Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

salisbury

Příběh provoněný páchnoucí boxerskou rukavicí zaváněl klišém až hanba mluvit, ale i přesto jsem si toto sportovní drama náležitě užil. Jake Gyllenhaal táhne celý film a občasně mu odlehčí tíhu z ramen Forest Whitaker, který zazáří nejen svým namodralým okem. Film není špatný jen něco málo mu chybí, aby se stal Zuřícím býkem či Rockym. K těmto metám má přeci jen trošku daleko a nepomůže mu ani občasně velmi zajímavá kamera. Eminem též nepřispěl soundtrackově žádnou výraznou peckou, která by mě emočně knockoutovala do sedačky. Člověk nemusí stát v boxerském ringu, aby si uvědomil, že největší boj někdy musí svést sám se sebou, tak jako Billy Hope v tomto bojem okrášleném dramatickém opusu. ()

Peterssen

Celý film táhne výkon Jakea Gyllenhaala, naopak Rachel McAdams by ve filmu mohla být ještě kratší chvíli, Forest Whitaker byl stabilně nadprůměrný. Příběh celkem klišé, ale nikoho neurazí. Rozhodně mi chyběla dějová linka zabývající se blíže vyšetřováním událostí z charitativního večírku. Co bych pochválil jako nezvyklý a velice působivý prvek byly záběry z pohledu první osoby uprostřed záplavy úderů. Ještě jednou sláva Gyllenhaalovi! ()

ConanVJ

Rozhodně jedno z nejlepších sportovních dramat, co jsem viděl. Hlavní představitelé zahráli vše bezvadně a přes svojí délku mi film hrozně rychle uběhl. 100% :) ()

PauloZ

Jake v nejlepší fyzické formě a možná na vrchlu své dosavadní herecké kariéry, kočírovaný Antoinem Fuguou, který je jistota, protože si drží režijní um na své velmi solidní úrovni u všech filmů a mám ho za to rád. Southpaw možná neútočí na nejsilnější boxerské dramata, za mě má ale rozhodně palec hore! A to jak díky Skvělému Gyllenhaalovi, tak Forestu Whitakerovi a samotnému boxu, který mám ve filmech rád. Jako drama o vrcholu, pádu a zpětném dobití vrcholu spolu s rozvrácenou osobností a životními problémy Billyho Hopea, nemůžu než spokojeně pokyvovat nad dobře odvedenou prací a odpustím i tu "boxerskou šablovitost". O čem jiném by to taky mělo být :-). ()

Marsik

Kino Svět Lišov - Počínaje dneškem bude pan Fuqua v mých TOP režisérech. Protože tímto filmem u mě zabodoval a zároveň jsem si uvědomil, že i jeho předchozí filmy mě moc bavily. Bojovník mě vtáhl a zaujal po všech stránkách. 2 hodiny jsem seděl přikovaný k sedačce a sledoval, nyní to již mohu říct, jeden z nejlepších boxerských filmů, jaký jsem viděl. Hlavně proto, že jako snad jediný film o boxu má perfektně zmáknuty boxerské scény. Takový Rocky je oproti Bojovníkovi v tomto ohledu naprostý amatér. Dnešní návštěva totalně prázdného kina (bohužel) se jednoznačně vyplatila a jak se s oblibou říká - užil jsem si to. 90% (with J.) // (12.11.2016) FANDA HD - Hmm, dobře se TV Fanda vytasila s tímhle super kouskem. 90% ()

DEXTER099

Po některých zdejších ohlasech a i recenzích jsem pomalu čekal novodobého Rockyho...,i toho jsem se sice nedočkal, ale nakonec jsem dostal naservírovaný velmi dobře natočený film o to,jak člověk vše tratí a postupně to pomalu získává zpět.Příběh boxera,který má vše,ale jednoho dne přijde o svoji ženu a tím i dceru,příběh o tom jak vše zvládne či nezvládne..a probojuje si cestu zpět k tomu nejcennějšímu co má a to je jeho malá dcerka.Ne žádný vyhraný zápas,ale rodina,to je to na čem opravdu záleží.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

Lama.Lama

Dlouho jsem váhala mezi 3* a 4*, nakonec jsem se přiklonila k té lepší variantě, ale jen proto, že se mi líbilo, jakým stylem to bylo natočeno. Od postavy Billyho jsem čekala trochu víc, ale přišlo mi, že to vázne scénáristicky - nevím, Jake neměl z mého pohledu co hrát. Jinak je to založeno dost na citovém vydírání (:D), ale co už no... Jednohubka. ()

ledzepfan

Holt boxerské drama je žánr ve své nejefektnější šabloně dávno vyčerpaný rockyovskou sérií a jakýkoliv další film stavějící na tomhle modelu musí zákonitě ztroskotat na nezáživnosti něčeho minimálně šestkát viděného.. Southpaw je dobře natočený a hezky zahraný, ale je tak neinvenční, že tam prcli i ten povinný hudební sestřih z tréningu ( to je fakt klišé které více než euforický pocit z blížícího se finále připomene spíše první díl Mighty Boosh :D ) A když ani ten finální zápas není ani kapku napínavý, je jasné, že tady něco nefunguje jak má. Možná to měla být pocta která ve své doslovnosti už prostě nezafungovala, možná prostě jen neinvenční hollywood zase jednou převařil už desetkrát vyvařené koleno-každopádně ze mě nikdo více než 3 nevyboxuje. ()

schizmo

Filmy s boxerskou tématikou mám rád (naposledy např. Warrior), ale tenhle nevýrazný recyklát, který dokola omýlá už tak velmi úzkoprofilové téma, mi teda vůbec nesednul. Tvůrci očividně sází na herecké chameleónství Jakea Gyllenhaala, který už nějakou dobu nosí statut záruky kvality, jenže příběh bez nějakého výraznějšího prvku v ději, není zrovna dvakrát životaschopný. Dostali jsme tak porci nezáživného boxerského dramatu model 2015 aneb ako sa dostat z hore dole a zase hore. Překvapivě. ()

EastWicka

Tenhle příběh jsme už v lehce odlišných variantách viděli asi dvěstětřicetkrát. Jeho asi jediným pozitivem (alespoň pro mě) je ta barevně tlumená, pokérkovavá, boxersko-rapperská estetika se zálibou v pohledech na pěknou muskulatůru Jaka Gyllenhaala. A Forest. ()

maddy

Weakpaw. Ani výrazne zlé, ani výrazne dobré, no vzhľadom na očakávania obrovské sklamanie. Nebyť tu prvotriedny herecký výkon Jakea Gyllenhaala a jeho obdivuhodná fyzická premena, tak snáď ani nestojí za to o tom filme písať. Pretože zatiaľ čo Gyllenhaal predvádza kvalitatívne výkon hodný Oscara (nie, bohužiaľ ani tento, resp. budúci rok nie), tak Fuqua predvádza kvalitatívnu rutinu, ktorá nemá čim výrazne zaujať. Napokon Fuqua mal vždy problémy s vážnejšími látkami. Pokiaľ točí drsné akčňáky alebo krimi (Equalizer, Training Day) nemám výhrady, ako náhle dostane do rúk serióznejší námet, tak nič špeciálne nepredvedie. V Southpaw sa tak priam odráža, kde sú jeho režíjné hranice a spoločne s debutujúci scenáristom sa tu nezmohli na nič viac než ďalšiu tisíckrát videnú boxerskú drámu bez prekvapenia, bez štipky originality alebo akokoľvek odlišného prístupu. Je to takmer učebnicový príklad príbehu o páde na dno a znovu postavení na nohy, kde sa v závere musí titulný hrdina stretnúť v súboji so svojím úhlavným protivníkom a medzitým si napraviť život. Nič viac čoby mohlo akokoľvek strhnúť, dojať, prekvapiť. A aj ten „drajv“ sa Fuquovi v priebehu filmu vytratil nevedno kam. Zatiaľ čo ten úvodný fight má správny náboj a pôsobí dostatočne surovo a drsne, finálny duel ktorý mal byť klimaxom filmu je iba nevzrušivou pošťuchávačkou, pri ktorej je dávno jasné ako dopadne. Vo výsledku tak Southpaw drží pozornosť výhradne vďaka Gyllenhaalovi, ale aj toho je v tak obyčajnom filme priam škoda a divákovi je až ľúto, že sa takto nesnažia aj ostatní zúčastnení za kamerou. Toho Oscara by som mu prial, ale v prípade Southpaw to je márna šanca, pretože film s takýmto scenárom a takouto réžiou nezachráni z priemeru ani akokoľvek vynikajúci výkon. Fighter, Cinderella Man, Million Dollar Baby, Warrior, to všetky sú filmy na ktoré by sa chcel Southpaw podobať, ale je akurát ich nechceným súrodencom. Síce od nich nedostal vyslovene tvrdé KO, ale od výhry to je taktiež ďaleko. V komentári síce skôr kritizujem, než chválim, ale to je hlavne z dôvodu obrovského sklamania. Southpaw sám o sebe nie je zlý film, akurát to je iba priemerne natočená rutina plná všetkých obohraných klišé zo športových drám a pritom potenciál tu bol tisíc krát väčší. CELKOVO: 3* (6/10 ()

baribal

Když by aspoň Jake nebyl takovej strašnej idiot a debil co si sám rozesral život, tak by to bylo mnohem lepší. Další highlighty stupidity? Jásající dcerka se sociální pracovnicí "moneypenny". Antoine umí točit, technicky je to prostě dobrý, ale scénář je prostě na mentální úrovni dítěte.. možná něco jako rychle a zběsile. Totální ztráta času a zbytečný film. ()

Vxxx

Příště, prosím, víc boxu, víc krve, víc tréninku. Nějaký brýlatý ubrečený spratek mě nezajímá. Opravdu je to spíše životní drama, než film o boxu. A taky změnit font v úvodních titulcích. Tohle se hodilo spíš do nějakého filmu o 16. století. Jinak byla naprosto skvělá hudba. (I když rap a hip hop neposlouchám, do tohoto filmu se to skvěle hodilo a konkrétní songy byly fakt dokonalý)... 3* ()

SaNcHeZ_cz

Antoine Fuqua tak trochu pohlcen vlastním stínem. Bojovník měl potenciál na to být po delší době zase zásadním zápasnickým dramatem, nicméně tato snaha bere docela rychle za své. Ani opět výborný Jake Gyllenhaal nezvládá utáhnout takhle plytký scénář, který věří že umělé ždímání emocí z diváctva = scénář s hloubkou. Nikoliv. Audiovizuálně fajn, byť si vizuální stránku nechá Fuqua místy trochu zbytečně utéct. V konečném pohledu solidní práce, byť těžce neoriginální a povrchní. [70%] ()

MartinezZ

Nemělo to čím překvapit a hle, nepřekvapilo. Tisíckrát omletý příběh, ve kterém se tady jen autoři snažili přidat rodinné drámo, kdy manželka i děcko (jako fakt má během kariéry nějaký boxer rodinu?) jsou obě šťastnéí, když tatínek mlátí do krve jiného a sám se vrací zbídačený a holčina mu pak ještě skáče kolem krku... Tedy kromě toho, že to byla neskutečná hollywoodská pitomost, to práv ještě nebylo ani ničím zajímavé, prostě to jen dokola omílalo stále to stejné a tisíckráte viděné dokola a dokola a kde se na tom vzal obsah na dvě hodiny nechápu. K jedné hvězdě to neposílám jen díky kameře, tomu, že Jake od Nightcrawlera na sobě musel sakra zamakat, a Forrestovi. ~~~ To je slávy, vyrazil mu zuby, poškodil oko a způsobil krvácení do mozku jen díky hromadě prachů a houfu blbů v aréně a u televizí, sláva, je to hrdina. Aneb box. ()

agentmiky

Skvěle vydařený boxerský film o tom,co se může stát každému člověku.Jake Gylenhaal svou roli zvládl fanstasticky.Překvapila mě jeho píle zahrát si tuto postavu,neboť zamakal hlavně po fyzické stránce sám na sobě,což je ve filmu znát.Za svůj výkon by si zasloužil nějaké ocenění.Režie se ujmul schopný Fuqua a na kvalitě to bylo znát.Další pochvalou je hudba od Jamese Hornera.Boxerské zápasy v ringu byly natočeny velmi realisticky,svižná a pohyblivá kamera tomu hodně pomohla.Forest Whittaker v roli trenéra taktéž na jedničku.Hodnocení:85% ()

kobejn

Slabota, zklamání, zlatej Rocky, todle je o několik tříd horší, nepřesvědčil ani Jake G,, který je zde mimořádně nesympatickej a zbytečně patetickej, Forest ho tu herecky strčí do kapsy, což je asi jediný pozitivum, jinak bída, takže vedle Zpátky do ringu další zbytečnej boxerskej film. ()

ArsenalEagle

Nemůžu si pomoct, fantastický Gyllenhaal, který dal do filmu prostě všechno. Příběh a zejména zápolení nejen v ringu je tu velmi dobře zpracovaný. Skvělý film, který je navíc doplněný o poslední dvě pecky Eminema a celkově bomba. ()

Ellmariachi

Co říct. Když vyrostete na Rockym? Tak pak všechno je buď podobný jako Rocky nebo horší než Rocky. Nikdy to ale nebude v mých očích stejné nebo lepší než Rocky. No a to je vše co se záporů týče. Jinak jde o výborný film, který se motá kolem ringu. Nejsem fanouškem boxu jako takového, neznám správný údery, jak funguje zázemí apod. A to je moje velká výhoda. Mohu věřit všemu co mi film nabízí a také tak činím. Takže já další hrdinův výšlap ze dna na vrchol hodnotím jako velmi dobrý pokoukání a to za 75 procent. ()

Wysch

Mi tak nějak unikl komentář, a tak to vezmu jen hopem - Jake Gyllenhaal je rok od roku lepší herec. Precizní kamera. Solidní režie leč trochu rutinní. Scénář bez překvapení. Skvělá boxerská jednohubka. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo