Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

JJ.Gibson

Southpaw se hrdě nazývá Jižní tlapou a tudíž je lákavé ho trochu začít srovnávat s legendárním Rockym, bohužel to Jake Gyllenhaal se Slyem prohrává na plné čáře. Máme tady boxera, který spadne na totální dno a snaží se dostat zpátky a vrchol a získat zpět svoji dceru. Ok, kostru příběhu máme vcelku jasnou, dá se říci, že do jisté míry podobný s Rockym, ale Rocky měl obrovské charisma a okamžitě si diváka získal, to Billy Hope nedokázal ani v nejmenším. Nemůžeme mu sice upřít snahu a box v jeho podání vypadal docela obstojně, ale nestačí to! A já jsem chtěl prostě víc! Neustále prohlubující se drama, nabíralo na vážnosti a pořád a pořád se prohlubovalo, ale když k tomu nemáte aspoň malý komický ekvivalent, tak to prostě nefunguje, aspoň ne v mých očích... ()

Alementina

Scenar, ktery tu uz byl mnohokrat, ale me se hrozne libilo to provedeni. Opravdu libilo, bez ohledu na to, ze je celou dobu jasne, jak se to bude odvijet. Skvela hudba, skvely strih, ma to koule, Jake je luxusni magor, ktery ma jen velmi jednoduche mysleni, ale o to luxusnejsi telo a býčí zabědněnost. Já z kina odcázela maximálně spokojena, takže za mě, bez výhrad, takhle si představuju kinozážitek. ()

Freemind

Bojovník je jedna velká změť klišé, přičemž scenáristická a režijní neohrabanost generuje místy až komický efekt - viz opakované scénky fotoreportérů zuřivě mačkajících spouště nebo prakticky všechna vystoupení hrdinovy dcery. Děj je plný zbytečných nebo karikaturně šablonovitých postav, nejhorším průserem je ale samotný Billy Hope (i když Gyllenhaal dělal co mohl). Chápu pravidla žánru a to, že u většiny těchto filmů probíhá dramatická linka zákonitou sekvencí "na vrcholu - všechno se sere - dno - válka s démony - monumentální vítězství". Jen těžko ale můžu soucítit s hrdinou, který si první polovinu filmu způsobuje všechna neštěstí a problémy sám tím, že je arogantní a labilní kokot. Na papíře to vypadalo dobře, výsledným produktem je ale Zuřící býk pro negramoty. Ostuda. ()

kaylin

Mám prostě rád boxerské filmy a mám pocit, že se těžko natáčí nějaký, který by byl skutečně špatný. Tenhle není skvělý, ale má skvělá místa a na Fuquovi je vidět, že umí natočit skvělou scénu, nejen akční, ale i sportovní. Některé záběry z ringu jsou prostě paráda, i když v té emotivní rovině to je takové prvoplánové. ()

Tony.cs

Užijte si skvělou hudbu velikána Hornera, skvělé herectví Gyllenhaala a Whitakera a Fuquovu bezchybnou režii. Takovou pecku jsem nečekal, i když jsem znal hodnocení. Bomba. Jeden z těch nejlepších boxerských filmů. ()

DH3Factor

Musím přiznat, že na Bojovníka jsem se docela dost těšil a to jsem neměl dělat. Tenhle boxerský příběh je totiž čistokrevným one-man show. Ano, Gyllenhaal opravdu hraje jako král, ale to je bohužel asi tak všechno co si z této bezmála dvouhodinové šarády odnesete. V první části filmu mu sice trochu pomáhá McAdams, jenže ve chvíli kdy se děj zamotá, to jde hodně rychle z kopce. Film poté selhává naprosto ve všech ohledech. To, že hlavní hrdina musí trpět, jak pes by ani tak nevadilo, pokud by se to celé neutápělo v slzách a dlouhých nic neříkajících záběrech, které by unudili i nastřeleného techno tanečníka. K nulové dynamice se vzápětí ještě přidává fakt, že všechno víte minimálně o dvě dekády dopředu a nepříčetně přehrávající Whitaker s 50 Centem. Fuqua si hold asi při natáčení odskočil někam na kávičku a nechal své ovečky, ať si to nějak poskládají sami. Název Bojovník tak na to ve výsledku sedí jak ulitý. Gyllenhaal totiž statečně bojuje se zbytkem nedostačujícího ansáblu. Zhlédnutí traileru v tomto případě úplně postačí. ()

Rakosnicek77

Film pro mne byl opravdu překvapením. Jak už tady zaznělo, tak choreografie zápasů byla fakt bída, přesto pokud se na film podíváme okem sportovního analfabeta, tak jde o celkem povedené drama ze života, které mne celkem bralo a to po celou dobu jeho sledování. ()

italka63

Ty tři hvězdičky jsou za velmi dobrého Jacka a boxerské scény, jinak souhlasím s místními komentáři, moc předvídatelný děj. Škoda. ()

Remedy

Struktura vyprávění je trochu nekonsistentní, neboť po podivně uspěchané a příliš napěchované první polovině začíná celý příběh „v podstatě od začátku“. Každopádně s příchodem Foresta Whitakera na scénu se Southpaw přelije do své lepší poloviny. Není to nutně jeho herectvím (hraje svůj standard), spíš tady má divácky nesmírně vděčnou „mentorskou“ roli. Z první půlky filmu stojí za zmínku snad jen úvodní zápas, který je krásně a sugestivně nasnímaný. Všechno ostatní v první hodině mi přišlo až moc prvoplánové a přepjaté. Druhá půlka už je o dost uvěřitelnější a vyzdvihuje finální dojem do lehkého nadprůměru. ()

Thomassi

Slušné boxerské drama aneb jak může být život pěkná kurva. Stačí přijít o milovanou osobu a veškeré bohatství a sláva je tatam. Příběhově standartní pohled do boxerského života, který ničím nepřekvapí a vlastně už od začátku tak nějak tušíte, jakým směrem se to bude ubírat. Ale i přesto Billymu fandíte a povzbuzujete ho. Kdo ale drží tento film nad průměrem, jsou herci. Jake Gyllenhaal je bezkonkurenčně nejlepší a nemohu si pomoct, ale je čím dál lepší a lepší. Těším se na každý jeho další film. Velmi dobře zahrál i Forest Whitaker a sexy stránku obstarala Rachel McAdams. Takže ve výsledku film ničím nepřekvapí, ale pěkně se na něj kouká. ()

salalala

Southpaw není nijak originální a je to klišé od začátku do konce. Fuqua pracuje s předvídatelným a obehraným příběhem, v němž není místo pro jakékoli překvapení nebo alespoň trošku nečekaný zvrat. Od začátku se jede na jistotu, která po léta na diváka funguje a není důvod ji nějak měnit. Tvůrce tohle dobře ví a pokouší se film oživit hodně syrovými zápasy, které bolí i diváka, což je jedině dobře. Nejsou sice nikterak objevně natočené, ale jsou dynamické, svižné, občasné použití ruční kamery v nich funguje a nijak neurazí ani očekávané zpomalovačky, kterých naštěstí není tolik. Důležité je, že rány jsou surové a opravdu fyzicky nepříjemné. Hlavním trumfem Fuquy je ovšem obsazení, které se mu povedlo a bez něhož by byl snímek zoufale zapomenutelný. Gyllenhaal je famózní a v podstatě nesympatického hrdinu ztvárnil tak, že mu nejde nefandit a jeho snahy o proměnu i boj s jeho vznětlivou povahou jsou uvěřitelné. Když se k němu zhruba v polovině přidá neméně fantastický Whitaker, film se mění na sólo pro ně dva. Jejich vzájemné scény i dialogy baví, mají náboj a ačkoli jsou některá životní moudra dost laciná, z jejich úst naštěstí tak úplně nezní. McAdams je spíš ozdobou, protože nemá tolik prostoru, ale "to svoje" si uhraje. Nebýt herců, dal bych zcela jasně průměrné hodnocení, protože Southpaw příběhem nezaujme, jelikož je ale casting naprosto dokonalý, zvedám hodnocení o jednu hvězdičku, i když ten film pravděpodobně už nikdy neuvidím. 70% ()

AlistairMir

Tak musím uznat, že loňskej rok se minimálně po stránce boxerských dramat náramně vyvedl jelikož nám nabídl hned dvě pecky a to Creda a Bojovníka. V obou filmech představitelé hlavních rolí jasně ukázali, že dřeli až do úmoru a formy jaké ve filmech mají jsou obdivuhodné. Co se týká Bojovníka tak box v něm je přeci jen trochu více akčnější a méně realistickej než v Creedovi, ale i tak je z Jakeových pohybů jasně poznat, že se naučil boxovat velice solidně a já mu jeho postavu věřil, držel jsem mu pěsti a byl zvědav jak se popere s životem, který ho srazil mnohem drsněji než by zvládl jakýkoli soupeř. A Billy Hope ukázal, že je bojovníkem nejen v ringu, ale i mimo něj. Hodně povedené drama, prima role Foresta jako trenéra a co dodat? Snad jen že po dvanácti kolech mezi Creedem a Bojovníkem, kteří do boje o vítězství dali vše tu máme nádhernou remízu a tedy vítěze hned dva. ()

dom156

Film s boxerskou tématikou, který jede v zajetých kolejích. Zpočátku jsem se moc neorientoval a bylo to rozhárané, ale poté se vše usadilo. Jake se do rolí jako boxera, vojáka či poldy hodí. Naopak bylo dobře, že docela nepříjemná McAdams brzy ve filmu zamávala šátečkem, jelikož její postava mě docela dost štvala. Konec byl docela předvídatelný možná až moc pohádkový, ale stálo to za to. Nedávno jsem viděl film s podobnou tématikou Creed a ten byl o fous lepší, ale i přesto jim dám stejné ohodnocení, jelikož na pětihvězdičkové ohodnocení to ani u jednoho není. ()

FilmFan24

Vůbec mě nevadí, že příběh není nikterak originální a tak trochu připomíná třetího Rockyho, ale sledovat Gyllenhaala v roli problémovího boxera, který padne až na samé dno a je jen a jen na něm, zda to zvládne...Eminemův song parádní a poslední Hornerovo score jakbysmet. ()

evanka

Ano, je to plné klišé, je to předvídatelné a snaží se to hrát hodně na city. Ale v tom nevidím žádné mínus, když to na ty city opravdu umí zahrát, děj vás vtáhne a ze slabších povah dokáže vymáčknout nějakou tu slzu. Sportovní filmy nejsou můj šálek čaje, ale tady hraje box trochu vedlejší roli. Jake předvádí excelentní výkon, roli má skvěle zvládnutou. Ve Slídilovi byl neskutečně odporný a tady zase předvádí úplně něco jiného a všechno mu to věříte. ()

Dont

Podobně jako jiné filmy z ringu se ani Bojovník nedokázal zcela vypořádat se dvěma klasickými neduhy - až příliš často přichází klišé a choreografie zápasů je prachbídná. Kdo sleduje box, tak ví, že takhle to v ringu skutečně nechodí. Škoda, dalo se to podle mého natočit mnohem realističtěji, jinak ale film nabízí poměrně dost silných scén a spolehnout se může na herecké výkony všech hlavních postav, včetně sympatického představení malé Oony Laurence. ()

PP66

Kdyby tam nebyl ten box, mohl to být celkem hezkej film - u mě za 3,5 hvězdy. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

Martpod

Nepřemejšlecí drama kde divák dostane přesně to, co čeká: hromady svalů co si vzájemně dávají přes hubu, krev, slzy a jasně nalinkovaný přímý příběh v rozumným dvouhodinovým balíčku. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo