. Moc sa mi páčila úvodná desaťminútovka v rytme noblesy starých bálov. Dejovo cestujeme časom, čo je logickým vyústením poslednej čistky a po nakopnutom rozbehu zakotvíme v (takmer) opustenom sanatóriu. Partia študentíkov je samozrejme rozjašená, zvedavá, nadržaná, ale zároveň obstojne popárovaná, takže tu máme horny dravca, uvedomelca, pohoďáka, lezbičky. Aj vďaka nim je zoznamka pred nájazdom kuchárov znesiteľná. Keď dôjde na očakávanú skrývačku a porcovanie tých čo sa skrývať nevedia, sledujeme svižnú vyvražďovačku. Tej to kazia iba nezmysly z druhej polky a spoilerujem. Skutočne sa kanibali vydesia, keď na nich zakričíte? Vážne by ste dobodali bežiaceho človeka s vrecom na hlave? A čo tá jazda na skútroch? Krvičkou sa ale nešetrí, sniežik sa nám chumelí a chlad z plesnivých stien má rovnako čosi do seba. Brian u kormidla zotrval a poňal látku inak, ale stále dobre. ()

tenebrae86

Po zpackaném třetím díle se O'Brienovi snesla na hlavu obrovská vlna kritiky, až k nevíře že dostal znovu šanci. Buď měl už předem smlouvu na víc dílů, nebo se, vědom si svých chyb z minula, rozhodl sám zjednat nápravu. Každopádně za sebe musím říct, že lepší "návrat ke kořenům" jsem si ani nemohl přát. Hororové prostředí nemocnice je vždy má srdcová záležitost, stejně jako horory o zdeformovaných lidských zrůdách. Taková kombinace mě prostě nemohla zklamat. Ze všech pokračování je tohle asi atmosférou nejvíce podobné prvnímu dílu - občas se daří navodit strašidelnou atmosféru, brutalitou se může směle rovnat s dílem druhým a jak jsem už říkal, samo vyniká skvělým prostředím. Navíc konec prostě nemá chybu, takže já říkám : "Vše odpuštěno Declane, ale příště tam už pusť někoho jiného." ()